Аборт по желание. Страх ме е

  • 34 864
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 28 815
Момичета, аз също искам да го задържа, но както казах нямам родители, роднини, никой. Живея сама и под наем, имам толкова куп проблеи на главата, как да ощетя едно дете? Аз вече имам две които не живеят с мен, но знам че те са по-добре.

Не съжалявай каквото и да решиш  Hug

# 61
  • Мнения: 10
Аз докладвах темата заради морални проповеди.
Да....имаше такова нещо. Ти как си Hug

Колежке, мерси, че попита. Старая се да съм добре. Ще си пия доксициклина не 5, ами 10 дни /да си свърша опаковката/. Кървенето спря още в петък. Вчера съобщих на любимия какви съм ги свършила и не беше особено очарован. За капак го принудих да си изследва кръвногруповата принадлежност и Rh-фактора, щото докторката ми написа рецепта за антиД-гамаглобулин въпреки че й казах, че с таткото сме Rh- отрицателни. Та поне отпадна тоя харч.
Взех си Деанксит, за да мога да спя нормално и те така.

Мислех тази пролет да си правя изследвания на хормоните за "поликистозата", но предвид това събитие няма особен смисъл вече.

Поздравления за решението да родиш бебчето.  Hug Hug Hug Hug Hug Желая ти безпроблемна бременност и едно много красиво здраво бебче   bouquet
Много се радвам,че си добре  bouquet Благодаря за пожеланията,дано всичко ми е ок Hug

# 62
  • Мнения: 871
Момичета, аз също искам да го задържа, но както казах нямам родители, роднини, никой. Живея сама и под наем, имам толкова куп проблеи на главата, как да ощетя едно дете? Аз вече имам две които не живеят с мен, но знам че те са по-добре.
Разбирам те прекрасно- и аз съм под наем и с таткото учим. Нямам стаж и щях да взема социално майчинство с 35 лева детски....

Жалко е, че само ние се замисляме, а не ги раждаме на конвейер по 4-5-6.

# 63
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Здравейте отново, все още не съм взела окончателно решение, още не сме обсъждали варианти със  виновника за това. Проверявам за видовете аборти, може ли да споделите мнение каква е разликата между двата. Ако има някоя дама която е правила аборт в Шейново нека сподели какъв вид е. Много моля за повечко инфо. Благодаря ви много за оказаната подкрепа и съчувствие  Hug  bouquet

# 64
  • Мнения: 7 947
Във майчински форум да се пуска такива теми е просто смешно, защото е ясно, че везната винаги ще наклони в полза на отглеждане на бебето. Е, после има и цял подфорум за подеяния и благотворителност към жени, родили без грам да имат възможност да гледат себе си камо ли и дете.
Да отгледаш дете не е самоцел и егоистично задоволяване на майчинските инстинкти, многоо повече е. Ако си разсъдлив, интелигентен и разумен, разбира се. Циганките примерно не им пука, раждат си без да му мислят.Както и да е.
Моят коментар по темата е ако една жена има подобни съмнения и проблеми - да мисли с главата си, не да чака непознати да дават акъл баш тук!

 Аз имам дете. Правила съм аборт преди, защото си дадох сметка, че не мога да го осигуря в никоя насока първо и второ – не ми се живееше на мен самата в трудности и жестоки лишения.

# 65
  • Мнения: 0
и аз направих аборт по финансови причини и малко отгоре.Не одобрявам някой да се бие в гърдите че родил 2-3 че дори и едно дете и да чака някой да го храни,да му плаща сметките...и т.н.Всеки знае грижите ,средствата около едно дете.Знам че не всичко е сметка но по късно всичко опира до там.
iskam da te popitam shtom si pravila abort sled kolko vreme ti doide cikala i az pravih no veche 40 dni minaha a oshte ne mi idva...

# 66
  • Мнения: 5 513
и аз направих аборт по финансови причини и малко отгоре.Не одобрявам някой да се бие в гърдите че родил 2-3 че дори и едно дете и да чака някой да го храни,да му плаща сметките...и т.н.Всеки знае грижите ,средствата около едно дете.Знам че не всичко е сметка но по късно всичко опира до там.
iskam da te popitam shtom si pravila abort sled kolko vreme ti doide cikala i az pravih no veche 40 dni minaha a oshte ne mi idva...
При мен беше в началото на март и края на април ми дойде.Вече трябва да ти дойде.Не се тревожи.
Около 40 дена след аборта трябва да дойде цикъла.

# 67
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен, днес си правих тест и с голям ужас наблюдавах двете чертички в продължение на 10 минути. Поради финансови причини не мога да задържа детето, а и чувствам, че не съм готова да бъда майка - едва на 19 години съм, а да го оставя на родителите ми не ми се вижда правилно. Искам да попитам къде в София мога да направя аборт, какви изследвания и документи ще ми трябват и колко пари ще ми излезе всичко. Имайте предвид, че не съм здравно осигурена. Благодаря ви предварително!

# 68
  • Мнения: 11
Cristianaa, ако не искаш детето да ти пречи на личния живот, просто го кажи така. Няма смисъл да ни убеждаваш, че имаш финансови причини и че не си готова да бъдеш майка.

Парите никога няма да са достатъчно и те никога не са били пречка за жени, които искат да имат детето си. Ако един ден, родиш дете и е на 5 дни или 1 годинка и имаш финансов проблем какво ще направиш? Ще го убиеш или ще го оставиш в дом ли? Парите никога не са реалния проблем, а отношението на майката и личния и живот. Също така, никоя жена никога не може да каже, че е готова да бъде 100% идеалната майка винаги, защото да бъдеш майка, означава ежедневно да се сблъскваш с предизвикателства, а за повечето от тях няма как да си подготвена - от бременността докато детето напусне дома и заживее само (а дори и след това).

И защо да не ти помагат родителите? Това все пак е тяхното първо внуче, нали?
А ако никога след това нямат друго (след аборт се случват такива неща)?

Кажи, че не искаш детето, но не казвай, че причините да не го искаш са външни - пари, липса на подкрепа, готовност да бъдеш майка и т.н. Тези обстоятелства не спират милиони други майки да си родят децата, да се наслаждават на присъствието им около себе си и да им дадат всичко възможно, за да имат по-добър живот. Най-важните неща в живота не се купуват с пари.

# 69
  • София
  • Мнения: 28 815
Здравейте и от мен, днес си правих тест и с голям ужас наблюдавах двете чертички в продължение на 10 минути. Поради финансови причини не мога да задържа детето, а и чувствам, че не съм готова да бъда майка - едва на 19 години съм, а да го оставя на родителите ми не ми се вижда правилно. Искам да попитам къде в София мога да направя аборт, какви изследвания и документи ще ми трябват и колко пари ще ми излезе всичко. Имайте предвид, че не съм здравно осигурена. Благодаря ви предварително!

В болница трябва, а колко пари ще ти излезе - пак трябва да питаш там, зависи от самата болница.

ПП За изследванията - не помня какви точно бяха, но са стандартни навсякъде, предполагам - кръв, урина... Питай лекаря.

Последна редакция: ср, 02 окт 2013, 15:20 от milenaka

# 70
  • Мнения: 57
Cristianaa, ако не искаш детето да ти пречи на личния живот, просто го кажи така. Няма смисъл да ни убеждаваш, че имаш финансови причини и че не си готова да бъдеш майка.

Парите никога няма да са достатъчно и те никога не са били пречка за жени, които искат да имат детето си. Ако един ден, родиш дете и е на 5 дни или 1 годинка и имаш финансов проблем какво ще направиш? Ще го убиеш или ще го оставиш в дом ли? Парите никога не са реалния проблем, а отношението на майката и личния и живот. Също така, никоя жена никога не може да каже, че е готова да бъде 100% идеалната майка винаги, защото да бъдеш майка, означава ежедневно да се сблъскваш с предизвикателства, а за повечето от тях няма как да си подготвена - от бременността докато детето напусне дома и заживее само (а дори и след това).

И защо да не ти помагат родителите? Това все пак е тяхното първо внуче, нали?
А ако никога след това нямат друго (след аборт се случват такива неща)?

Кажи, че не искаш детето, но не казвай, че причините да не го искаш са външни - пари, липса на подкрепа, готовност да бъдеш майка и т.н. Тези обстоятелства не спират милиони други майки да си родят децата, да се наслаждават на присъствието им около себе си и да им дадат всичко възможно, за да имат по-добър живот. Най-важните неща в живота не се купуват с пари.
Мога да ти кажа само едно - не осъзнаваш ли, че с твоите груби изказвания нараняваш хората. Да, и аз съм против абортите когато има начин, но ето че и на мен ми се случи и трябва да го преживея. Не мога да разбера само как можеш да си помислиш, че не искам това бебе. Искам го, и Господ ми е свидетел, че плача сигурно по милион пъти на ден заради положението, в което съм попаднала. ИСКАМ ТОВА БЕБЕ, но няма начин да го задържа - на 19 години съм, без работа, и не ми обяснявай, че родителите ми ще ми помогнат - да, ако ги помоля ще ми помогнат, но в моя случай не става въпрос за помощ, а направо да ни гледат и да ни издържат и мен и бебето, а всички знаеме какви пари са нужни за отглеждането на бебе. Бащата не иска и да чува за бебето и твърди, че даже и да го родя него това не го интересува и няма да го признае - следователно да се оправям сама. Е, а кажи ми, моля те като си такава голяма моралистка, как да родя това бебе като знам, че то ще е лишено от бащина обич, от толкова много неща, които просто няма да съм в състояние да му осигуря. Как да го родя като знам, че ще е нещастно, ще е  лишено от най-обикновени неща, защото просто няма да имам възможност да му ги дам ?! Ти би ли обрекла собственото си дете на това?!

# 71
  • София
  • Мнения: 28 815
Cristianaa, няма смисъл да се обясняваш на тролове  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 7 947
Много пъти ще гоповторя - но по-добре така, отколкото с а къла на циганките с по 10 деца  Sick
Понякога да, има обстоятелства, от които зависи нашето решение.
Не се обвинявай, защото сама казваш - днес не мога да му дам нищо.  Peace
Дано всичко мине добре и един ден ще си имаш и мъж, и работа - и дечица, когато му е времето.

# 73
  • Мнения: 11
Дали бих обрекла собственото си дете на това? Ти би ли обрекла собственото си дете на смърт вместо да го лишиш от няколко неща, които 90% от човечеството така или иначе нямат? Пак ще го кажа: Важните неща не се купуват с пари.

Не съм груба, а искрена и ти казвам истината. Ако се нараняваш от истината, то сигурно има причина. Не съм те обидила, нито съм казала нещо лошо. Бих искала да ти помогна да не правиш нещо, за което ще съжаляваш цял живот.

Колко силно искаш детето? Ако успея да ти намеря работа, и по 200 лв. всеки месец ще го задържиш ли? Или 300? Или 500? Дрехи, храна, играчки? Кога би запазила детето? Пиши ми ако искаш на лично съобщение и ако наистина искаш да запазиш детето ще ти помогна (колкото е възможно) да се справиш. Говоря сериозно.

# 74
  • София
  • Мнения: 28 815
Много пъти ще гоповторя - но по-добре така, отколкото с а къла на циганките с по 10 деца  Sick
Понякога да, има обстоятелства, от които зависи нашето решение.
Не се обвинявай, защото сама казваш - днес не мога да му дам нищо.  Peace
Дано всичко мине добре и един ден ще си имаш и мъж, и работа - и дечица, когато му е времето.

Напълно съм съгласна с Вилико, особено с подчертаното.



Общи условия

Активация на акаунт