помощ за аборт

  • 4 407
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 100
сигурна съм че родителите ти ще те разберат и ще се зарадват на новината. Вярвам, че ще намериш начин да се справиш. Помисли много добре, за да вземеш правилното решение. Приятелят ти е пълен глупак ,за да постъпи така, но невинното създание в корема ти не е виновно с нищо и има право да му дадеш шанса да живее. А и съм сигурна, че ако о родиш като го видиш и гушнеш всички тези мисли ще ти се сторят нелепи.
За помощите, които са ти казали по нагоре в темата е вярно, прочети тук и се информирай.
http://pomosti.oneinform.com/sp.html

 Hug и горе главата, да си майка е най-хубавото нещо

# 16
  • Мнения: 7 947
Родителите ще се зарадват на новината, дааааа  Joy

# 17
  • Мнения: 11
Viliko,

1. Насърчаваш я да направи нещо, за което ще съжалява цял живот. (Освен, ако не е такава жена, че да позволява пеперудки да и кацат на странни места и да има безотговорно отношение към живота).

2. Предлагаш и да наруши законите на Република България, което по своята същност е подстрекаване и съучастие в престъпление.

# 18
  • Мнения: 7 947
Ами да, това явно правя.  Laughing
Казвам мнението си по темата.
Безотговорно отношение наричам всяко решение, което създава предпоставки за нещастие.
Това е едно младо момиче, достатъчно наивно и несамостоялно, което се страхува да сподели с родителите си нещо подобно, без доход и като цяло - едно девойче,на което ще се натресе огромна отоворност, а то е  само и неготово.. Всеки си има глава на раменете.

# 19
  • Мнения: 11
Viliko, ако някой има достатъчно отговорност да има връзка и да прави секс, а също и достатъчно отговорност да коментира тази тема преди да вземе решение, то той със сигурност има отговорността да отгледа едно чудесно дете. Никой не казва, че родителството е лесно нещо, но не се и очаква да е такова. А това, дали животът на някой ще бъде нещастен или щастлив в бъдеще не го знае никой - не сме врачки (а и те не го знаят).

# 20
  • Мнения: 7 947
Има подфорум за самотни родители. Ако се почете там - става ясно какво е.
Логиката ти - щом прави секс - може да отгледа дете, е абсурдна.
Но като цяло нямам намерение да споря с фанатичната ти убеденост за убийството, пренебрегвайки изцяло как едно младо момиче ще обърне живота си наопаки, защото само с няколко поста от авторката - на човек му става ясно дали е готова или не. Иначе всеки има неподозирани сили да се опрая в живота...

# 21
  • Мнения: 273
Viliko,имаш ли деца?
Поведението ти е неразбираемо,дори и да направи аборт и да си осигури спокойни дни,замисляш ли се,че това крие риск за нейното здраве.Ако се осакати и остане бездетна?Тогава,какво следва?Предполагам спокойствие и безгрижие за цял живот.Да,ама не.И не напразно докторите от болницата,която споменава са отказали да извършат аборта.Времето за аборт е минало.Далеч по-безотговорно е да си навреди на здравето.Няма да е първата нито последната самотна майка,изоставена от някой си мухльо.Но пък поемайки си отговорността и грижейки се за детето живота и не само ще се промени,но и ще се осмисли.Родителите и сега може и да "не се зарадват",но едва ли ще я оставят.А пък и тя е на 23,не на 15-16.Би трябвало да може да поема отговорности.
Познавам момиче родило на 16,въпросния господин я изоставя,когато разбира за бременността.Сега /8 години по-късно/ си има и работа,и образование,и си гледа детето.Справи се сама и успя-това е глава на раменете.

# 22
  • Мнения: 7 947
Разбира се, семейна съм и имам дете. И съм на 32 години. Мнението ми е достатъчно обосновано, въз основа на достатъчно личен опит и споделен такъв от познати. Не го налагам на никого. Ако имах дъщеря, аз щях да съм първата, която да насърчи към аборт в такава ситуация. За всяко нещо си има време и място.

П.П. по закон има мед.аборти и в по-късен етап. Следователно тези думи за това, че може да остане бездетна - са меко казано силни. Всеки да си прави личния избор, ако иска нека чете,темата е за мнения.

# 23
  • Мнения: 11
Viliko, изглежда четеш много отгоре това, което е написано и както ти изнася. Не съм казала, че който прави секс има отговорност. Казах "ако някой има достатъчно отговорност да има връзка и да прави секс, а също и достатъчно отговорност да коментира тази тема преди да вземе решение, то той със сигурност има отговорността да отгледа едно чудесно дете." Доста по-различно е от твоя цитат.

Има много самотни родители, които отглеждат децата си и се справят добре. Не на всички е лесно, но по-добре е да живееш достоен живот на самотен родител с дете, отколкото да живееш със съжаление цял живот, че си убил човешко същество. Да не говорим за рисковете за здравето на майката - както физически, така и психически...

Каква майчина любов само. Да насърчиш детето си да направи аборт със съзнанието, че това може да и коства възможността да има деца в бъдеще и да остави последствия, които са непоправими. Това не е майчинска любов, а майчински егоизъм детето да постигне това, което очаква мама /образование, брак, гледане на родителите като остареят/ дори с цената на провал в живота на детето.

# 24
  • Мнения: 273
Разбира се, семейна съм и имам дете. И съм на 32 години. Мнението ми е достатъчно обосновано, въз основа на достатъчно личен опит и споделен такъв от познати. Не го налагам на никого. Ако имах дъщеря, аз щях да съм първата, която да насърчи към аборт в такава ситуация. За всяко нещо си има време и място.

П.П. по закон има мед.аборти и в по-късен етап. Следователно тези думи за това, че може да остане бездетна - са меко казано силни. Всеки да си прави личния избор, ако иска нека чете,темата е за мнения.

Абсолютно съгласна съм,че темата е за мнения.Ти даваш твоето,аз моето и т.н.
Но абортите след 3 месец сама казваш са по мед. причини и те са,когато е застрашен живота на майката и се налага намеса.А думите за бездетност не са силни,защото са не един или два.Разбира се не всички случай са с еднакви последици.
Колкото и да си говорим тук,най-доброто за момичето е да говори с родителите си и те да си дадат мнението,което е от първостепенна важност.


# 25
  • Мнения: 7 947
Непоправимите последствия идват от грешните решения, чийто кръст се носи цял живот - с това съм съгласна.
Не ми навирай в очите убеждението си, че аборта е убийство, а приеми, че има хора, които го приемат по друг начин.

За мен е тотален провал момиче на 23, само, без работа, образоние и опит - страхуващо се, тоест зависимо още от родителите си - да ражда и гледа дете.  С кой акъл въобще насърчавате един млад човек  да се обрече на трудностии сам, вместо да търси своето развитие в живота... Всеки има своя гледна точка.

Дива - по мед.причини - прочети дори закона - не е само ако майката е застрашена.

# 26
  • Мнения: 273
Дива - по мед.причини - прочети дори закона - не е само ако майката е застрашена.

Ок,не е само това,приемам забележката,но мед. причина не е "таткото е мухльо,майката остава сама".Съжалявам,но не мога да се съглася.Нямам фанатични идеи,но моето мнение е че е късно.Дъщеря си бих насърчила за аборт,стига това да не крие никакви рискове за нея.Дори 1% да има риск,съм абсолютно против.

# 27
  • Мнения: 931

За мен е тотален провал момиче на 23, само, без работа, образоние и опит - страхуващо се, тоест зависимо още от родителите си - да ражда и гледа дете.  С кой акъл въобще насърчавате един млад човек  да се обрече на трудностии сам, вместо да търси своето развитие в живота... Всеки има своя гледна точка.


Е, хайде сега, на 23 не е на 15. Щом са смятали да се изнесат да живеят заедно с въпросния приятел, явно е имала идея как ще се издържат. Виж, ако я заварва по средата на образованието, което трябва да прекъсне и да се откаже от идеята да стане преуспяващ лекар или икономист, или пък я обрича да живее на село, когато е имала намерение да се мести в града, има логика (не останах обаче с впечатление случаят да е такъв). Доколкото разбрах, и бебето не е било нежелано, поне не докато не е станало ясно, че таткото се е изплашил. Надявам се, че правилно към те разбрала, geri.

# 28
  • Мнения: 11
^DIVA^, няма такова нещо като аборт, който не крие рискове. Затова и се подписва иформирано съгласите преди аборт.

Възможни усложнения и проблеми за майката при аборт
Всяка клиника, която (законно) извършва аборти трябва задължително да предупреждава и да иска писменото съгласие на жените, желаещи да направят аборт по каквато и да било причина, за следните възможни и напълно вероятни усложнения:

Силно кървене –  Кръвотечението до някаква степен след аборт е нормално. Ако обаче шийката на матката е разкъсана или ако матката е перфорирана, има риск от сериозно кървене, наричано още кръвоизлив. Ако това се случи, може да се наложи приливане на кръв. Усилено кървене може да има също така при използване на химически средства за аборт, при което също може да се наложи операция за прекъсване на кръвоизлива.

Инфекции – Инфекция може да се получи при вкарването на медицинските инструменти в матката или от останали по погрешка части на абортирания фетус  в матката (познато още като “непълен аборт”). Може да последва и инфекция на таза, която да доведе до постоянна треска с висока температура за няколко дни и да се наложи допълнителна хоспитализация в болнично заведение. Това може да бъде и заплаха за органите около таза.

Анестезия – Медикаментите използвани за анестезия по време на аборт могат да доведат до гърчове, сърдечен удар и в някои крайни случаи до смърт. Това също води до увеличаване на риска от допълнителни сериозни усложнения с до два пъти и половина.

Увреждане на шийката на матката – Шийката на матката може да бъде срязана, разкъсана или повредена от инструментите за аборт. Ако има такова увреждане е увеличено кървене може да се наложи допълнителна оперативна намеса.

Увреждане на лигавицата на матката – Инструментите за сукция (изсмукване) през специалната тръба на частите от плода, кюртаж (изстъргване на остатъците от плода в матката) и други инструменти може да предизвика постоянно и окончателно увреждане на лигавицата на матката.

Перфорация на матката – Матката може да бъде пробита или разкъсана от инструментите за аборт. Рискът от това усложнение се увеличава с увеличаване на продължителността на бременността. Ако това се случи, може да се наложи нова цялостна операция, включително за премахване на матката (познато още като като “хистеректомия”).

Увеличаване на риска от помятане и преждевременно раждане – Извършването на аборт води до повишен риск от помятане или преждевременно раждане при следващи  бременности.

Неправилно развитие на плацентата – След извършени един или повече аборта, съществува повишен риск от неправилно развитие на плацентата при следващи бременности, което може да доведе до ненормално развитие на плода, осакатяване на детето или други проблеми с поколението.

Извънматочна бременност – Извънматочната бременност е такава, която се случва на място, различно от вътрешността на матката, като например във Фалопиевите (маточните) тръби. Това може да се дължи на усложненията в следствие на предишен аборт и последвала негодност на матката. Извънматочната бременност е заплаха за живота и на майката и на детето.

Увреждане на вътрешни органи – Ако матката бъде пробита или разкъсана, има риск от увреждане на близко-разположените органи като червата и пикочния мехур.

СМЪРТ – Други физически усложнения, предизвикани от аборт включват изключително силно кървене, инфекция, емболия, крайно неблагоприятно въздействие на анестезията или необратимо уреждане на органи, поради перфорирана матка, които могат да доведат до смърт.

# 29
  • Мнения: 7 947
То човек като е млад, влюбен и загубен - всичко изглежда лесно. НО като опре ножа до кокала - мале, как да кажа на мама...е, това ако е зрялост и готовност, направо  Sick

То и раждането носи риск и се подписва инф.съгласие  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт