Javari.co.uk /de /fr - място за боси стоножки - 56

  • 74 573
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17 546
От опита, който имам с Кларкс(а той е с 5 - 6 чифта), е по-вероятно да е 40. D е за нормален крак.

# 76
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
относно Clarks не е много ясно на какво отговарят. Ще дам и пример. От седмица се чудя кой размер да поръчам на дъщеря ми и дали мога детски да поръчам с безплатна доставка и ето какво открих. По таблици размер 2 и 2,5 е 18, 3 и 3,5 са 19, но тъй като не бях сигурна изгледах всички обяви в ибей и там хората където са снимали и кутиите излиза че 2,5=18, 3=18,5 а 3,5=19 което не пасва много на таблицата. Не разбирам защо не са сложили на детското европейската номерация, а само на дамското и мъжкото.
Според сайта им:
Womens:                     Mens:
D (Standard)                F (Narrow)
E (Wide)                       G (Standard)
EE (Extra Wide)            H (Wide)

UK Size       European Size
6½              40
7                 41
7½              41½

А относно безплатното връщане,  преди 2 месеца връщах от Люксембург безплатно до UK едни дефектни ботуши на дъщеря ми. Обяснявах им се че си искам парите за обратната доставка че само след 20 дни се беше скъсал ципа на тези ботуши Габор http://www.amazon.co.uk/Gabor-Junior-Kelly-Classic-57-260-75/dp/ … words=boots+gabor и те за да не се вътрят да плащат 12€ ми пратиха линк който като го отпечатох видях че адреса за връщане е в Люксембург. В пощата бяха запознати и нищо не платих. Възножно и от БГ да става, ама трябва да се пита в амазон/джавари. Явно от немското джавари не може, но това не се отнася до амазон и до англиските.
А относно детските летни обувки който питаше. Ако сте от София проверете в аутлет центъра. Януари като ходих имаше стахотни точно 20-21 размер и реших че като се прибера лятото ще отскоча да видя и за двете ми дъщери. Писах на Кларкс да ги питам дали мога да поръчам безплатно детски, но ми отговориха че за момента международно предлагат само мъжко и дамско и за в бъдеще щели да пускат и детско. Но милите ми казаха че имали фирма в Люксембург където съм можела да питам тях за да ме упътят за магазин. И са ми дали адреса който е в Холандия  ooooh! Не знам на кой остров се намират тея дето са ми отговорили ама за тях явно не са проблем няколко стотин км. Здраве да е. Ще си ги поръчам с посредник и ще се моля да не са големи и дано ми хване 10лири отстъпката за първа поръчка.
Тая година и амазон и джавари ми свъртяха голям номер с цените - от октомври следя за летни и нищо не са намалили. Големи скръндзи са тая година  Laughing
Миналата година попаднах на магазин на Vibram barefoot който ликвидираше стоката си и взех на каката страхотни балеринки от 60€ на 11€ и на бебето 21р-р като се надявах да и станат това лято но ще отлежат още 1г. в гардероба явно. Ако ви попаднат са страхотни. Сега погледнах на сайта им и в амазон имат само новите им с 5 пръста но такива не ми трябват изобщо. Ако някой знае кзде се продавт нормални на тази марка да сподели.
И един въпрос. Искам да купя детски конвърси. Има ли някой който има 18-19 размер да ми измери стелката. На 3=19EU, на кутията пише 11см. но на 2=18 на кутията също пише 11см. и не съм много сигурна кой размер да взема. На каката си спомням че като и взех уж отговаряха точно на крака и но като дойдоха и бяха големи. Затова най-добре да се премери стелката преди да купя.

Последна редакция: пт, 10 май 2013, 02:13 от ronicat

# 77
  • Бг
  • Мнения: 846
aniK, съжалявам не съм искала да те подведа   bouquet.
Аз влизам да се оплача, че вчера ми се порна дръжката на чантата.
Скрит текст:
Писах на немците и те ми предлагат да върна тази и да ми пратят нова, или да ми направят отстъпка 8 евро, сега съм в чуденка какво да правя. В интерес на истината два шева и дръжката ще е ОК.

# 78
  • Мнения: 597
От опита, който имам с Кларкс(а той е с 5 - 6 чифта), е по-вероятно да е 40. D е за нормален крак.


Благодаря, Бижу! Щом ти казваш, вероятно ще ги поръчам Simple Smile

# 79
  • Мнения: 597
Не знам дали важи за всички модели, ето това е моят

Благодаря Simple Smile

# 80
  • Мнения: 17 546
Аз влизам да се оплача, че вчера ми се порна дръжката на чантата.
Скрит текст:
Писах на немците и те ми предлагат да върна тази и да ми пратят нова, или да ми направят отстъпка 8 евро, сега съм в чуденка какво да правя. В интерес на истината два шева и дръжката ще е ОК.
Кожата е изпуснала, защото е минал много в края шева. Сега ще трябва да влезеш по-навътре и там ще има напрежение. Аз бих я заменила. Peace

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Dzuls ,   bouquet
 Да сте ми под око  Mr. Green

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Аз влизам да се оплача, че вчера ми се порна дръжката на чантата.
Скрит текст:
Писах на немците и те ми предлагат да върна тази и да ми пратят нова, или да ми направят отстъпка 8 евро, сега съм в чуденка какво да правя. В интерес на истината два шева и дръжката ще е ОК.
Кожата е изпуснала, защото е минал много в края шева. Сега ще трябва да влезеш по-навътре и там ще има напрежение. Аз бих я заменила. Peace

Да пращат нова  Peace Шитото си е шито, а за тия пари...по-добре да си ти е на 100% ОК, защото е чанта, която би трябвало да се носи дълго време. Нали я поноси малко, порадва и се, сега можеш търпеливо да изчакаш другата  Hug

# 83
  • Бг
  • Мнения: 846
aniK, Бижу, благодаря ви момичета   bouquet. Писах им, че ще им изпратя тази и да ми пращат нова.  Както първоначално ми бяха предложили те.
aniK, поносих я, да, три дена  Joy.

# 84
  • Мнения: 171
Някой има ли сандали от тази марка? На вид изглеждат да са удобни, пише гумена подметка, но ако има и собственичка обувки от марката сред нас да каже,  още по-добре  bouquet

# 85
  • Мнения: 713
Днес пристигнаха тези и силно ги препоръчвам - http://www.javari.de/dp/B007WCIEWK.
Това са ми втори обувки на марката и не мога да се оплача - удобни, меки, просто разкошни. Явно съм ги взела на доста добра цена (а се чудех), излязоха ми 50 евро  Laughing

# 86
  • SOFIA
  • Мнения: 160
И какво стана сега, няма безплатно връщане newsm78

Явно няма да връщаме безплатно, следя темата с интерес. И моля джаварци едно кодче 90 80 процента ако може.

 newsm10  ако може

# 87
  • Бг
  • Мнения: 846
Някой има ли сандали от тази марка? На вид изглеждат да са удобни, пише гумена подметка, но ако има и собственичка обувки от марката сред нас да каже,  още по-добре  bouquet

Софи, от марката имам спортни обувки, много удобни. Имай предвид, че моделите са за широко стъпало. Тези са моите.

# 88
  • Мнения: 171
Някой има ли сандали от тази марка? На вид изглеждат да са удобни, пише гумена подметка, но ако има и собственичка обувки от марката сред нас да каже,  още по-добре  bouquet
 

Софи, от марката имам спортни обувки, много удобни. Имай предвид, че моделите са за широко стъпало. Тези са моите.
  bouquet Алекс, май ще ги пусна тези. Фаворит са ми едни Manas, ама 139 евро???? Отчайващо, ровя и във френския и в немския, и в amazon гледах - една и съща цена. Sick

# 89
  • Мнения: 4 275
Днес пристигнаха тези и силно ги препоръчвам - http://www.javari.de/dp/B007WCIEWK.
Това са ми втори обувки на марката и не мога да се оплача - удобни, меки, просто разкошни. Явно съм ги взела на доста добра цена (а се чудех), излязоха ми 50 евро  Laughing

irriska, честито! Със здраве да си ги носиш  Simple Smile

Момичета, аз влизам да се оплача. Не ми върви с онлайн търговията и това е!  Cry
От 4 поръчани чифта, само един ми става и то чифтът, който поръчах за майка ми.

https://www.javari.de/dp/B004O6MD9C - Нелоши обувки, стелката е от естествена кожа, 36 номер, обаче според мен са леко умалени, може би отговарят на 35 или 35.5, излязоха ми към 36 лв

https://www.javari.de/dp/B007Y4V3Z6 - тези са разкошни, не съм очаквала. Лачени обувки не харесвам, но тези са много сладки. Токът е много хубав, стабилен. И най-вече.... загубих леко равновесие и опрях обувка в обувка. Очаквах да са жулнати леко, но нищо му няма на лака. За съжаление, и тези ги определям като умалени. Тези според мен твърдо си отговарят на 35. И ме стягат, ужасно ме стягат. Пръстите ми минават един връз друг. Взех ги за 19 евро. Чудя се дали ще ми стане следващия номер и ако ги върна, дали ще трябва да доплатя до 30 евро?  newsm78

https://www.javari.de/dp/B0084ZJGX0 - тези са малко бабешки, но аз си падам по такива обувки.  Crazy Много добра изработка и удобни на пръв прочит.

https://www.javari.de/dp/B0084BA58Y - тези балеринки са изключително качествени. Кожени са отвън и отвътре. Отлична изработка. Излязоха ми 32 евро. Обаче и тези са умалени...  ooooh! Евентуаааално, с малко стискане на зъби може и да се поотпуснат малко, но хич не обичам така.

И сега се чудя, да ги връщам ли, да ги пускам в продавалника ли, в размените ли... Cry

Чакам още два чифта, направо съм на тръни дали ще ми станат. Иначе това ми е първа поръчка от сайта и съм много впечатлена от обувките.

Едното кашонче обаче го бяха намокрили някъде в единия край, та чак кутията вътре

И така, оплаках ви се  Blush

Общи условия

Активация на акаунт