Кога трябва да се потърси лекарска помощ?

  • 1 273
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, нова съм във форума, но отдавна го чета. Моята история според мен е доста често срещана, бих искала съвет. И така..
Миналия месец ми се наложи да пия Ескапел (причините предполагам са ясни), след това точно на датата ми дойде. След приема на това хапче, при полов акт винаги използвах предпазни средства, та дори с тях приятелят ми свършваше отвън. По време на овулацията ми този месец (знам кога съм в овулация) имах нещо като леко зацапване. Малко по-късно си направих тест за бременност - отрицателен. Сега е 2 ден от закъснение на менструацията ми и си задавам следния въпрос - дали да си правя тест за бременност (което наистина ми се вижда странно да се е случило), да потърся лекарска помощ или да изчакам? Имам този "спор със себе си" тъй като 2 дни не са кой знае какво закъснение, но ми е притеснено. Какво бихте ме посъветвали вие?

# 1
  • Мнения: 860
Направи тест за бременност.

# 2
  • Мнения: 1
Добре, но дали на 2 ден закъснение ще даде верен резултат?

# 3
  • Мнения: 860
шуър чек дават при 1 ден закъснение. Изчакай утре и с първото ходене в тоалетна го направи- тогава са най-много хормоните в урината.

# 4
  • Мнения: 1
Много Благодаря за бързите отговори Simple Smile

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 38 498
Нормално е да ти се размести цикъла след Ескапел.
Според мен не ти трябва лекарска помощ.
Направи си тест за собствено успокоение.
И изчакай да видиш кога ще ти дойде.

# 7
  • Мнения: 1
И аз обмислих варианта, че Ескапел си е хормонална бомба и по някакъв начин влияе, а и в последния месец си имам проблеми и ям доста (винаги съм така) и доста напълнях, което до колкото знам също е фактор за промяна на цикъла. Мисля да ви послушам, ще изчакам до утре и ще си направя тест. Simple Smile За мен е важно резултата да е отрицателен, така че стискайте палци. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1
Такааа... теста е  EFN - отрицателен.. сега освен да чакам май друго не ми остава...

# 9
# 10
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Нормално е да ти закъснее след Ескапел. Цикълът доста се омотава. Аз лично знам за случай, в който момичето имаше менструация в продължение на 3 седмици след като й дойде първия път след приема, а после имаше доста проблеми, докато се върне в нормални граници - закъснява, прескача месеци и така. Успех и дано се оправиш по-бързо, но имай едно на ум за това хапче.

# 11
  • Мнения: 1
Много Благодаря за помощта ви. Знам, че хапчето може да промени хормоните в организма ми и точно заради това, зададох въпроса и за лекар. Важното е, че не е бременност, пък се надявам, че скоро ще дойде..

# 12
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Аз бих те посъветвала още да си следиш цикъла и ако започне да закъснява и други месеци и при условие, че ти е бил редовен до момента, да се обърнеш към лекар. За 1-2 цикъла, докато се наместят хормоните, е нормално да има смущения, но ако си остане така, направи консултация със специалист, за да избегнеш проблеми със зачеването за вбъдеще.

# 13
  • Мнения: 1
Цикъла ми не е бил редовен до преди 4-5 месеца.. от тогава стана много точен, но се наложи да пия хапчето. Все още не ми е дошло, но като че ли имам леки болки и мисля, че скоро ще дойде. Simple Smile Ще послушам съвета ти и другия месец с или без закъснение ще потърся лекар. Все пак да си ме види. Simple Smile Сега не искам деца, но след няколко години вече ще искам и трябва да съм здрава. Simple Smile Много благодаря за съветите, които ми давате   Nature Sun With Face От много време чета форума и наистина тук човек може да получи реални и добри съвети Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт