Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! ! Тема 28

  • 88 604
  • 947
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 17
Здравейте,искам да ви питам ,миналата седмица бях на профилактичен, взеха ми цито,но съм голяма паника, и поисках и колпоскоп,та док. каза" чиста ектопия", мисълта ми е ,ако имаше някакво изменение,щеше ли да види на колпото. Мерси предварително Simple Smile

# 31
  • Мнения: X
java със сигурност изменение ще се види при колпоскопия. Ето нещо което открих по повод ектопията:
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p15578.html

Аз те съветвам за твое успокоение говори с твоя лекар, какво е видял и каквото те притеснява. Надявам се всичко да е наред с цитото , на мен също ми предстои но не е ясно кога...

# 32
  • София
  • Мнения: 1 902
Lemy,проблема не е в конкретната добавка,ние по принцип не трябва да пием имуноповишаващи добавки.Понеже при мен се засякоха нещата,като време и обясних на ендокриноложката ми за какво става дума ...тя беше категорична,че е противопоказно...

# 33
  • софия
  • Мнения: 17
За сега нищо, но съм си паника, чакането ме побърква, докато дойдат р-те от цитото, и го помолих за колпо, каза чиста ектопия,знам чв разговорното е раничка на шийката, и каза, млада си (25г.) зза сега не я пипаме, аз съм против горене и сякакви такива при чиста ектопия.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 724
Здравейте.
Позагубих се...... но понеже мина това което чаках мога вече да пиша.
Попрочетох ви набързо ...
Кики,много съжалявам мила SadГоре главата и мисли позитивно Hug
Повечко за това което ти е казала Али мога да разкажа ако имаш интерес ooooh!пиши на лс.

Така ще разкажа набързо какво се случи с мен Rolling Eyes
След конизацията която беше на 16  ти април десетина дни след това излезна хистологията....с резултат :Микроинвазивен карцином.
Моя лекар ме изпрати и записа час за проф.Горчев в Плевен и на 26 ти април бяхме при него в частната клиника.Преглед на видеозон,ревизия на конизация каза,че трябва да се махне Praynig
 матката и насрочи дата за операция.....10 ти май,като още на 8 ми ме прие в Умбал Онкологичното отделение.Операцията мина и сега пак чакаме резултати..... след 10,15  работни дни,а след 20 преглед.ОПЕРАЦИЯТА БЕШЕ с робота да винчи,боли ..... търпи се но с газта се боря още,имам изтръпвания тук там и 5 красиви дупки на корема Simple Smile но не е толкова тежко...... в сравнение с тези  жени които са оперирани през корема разрез направо аз съм цвете.Не Mr. Green съжалявам за това,че избрах този метод и,че се диверих на Горчев.Страхотен лекар и човек!
На болничния сега видях,че пише на диагноза :Карцином коли утери..... дано ми се размине лъче.Ако имате въпроси съм на среща и ще отг на всеки  bouquetСега нахвърлях объркано на бързо.....
Днес ме изписаха и вече съм си у дома

# 35
  • София
  • Мнения: 134
Димяни    bouquet!

# 36
  • София
  • Мнения: 964
♥ Димяни ♥,  бързо и успешно възстановяване  ти  желая и най-вече добра хистология!  Дано  операцията  да  е  последното ,което  преживяваш и  повече никакви проблеми !  Peace  Hug

# 37
  • Мнения: 117
♥ Димяни ♥ да се оправяш бързо и дано всичко е минало с операцията. Стискам палци за добри резултати. Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 588
Димяни  Hug Сега да се похвалиш с добра хистология! Peace Hug ..и... край с ходене по доктори.

Деси   bouquet

Темата за ХЕ, за щастие няма развитие, за това с риск да ви натоваря, ще ви помоля за мнение....
Имам дилема заради която освен което всичко ме очаква още повече се натоварвам с нея..
Според вас с моята диагноза може ли да се избегне премахването на яйчниците? Позволявам си пак да я постна. Застраховка ли е тоталната ХЕ, или не. Не ме разбирайте погрешно, но ми се иска да не влизам в климакса на 33 години а моя д-р си се слави със застраховките. Важно е да съм жива и здрава, но не рзбирам каква е разликата при мен Антри   Heart Eyes и Димяни! Heart Eyes

Ето и диагнозата: Маточна шийка-Два обозначени съда. Биопсия: Слузест кюретажен материал.Материал от порциото с фокуси от CIN III, ин ситу компонента и нискоди диферинциран плоско клетъчен карцином с разпространение в жлези и цепки.
Диагноза: Ниско диферинциран плоскоклетъчен карцином на шийката.
 
Цервикален канал- Канал-дребни фрагменти. Цервикални елементи и лента от плосък епител с ниско диферинциран плоскоклетъчен карцином.
Диагноза-Инфилтрация от ниско диференциран полоскоклетъчен карцином ЖЗ.

Резултата от абразиото е също в епикризата , но пише "коли утери" и нещо друго..

Много Ви Благодаря и ви  Hug

Последна редакция: пн, 13 май 2013, 22:13 от Kиkи

# 39
  • Мнения: 22
И аз да дам отчет. Излезе ми резултата от цитонамаската-2гр #Crazy. Направо немога да повярвам! Grinning Бях се побъркала от чакане да я вземе , да излезе и така. Изчаквам само да излезе и днк теста  за папилома вирус, дано и там всичко да е ок baby_neutral. и ще видим какво ще каже докторката. Прегръщам ви всички и желая само хубави резултати.

# 40
  • София
  • Мнения: 964
Темата за ХЕ, за щастие няма развитие, за това с риск да ви натоваря, ще ви помоля за мнение....
Имам дилема заради която освен което всичко ме очаква още повече се натоварвам с нея..
Според вас с моята диагноза може ли да се избегне премахването на яйчниците? Позволявам си пак да я постна. Застраховка ли е тоталната ХЕ, или не. Не ме разбирайте погрешно, но ми се иска да не влизам в климакса на 33 години а моя д-р си се слави със застраховките. Важно е да съм жива и здрава, но не рзбирам каква е разликата при мен Антри   Heart Eyes и Димяни! Heart Eyes

КиКи, мислех да  ти  пиша още  при първият ти пост в другата тема  ,но се въздържах  по  няколко причини :

1.  Едва ли някой  тук  би се наел да ти  отговори  дали при  твоята диагноза , трябва да бъдат премахнати  яйчниците или не ........  Всичко е строго  индивидуално и зависи  най-вече от самата диагноза и стадия  на  карцинома .  По  даденото  от теб  описание  аз лично не можах да разбера твоят в кой  стадий  е ? Thinking

2. Има си строги  правила при  кои  случаи се  прави радикална ХЕ ( с премахване на всичко ) и в кой  случаи  тотална ХЕ ( матка и шийка ).  Доколкото  знам и  съм чела при  отварянето  на коремната  кухина по време на самата операция се прави макроскопски  оглед , а при  карциномите  дори някакво  бързо  изследване и  се преценява -какво да се отстрани  и какво да се запази .  Но  съм чела  ,че има следното правило " ПРЕМАХВАТ СЕ САМО  БОЛНИ (ЗАСЕГНАТИ ) ОРГАНИ ,АКО СА ЗДРАВИ  НЕ СЕ  ПИПАТ !" Едва ли някой  хирург прави радикална хистеректомия ,само с цел застраховка ?  Така,че  всичко това  би следвало да го  обсъдиш  с лекаря ,който ще те оперира -  като гледам  операцията  ще е  чак на 27 май  - имаш  доста време  да проведеш няколко  подробни разговора с него , все пак  той  е човекът ,който е наясно  с  твоят конкретен случай. Мисля  ,че ако  яйчниците ти са  здрави  и нормално функциониращи  (  и незасегнати  от карцинома ) не би те лишил  от тях .

Някъде  назад  беше  писала ,че операцията ти щяла да е 8 часа ?  Направо  се  чудя  -какво ще правят  цели  8 часа ........Моята  операция  е  била  около  2ч.  ,дори по малко ( махната само матка и щийка ).Щом  така са ти казали , попитай какво ще  махат  толкова  време ?  Rolling Eyes

3.  Не би могла да се прави  асоциация със случаи на  други  жени ( Антри ,  Димяни ) - макар и под  общ  "знаменател" - диагноза карцином  , случаите ви вероятно пак са различни и  всичко е строго индивидуално .

Пак  казвам , имаш  време до  операцията ,така  ,че  намери  лекаря  и обсъдете всичко  ,което те вълнува подробно .  Мисля  ,че само това би те  успокоило  ,вместо да се луташ да четеш  какво ли не  из  нета и  да   се  натоварваш  психически още  повече .  (Не ,че аз самата не съм го правила преди операцията ,  но  от  опит ти казвам  ,че  това не помага   ooooh!.........)

Относно  темата  за  ХЕ ,че нямала развитие -  ами  просто приеми  ,че  най -активно пишещите в момента  там  са тези,които наскоро са преживяли тази операция и  все още  имат проблеми  и въпроси . Защото  има и  немалко такива  ,които са с  операции от преди години и просто  животът им вече  е  влязъл в един  друг  нормалнен  ритъм . Съгласи  се  ,че наистина е адски натоварващо жена  ,която  да речем е оперирана преди години  всеки ден да обсъжда и пише  на всеки  един  новопоявил се случай  и  да се  връща  отново и отново към  преживяната операция ..........  Малко са такива хора .......

 Успех  ти  желая  и стискам палци !  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 5 724
Багодаря ви момичета!  Hug Hug Hug Hug

Кики, аз нямам много на идея от тези диагнози..... моята съм написала каква е ,но мисля май сме сходни но това само лекар може да каже Rolling Eyes
Аз те съветвам да направиш връзка с проф.Горчев освен гинеколог той е и онколог и патоанатом Peace страхотен е ,знае какво прави повярвай ми,ако може ще ти запази яйчниците както при мен и ако възможност да те оперира с робота това за теб ще е супер защото все пак си и с малко детенце и възстановяването ще ти е много трудно при отворена операция Hug
Ето мен оперираха в петък,15.30 ме вкараха в реанимация и сутринта в събота 9 часа бях на крак е болеше повечко но всичко утихва ден след ден,днес вече вторник съм много по добре съвсем леки болки имам но се търпи не взимам никакви обезболяващи.  
На мен ми направиха и Лимфна дисекция и искам да попитам хората на които им  е правена дали са имали подобно нещо като моето..... крака от свивкатата надолу към коляното ми е изтръпнал и това от събота все така....

Забравих да кажа,че моята операция беше близо 4 часа с робота но доколкото знам близо 1.30 часа е подготовката,упояване,интубиране ,настройка на работа вклчване там на всички машинки и т.н.

# 42
  • Мнения: 20 172
♥ Димяни ♥,  бързо и успешно възстановяване  ти  желая и най-вече добра хистология!  Дано  операцията  да  е  последното ,което  преживяваш и  повече никакви проблеми !  Peace  Hug

И от мен същото пожелание !
Кики, стискам палци и при теб всичко да мине успешно!

# 43
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Кики, ако яйчниците не са ангажирани не се махат. Дори ги транспозират(освобождават, преместват и фиксират) в горната коремна половина за да не ги унищожи следоперативната лъчетерапия(ако процеса е по-напреднал и се нуждаят от такава)- например Б. Славчев и Горчев.
Кики, биопсията ти показва наличие на ракови клетки с инвазия , но т.к. нямаш конизация не се знае тази инвазия колко е надълбоко. По този начин се определя стадия на карцинома. Ако инфилтрацията е до 3 мм се води микроинвазия.
Ако яйчниците са ангажирани стадия е иноперабилен, рака на яйчника се оперира в света и в БГ до стадий 2в1, повечето онколози не оперират в стадий 2b2, или поне не преди да са направили предоперативно химио-лъчетерапия за да "свият" тумора до по-малък стадий и след това да оперират.
Аз лично бих потърсила и 2-ро мнение за яйчниците, но в никакъв случай не те ангажирам с моето мнение, предвид сериозността на диагнозата ти. Успех! Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 964
Ally_t, ти тук  ли си ? (В София )

Какво стана -ходи ли при  Дянкова или се  отказа?

Общи условия

Активация на акаунт