Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - VІІ

  • 31 534
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 24

И да попитам - може ли да се слага в детската храна естествени подсладители като кленов сироп или сироп от агаве, вместо захар? Става въпрос за дечко на 10 месеца. Днес ми подариха едни много хубави мекички бисквити с ябълка, които много искам да направя на дребосъка, ама все някак трябва да подсладя (бананът го изключвам като вариант, писна ми да пробвам и да не става с него).

Не бих подслаждала бисквитки за толкова малко бебче с нещо различно освен със сладък плод, защо не опиташ само с ябълки ( има и по- сладки сортове), круша , банан, сливи...Не знам защо не се получава с бананите, не се изпичат бисквитките или просто не се одобряват от бебока?

# 721
  • Мнения: 10 998
И да попитам - може ли да се слага в детската храна естествени подсладители като кленов сироп или сироп от агаве, вместо захар? Става въпрос за дечко на 10 месеца. Днес ми подариха едни много хубави мекички бисквити с ябълка, които много искам да направя на дребосъка, ама все някак трябва да подсладя (бананът го изключвам като вариант, писна ми да пробвам и да не става с него).
Аз също не бих подслаждала с нищо, поне до годинка.

# 722
  • Мнения: 180
Бананът прави всичките ми тестени "творения" тиклави. Пробвано с бисквити с брашно, с овесени ядки и с мъфини. Не ми се занимава повече с банан Simple Smile
Явно ше пробвам с ябълка или круша. Но сега гледах бисквитите на АЛнатура, които му купих от чужбина - те са със сироп от агаве, а пък бисквитите, които му купувам от био магазините в България са все с банан или бананов прах и по-малко са с ябълка. Така че явно това се използва за подслаждане при масовото производство.

# 723
  • Мнения: 89
Откакто му правя бисквитки - откакто беше на 7 месеца, слагам в тях канела. Тя подлсажда чудесно и винаги се приема добре от малкия Simple Smile Вариант е комбинирането с кокосово или какаово масло Simple Smile

# 724
  • Мнения: 64
КАкаовото масло подходящо ли е за бебета? Канелата знам че е алерген....

# 725
  • Мнения: 10 998
КАкаовото масло подходящо ли е за бебета? Канелата знам че е алерген....
Не знам алерген ли е, но канелата всъщност изобщо не подслажда, просто на обремененият ни вкус създава илюзията за сладко. А иначе е чудесна подправка и за месо.

# 726
  • Мнения: 5 713
Давала съм какаово масло - в крем (самостоятелен или за торта), което не се случва често.

# 727
  • Мнения: 147
Канелата сваля кръвното и то много бързо...

# 728
  • Мнения: 89
Канелата сваля кръвното и то много бързо...

Количеството в бисквити е минимално, когато се разбие на бройка.
Алерген е за алергичните. Аз давах и ягоди, малини, праскови.
Според мен глутен паниката и цялата паника за алергени е малко пресилена. Алергийте в крайна сметка са следствие на объркания и доста "замърсен" начин на живот и отглеждане/приготвяне на храна. Ако детето не проявява алергия към дадена храна, защо да се лишава от нея.
Аз имам много алергии. Симптомите ми позатихнаха година след като коренно промених начина си на живот и хранене. Алерголожката ми беше в шок, след като се срещнахме 8 години след като спрях да пия лекарства, по повод на това че бях бременна.

# 729
  • Мнения: 5 713
И аз съм на мнението на Шанти относно алергиите.

# 730
  • Мнения: 30
И аз подслаждам с банан и  ябълка и въпреки че стават малко тиклави бисквитките се харесват. Купила съм кафява захар, но ми се ще да не я ползвам още, но нашия татко не харесва сладкиши подсладени само с плод, а вече е трудно да хапнеш нещо без Йоана да разбере, та мисля да я ползвам като правя нещо за общо хапване.
Относно столчетата за хранене, от както е проходила госпожицата е почти невъзможно да я задържа там. Яде в движение общо взето, най - често на пода. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 89
Относно захарта наскоро имах интересен разговор с моя приятелка, която обясняваше, че е доста по-добре да се използва за подслаждане глюкоза, тъй като макар и естествена, фруктозата доста натоварва черния дроб. В общи рамки ми обясни, че проблема на нормалната захар  бяла/кафява е наличието и на глюкоза и на фруктоза в нея. В родилните домове предписват приема на вода с глюкоза, а не със захар по същите причини. Не съм чела много по темата, но мисля да и обърна внимание.
Заради разговора тази година правих домашните сладка с глюкоза - получиха се мн добре (иначе ползвам кафява захар).
Не знам дали някой е по-запознат, но ако е може да сподели мнение.
При мен няма проблем с подслаждането, защото малкия яде само плодове- сам отказва всичко сладко. В последно време сме на моцарела мания - всеки ден, много му харесва Simple Smile Но не проявява никаква инициатива за ядене с прибори - с вилица се справя сам, но лъжицата се използва като пръчка за почукване на купата и за да храни мен. Simple Smile Все пак се храним с 3 лъжици - 2 за него и една за мен.

Имам и едно предложение, което вчера се прие мн добре - картофено руло Стефани Simple Smile
Направих блата от варени на пара картофи, едно яйце и моцарела + малко галета.
В самото руло сложих пак варени на пара морковчета на кубчета, грах, варено яйце и малко кашкавал. Магданозът за нас е задължителен. Направих рула, с дебелина 5-6 см и дължина 10-15см, и ги овалях в галета. Пекох докато станаха розовки с коричка. Стегнаха се мн добре и ги нарязах на филийки, за да ги хапва сам.
 Малчо изяде цяло Simple Smile) Татко му изяде 2 Simple Smile И гости имахме, та добре се потачиха. Да ви е вкусно  Hug

# 732
  • Мнения: 145
Шанти, и аз много тача картофените рула с всякаква плънка. А Надето от тотален отрицател на картофите сега е станала пристрастена към тях. Даже в момента има пилешка супа, в която старателно рови и вади картофчетата. След като ги изяде, яде останалото с хляб.

Днес спретнах импровизирана торта за утрешния й имен ден. Основата са бишкоти (забравих да купя някакви детски бисквити, а нямах възможност аз да правя, пък и реших, че лесно мога да й ги махам на нея), кремът - цедено кисело мляко с малко кленов сироп, рожково брашно и нарязани праскови. Не знам дали гостите ще я харесат, но се надявам Надето да си я одобри.

Относно алергените и аз не се вживявах. Давах на Надето каквото е в сезона и гледах за реакции. Е, все още става червена около устата от домати, но ги яде като бясна - имаме градински, мнооого вкусни и сърце не ми дава да й ги взимам. А и може да не е алергична реакция, а да се зачервява от кисеелината им - нали е с много чувствителна кожичка.

# 733
  • София
  • Мнения: 4 361
Сигурно е от киселината на доматите този обрив. На Черешко му се появиха по ръцете между китките и лактите две големи червени петна веднъж като се бореше с едни домати Crazy

И аз не се шашкам с алергиите - давала съм по-рано и царевица, и боровинки, и ягоди (хехе, има и есенни ягоди, никога не е късно да научиш нещо ново  Grinning) без никакви проблеми. Нямаме семейна обремененост, нито той е реагирал към нещо. Следващото набедено за опасно нещо, което ще му предложа е тахан. Но с фъстъченото масло да го пробвам не смея... То в какво ли не ги обвиняват горките фъстъци, дори и органичните. Може би ще се опитам да направя домашно бадемово, ако таханът му хареса.

# 734
  • Мнения: 5 713
Да, има есенни ягоди. Simple Smile
Шанти, така е за глюкозата и фруктозата  -както твоята приятелка ти е обяснила. Но аз не бих ги използвала извлечени.

Общи условия

Активация на акаунт