Любители на кучета - 37

  • 52 142
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 72
Bertichka, капчици като много рядко ако. Не сме давали хапче, защото... идиотска работа, не ми се влиза в детайли, мой пропуск.
Хапче сега ровя из нас дали няма някъде останало, ако не, ще взема утре. Иначе си е весела, няма видими проблеми.
Запек сутринта на разходката нямаше, всичко беше нормално. Сега като излизахме вечерта се случи това.
marta1, ще пробвам с млякото. Опитвала е като малка, тогава й хареса.

Мерси, момичета, ще пиша, ако има нещо ново.

# 676
  • Мнения: 224
"При по - голямата част от стопаните вероятно се е случвало да нахранят кученцето с мляко, след което то да получи разстройство.

Това се дължи на факта, че голяма част от кучетата не могат да понасят млечната захар (лактозата).

Често при животните липсва ензимът, който е необходим за разграждане на лактозата в резултат, на което се получават и тези храносмилателни проблеми.

Изключение тук прави киселото мляко и изварата, които в повечето случаи се усвояват добре от кучешкият организъм и рядко водят до стомашно - чревни проблеми за разлика от прясното мляко, което в 80 % от случаите води до храносмилателно разстройство."

Повече -тук

Нормално е, да е харесвала млякото като бебе, но след 4-тия месец е редно да се дава само кисело мляко или кефир.
Сега обаче е цел изхождането. Не виждам причина за тревога, ако сутринта Чери си е свършила и двете работи.
По съвет на Фея, варена тиква помага за разхлабване и затягане.

Последна редакция: нд, 09 юни 2013, 21:17 от marta1

# 677
  • Мнения: 115
Здравейте, Мацки! Много ви благодаря за думите и подкрепата. От както имам куче съм забелязала, че хората са много дръпнати. В смисъл дори маъка ми ме гледаше странно, че аз навсякъде съм с кучето си и че полагам толкова грижи. Сега като почина - имам чувството, че едва ли не се зарадваха /свекитата и моите родители/, че така стана, защото за тях бебе и куче явно не е бил идеалния вариант, но никои и не е посмял да ми кажа, тъй като аз не давах и дума да се каже против кучето. Та за пореден път разбирам, че само хора, които имат кучета могат да ме разберат - какво ни дава едно куче и колко щастливи ни прави то, как колкото и да си нервен кучето е винаги насреща за да те успокои и колко би ти липсвало ако се случи нещо с него. Та днес без да казваме на никого с Милото се запътихме за Добрич при Ивелин Николов. Взехме си едно 3-месечно женско мопче, ваксинирано и опезпаразитено. Много сме щастливи. Сега му показваме апартамента. Тя беше толкова стресирана от пътя и от новите места, от нас, но ето вече си играе с дъщеря ми. Дори успяхме да се изпишкаме пред блока /обучението започва от първия ден/.

# 678
  • Мнения: 21 282
Гери , честито кученце ! Много да Ви радва !

# 679
  • Мнения: 555
Гери, много се радвам за вас  Hug Честито! Как се казва малката?
За куче и бебе заедно може да чуеш какво ли не. Радвам се, че аз срещане разбиране вкъщи по въпроса, защото всички много си обичаме нашата Бери и дума не даваме да се обели срещу нея  Naughty Все още чуваме 'и сега какво кучето окончателно ли остава'. Представям си какво ще чуя като почна да ги събирам заедно  Mr. Green
Виждам, че заедно чакаме бебче. Ще е ценно за мен да споделяме опит  Hug
Честито още веднъж и много много да Ви радва и слуша. Чакаме снимки.

# 680
  • Мнения: 115
Бертичка, тва ми беше любимия въпрос когато кажех, че съм бременна - Ами кучето? Викам - Еми то е с нас. Няма да го махаме. И получаваме -  Shocked ooooh! С удоволствие ще споделям опит. Не че на чен ми е много ясно на този етап. Предишното ми куче беше вече на етап - знаеше всички правила и не прави никакви бели. Сега ще имам малко работа, но поне съм си вкъщи вече по цял ден и ще имам време за това. Ако и бебето влиза в час бързо, просто ще е супер. Ти за кога си?

# 681
  • Мнения: 406
Аз незнам защо някои хора мислят, че бебе и куче са две несъвместими неща, за мен не е било проблем това, моите  две деца пораснаха с двете ни кучета, дори имаше моменти когато кучетата така забавляваха децата та успявах да си почивам Simple Smile много добре се изморяват взаимно и след час тичане и гонене из къщи имахме изморени деца и кучета Simple Smile.Според мен едно животно в къщи никога не може да е проблем за бебе дори е в плюс.

# 682
  • Мнения: 28
Sheepy, веднага и аз се сетих за изтискване на аналните сакчета щом трие дупето - както Марти е предположила. Ще се оправите, стискам палци каквото и да е, да отшуми бързо. Simple Smile

Препоръчайте нещо от личен опит за пиене, за възстановяване на кожата и косъма? Търся и такова с вит. Е и растителни мастни киселини. Кученка разви тежка форма на демодекоза и сега се борим. Cry Има ли някое куче от темата преболедувало от демодекоза?

Да, ние имахме лек вид демодекоза, само един кърлеж намериха след микроскопското изследване. Бием инжекции вече втори месец (по една на седмица). Нищо сериозно при нас, но просто решихме да изкараме цялото лечение. То вече приключи.
Лечимо е (не зная колко точно тежка е формата на заболяването при вас, не даваш много инфо), ще се преборите, не се притеснявай много.
За козинката вета ни даде едно мазило, но мирише лошо (на рибено масло) и мисля да го дам на някой понеже няма да го ползваме. Вътрешно давам Омега 3 мастни киселини под формата на дражета рибено масло - може да закупиш от всяка аптека. Вършат чудесна работа. Успех!  

П.П Гери, честито за новата душичка, да ви е живо и здраво паленце! Само хубави моменти ви пожелавам.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 01:58 от KiА

# 683
  • Мнения: 21 282
Имена ,които измислих за момента са : Джереми ( Джер ) , Ларго

# 684
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
Имена ,които измислих за момента са : Джереми ( Джер ) , Ларго
Харли  Peace
***
Гери, да ви е живо и здраво  Hug
очакваме снимки

***
данък от кокерската среща вчера
беше като сбъднат сън - около 20 прекрасни и различни кокера за гушкане  Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 21 282
Ауу,много яки кокери  Heart Eyes

# 686
  • Мнения: 406
Имена ,които измислих за момента са : Джереми ( Джер ) , Ларго
Харли  Peace
***
Гери, да ви е живо и здраво  Hug
очакваме снимки

***
данък от кокерската среща вчера
беше като сбъднат сън - около 20 прекрасни и различни кокера за гушкане  Heart Eyes


Хаха Супер е било, Арчи сигурно се е размазал от кеф Joy

# 687
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
Добре, че е с бяла муцуна.
В един момент ставаш разноглед от кокери и нямаш представа твоят къде е  Joy
(има страхотни снимки, но не мисля че е редно да публикувам чужди кучета)

Арчи първоначално се шашна като видя толкова себеподобни на едно място.
Но той си пада малко индивидуалист, а и вече женските нали не го вълнуват т.е. вложи повече усилия да разбере кой какво носи в чантите и къде има ядене  Laughing
ето го тук: аха да седне, а погледа е в наградката

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 10:22 от Рапунцел

# 688
  • Мнения: 411
KIA,

то при кученка много усложнено - има го поне от 1,5 г., погрешно диагностицирана с бактерии по кожата. Toогава имаше 3-4 петънца поокапала козинка по главата и след АБ мина. После се появяваше още 2-3 пъти и аз си знам АБ. Докато последния път не мина от АБ, заведох я на друг ветеринар и взе кожна проба,като резултатът е демодекоза. Започнахме лечение локално третиране на петната с Неостомозан. Според вет се провокира от къпане и за проклетия я дадох на една приятелка да я разходи и тя я завела в един язовир. След това пламна цялата. Сега е на инжекции Ивермектин. Ще бъдат 3 броя по една на седмица. Сложили сме първата. Вет я беше страх да не направи алергичен шок, защото е бяла, слава Богу нищо и няма. Четох за страшни странични реакции на лекарството.
А вие защо втори месец ги биете и колко често? Предупредиха ли те за странични реакции? С нещо мажете ли? Каква порода е кученцето? Нашата е прекрасна далматина.

Сега чакам от САЩ този препарат http://www.amazon.com/Lime-Sulfur-Dip-16oz/dp/B00550UIZC. Това е нещо като шампоан със сяра и гасена вар Препоръча ми го мой познат ветеринар в САЩ. Там така лекували. Маже се цялата, без измиване.  В Европа не го намирих. Но има в народната медицина за лечение на краста например, само дето рецептата е с мас и не мога да я намажа цялата.
Ето една статия за демодекозата на френски ветеринар - паразитолог http://cao.start.bg/%D0%94%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D … D0%B7%D0%B0-13443 Той препоръчва растителни мастни киселини и вит. Е. В Бг има Ревалид за хора, точно с раст. МК. Само, дето идва доста скъпо.

# 689
  • София
  • Мнения: 11 122
Гери, честито! Пожелавам ви много прекрасни моменти заедно!  Hug

Рапунцел, красота и радост за окото.  Heart Eyes

малката лисичка, няколко предложения и от мен - Роджър, Арти, Макс, Ръсти, Ерик, Руфъс и още много ...  Laughing

Kalifornia, единственото за пиене освен стандартните витами, за което се сеща, е бирена мая.
Успех с възстановяването на кучо.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт