Обратното броене наближава - до ЮЛИ мъничко остава - тема 25

  • 23 310
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Мъхче, да ти кажа какво мисля за кошниците за кола. Ако смяташ, че много ще ти се налага да ползвате кола с мъхчетата, си вземи такива, които могат да се монтират на рамата, защото нали се сещаш, количка за близнаци с който и да е кош, столчета и накрая и бебоците и вие с мъжа ти, то на вас ще ви трябва не миниван, а направо камион Grinning Но ако няма, най- обикновенните ще ти свършат работа според мен, така или иначе те бързо умаляват и трябва да се купуват нови. И само един въпрос имам към теб- ти колко кг си качила  hahaha Еййй, тя простотията ходи по хората, не по животните Simple Smile
Какви са тия кръвнА от вас, дами  #Crazy Моля ви се,  дръжте печено. Мойто се е заковало на 120/70 от началото на бременността, но подозирам, че на док от ЗК, апарата не мери- той е от пантивека сигурно. А миналата седмица като се качих на магарето му, имах чувството, че ще счупя поставките за крака, то тия бутове мож` ли ги удържа. Ами да си сложат пък по- модерни и за по-извънгабаритни бременни, магарета  Crossing Arms

# 676
  • Мнения: 318
Здравейте сладурки ,
Два дни бяхме на село, вече сме пак при мама. Тази седмица ще стягаме къщата за абитуриентите,които ще идват в събота.
Аз съм добре , като изключим постоянните контракций и болки. Пия магнерот и но-шпа и минава.
Тази седмица мисля до Илиенци да ходя да гледам за комплект за изписване и някои други дреболий.
Бейбифон имаме на Чиполино - не е мръднал четири години, без него не тръгваме никъде, доволна съм.
Прегръдки на всички и хубав ден  Hug

# 677
  • София
  • Мнения: 1 318
Като прочета, че някое детенце е болно, адски много ми докривява. Близначе, лекувай я и я нагушкай. Стискам палци да оздравее бързо.
Весе, на работа съм. И се чувствам изцедена. Като съм вкъщи не сядам, все има нещо, пък и както вече споделих и килими тупам цяла бременност,
и какво ли още не, пък не се уморявам толкова, колкото, като съм на работа.
Не можах да спя цяла нощ, придремвала съм на пресекулки. Сега ми е нервно и съм неефективна.
Прочетох, че пина е похарчила една камара пари за бебето. Това ме накара да се замисля, че аз за нашето и една стотинка не съм дала, нищо не съм му купила…
Голямо мрънкало съм днес, по-добре да не ви занимавам.

# 678
  • София
  • Мнения: 50
Мъхче, ние ползвахме столче тип "кошница", ей такъв тип: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTdP7-FsQSQ … _feYeYvf72SrDuQRc докъм 8 месеца янкъде, когато започна да седи стабилно. (А по указания трябваше да ползваш такова до 9 месеца, но това и беше вече безкрайно малко.)

После минахме на такова (същия модел), в което още се вози, но скоро ще го сменяме, тоест, от 8 месеца до 3,5 години ще го ползваме: http://www.zadeteto.eu/wp-content/uploads/2011/01/stolche-za-kol … maxi-cosi-sps.jpg

За нас специално това беше една много важна вещ, бебка сме я возили в кола всяка събота и неделя по 4 пъти, понякога и през седмицата, много често извънградско на дълъг път. За безопасността няма какво да говорим, естествено, единственият аргумент да си вземеш нещо не толкова безопасно е сериозни финансови затруднения. Аз лично по-скоро бих взела евтина количка отколкото много ненадеждно столче. Как ще познаеш обаче кое е ненадеждно и кое не, труден въпрос.  Rolling Eyes Трябва доста да проучиш, щото не винаги по-скъпото е по-добро. Ние се спряхме на Макси Кози.

За комфорта - като че ли единственото важно нещо е тапицерията да не е много запарваща и най-добре да може да се сваля и пере,защото много се потят като заспят в колата, даже и при климатик.

Последна редакция: пн, 20 май 2013, 14:13 от karlie

# 679
  • София
  • Мнения: 377
Аз пък купих едно рехаво плетено памучно одеяло и едно гащеризонче, слагам отдолу едно боди потник и съм готова за изписването. Не мисля да слагам нито чорапки, нито шапка и ръкавички.
Като ги гледам комплектите с колко глупости са напълнени само да ни вземат 50-80лв. Лигавник, чорапи, шапка, боди и камизолка, все ненужни неща. А, на едни където ги гледах имаше и възглавница.

Еми Джина трудно е, то и жегите сега мъчат. Още малко ти остана.  Hug

# 680
  • София
  • Мнения: 790
Луиза, Бихайнд ш'вЪ нАбъхтъ, както викат в Хасковско! Оправихте ми настроението.  Hug  hahaha

За алергиите и тестването - уж е задължително, ако имаш каквито и да е алергии, доколкото знам може да се тества или в някакъв център на 5те кьошета, или в самата болница, няколко седмици преди раждането. Надраскват ти ръката и капят от различните алергени/ упойки. И да не се направи, не е голям проблем, защото могат да ти влеят превантивно в системата Урбазон (против алергия) при самото раждане. Аз мисля да се тествам все пак, за да си знам. Досега само веднъж са ме упоявали с пълна упойка, с Урбазон и нямаше проблем, а по принцип съм като наръчник за алергии - то не е към 4-5 вида полени, които естествено цъфват по различно време, не е към всички метали, без злато, после към котката развих, към вливките с калции, за което не ми вярваха акушерките...Изобщо  ooooh!

Бемолче,  Joy те децата искат да са по-близо до сърцето ти и затова така те притискат. Ама наистина, що не се метнеш до лекар, знам че е доста гадно усещането. И аз имах по едно време, ама с магнезия се оправих за сега - пу, пу!

Благодаря за отговорите за кошчето/столчето за кола. Бихайнд, за съжаление на тъпата количка не може да се монтира нищо допълнително. Не стига, че е скъпа, ами и проста.

Агнесче, бе ние имаме едно такова като кола, ама по-скоро е сапунерка, ама и двамата с ММ сме пишман-шофьори. Аз скоро взех книжка и имам-нямам 3-4 карания за сега, а мъж ми има книжка отдавна, ама е карал само из родния си град, който няма нищо общо с шофирането в Сф. И двамата изпадаме в тих ужас и ступор при мисълта да караме мъхчетата. Но все пак ще трябва да се прежалим, щото иначе с две деца няма да може да мръднем ни до море, ни до свекърите...Освен това сме намислили да купим по-голяма и сигурна кола, че на наща й дрънчат всичките пластмаси. Да не говорим, че в багажните един труп не може да събереш като хората. Май в крайна сметка ще взема от тези на Макси Коси, ама не от най-скъпите. Примерно ето такова: http://www.bebelandia.bg/productv/39201/maxi-cosi-stolche-za-kol … -sps-0-13-kg.html. В Продавалника ги има и на почти половин цена, но не мога да реша дали да е втора ръка. Освен това, според вас, дали като сложа двете кошчета на задната седалка, ще остава място и за един възрастен с не мноого голям диференциал?

Пина, твойто поне е едно... По мои груби сметки, мойте трябва да ги пусна да работят от първи клас, щото иначе няма да имам спестявания да ги пратя в "колеж"  newsm65

Карли, гледам подложките за Макси косито са по 60 лв!!! Тия хора не познават парите! Дали може да се ползва с някаква друга подложка или пелена нещо....?

Близначе, що се не разписва днес? Надявам се малката да е добре!

# 681
  • Мнения: 0
Цитат
Освен това сме намислили да купим по-голяма и сигурна кола, че на наща й дрънчат всичките пластмаси. Да не говорим, че в багажните един труп не може да събереш като хората
rotfImbo хахахаха поне за котешки няма ли място  Laughing Представих си мъжа на Мъчето да шофира супер притеснен и скован, а до него тя си стои спокойно, а отзад в багажника се търкаля безгрижно един труп, увит в найлон. Охх, извинете за отклонението, но си го представих и ми потекоха сълзи от смях  Joy

# 682
  • Мнения: 4 709
Мъхче както винаги много се забавлявам на твоите постове, като тупна по гъзогръб ми е интересно как стана после  Laughing тъкмо това си мислех, че ако седна на ламината докато съм сама в къщи, ще има да се чудя как да стана после. Много добре си решила от първи клас, аз да я бях пратила от 5-ти сега нямаше да се чудя къде да учи, направо в чужбина  Laughing
Жалина ти какво направи с бебето размърда ли го, че ме вкара в един филм, цяла сутрин дебна моята мързелива щерка дали ще се мръдне, мръдна - 2 пъти и то мноого слабо, не е като да рита. Изобщо ме притесни да не си пази силите за после, сега само спи, ама после ще си е отспала, та не знам как ще е мойта.
Благодаря, за стиснатите палчета за моята голяма дъщеря, ще ви информирам какво става с нашите трепети. Че матурата по БЕЛ ми е проблем голям, цяла година уроци, и ми сервира, че не може да пише теми, щото това не се учело на уроците, ми трябвало да ти дойде отвътре  Shocked По английски можела да напише есе, но не и по български. Ужас!
Хера за бибероните, едните се слагат на шишето, това си е биберон, аз не съм купувала, щото в комплекта на авент си имаше. А другото е залъгалка демек, като реве ама според теб не е гладно му буташ залъгалката да го излъжеш и така, има много видове, аз съм си купила на нук червени бяха и двете в комплекта иначе такива

# 683
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Привет  Hug
Последните теми забелязвам, че се изписват по-бавно. Сигурно е, заради хубавото време  Simple Smile

Благодаря за пожеланията за изпитите.   bouquet
Мъхче, изпитите са ми по рисуване. Решила съм да кандидатствам, пък да видим  Mr. Green

Агнес, бутаме я толкова бавно, че чак ми писна вече. До момента сме свалили старата дограма на балкона, сложихме итонг и тази събота ще слагат новата. В кухнята/бъдещата детска стая/ сложихме новата дограма, направихме вътр. изолация и ни остава...ох, боли ме сърце като се сетя какво ни остава  Laughing Остава ни да преместим тръбите, тока, да направим новата кухня, както и детската, което включва - лепене на плочки, слагане на паркет, тапети, оправяне на тавани, къртене на малка част от едната стена и последния да затвори вратата  Laughing В общи линии е това  Crazy Пожелавам ти при вас поне да потръгне по-бързо  Hug

# 684
  • Мнения: 1 350
И аз да се оплача ,че детенцет ми е болно Sad
Цяла седмица е с висока температура ,пи АБ уж имаше червено гърло и му мина.Днес пак е с 38 градуса,нито уши го болят ,нито гърло,дробовете му са чисти ,разстройство няма ,изследванията му са ОК,не знам от какво е тази безпричинна температура.Цяла нощ пак не съм спала,аман вече ooooh!
Пина ,аз още пък нищо не съм купила и ми стана едно съвестно такова.....да взема и аз някой лев да похарча,дано си начеша крастата.И аз като Весела ще взема за изписването пелена някаква памучна ,боди потник и горно боди ,само умувам дали да е  с дълъг или с къс ръкав newsm78
Дано малчо като се събуди да няма Т и да може да идем на ЖК ,че с цяла седмица закъснявам,сигурно съм най-безотговорната майка с второ дете Laughing  Все не намирам време ,все нещо изниква ,все едно съм бременна от две години ,така се чувствам Blush Blush

# 685
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Данче, всички зъбки ли са му избили? Да не би да е от тях?

# 686
  • Мнения: 1 350
Кате ,тъкмо това чета сега...Има 24 зъба ,на 2 годишна възраст уж приключи със зъбоникненето и аз си отдъхнах.Но гледам сега ,че имало вариант да му растат някакви кътници ,дето по принцип чак на 5 ,6 годишна възраст избивали Shocked  Пълно е с изненади значи с тези деца Mr. Green

# 687
  • Мнения: 11 747
И аз ако чаках второ, сигурно нямаше да купувам, защото щях да имам неща от първото  Thinking  Специално за изписването няма да купувам комплекти, не ги харесвам, някак си  Thinking Чудех се дали да не е с червения гащеризон на точки, че май е най- красивата дрешка, която съм купила или сега една рокличка дето взех - разкошна е  Thinking а увито с памучното одеалце от моите бебешки времена. После се сетих, че няма да има церемония по изписването и всъщност няма да види никой с какво е облечена и ще е все тая, ако ще само по памперс да е. Интересното е, че аз съм много икономична, не съм купувала и няма да купувам - стерилизатор, комплект за изписване, никакви завивки (ми само от дадени събрах 5 и чакам още 2 - различни материи и дебелини), чаршафи, обиколници, шезлонг, кошче за кола и още куп други неща и как пак толкова пари отидоха не знам. Ако се бях хвърлила на всичко... явно може да се купува до безкрай  Thinking

Мъхче, казваш, един труп човек не може да побере  Joy  Това ми напомни една максима за приятелството - истински приятел бил този, който и в 2 през нощта да събудиш с думите: 'Убих човек!' ще ти отговори - 'Къде ще копаем?'

Съчувствам за болните деца! Това е нещо, което още не успявам да асимилирам като емоция, но скоро ще ми се изясни. Дано е по- рядко.

# 688
  • Мнения: 481
Здравейте,
бебето започна да рита, но започнаха и едни контракции. Лекаря каза да пия и Диаспорал, плюс Нутри маг-а. Утре ще се чуем и ако не са ми минали да отивам направо към Шейново. Надявам се всичко да мине, но той иска със сигурност да ме види в сряда Simple Smile
Сега ще ви изчета и ще пиша повечко Simple Smile

# 689
  • Мнения: 0
Момичета, много е хубаво, че имате близки, които да ви дават разни неща за бебетата- хем е забавно, хем се спестяват доста парички- на нас само стерилизатор ще ни дадат, но пак съм много благодарна  Grinning иначе, както казвате егати цифрата си отива  Crazy аз пиша всичко в един тефтер пък да видим като му сложим чертата  Mr. Green ама да са ни живи и здрави бебоците всичко ще си им купим  Wink

Ох, Жалина, лягай и никакво ставане...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт