Демонстрации на козметична линия Де Шели (De Sheli)

  • 381 242
  • 2 962
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ако зачезнеш ще знаем поне къде да те търсим!

Ох, прочетох - "ако заченеш"....

# 31
  • Мнения: 0
Моят съвет е- не отивайте на демонстрацията и предупредете ваши познати да не отиват!
Аз се подложих на това и искрено съжалявам
Ако се подлъжете и отидете на място - трябва да внимавате много
- искат да покажете лична карта /предполагам, че за да са сигурни, че ако ви убедят да закупите козметиката за 1900 лв, на разсрочено плащане, ще можете да се идентифицирате/
- Не подписвайте никакви декларации и анкети /карат ви да разпишете, че сте съгласни и информирани за съставките в козметиката - и че носите отговорност ако сте алегрични. Няма никаква информация за съставките, продуктите не са етикирани на български/
- Продажбените техники са агресивни, задават ви много въпроси, смачкват ви, и ви притискат до стената докато не се съгласите да закупите продукта
- Продуктите, компетентността на консултантите /които не са сертифицирани козметици и нямат опит в работата с козметични продукти/ и произхода на фирмата - са много съмнителни
- Не давайте контакти на ваши познати, преди да разберете с кого си имате работа

Вижте повече в руските сайтове относно тях - http://forum.yurclub.ru/index.php?showtopic=336626

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 15:37 от Ralitsa_78

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Бе, как ще ми искат лична карта? А пин-кода към кредитната ми карта?
Боже, защо още нямам покана?!?!  Mr. Green Ще им раздрусам основите на липсващите съставки на тези недоимъчни създания.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Много интересно ми стана Simple Smile

Богиня !, стискам палци да получиш покана!

# 34
  • Мнения: 4 290
 Ей Богиня, като ловец без разрешително си.

# 35
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз започвам да се чудя, има ли смисъл да се уведоми Защита на потребителите? Макар че, най-вероятно са си вързали гащите по някакъв начин.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 883
Има, защо да няма? Вършат си работата хората, доколкото зная, а в тоя случай ще имат достатъчно материал.

# 37
  • Мнения: 1 520
'Кафе с мед', я кажи къде се провеждат сбирките на тия?
Че и аз като Богинята възнамерявам да им спретна една изненада Wink
Мултилевъли ли са? Ех, само да ми паднат... Crazy

# 38
  • Мнения: 0
# krem-karamel
    
Re: Демонстрации на козметична линия Де Шели
« #18 Пон., 20 Май 2013, 22:40 »
   
Богинче, вадя за втори път късмет, че те спечелих да отмъстиш за мен (първият е, че се отървах невредима) Smile. Веднага мога да ти докладвам адреса на "салона" им - Студентски град, ул. Атанас Иширков 13, голяма стъклена сграда без табели.
Какъв е този билборд, за който говориш?
 

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 744
То е хубаво, че сте ме спечелили, ама аз специално до София няма да пътувам за целта.
Ще си чакам надлежната покана по каналния ред. Иначе цялата ми дегизировка барабар с пъкления план за мъст жестока и лютива отиват на кино.

# 40
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Явно все още никоя твоя дружка не е сглупила да им падне в мрежичката и да си купи от кирливите зарибявки. И затова нямаш още покана, Богиня.

# 41
  • Мнения: 4
Здравейте, дами.
Благодаря, че ви има. От години съм регистрирана във форума, но рядко пиша.
Днес ми се обадиха от въпросната фирма, обаждане беше меко казано - от 9 до 12 звъняха почти непрекъснато докато им вдигнах накрая. После се опитваха да ме накарат още днес да ходя на демонстрация, едвам отказах, но все пак ме записаха за утре като ми казаха няколко пъти задължително да си нося личната карта. Добре, че случайно попаднах на темата та да не си губя и без това единствения почивен ден в ядове с тия наглеци.
Още веднъж благодаря.

# 42
  • Мнения: 2 237
Леле, звучи отвратително  Sick То не стига, че ставаме все по-бедни да купуваме козметики, ама сега и тия мошенници....Аз живея на "Атанас Иширков", малко по-надолу от въпросната сграда. До скоро тя беше празна, но от известно време забелязахме, че се нанасят някакви хора с плакати, рекламни билбордове, легла и прочие. Викам си - поредното СПА. Хич не съм и подозирала какви са тия  ooooh! Пазете се хора, и няма да е лошо да се подаде сигнал. Ако трябва и в Господари ма ефира, те ще им пратят някоя скрита камера......

# 43
  • Мнения: 1 520
Аз започвам да се чудя, има ли смисъл да се уведоми Защита на потребителите? Макар че, най-вероятно са си вързали гащите по някакъв начин.

Според мен КЗП няма правомощия да се намеси в твоя случай.
КЗП е компетентна да те защити само при случаи, когато търговецът ти продаде /достави/ стока или услуга, която не отговаря на съответните изисквания за качество. Т.е. когато ти си потребител по смисъла на закона /ЗЗП/.
В случая, ти не си потребител, защото не си закупила нищо от Де Шели.

Колкото до психическия натиск, и за това съм скептична, че може да им се потърси отговорност, тъй като независимо, че ти е оказван такъв, те в крайна сметка не са те склонили да им закупиш продуктите. Т.е. не си им станала клиент /потребител на стоките и/или услугите им/ против волята ти.

Въпреки това, не смятам, че въпросните са недосегаеми... Wink

П.П. razninesta, може ли на лични номера от който са ти звъняли. Просто така искам да го имам Wink

# 44
  • Мнения: X
Тия ми напомнят за една застрахователна агенция, която по подобен брутален начин изнудваше за телефонни номера и агентът колкото пъти ме засечеше, все ми повтаряше как утре може да умра.

Записвам се да следя темата. Очаквам с нетърпение развръзката  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт