Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 22

  • 57 014
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 420
    Катина , открих въпросното съобщение с линкове .
    Готова съм да ги кача (щом е станало въпрос) .
    Но първо искам да си прегледаш личните съобщения и да изчистиш възникналите у теб съмнения .
     Hug

    Благодаря за филма . Бих качила на първата страница и него .  Peace

# 61
  • Мнения: 1 738
   
   "Аз не съм това , което вие мислите за мен ! Аз съм това , което аз мисля за вас ! " Wink

   Смисъла е доста дълбок , не мислите ли ?  Simple Smile

Смисълът е толкова дълбок, че вероятно повечето хора, които го разберат, ще решат мигновено, че не се отнася за тях. Но малцината, които допуснат, че може да се отнася и за тях, само ще спечелят от размисъла, до който ще ги отведе допускането.  Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 616
Ето едно интересно четиво
http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12306431

Бактерия в червата на мишките засяга развитието и поведението

С други думи яжте кефир за да сте здрави   bouquet

# 63
  • Мнения: 1 738
Това е една ода за кефира, но от нея разбрах, че имало Палео диета, т.е. диета на палеонтологичния човек. Всички беди дошли през неолита. Има доста материали на български (палеонтологична диета).  Laughing

http://chriskresser.com/kefir-the-not-quite-paleo-superfood

# 64
  • Мнения: 616
Това е една ода за кефира, но от нея разбрах, че имало Палео диета, т.е. диета на палеонтологичния човек. Всички беди дошли през неолита. Има доста материали на български (палеонтологична диета).  Laughing

http://chriskresser.com/kefir-the-not-quite-paleo-superfood

Гласувам с 3 ръце и 5 крака за кефира.  Laughing
В къщи в момента има готов кефир от домашни козе и овче мляко, и сок. Със сок става малко странно, но пак става за пиене.
Зъбите му бяха почерняли от всичкия шоколад, а сега светят млечно бели от кефира с мляко без да ги мием.

# 65
  • Мнения: 13 872
КАто ви слуша човек ще каже че кефира е разковничето на всичко.... и че цялата руска нация е здрава като камълк, защото там кефир има под път и над път и се пие като вода. обаче чиждам че и те имат доста специални деца като ровя по форумите им така че явно само с кефир не става...

попаднаха ми в ръцете две издания
1. Франсоаз Далтон- Основни етапи на детството
2. Говорно поведенческиот подход (ГПП) от Мери Линч Барбера 9 напечатано на принтер подвързано в папка ).

знам, че не е редно, НО ако представляват интерес мога да ги снема с цифровата камера и да сложа в библиотеката си за снимки за по-леко изпозлване.

# 66
  • Мнения: 7 420
КАто ви слуша човек ще каже че кефира е разковничето на всичко.... и че цялата руска нация е здрава като камълк, защото там кефир има под път и над път и се пие като вода. обаче чиждам че и те имат доста специални деца като ровя по форумите им така че явно само с кефир не става...

....
    Peace Peace Peace

    Моите деца  не могат да вкусят и капчица кефир . Не знам как убеждавате вашите .

# 67
  • Мнения: 1 738
re_ge,
Може би определението ми "ода" беше подвеждащо. В тази статия се говори само за витамините, минералите и полуразграждането на лактозата, улесняващо приема на млечен продукт у хората с нарушена лактозна толерантност. Мисля, че заслужава да се прочете.

Аз съм прекарала доста време в Кавказките републики и в интерес на истината много малко съм пила от купешкия кефир. Не ми е харесвал. Но не знам, как са те с чревните заболявания, хранителните алергии и остеопорозата. Този кефир, който правя вкъщи вече три години - и млечен, и воден, ми харесва. Далеч съм от мисълта, че може да помага за проявите на аутизма. Но съм абсолютно сигурна, че помага за оправяне на колита чрез постигане на нормална чревна флора. Да не повтарям пак, неща, които съм казала за въздействието при нашето момче.

Селма,
би могла да опиташ "воден" кефир. Писах вече за американски майки, които го прилагат при децата си, които са на безказеинова диета. Той си е една хубава цитронада. Ако искаш, ще ти пратя рецептата на "лични".

Сега на всички ви предлагам едно откъсче от интервю на един от най-добрите специалисти по цьолиакия в света, д-р Алесио Фазано за приложението на пробиотиците.

http://www.autismspeaks.org/blog/2013/01/11/guidance-probiotics

"Ние изучаваме ефекта от пробиотиците. Гледаме на тях като на потенциални омиротворители, които могат да подпомогнат възстановяванетона баланса в обществото на чревните бактерии. Имаме наблюдения, например, че даването на пробиотици на мишки, имащи аутизъм подобни симптоми, подобрява тяхното поведение, което е свързано с подобряване на дисбиозата. Но това са предварителни резултати, които не могат да се прехвърлят автоматично към хората. 
Аз изпитвам изключителна симпатия към родителите, които искат да облекчат състоянието на децата си и ми се иска да сме стигнали до момента, в който ще можем да им кажем: „Да, опитайте с пробиотици.”  Но днес има само два сценария, при които науката предлага солидна подкрепа в полза на използването на пробиотици. Това са облекчаване на хранителните алергии и третиране на възпалителната болест на червата.
Аз съм много разтревожен от широката употреба на пробиотици. Ние не бихме искали да се повтори грешката, която направихме в миналото с пеницилина, например.  Използвахме прекалено много този и други антибиотици, докато стигнахме до момента, когато много бактерии станаха резистентни към тях.  Ако използваме пробиотиците по същия начин, можем да намалим ползата от тях. 
Имам и друга тревога по отношение на пробиотиците, които са в продажба. Агенцията по храните и лекарствата (FDA) не прилага спрямо тях регулации като към лекарства, тъй като те се водят  хранителни добавки.  В резултат на това, качественият контрол върху пробиотиците е малък или изобщо липсва. Продуктът, който купувате може да съдържа много ниско ниво на пробиотици или никакви „живи” пробиотици изобщо.  Нещо по-лошо, пробиотиците може да са смесени с потенциално вредни бактерии.  Освен това, има различни видове пробиотици, включващи много типове лактобацили и бифидобактерии (назовавам само най-популярните групи). Не всички пробиотици са еднакви.  Всеки от тях има специфично въздействие за специфични ситуации. Така че, клиницистите трябва да могат да изберат въз основа на специфичния тип дисбиоза при дадения пациент, кой пробиотик да предпишат.
Ако искате да давате на детето си пробиотик, аз ви съветвам да избягвате концентрираните добавки и да давате вместо тях пробиотичен йогурт. (Четете на етикета какво пише за предназначението на „пробиотика”.) А ако решите да давате добавка, проверете на етикета какво е количеството на живите микроорганизми. Броят им трябва да е в билиони. И накрая, ако не видите ясно подобрение след няколко седмици, спрете добавката. С други думи, ако няма изразена полза, не рискувайте да получите потенциално негативни странични ефекти. "

А на тези два линка има материали за ролята на глутена при аутизма (също според д-р Фазано), безглутеновата диета и създаването на тест за установяване на глутенова свръхчувствителност (което е различно от цьолиакия и има вероятно роля при около 20% от децата от спектъра)

http://allergicliving.com/index.php/2012/10/23/glutens-role-in-autism/?page=3


http://celiacdisease.about.com/b/2013/01/24/new-gluten-sensitivi … -autism-cases.htm

# 68
  • Мнения: 13 872
re_ge,
Може би определението ми "ода" беше подвеждащо. В тази статия се говори само за витамините, минералите и полуразграждането на лактозата, улесняващо приема на млечен продукт у хората с нарушена лактозна толерантност. Мисля, че заслужава да се прочете.

Констанца
насмешливото ми отношение беше към статията която както всизки статии се опитва да даде вълшебна рецепта.



Аз съм прекарала доста време в Кавказките републики и в интерес на истината много малко съм пила от купешкия кефир. Не ми е харесвал. Но не знам, как са те с чревните заболявания, хранителните алергии и остеопорозата.

В азиатските републики пият основно кумИс , което пак е млечно кисела напитка но и с алкохол  Wink Кефирът е характерен за европейските части на Русия.
Ние дълги години правехме напитка вкъщи с гъба която майка донесе от Русия. Тя ферментираше в чаена заварка. Беше вкусна но си искаше грижата - делене на гъбата, прясна заварка всеки няколко дена. Обаче чаят не е много подходящ за деца които не са свикнали да пият чай. Съгласна съм че всички тези гъбени ферметнации са си наистина естествени пробиотици , доста по подходящи от тези купувани в аптеката.

Но както и детето на Селма моето не пие нищо такова.

# 69
  • Мнения: 1 738
re_ge,
Кумис съм опитвала само в Монголия. Не споря.  Peace Но си мисля, че може би неволно смесваш две гъби - тибетска (кавказка) и чаена (комбуча). Аз също преди години съм имала чаена гъба. Дори неотдавна помислих, че мога отново да започна да отглеждам и чаената, но прочетох за рисковете от случайно замърсяване и се отказах. Ако ти е интересно, погледни тези два линка, просто за инфо. Peace Heart Eyes http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80
http://www.bb-team.org/articles/2874_kombucha-chudotvornata-chaena-gaba



# 70
  • Мнения: 616
констанца чула ли си за цитофлора? Не знам дали те питах, мисля че ще ти е интересно.

Между другото какви са потенциалните странични ефекти от пробиотиците? Защото полза виждам.

# 71
  • Мнения: 1 738
Не бях чувала за цитофлора. Това, което видях като състав изглежда добро, но дали премахването на микробната стена наистина освобождава имуногенни вещества от вътрешността на бацилите, не се наемам да преценявам. http://bioray.wikidot.com/cytoflora

Но този материал вероятно има основания за много хранителни добавки.

http://www.dallasnews.com/health/nutrition/20110307-experts-rais … ement-company.ece

Не съм се интересувала от странични ефекти на хранителните добавки с пробиотици, защото съм давала на нашето момче общо 2 опаковки (Лактофлор), а 3 години с прекъсване от по 1 седмица, когато не е в София, му давам ежедневно млечен кефир.

Но от това, което преведох излиза, че могат да са замърсени, да не съдържат достатъчно или изобщо живи бацили и да се развие резистентност. Ако намеря, такава информация, ще пиша.

# 72
  • Мнения: 13 872
re_ge,
Кумис съм опитвала само в Монголия. Не споря.  Peace Но си мисля, че може би неволно смесваш две гъби - тибетска (кавказка) и чаена (комбуча). Аз също преди години съм имала чаена гъба. Дори неотдавна помислих, че мога отново да започна да отглеждам и чаената, но прочетох за рисковете от случайно замърсяване и се отказах. Ако ти е интересно, погледни тези два линка, просто за инфо. Peace Heart Eyes http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80
http://www.bb-team.org/articles/2874_kombucha-chudotvornata-chaena-gaba



Много ми беше интересно - благодаря.

но вообще не смесвам двете гъби,  има още доста видове дрожди като най-малко- винената ( дали тя е и оцетена )гъба, тези с които се прави бира, нека не забравяме и руския квас и прочие. Сигурно дори не съм точна в това което пиша, но е ясно едно-има много видове ферментации и някои от тях са полезни.Не бях чувала зая възможност от бактериална зараза при чаената гъба. Мислех че е 100% безрведна защото чаят сам по себе си доста антисептичен, изпозлва се за промивки, при очни възпаления за плакнене срещу кариеси и куп други неща. Но "век живи век учись" както се казва.

# 73
  • Мнения: 1 738
re_ge,
аз съм само "специалист" по домашния кефир. Но още най-много 1/2 година и ще прекъснем за известно време. Това си е голям ангажимент - повече отколкото да се грижиш за домашен любимец. Освен това и при тибетската гъба има значение до ни си допусне бактериално замърсяване, защото това променя всичко - от вкуса и консистенцията до вероятно намаляване на ефекта и кой знае още какво.
Права си за ползата от други ферментирали храни. Някои залагат много на кисело зеле или по-скоро на сока му, но аз не си представям нашият да се реши да го опита. Grinning

Ето няколко линка с теоретични постановки и практични идеи за подобряване на храненето при нашите деца. Аз бих приложила далеч не всичко, но това си е все пак концентриран опит, който според мен, може да е полезен.  Grinning
http://www.gaps.me/?page_id=30
http://www.autismfile.com/diet-nutrition/the-power-of-fermented-foods
http://www.autism-society.org/news/diet.pdf

# 74
  • Мнения: 7 420
............

Но от това, което преведох излиза, че могат да са замърсени, да не съдържат достатъчно или изобщо живи бацили и да се развие резистентност. Ако намеря, такава информация, ще пиша.
    Това се говореше и в едно авторитетно руско предаване . Че повечето предлаганите пробиотици по аптеките , изобщо не вършат никаква работа , поради суперниското съдържание на въпросните бактерии .
   
Цитат
Аз съм прекарала доста време в Кавказките републики и в интерес на истината много малко съм пила от купешкия кефир. Не ми е харесвал. Но не знам, как са те с чревните заболявания, хранителните алергии и остеопорозата.
    Смея да предположа ,че са по същия начин , както и в България ...
   
     В региона ,където пътувам по-често , се продават какви ли не кисело-млечни продукти . И Кисело мляко включително . Това освен Кефир , Бифидок ,Ряженка , заквасена сметана с няколко вида масленост .....
    Жените там по същия начин се борят със запека .
    Даже съм научила рецепта против такъв , макар и да не съм я пробвала : кефир , фибри(трици) и зехтин . Май се пиеше сутрин на гладно и вечер преди лягане ....
   
   
   

Общи условия

Активация на акаунт