Отговори
  • Мнения: 1 266
Скъпи приятели, отново се нуждаем от вашата помощ! Тъй като измина една година от началото на Кампанията за узаконяването на погребението и кремацията на мъртвородените бебета, с БХК планираме awareness campaign, кампания за повишаване на информираността и напомняне за темата. (Снимките, които направи фотографката Веселина Николова с някои от нас, ще бъдат използвани през семптември, когато се надяваме да има действащ парламент и да възобновим политическата кампания.)
За тази цел искаме да снимаме видео с послания от родители и/или професионалисти (например лекар, психолог, акушерка), които разказват своята история и казват защо е добре родителите да имат право да видят и погребат/кремират бебето си. Представяме си нещо подобно като този клип, но с изговорени послания.
Моля, който си представя, че би могъл да се включи в заснемането на подобен клип, и може да отдели около час през следващите 2 седмици, да се свърже с мен.
- Яна

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Pg7fp5-aPzk

# 1
  • Мнения: 1 266
Момичета, виждам, че темата е прочетена 48 пъти. Разбирам, че темата е много лична и на човек му е трудно да се изправи пред "публика" с болката си. Разбирам и това, че "отвън" непрекъснато ни изпращат посланието да "гледаме напред", че "не се е случило нищо чак толкова", "да не ровим" и т.н.
Но докато не застанем зад загубата си, докато не дадем лице на болката си, тя ще си остане все така непризната...

Искам да допълня, че Фондацията по никакъв начин не печели от всичко това, ако съществуват такива съмнения. Тя е организация с общественополезна дейност и до момента се финансира единствено и само от даренията на моите приятели, както и с доброволен труд. Кампанията миналата година се финансира с малка сума от БХК, клипът също ще се снима и обработва от доброволец. В момента двамата психолози, които водят групата за подкрепа, все още работят без заплащане.

С това искам да кажа, че всичко, което правим/правя е единствено с цел да улесним, подкрепим и помогнем на родителите, които идват след нас, за да можем да им спестим малко от болката и битката със системата.

Затова още веднъж ви моля - това не е за мен, за БХК или за когото и да е било - но аз не мога да направя всичко сама. Ако сте се замислили дали да не участвате, обадете ми се. За добро е.

# 2
  • Мнения: 991
За съжаление аз не мога да съм ви от полза, тъй като моят случай е по - различен.
Желая ви успех!

# 3
  • Мнения: 1 266
За съжаление аз не мога да съм ви от полза, тъй като моят случай е по - различен.
Желая ви успех!

По принцип търсим не само лични истории, а хора, които могат да се свържат с темата и искат да помогнат, като кажат защо според тях е важно родителите да имат тази възможност.

Общи условия

Активация на акаунт