Домакини - първи сезон/тринадесети епизод - късметлийски

  • 32 980
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
То туй е майсторлъка, в мерудийките!  Mr. Green

Лафа на вечерта!!!

Антон към Божидар: - Ако лещата ти е безсолна можеш да си посолиш мъничко. (`щот` освен мързелива съм и разсеяна и пропуснах да посоля)
Божидар: - Малко ми е безсладка, ама ще видим...
 hahaha Joy

*********
Отивам да си измия кривотията от себе си с едно дълго къпане, докато свърши топлата вода и мисля да лягам. newsm46  sleepuu
Лека нощ, дами!  Hug

# 76
  • Мнения: 471
Брей,1 ден да ме няма и изписвате света  ooooh!
Мари,честит юбилей!От днес нататък ,желая на теб и цялото ти семейство,да започнат да се нареждат нещата във ваша полза,да загърбите миналото и да се радвате на прекрасното си дете,а след някоя-друга година и на прекрасни внуци!
Стади,честит ти малък принц!Живи и здрави бъдете!
Мария27,я дай малко инфо и за А+ Praynig
Ние днес бяхме на село при свекърите,утре пак.Колим бройлери ,пълним фризеро Mr. Green Детето...ми сополива е.И като не може да си издуха нослето и още по трудно минава.
Ми със сигурност забравям нещо,но то толкова страници изчетох,че ми стана каша в главата.
Лека и мека  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 2 169
Антон към Божидар: - Ако лещата ти е безсолна можеш да си посолиш мъничко. (`щот` освен мързелива съм и разсеяна и пропуснах да посоля)
Божидар: - Малко ми е безсладка, ама ще видим...
 
Ох леле  hahaha

# 78
  • София
  • Мнения: 11 745
Ехооооо....къде са хубавиците...  Hug няма никой , що така  newsm78
Аааа, ако обичате да се появите. Проверка ще правя, започвам...
Да имаш свекърва като мен си е чудо невиждано.
Въх,мар'Божкеее...какво ли е чудо?!? hahaha Joy Дай Боже всекиму такава свекърва като теб!  Hug
Сега обяснявам, какво съм си чудо, невиждано. Ако заминеш на почивка, бъди сигурна, че след теб ще влезна у вас и се започва.....измиване на прозорци, изпиране на пердета,  изпиране на мека мебел, килими, паркет, куФня под конец,  книги-миги, бельо спално изгладено и подредено по цветове, хавлиени кърпи също, баня..... една година даже и боядисах апартамента, та те когато се прибраха решиха, че са направили греша и са влезнали в чужд.... Mr. Green Такова чудо, като мен трудно се изтърпява. Да не си намериш после нещицата и да ги търсиш...Да, това дразни изключително много и ако на мен някой ми го направи...не зная как ще реагирам. Лоша съм си, даже малко си падам пепелянка. Взискателна и капризна.  Mr. Green
Така. Приключих по този въпрос.
Къде сте smile3529 smile3523 отварям домовата книга и ва почвам с глобите ще са във вид на манджи  rotfImbo rotfImbo rotfImbo най-актуалното и котиращото се в темата ни #Silly tooth
Марче  bouquet ади душа, после пак ще кажеш, че съм ти отнела правомощията и може да ми поискаш и имунитета hahaha знам ли аз Joy ама нИ го даваМ! rotfImbo rotfImbo
Да се отбележи в протокола - будна съм и не ми се спи!!! hahaha[/color]
Другарки.! / другари все още нямаме в темата/
Вероятна след тези писания, ще бъда принудена да искам вот на доверие. Молим, да се отбележи в протокола. Кой води протокола, бре...
Да се отбележи, че  бях възпрепяствана да присъствам на разговорите на високо ниво, поради покана на вечеря навън.
Страшна кръчма и прекрасна скара. Много обичам!! /да си дойдем на думата, за Едине ще си говорим/. Навън под дървета в парка, не е претенциозна, нещо като гръцка таверна. Храниш се в/у книжни покривки, но кухнята е жестока.`Апнах...добре. Тъй като съм си свинкя, излапах и две печени филии намазани със зехтин и риган, омаах и едно сирене "Халуми" + скарата. Е, как не ме беше срам, щото сега ме е срам. А, и една салата набутах. Свинкя, дали познавате такава,----НЕ!!  Mr. Green
пп излахап и един шоколадов слакиш + мааалко сладолед. Моля, да бъда наплюта зловещо. Да се приема, като заповед! Утре минавам на глад и мизерия. Мария27, да се появи и да разкаже по-подборно за диетата. Реших, че ако не отида на почивка сама, сега, този месец, съм загубена окончателно. Там поне няма да се храня. Този филм една година го играх вече, та зная как стоят нещата. Това успях, това измислих. ТолкоЗ.

# 79
  • Мнения: 3 852
Марчееее - ми то няма нищо лошо някой друг да ти изчисти къщата. Peace Защо да се сърдят младите? Ти ако им досаждаше щяха отдавна да са ти взели ключа и да ограничат достъпа. Wink

Отивам да търся ким! Един час търсих как е това чудо на испански, едва ли ще го намеря, ама нали съм тъпо и упорито.  hahaha Ще правя гъбена супа по Ути с ким, ако не намеря ще бухна кимион, голяма работа, че е друга подправка. Joy

# 80
  • Мнения: 2 169
Ще правя гъбена супа по Ути с ким, ако не намеря ще бухна кимион, голяма работа, че е друга подправка. Joy
Викаш, поне няма да е безсладко (по Божидар на Нощни очи)  Wink

# 81
  • София
  • Мнения: 11 745
Марчееее - ми то няма нищо лошо някой друг да ти изчисти къщата. Peace Защо да се сърдят младите? Ти ако им досаждаше щяха отдавна да са ти взели ключа и да ограничат достъпа. ;
Взеха ми го.  #Cussing out Но аз си имам още един....на , нъцки.
Дай да ти пратя ким. Нямаш проблем. Да ти дам рецепта на гъбена супа, без ким ....чудна е.

# 82
  • Мнения: 644
О кой бяга да му изчистят.Такава свекърва и аз ще я обичам не ами и ще я разцелувам.
Преди години имах такава дето ми беше като 2 майка.
Еми аз пък съм такава снаха.Но сега всеки си е отделно и се оправя сам.
Явно в бг е прекрасно вече времето.Приятелката ми каза,че препускали по-площадките.
Хайде лека ви нощ!

# 83
  • Мнения: 3 852
Ким няма, нъцки. Ще сложа кимион, пък каквото такова. Мда, поне няма да е безсладка (ох, тези малките са много сладки, особено като започнат да ръсят бисер след бисер). Heart Eyes

Марче и ким пращай, и рецепти пращай. Нищо няма да върна. Peace

# 84
  • Мнения: 644
Аз подправки си носех с кг.Напоследък спрях,че имам достатъчно.Но имаме и турски магазини,а в тях има.

# 85
  • София
  • Мнения: 11 745
Марче и ким пращай, и рецепти пращай. Нищо няма да върна. Peace
Дай адреЗа на ЛС ще ти пратя ким.
Гъбена супа от печурки
Скрит текст:
300 гр печурки
1 вр пресен лук /ако няма, слагам 1 гл стар лук/
2-3 моркова
малко целина/кервиз
2-3 картофа
1 шепа фиде за разкош
масло и олио/зехтин
магданоз и копър
черен пипер на зърна
измиват се гъбите, нарязват се на четвъртинки + пънчетата + връзката лук се задушават в зехтин + масло.  Всичко го правя на "око" Няма грешка. Добавя се вода като за супа + моркови нарязани + картофи на кубчета +нарязана на парченца целината  /ако няма целина, може и без нея/ и когато заври добявам и фидето. Пускам и няколко зърна черен пипер.  Когато е готова и са омекнали достатъчно зеленчуците я поръсвам с наситнен много магданоз и копър. Винаги добавям и бучка масло за аромат. Понякога  правя и застройка  от 1 с. л.  кис.мляко или сметана за готвене за да я уплътня, но не винаги.  Достатъчни са и зеленчуците. Те това е.
 wavey
Мари днес я няма.  Sad

# 86
  • Мнения: 3 852
Марче, мерси за рецептата!  bouquet Ще се пробва. Ким ще си купя като се върна, аз един път си купих разни подправки, ама откъде да знам, че точно ким ще ми потрябва. И без ким ще стане супата, нали така? Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 11 745
Марче, мерси за рецептата!  И без ким ще стане супата, нали така? Peace

В супа, ким не слагам,  виж на соленки, задължително. Звездев, който си гледала по ТВ има малко извратен вкус според мен.  Peace В повечето случаи довлича от незнам и аз къде рецепти непонятни за мен.
Отивам да си лягам. 2.30 ч сутринта е.
 Hug

# 88
  • Мнения: 3 852
Лека нощ, банда! Приятни сънища! П.С. Ути гледах, ама и той е май странен. newsm78

# 89
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Добро утро, прекрасни  Hug
Кака ви тая сутрин е излюпена от 5:30 - ММ щял да ходи 2 часа по-рано на работа, че имали спешна поръчка. Няма да се научи тоя човек да не си го слага на сърце...
Ето от мен по кафенце и закусчица -




Тити, аз бягам от това да ми чистят. Свекървата като дойде колкото и добре да е почистено все си намира нещо такова да се хване. Ми дразня се, все едно в кочина живеем  Crossing Arms Да не говорим, че у тях съвсем не е толкоз чисто! И аз спазвам добрия тон, много рядко противореча, но това хич не значи, че козирувам и изпълнявам. Нито на моята майка нито на ничия  Laughing Но има и разлика от човек до човек. Моите родители винаги са ми давали СЪВЕТИ и СВОБОДА на избора - да ги послушам или не. Родителите на ММ са диктатори - те НАРЕЖДАТ какво ТРЯБВА да направя. Хах! Ама вече са разбрали с какво диво плевенско чудо са се сдобили  hahaha и са се примирили де. Къде ще ходят. Но още уча мъжа да не изпълнява всичко, което му се нареди - било от родители, шефове, дори от мен. Не е редно да учиш детето си, че твоята воля и мнение са вездесъщи, все пак това си е неговия живот, не твоя  Peace Ай отплеснах се  hahaha

Ся, днес ще готвя гъби с цели пресни картофчета (в Кауфланд има едни мрежички с мънички картофчета - колкото стъклените топчета от едно време) и беконче. Въпроса е това беконче на скарата ли да го метна или върху гъбите с картофи отгоре да се пече? И една домашна тортичка съм запланувала за днес, ще видим до къде ще ми стигне времето  Mr. Green

В Кауфланд тази седмица има тенджери под налягане на промоция, дали са хубави? Нещо ме съмнява тая цена от 24 лева, но все пак е намалена от 50...  newsm78

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 07:10 от ♥snow_angel♥

Общи условия

Активация на акаунт