Фраксипарин, Клексан и Аспирин протект - тема 7

  • 111 276
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 881
Магнитче,това го четох за тромбоцитите в листовката за Фраксито Thinking Какво друго се следи ooooh!

Зузинка,миличката ми ти,как се радвам,че се включваш,домъчня ми много за теб Hug Hug Hug PAJ-хетерозиготен; MTHFR- хомозиготен сега иска док да пускам и ACE/I/D/;Фактор 12/Val34Leu/ и MTRR/за обмяната на вит.В12 и дефект на невралната тръба/ и от тях зависи дали ще съм на фракси или само на АП,ако са хетерозиготни няма да се боцкам,но ако са хомо ще съм мама инжекцион,въпроса е и дали 0,4 не ми е множко newsm78

BonBon333 Честита дъщеричка!Да ти расте жива и здрава и много щастлива Hug Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 7 118
Боби, принципно това, което знам от моя док и генетичката ми е, че 0,4 е профилактична доза. Аз нямам тромбофилии, но въпреки това сега бия фракси през ден. Четох скоро, че си преживяла още един неуспех и ми стана много мъчно Confused Потърси правилният доктор, мила, ако трябва се ориентирай към София. Дано откриете къде се крие проблема и го разрешите Hug

# 17
  • Мнения: 881
Зузка,а когато Фраксито е в комбинация  с АП,искаш да кажеш,че това ще ми е ниска доза/0,4/ така ли newsm78,когато си слагаш Фракси 0,4 излизат ли ти синини по долните крайници Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 10 704
Зузе не е ли 0.3 най-профилактичната доза newsm78 аз такава слагам.

Боби и с 0.3 излизат синини и не само,ъъъъъ от убоденото де.
А иначе съм била и на фракси и на АП,не съм имала ядове,освен буците,синините и после алегията...нищо страшно.

# 19
  • Мнения: 7 118
не казвам, че дозата е ниска, а по-скоро това, че тя няма как да е прекалено висока, особено пък, когато има мутации, които предполагат инжектирането на хепарин. Миналата бременност, макар и кратка, бях на фракси и АП през ден, сега съм само на фракси, АП не ми понася добре и го захвърлих отдавна, но пак повтарям, че аз нямам тромбофилии. Относно инжектирането - преди са ми се появявали синини само от самите инжекции по корема, сега дори такива нямам, никога не ми се е случвало да получа такива по крайниците или някъде другаде. Защо не отидеш при хематолог да се консултираш, явно нещо се случва и организма ти реагира.

П.П. Магнитче, 0.4 също се смята за профилактична, много пъти съм питала и все това са ми казвали

# 20
  • Мнения: 881
Зузка,най-вероятно наистина най-правилно е да се консултирам с хематолог,ще видим какво ще каже сега Даскалов и ще решим,благодаря ти

Магнитче Hug Мен ме притесняват синините по крайниците,не по корема,но явно е свързано с Фраксито,защото докато бях на АП нямах такива дертове,след 5 инжекция и се появиха,сега съм само на АП да видим какво ще стане със синините ooooh!

Лека вечер момичета  bouquet

# 21
  • Мнения: 111
Bonbon333, Честито бебче да ви е живо и здраво  bouquet

# 22
  • Мнения: 56
Благодаря много за пожеланията!

Относно фраксипарина: и на мен всички лекари до сега са ми казвали, че 0.3 и 0.4 са профилактични дози. Комбинацията с АП не е висока доза.  Аз в началото бях само на фракси, после в 5-ти месец бях на фракси +АП всеки ден, защото на доплер се установи нарушен кръвоток. Спрах аспирина в 8-ми месец.  В случаи с неуспешни износвания е по-добре да има терапия, отколкото да се оставят нещата така. Терапия с фраксипарин или Фраксипарин+АП е по-добрия вариант от терапия само с АП. Разбира се трябва да се изкаже хематолог дали има някаква реакция на организма от хепарина.

# 23
  • Мнения: 881
 Hug Hug Hug на всички,страхотни сте,обичам ви  bouquet Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 24
  • Мнения: 7 118
на мен ми се струва, че АП влияе по-кофти, отколкото фраксипарина. В повечето случаи, ако има оплаквания от пациентките, докторите спират АП, а не хепарина.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 881
Хм,интересно,какви бяха твоите неразположения и оплаквания от АП  Thinking

# 26
  • Мнения: 7 118
болеше ме стомах от него, имах кървене от носа, венците ми също кървяха, подтисна ми и овулацията, понеже го пих постоянно няколко месеца, без почивки.

# 27
  • Мнения: 881
Ясно Зузка,дано в най-скоро време се похвалиш и Фраксито да ти помага Hug
Ми нали уж на лекарите се доверяваме,не съм аз човека който да му кажа какво да спре и какво да остави,в крайна сметка на тях оставяме живота на децата си в утробата ни и не само Naughty
Дано Господ е с нас и ни помага и закриля Praynig Hug

# 28
  • Мнения: 7 118
Ясно Зузка,дано в най-скоро време се похвалиш и Фраксито да ти помага Hug


аз вече съм на фракси, Боби, имаме си и пулс, сега се молим да се развиваме все така и да прескочим критичния период  Praynig
по повод на докторите, аз така и не успях да се доверя на никой на 100%, все си имам 1 наум

# 29
  • Мнения: 428
Записвам се и аз.
Кога се изписва Фраксапарин и кога клексан, знаете ли момичета?

Общи условия

Активация на акаунт