Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 21

  • 34 914
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 282
Няма от какво да се притесняваш. Тези неща са свързани едно с друго. Нормално е през бременността да ти падне хемоглобина, от там и еритроцитите и хематокрита. Може да ти изпишат желязо на ампули  или нещо друго ,каквото прецени лекарката. Но спокойно, не го мисли постоянно до прегледа. Много бременни жени са с такива показатели.

Мен пък ме притесняват многото бенки, които ми се появиха от някъде... не ходя на солариум, не прекалявам с плажовете..  Thinking Но особено около гърдите се нароиха много, тъмно кафяви.

# 676
  • Мнения: 261
Мисля, че няма никаква опасност нито за теб, нито за бебето. По-ниските стойности би следвало да се дължат на увеличаване обема на кръвта в майката, което е нормално при бременност. Наблегна на червеното нятлъсто месо и изварата.   bouquet

# 677
  • Мнения: 172
Ако, -True Blue-, наистина я интересува разхлабващи храни, мога да кажа за кисело мляко, отделно (но не комбинирано с друга храна, защото няма същия ефект, дори и със сирене, ако е.. чисто само домати) посолени домати и сока от тях, който пускат - ако го изпиеш и всичко си е, както трябва, може и след 30-60 мин. да си клекнала на седалото, както се случва при мен, хех Peace . Боба, който четох, че е полезен също има разхлабващо действие, няма как на следващия ден да не се изходиш Laughing

Кога ти е термина? И аз съм в 13 г.с. .

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 18:55 от Bimba-Timba

# 678
  • Мнения: 43
Вълчева, не е нужно само препечен хляб и картофи да ядеш. При разстройство можеш да хапваш и банани, и ориз, и печени пилешки гърди (без мазнина или кожа), и солети, и сухар...

Дай време на организма ти да се възстанови. Не знам какво си яла, та оново си провокирала реакция, но стомахът ти явно е много чувствителен в момента. Направи преходът към нормалните храни по-плавен.



Да оправих се с пробиотик и затягаща храна, но за съжаление контракциите ми се засилиха и ви пиша от болницата , приеха ме вчера с изгладена шийка на матката пред разкритие Sad с адски болки и контракции , човечето ми иска да излиза , а е толкова мъничко! Сега съм на системи и се моля да мине всичко на ред . О стискайте ми палци!!!!!!! Praynig Praynig Praynig newsm45

# 679
  • Мнения: 2 850
 Praynig Миличката, спокойно, повтаряй си, че всичко ще бъде наред Hug Само не се паникьосвай, говори му на бебето, да успокояваш и него Hug Стискам ти палци и ти пращам положителни мисли  bouquet

# 680
  • Мнения: 8 163
Вълчева, всички палци стискам!  Hug

# 681
  • Мнения: 742
 Вълчева,стискам палци лекарите да овладеят ситуацията.И аз съм чувала,че разтройството предизвиква контракции.Даже на преносилите едно време давали рициново масло ,за да получат разтройство ,а от там да се започне раждане.Дано всичко се размине.
 True-Blue ,и на мен ми излязоха бенки навсякъде,едни мънички ,кафевички и много ме дразнят.Не съм ходила на лекар заради тях,дано след раждането да си изчезнат.

# 682
  • София !
  • Мнения: 1 240
Вълчева   spoko , стискам палци мила !!! И аз ти пращам много положиетелни емоции , и вярвай че всичко ще се оправи  Hug !!

# 683
  • Мнения: 55
Здравейте момичета при всеки преглед и ви гледат с ехограф

# 684
  • Мнения: X
valcheva_1985, стискам палци и аз!


Здравейте момичета при всеки преглед и ви гледат с ехограф

Проследяването на бременност по ЗК включва два прегледа с ехограф.

# 685
  • Мнения: 55
да знам но все още не съм го усетила или аз си мисля така и се успокоявам като го видя че мърда  миналата седмица бях на фетална морфология и казаха че всичко е наред но аз много се притеснявам

# 686
  • Мнения: X
Успокой се, няма как да ходиш всеки ден на ехограф все пак.  Hug

# 687
  • Мнения: 55
незнам дали е добре при всяка консултация да ме гледат

# 688
  • Мнения: X
Е, какво може да се случи, ако те гледат на всеки месец?
Плащаш си на доктора и те гледа.
99% от бременните правят така.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Момичета,вече две нощи по ред ми се схваща кракът и доста боли.По принцип схващането е липса на нещо или просто преумора на кракът?

Общи условия

Активация на акаунт