Как се актуализира на диплома за мед. сестра?

  • 1 516
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Някой знае ли какъв е реда за актуализиране на диплома за медицинска сестра, когато не се работи по специалността 5 години? Никъде не открих в нета точна информация за това какво се прави в този случай. Искам да си възобновя правата от дипломата, не съм работила като сестра 8 години, от Благоевград съм /тук закриха Медицинския колеж, който завърших/. Чувала съм, че има възможност за явяване на някакви изпити, но какви, къде и как точно става не мога да намеря информация?
Ако някой е запознат или минал по този път, ще съм благодарна да сподели! Praynig

# 1
  • Мнения: 0
Лелее, никой ли не знае? newsm78

# 2
  • Мнения: 15 960
Дано не те объркам, ама защо си мисля, че това за 5-те години отпадна? Т.е, няма проблем, че не си работила над 5 год. Дано се включи някой наистина запознат.

# 3
  • Мнения: 14 843
Значи и аз мисля ,че това отпадна.
Аз съм  медицинска сестра. Наскоро при нас започна една колежка която е завършила преди около 15 години но от 10 години не е работила по специалността
Не мисля че имаше някакъв проблем

# 4
  • Мнения: 425
Здравей!
Звънях  преди 2 години по същата причина в колежа в който съм завършила,защото също се притеснявах да не загубя правата си тъй като дълго време бях по майчинство и не съм практикувала.Но от Колежа ,ми казаха че това вече е отпаднало от някъде 2 години/значи преди общо 4г /и даже искаха да ми цитират точно по кой член от закона е отпаднало това изискване Peace
Аз вече си работя по специалността и никой не ми е правил проблем./не съм сестра но пак е мед специалност/
Успех!

# 5
  • Мнения: 0
Благодаря за отговорите!   bouquet
По съвет на една от дамите, които ми писаха по темата, отправих запитване в сайта на Министерството на здравеопазването и от там ми отговориха ясно и категорично, че не се налага актуализация на дипломата, чл. 191 от Закона за здравето, който разпореждал това е отпаднал от няколко години. Пиша това за информация и на други жени, които са в чуденка. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 411
Нещо се въртеше, че искат и да се плати членския внос за времето през което не си практикувал. Някой знае ли дали е вярно?

Общи условия

Активация на акаунт