Какъв метод на обезкосмяване използвате?

  • 30 468
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Какъв метод на обезкосмяване използвате?
Какви са предимствата и защо сте избрали точно него?
Каква е трайността?


Аз искам да кажа ,че използвам епилатор,но искам да разбера и други методи.Моя приятелка я е страх от обезкосмяването с епилатор и използва самобръсначка ,но не е доста трайно,та иксах да видя Вие каво предпочитате newsm78

                                                                   Благодаря Ви  Hug

# 1
  • Мнения: 0
Основно епилатор и кола маска използвам аз,бръсна само на триъгълника и то рядко,ако не е минато с кола.При мен кола маската издържа повече от епилатора.Последния път си направих кола и на другия ден минах и с епилатор ,тъй като имаше пропуснато.Много добре ми се получи.Използвам домашна машинка за кола маска с  патрончета на Natura verde за чувствителна кожа.След това олио за тяло и това е .Скъпичко ми идва всеки път да ходя на козметик.Едно патронче кола маска е 3,60 и стига за цяло тяло.А козметичката ми взима 30 лв за цяло тяло.

# 2
  • Мнения: 0
Ами аз използвам епилатор,но скоро гледах някаква раклама за домашна система от някакъв епилатор ама топъл  Grinning охх нещо не се сещам как се казваше.Но мисля ,че няма да върши работа..лелее как се ядосвам ,че не се сещам как се казвашее  Embarassed Embarassed Нищо като се сетя ще напиша . А на кола маска съм ходила само един път ...нямам време.... С епилатора е по-лесно в домашни условия. А някой има ли мнение за новите ленти на Veet , и колко време е стайността.Но не мисля ,че ее по-дълго от епилатора все пак  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 0
Дааа домашната система е ок и аз пробвах минало лято и съм за. Моята е дрогериите Лили, но лентите ги купувам от друго място на ролка и е доста евтино.

 Проблема обаче са подкожните на интима. Затова реших да бръсна зимата. Лоооша идея сега косъма е много твърд и направо колата не ги хваща  newsm78

# 4
  • Мнения: 10
Здравейте! Искам да попитам за отзиви относно тази система на Veet- http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … SKA-VEET-EASY-WAX Обмислям покупката й, но искам да чуя мнения дали има някой доволен и на какъв принцип точно работи ?

# 5
  • Мнения: 0
да и аз искам малко повече информация за тази система на Вийт  newsm78

# 6
  • Мнения: 0
Имам същата само че не е на виит ,по-обикновена е , на  Natura verde, върши ми чудесна работа , а патрончетата са ми по 3,50.Ако си закупите системата мисля,че няма да съжалявате,но нека и някой друг да изрази мнение.

# 7
  • Мнения: 10
А тези патрончета от козметичните магазини ли ги взимаш и за колко време ти стигат ?

# 8
  • София
  • Мнения: 224
Имам същата само че не е на виит ,по-обикновена е , на  Natura verde, върши ми чудесна работа , а патрончетата са ми по 3,50.Ако си закупите системата мисля,че няма да съжалявате,но нека и някой друг да изрази мнение.


От къде си я купила тази машинка?Нещо или аз не мога да обясня какво търся или не ме разбират в магазините... newsm78.
За първи път ми прави една козметичка така коламаска и съм  много доволна,но не мога всеки месец да ходя,а и понякога изникват неравномерно и е по добре сама в къщи,но не мога да намеря машинка и патрончета.

# 9
  • Мнения: 0
Az si q kupih ot Metro i ot tam vinagi si kupivam patroncheta,zashtoto drugade ne moga da gi namerq.W metro q ima i moqta ima q i tazi za koqto popitahte momicheta.

# 10
  • Мнения: 1 525
И аз с въпроси за тази машинка.
Как се казва? Какво да търся?
Цена?

# 11
  • Мнения: 0
В момента не знам колко струва(купувала съм я миналата година ),но мисля,че около 35 лв беше сега.,търсиш машинка за кола маска ,не е  задължително по марка да я търсиш,тъй като ако има няколко варианта ще са едни до други и тогава евентуално ти си избираш според цената.Но честно казано освен тази на Natura verde и на Виит,аз не сам виждала други.
Преди няколко дни ходих до метро, за да си купя патрончета и ги имаше и двете .

# 12
  • Мнения: 1 525
А за това какво мислите?

http://www.mysummerlegs.com/

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Никога не съм си правила кола маска.Използвам само епилатор и самобръсначка в интимната зона.За трайност с епилатора при мен е около седмица и половина до поникването на първите косъмчета.

# 14
  • Мнения: 0
Аз видях съвсем случайно системата на ВИЙТ в МЕТРО беше около 40-42 лева.Много мислех дали да я взема ,но не съм достатъчно сигурна дали действа хубаво   и как newsm78
Ако някай я е ползвал да сподели резултатите.След колко време вече излизат косъмчетата  newsm78
  bouquet

# 15
  • Мнения: 1
Доволна съм от тези системи,за които питате.Моята е поръчана по интернет, не е на вийт ,но ми върши работа, отделно си купувам патрончета по 2,80 всяко и засега карам с този метод. Мога да кажа от къде ,но незнам дали няма да ме линчуват, че правя реклама?! Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 224
Доволна съм от тези системи,за които питате.Моята е поръчана по интернет, не е на вийт ,но ми върши работа, отделно си купувам патрончета по 2,80 всяко и засега карам с този метод. Мога да кажа от къде ,но незнам дали няма да ме линчуват, че правя реклама?! Simple Smile
Ами ако споделиш тук може и да стане като реклама,ако не те притеснявам може ли на лични да ми кажеш от къде си я поръчала.Благодаря предварително.

# 17
  • Мнения: 7
И аз ще се радвам да видя, от къде е поръчана  Hug Иначе да ви попитам, някой пробвал ли е самобръсначката Venus&Olay? Знам, че в щатите я има от миналата година и Олей са си тяхна марка, но с изненада я видях в метро, а сега и в Лили и ДМ:
Скрит текст:
Аз принципно зимата си карам на кола маска, но лятото не мога да изчакам да пораснат достатъчно косъмчетата, особено на краката, и минавам с епилатор. Обаче е много досадно и бавно, за това обмислям да си взема самобръсначка и се чудя някоя от женските ли или направо мъжка, знам че много дами ги хвалят  Thinking

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Епилатор предимно, кола маска.

# 19
  • Мнения: 108
Самобръсначка, лазерна епилация.

# 20
  • Мнения: 19
Взех си уред за фото епилация но не съм го използвала че имам малко мишленце което кърмя още надявам се да има ефект че се изръсих за нея доста

# 21
  • Мнения: 0
И аз ще се радвам да видя, от къде е поръчана  Hug Иначе да ви попитам, някой пробвал ли е самобръсначката Venus&Olay? Знам, че в щатите я има от миналата година и Олей са си тяхна марка, но с изненада я видях в метро, а сега и в Лили и ДМ:
Скрит текст:
Аз принципно зимата си карам на кола маска, но лятото не мога да изчакам да пораснат достатъчно косъмчетата, особено на краката, и минавам с епилатор. Обаче е много досадно и бавно, за това обмислям да си взема самобръсначка и се чудя някоя от женските ли или направо мъжка, знам че много дами ги хвалят  Thinking


inagsv , какъв е резултата от тази самобръсначка?  Thinking
 Нали използваш епилатор , от самобръсначката след колко дни излизат косъмчетата.Не съм използвала тази съмобръсначка и ми е интересно може да я пробвам ,но не знам ефекта какъв е  newsm78

# 22
  • Мнения: 7
inagsv , какъв е резултата от тази самобръсначка?  Thinking
 Нали използваш епилатор , от самобръсначката след колко дни излизат косъмчетата.Не съм използвала тази съмобръсначка и ми е интересно може да я пробвам ,но не знам ефекта какъв е  newsm78
mariya, не съм пробвала точно тази, за това питам за отзиви. Четох няколко ревюта в нета, доволни са момичетата, казват, че заради лентите я ползват без пяна, дръжката била ергономична и единствения недостатък била цената на ножчетата.
Аз миналото лято ползвах едни розови по 4-5 броя в опаковка, но не помня марката (не беше жилет). Ок бяха, но задължително с пяна, и пак на втория ден трябва да се повтори, особено на морето (мен там ми се наложи). Като цяло не ми харесва как поникват всички косъмчета бързо и наведнъж, но пък обезкосмяването е бързо, безболезненено и ефективно... С епилатор и кола е по-дълготраен резултата, но пък самия процес е бавен и изисква да са пораснали косъмчета, за това е неудобен лятото.
Сигурно ще я пробвам тази Venus&Olay, в Лили е 15,29лв този месец. Само първо ще проверя ножчетата колко струват  Peace

# 23
  • Мнения: 1 520
За отстраняване на космите ползвам епилатор.
И колкото и необичайно да звучи - истинското решение на проблема с окосмяването при мен се оказа постът. Разбрах го след като цяла една зима + късна есен се бях занемарила от безсилие, но за сметка на това в постите бях стриктна. В резултат космите ми по цялото тяло видимо оредяха, епилацията почти не беше болезнена, а усещането след това беше като масаж на кожата (а преди имах чувството, че заедно с космите биваше изтръгвана и душата ми).
В началото дори нямах представа, че имат такъв ефект постите, беше като приятна изненада Simple Smile

Приемам всяко по-гъсто окосмяване за хормонален проблем. Не знам как медицината го третира, но си мисля, че е най добре когато ендокринната система се пренастрои по естествен начин, вместо с хормонални препарати и пр.
Пожелавам на всички леко и безболезнено обезокосмяване Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 01:50 от krem-karamel

# 24
  • Мнения: 1 342
Аз имам бикчето на Венус, доволна съм много, ножчетата издържат повече от обикновените бикчета, цената им е около 3лв., но си струват Wink

# 25
  • Мнения: 1
И аз ще се радвам да видя, от къде е поръчана  Hug Иначе да ви попитам, някой пробвал ли е самобръсначката Venus&Olay? Знам, че в щатите я има от миналата година и Олей са си тяхна марка, но с изненада я видях в метро, а сега и в Лили и ДМ:
Скрит текст:
Аз принципно зимата си карам на кола маска, но лятото не мога да изчакам да пораснат достатъчно косъмчетата, особено на краката, и минавам с епилатор. Обаче е много досадно и бавно, за това обмислям да си взема самобръсначка и се чудя някоя от женските ли или направо мъжка, знам че много дами ги хвалят  Thinking
Аз лично до скоро бях с мъжка самобръсначка на жилет мах 3 - не я заменям с друга за нищо на света !

# 26
  • Мнения: 1 383
Тялото обезкосмявам със самобръсначка. Имам леко окосмяване по брадичката и го премахвам с пинсета. За мъха под носа използвам депилаторен крем.

# 27
  • Мнения: 0
Аз видях съвсем случайно системата на ВИЙТ в МЕТРО беше около 40-42 лева.Много мислех дали да я взема ,но не съм достатъчно сигурна дали действа хубаво   и как newsm78
Ако някай я е ползвал да сподели резултатите.След колко време вече излизат косъмчетата  newsm78
  bouquet
Opredeleno shte si dovolna,no iskam da podchertaq edin fakt,mashinkata vednyv se kupuwa i shte gi dadesh tezi 40 lv,no pomisli i za patronchetata sled tova - na veet patroncheto struva 17 lv,ne che si hvalq moqta,no tyj kato e  obiknovena na natura verde,ako nqma ot patronchetata an syshtata marka si kupuvam na perfect ot lily magazina i pak mi stavat,a na veet patronchetata sa nestandartni i shte ti se nalaga vseki pyt po 20 lv za patroni da dava6,az prosto ne moga da si pozvolq tolkova da dam,moe mnenie sie  ,no ako iska6 -tova e moq savet,nali za tova sme tuk.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 497
Аз се обезкосмявам предимно със самобръсначка. Епилатор - ръцете и тук таме някое косъмче по корема. От време на време кола маска на краката, но там и интим съм предимно със самобръсначката. От всичко друго се обривам и ми се обръщат космите.

На подмишниците ходих на 6 процедури фото епилация, след които поне половин година нямах нито косъм. Изведнъж почнаха да никнат едни тънки и руси и веднъж седмично ги бръсна, но мисля пак да ходя от време на време на фото. Още тогава козметичката ми каза, че след "ударната" вълна трябва да се ходи поне веднъж на 4 месеца.

# 29
  • Мнения: 0
Аз използвам епилатор и съм много доволна!Някой купувал ли си е епилатора дето сега го рекламират?Забравих му името, така, че ще се радвам ако се досетите за кой говоря.Ако го имате доволни ли сте от него?Защото мисля да си го купя, че тоя дето го имам в момента остаря.

# 30
  • Мнения: 8 894
Епилатор, самобръсначка, пинсета.

# 31
  • Мнения: 0
В началото си обезкосмявах само краката и мишниците с кола. По късно си взех епилатор, който ползвам до ден днешен. Аз съм с матова кожа, косата ми е гъста и космите ми порастват за седмица от последното епилиране, което страшно ме изнервя, особено сега през лятото и вече се чудя какъв метод да ползвам за по-трайното им махане. Против лазера съм, тъй като не ми вдъхва доверие, защото не съм сигурна дали няма да се отрази зле на кожата ми.

Впрочем, на какво мнение са дамите, които ползват епилаторен крем докато се къпят, защото гледам че се продават душ гелове, които вършат тази работа? Струва ми се доста удобно. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1
Аз привикнах на епилатор и го ползвам за всички зони (освен веждите, там с пинцета). Преди епилация измивам добре кожата със сапун и гледам да ползвам ексфолиращ душ гел, а непосредствено преди епилирането слагам малко бебешка пудра. След епилация слагам още малко пудра и гледам да не мокря и да не се мажа с никакви кремове, понеже веднага ми се възпалява кожата. Най-досадни са ми краката и за тях понякога ходя на кола маска или ако ми е спешно - бръсна (и после съжалявам!).
Космите ми порастват за около седмица и половина - две след епилатор или кола маска. Ако съм ползвала самобръсначка поникват отново след няколко дни.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 268
Някой ползвал ли е това http://www.mysummerlegs.com/? Става ли за нещо?

# 34
  • Мнения: 0
Дами направо се съсипах последния път  newsm78 да се смея ли да плача ли

както казах на интима месеци наред бръснене, но сега моренце и тн, реших с кола маска машинката от ЛИЛИ. Лелееее егати усилията не мога да ги издърпам и лепя и лепя. После се довърших с епилатора и няма да ви описвам и кръв потече и се зачервих и следващите 4 дни пудрички и тн

Да не говорим, че всеки ден вадех подкожен преди да се завърти надълбоко
писна ми вече незнам какво да правя

# 35
  • Мнения: 0
В интерес на истината бръснач изобщо не трябва да се ползва.От много време близо 2г.редувам кола маска и епилатор ,навсъде и искам да ви кажа ,че космите ми оредяха и изтъняха .За нищо на света не бих ползвала бръснач.

# 36
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Ползвам епилатор за долната част на краката и мишниците,за ръце и горната половина крака-кола маска. Единствено интимната зона не мога по никакъв друг начин освен с дамска машинка,която така да се каже ги подстригва,а много ме е яд,защото преди години ходех на козметик,сама също съм успявала да се почистя с кола маска,бяха доста уредели.Съгласна съм,че не трябва да се ползва никакъв бръснач там.
Общо взето съм много доволна от кола маската,миналата година си взех загряваща машинка и ползвам тези патрончета,които сте споменали по назад,преродих се  Crazy За долната част на краката ползвам епилатора,защото ми растат по-бързо и не мога да ги чакам за кола,особено лятото.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 497
Ох, и аз не съм съгласна с бръснача особено на интим, ама докато се осъзная (и майка ми не знаеше други методи, разбира се) бях вече на 18 и се бръснех от 14 годишна.
Което ще рече че вече май ми е късно. С пинсета някой път като тръгна да дърпам 1-2 косъмчета и ми се реве Sad

# 38
  • Мнения: 1
Ох, и аз не съм съгласна с бръснача особено на интим, ама докато се осъзная (и майка ми не знаеше други методи, разбира се) бях вече на 18 и се бръснех от 14 годишна.
Което ще рече че вече май ми е късно. С пинсета някой път като тръгна да дърпам 1-2 косъмчета и ми се реве Sad

Еее, не ти е късно, как! Трябва само да се престрашиш да отидеш на козметик някой път! Първия път боли, но не чак толкова, колкото си мислиш, спокойно! Стига да отидеш на добър козметик, няма от какво да се притесняваш. Още след първия път ще видиш колко по-тънки ще ти станат космите и колко по-лесно ще се махнат следващия път... А и определено е по-добра алтернатива, отколкото да се дереш всеки ден със самобръсначката. Simple Smile

И аз се присъединявам към въпроса на rajnaa за http://www.mysummerlegs.com/. Ако някой е чувал нещо, моля да сподели Simple Smile

# 39
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
И на мен ще ми е интересно да чуя мнения за това,сега видях има я и в и-бей,ако е безболезнено и става за интимната зона най-вече, бих си го взела.Но като го гледам дори не мога да разбера как действа,на какъв принцип,чета и не разбирам  newsm78 Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 2 497
Еее, как да не ми е късно =(
Още на 20 опитах да отида на козметик, резултатът беше плачевен и си тръгнах по средата =(
След това се престраших още два пъти, но е същото. Косъмчетата ми са станали доста твърди и нетърпими.

# 41
  • Мнения: 1 432
Защо да е бил плачевен резултата? Плака си от болка?  Crazy
Аз минавам с кола навсякъде. Останали са някакви 40 пършиви косъма по тялото ми и ги слубя с пинсета като ги видя, че излизат.
Зимата евентуално осатвям повече да поникнат и пак с кола маска.

# 42
  • Мнения: 807
Кои марки кола-маска за вкъщи са хубави? Глеах тези, които са в Лили, но видях по-горе че не сте доволни от този вид  Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 224
Момичета търся хубав депилатоар,чудя се на VEET,но не съм пробвала почти никога такова "животно".Моля за вашия съвет.

# 44
  • Мнения: 807
Момичета търся хубав депилатоар,чудя се на VEET,но не съм пробвала почти никога такова "животно".Моля за вашия съвет.
Ами не е лош, но както и другите кремове издържа по 2 дни и пак поникват. Само цената му е по-висока от тези българските  Grinning

# 45
  • Мнения: 7
VEET мирише...  Sick Те всичките така миришат де :/ Но пък са удобни, слагаш ги в банята и докато си измиеш косата става време да ги махаш. Но миризмата е... ако някой знае за крем, който да не мирише на отрова за мишки, моля да сподели  Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 162
Преди години съм ползвала епилатор - първо от тези с пружинката, после модел на Браун с нещо като пинсетки, появиха ми се много под кожни косми. Сега съм на бръснене и кола при козметик.
Дали изобретиха вече епилатор, при който космите да не растат подкожно?

# 47
  • Мнения: 59
Епилатор, кола маска, пинсета и самобръсначка и един дъъъълъг ритуал.  Tired

# 48
  • Мнения: 233
Някой ползвал ли е това http://www.mysummerlegs.com/? Става ли за нещо?


Това го имаше една приятелка в Гърция, преди 4-5 години! Нещо като фина шкурка е, не знам как по-точно да го опиша! Търкаш с кръгообразни движения и маха космите, но ефекта е като при бръсненето.Освен това като се поизхаби покритието започваш да търкаш като луд докато махнне космите! Лично аз не бих го купила никога   bouquet

# 49
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Епилатир, а там където ме боли с него-самобръсначка.

# 50
  • Мнения: 1 342
Преди години съм ползвала епилатор - първо от тези с пружинката, после модел на Браун с нещо като пинсетки, появиха ми се много под кожни косми. Сега съм на бръснене и кола при козметик.
Дали изобретиха вече епилатор, при който космите да не растат подкожно?
И при мен космите растат подкожно с епилатора. Преди време си купих скъп епилатор с надеждата с него да е по-различно, но пак растат подкожно особено в бикини зоната. Мисля пак да започна да го ползвам за краката.
Аз ползвам такъв епилатор: http://www.myshop.bg/show/PHILIPS/m_46598_/

# 51
  • Мнения: 108
^
И моя е този. Въпреки всичките му екстри изпитвам зверска болка навсякъде, на триъгълник и мишници тече кръв. Сега се надявам лазерния епилатор да проработи.

# 52
  • Мнения: 55
Някой има ли впечатление от това чудо http://www.topshop.bg/krasota-2013-04-23/tipove_produkti-2013-02 … rgCFVMQtAodnCsAPg ? Много добре звучи и е на достъпна цена...  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 432
Всички миришат...от най-скъпия до най-евтиния. Те даже и еднаква работа вършат...дали за 3 или 23 лв  ooooh! 

Винаги ми е било трудно с тези кремове....спомням си само, че ставах на много неприятни червени черти от онази ''лъжичка'', с която обираш крема от кожата си!

# 54
  • София
  • Мнения: 12 374
Момичета, а с какво се мажете след депилатоара?? На мен леко ми се зачервява кожата, понякога е направо неприятно. Трябва ли да е нещо със спирт, или точно обратното - кремче без спирт?

Иначе аз се издъних за това море, ужасно ме е яд. Пропуснах си шанса да отида на козметик за кола маска за интима, и сега ме чакат две дълги седмици по бански през което време ще трябва през ден-два да се мажа с Veet. Отврат. Просто не си прецених нещата  ooooh!  Sad

# 55
  • Мнения: 4 199
Здравейте, срам не срам да си кажа моят проблем: като цяло съм много светла; космите на ръцете почти липсват, а на краката са тънки и дори с бръснене не стават по-груби. Страшното идва под мишниците и ...сещате се къде. Като се погледна сякаш съм някакъв колаж от светли косми и черни, груби косми, които никнат като гъби #Crazy Опитах с епилатора на триъгълника, но болката беше непоносима и веднага кожата ми стана тип ''кокоша'' и не се оправи с дни. Под мишниците същата картинка - минах с епилатора, цялата кожа буквално се насини, но синките стигаха до виолетово и чак не можех да си прибера мишницата от болка...Мислех и за вариант кола маска, за това се обръщам и аз към вас за съвет. Само да кажа, лазерни процедури не мога да си позволя за момента.

# 56
  • Мнения: 1 432
Опитай с кола маска. На мен ми трябваха години да се престраша, но си струваше. След 3-4 махане поникват само десетина косъма, които скубя с пинсетата, а като се сетя каква гора беше  Sick! Успех!   bouquet

# 57
  • Мнения: 0
Кои марки кола-маска за вкъщи са хубави? Глеах тези, които са в Лили, но видях по-горе че не сте доволни от този вид  Rolling Eyes
Аз съм много доволна от кола маската на Перфект патронче,която я продават в  Лили ,върху себе си съм я  изпробвала,сестра ми и приятеля ми,мога да твърдя,че тя най-много ми харесва.

# 58
  • Мнения: 4 199
Witchy , каква кола за използвам за тези чувствителни места?

# 59
  • Мнения: 1 432
Аз използвам готова кола маска на ленти Дева  Simple Smile Изпробвала съм всички останали и за мен ТЯ Е ! Simple Smile

# 60
  • Мнения: 4 199
Ох, ти си варненка, знаеш ли колко често съм търсела продукти на Дева в Сф и не намирам. Ако ги взимаш от място като верига - примерно ДМ или някоя подобна пиши, за да видя и там.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 10 557
Julia_21

Моят съвет е на първо време за тези места да ходиш на кола при козметик.

Особено за интимната зона.

След това, ако си уверена в себе си, ще продължиш сама.

Но в началото при козметичка. Така ще видиш в каква посока тя дърпа, как точно ти трябва да държиш.

Не знам цените в София как са, но във Варна кола на подмишници е 5лв, а на цял интим 10лв. Аз ходя веднъж в месеца.

# 62
  • Мнения: 4 199
Може да ви се сторя луда, ама ме е срам, ще се мъча сама Embarassed

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 557
Минала съм през това Simple Smile, знам какво е да умираш от срам.

Аз пък не мога да си представя, че на интимната част ще дърпам сама. А дупето как се достига, за да се изчисти, защото и там си има окосмяване Simple Smile

Нещо, което знам от моята козметичка, сигурно и другите момичета, които си правят кола сами ще потвърдят. На един участък от кожа, дърпаш с лентата най-много 2 пъти, защото от повече дърпане и разтягане може да си докараш рани.

Аз купувам Дева от Карфур - това е за мъха над горната устна, мисля че и другите видове ги има.

# 64
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Какъв метод на обезкосмяване използвате?
Какви са предимствата и защо сте избрали точно него?
Каква е трайността?


Аз искам да кажа ,че използвам епилатор,но искам да разбера и други методи.Моя приятелка я е страх от обезкосмяването с епилатор и използва самобръсначка ,но не е доста трайно,та иксах да видя Вие каво предпочитате newsm78

                                                                   Благодаря Ви  Hug

интимната област - фотоепилация - 1 процедура на 6 месеца

за крака и ръце - епилатор  Peace

# 65
  • Мнения: 1 432
Ох, ти си варненка, знаеш ли колко често съм търсела продукти на Дева в Сф и не намирам. Ако ги взимаш от място като верига - примерно ДМ или някоя подобна пиши, за да видя и там.

В Карфур и Кауфланд има продукти Дева.
Интим сама дърпам, не бих за нищо на света се разчепатила да ме скубят там  Embarassed

# 66
  • Мнения: 4 199
Особено като си представя как трябва да им се надупя по-хубаво и от на гинеколог, и свят ми се завива Joy

# 67
  • София
  • Мнения: 224
Кои марки кола-маска за вкъщи са хубави? Глеах тези, които са в Лили, но видях по-горе че не сте доволни от този вид  Rolling Eyes
Аз съм много доволна от кола маската на Перфект патронче,която я продават в  Лили ,върху себе си съм я  изпробвала,сестра ми и приятеля ми,мога да твърдя,че тя най-много ми харесва.


За тези патрончета на перфект трябва ли машинка за подгряване  ако трябва от къде се купува?

# 68
  • София
  • Мнения: 2 497
Сега рекламират някаква нова система на Вийт... ама все хващам само края на рекламата.
Някой да е чул нещо?

# 69
  • Мнения: 233
Кои марки кола-маска за вкъщи са хубави? Глеах тези, които са в Лили, но видях по-горе че не сте доволни от този вид  Rolling Eyes
Аз съм много доволна от кола маската на Перфект патронче,която я продават в  Лили ,върху себе си съм я  изпробвала,сестра ми и приятеля ми,мога да твърдя,че тя най-много ми харесва.


За тези патрончета на перфект трябва ли машинка за подгряване  ако трябва от къде се купува?

Пак от Лили или ДМ се купува машинката   bouquet

# 70
  • Мнения: 131
Мишници и интим фотоепилация,крака и ръце кола маска при козметик,понякога краката от коляно надолу и сама с епилатор

# 71
  • Мнения: 0
Кои марки кола-маска за вкъщи са хубави? Глеах тези, които са в Лили, но видях по-горе че не сте доволни от този вид  Rolling Eyes
Аз съм много доволна от кола маската на Перфект патронче,която я продават в  Лили ,върху себе си съм я  изпробвала,сестра ми и приятеля ми,мога да твърдя,че тя най-много ми харесва.


За тези патрончета на перфект трябва ли машинка за подгряване  ако трябва от къде се купува?
Да трябва машинка,пак козметичните магазини,ако взимаш патрончетата от Лили ,точно до тях на равта има и машинка.Около 35-40 лв мисля,че беше машинката.

# 72
  • София
  • Мнения: 224
Момичета вижте на какво попаднах...Мисля че е супер оферта...
http://tediata.blogspot.com/2013/06/perfect.html

# 73
  • Мнения: 0
Аз лично ползвам епилатор и бръснене, за по деликатните места. Мен лично ми е неудобно да отида при козметик  Blush Успокоява ме това, че има и други хора като мен, на които им е неудобно  Laughing

# 74
  • софия
  • Мнения: 2 543
Аз лично ползвам епилатор и бръснене, за по деликатните места. Мен лично ми е неудобно да отида при козметик  Blush Успокоява ме това, че има и други хора като мен, на които им е неудобно  Laughing
Не  ходя при козметик. Обезкосмявам се с Veet. Щом мъжа ми одобрявява метода, на съседките ли да се отчитам....Проблемът е дъщерята. Трябва да ѝ се предложи нещо по-вървежно и актуално. #Crazy

# 75
  • София
  • Мнения: 1 365
Крака - епилатор, но само под коляното, защото нагоре ме боли мнооооого. Иначе самобръсначка, а интимната зона - кремче. Пробвах там с епилатор и кола, но болката е нетърпима, разранявам се до кръв и после ставам на пъпки и враснали косъмчета - кому е нужно! А със самобръсначката направо ми се смъква кожата, не знам защо се получава така. добре че ги има кремчетата.

# 76
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Крака,подмишници  с кола маска ,която си правя сама у дома

http://tediata.blogspot.com/2013/06/perfect.html

Триъгълник засега с бръснача,но мисля и там да мина на кола маска  Peace

# 77
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Май на правилмното място попаднах  Laughing
Някой, ако е ползвал туй чудо
моля да ми каже аз ли съм смотана или флакона - пръсна точно 1 път и до там. Никакъв шанс за повече, а е пълен.

# 78
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Аз от повече от три години карам с кола маска у дома...
http://beautifullsin.blogspot.com/2013/07/perfect.html

# 79
  • Мнения: 1 342
Май ме навихте и мен да си взема такава кола маска  Wink Както казах имам скъп епилатор, но няма никаква полза от него, защото къса космите, а и понякога се забиват в кожата Sad

# 80
  • София
  • Мнения: 2 437
Пак да повдигна темата, защото искам да си купя машинка за кола маска.
Пуснах търсачката във форума и ми излезнаха тези джаджи http://amritalab.eu/arcocere/waxing_kits_and_packages/power_pro_wax_heater , но темата е от преди няколко години.
Някой има ли скорошни отзиви?
Иска ми се да не рискувам с евтини продукти, защото и без това имам ядове с кожата.
От години действам с епилатора, но кола маската ми харесва повече...най-малкото заради пилинга на кожата. Бръсненето го преминах мноого отдавна.

# 81
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Пак да повдигна темата, защото искам да си купя машинка за кола маска.
Пуснах търсачката във форума и ми излезнаха тези джаджи http://amritalab.eu/arcocere/waxing_kits_and_packages/power_pro_wax_heater , но темата е от преди няколко години.
Някой има ли скорошни отзиви?
Иска ми се да не рискувам с евтини продукти, защото и без това имам ядове с кожата.
От години действам с епилатора, но кола маската ми харесва повече...най-малкото заради пилинга на кожата. Бръсненето го преминах мноого отдавна.

Два поста по-нагоре е линка с подробности от мен.

# 82
  • Мнения: 1 432
Пантера, намви ме да си взема такова чудо!  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 2 216
Сега рекламират някаква нова система на Вийт... ама все хващам само края на рекламата.
Някой да е чул нещо?
Машинка за рол он на Вийт е 50лв, а на Перфект в момента в Лили е под 15лв Wink
Аз ходя на козметик, но имам и епилатор, който ползвам основно за ръцете. Само мишниците си ги бръсна. Обмислям да си вема и такава машинка.
За фотоепилация, мисля не е сега сезона. Но трябва да се запзная с този метод, цени и поддръжка, че май това е истината

# 84
  • София
  • Мнения: 2 497
Фотоепилацията си изисква пари и време.
Аз ходих на подмишниците и още тогава козметичката ме предупреди - след ударните процедури трябва поне веднъж на 6 месеца да ходиш.
Аз забравих, не ходих и сега година по-късно пак се бръсна. Да, правя го 1 път седмично, а косъмчетата, които се появяваха бяха доста по-тънки и руси, но усещам, че с бръсненето (а и няма как иначе) пак си се сгъстяват и смятам да отида отново.

Не е проблем през лятото, просто не трябва да е непосредствено преди плаж.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 437
Пак да повдигна темата, защото искам да си купя машинка за кола маска.
Пуснах търсачката във форума и ми излезнаха тези джаджи http://amritalab.eu/arcocere/waxing_kits_and_packages/power_pro_wax_heater , но темата е от преди няколко години.
Някой има ли скорошни отзиви?
Иска ми се да не рискувам с евтини продукти, защото и без това имам ядове с кожата.
От години действам с епилатора, но кола маската ми харесва повече...най-малкото заради пилинга на кожата. Бръсненето го преминах мноого отдавна.

Два поста по-нагоре е линка с подробности от мен.

Благодаря, pantera666, но ме интересува за апарата посочен в линка. Wink
Изчетох доста мнения за различни апаратчета от различни марки. В крайна сметка, ако няма много инфо може да се доверя на брой мнения, а не на лична преценка  Simple Smile

# 86
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Крака,подмишници  с кола маска ,която си правя сама у дома

http://tediata.blogspot.com/2013/06/perfect.html

Триъгълник засега с бръснача,но мисля и там да мина на кола маска  Peace

преди няколко дни пробвах кола маската и за триъгълника,доста болеше предвид това ,че 15 години съм действала с бръснача в тази зона,но съм много доволна от резултата-за няколко минути без косми,няма синини ,само леко зачервяване което отмина за ден Peace

# 87
  • Мнения: 1 342
За мое огромно съжаление в нашия град няма магазин на Лили. Проверих в ДМ за нагревателите на "Перфект", но имат само на Вийт на цена от 36лв, като едно патронче беше 16лв. Shocked В продавалника нагревателя на Перфект е 30лв. Ще потърся и в другите козметични магазини и в краен случай ще си поръчам от интернет ooooh!

# 88
  • София
  • Мнения: 224
За мое огромно съжаление в нашия град няма магазин на Лили. Проверих в ДМ за нагревателите на "Перфект", но имат само на Вийт на цена от 36лв, като едно патронче беше 16лв. Shocked В продавалника нагревателя на Перфект е 30лв. Ще потърся и в другите козметични магазини и в краен случай ще си поръчам от интернет ooooh!

За току що си купих такъв от Лили,имам още един талон за отстъпка,ако искаш мога да ти купя и да ти го изпратя.

# 89
  • Мнения: 98
Всичко си е до кожа и косми....мойта кожа е чувствителна и с дебели тъмни косми...с бръснач става като мъжка брада...с епилатор се обръщат и врастват,затова ползвам кола маска(купих си нагревател с рол-он патрончета,(+ленти и масло)бяха на промоция-50лв преди 2 години от един магазин на една пресечка на ул.Пиротска) и съм доволна -космите оредяха  и са по тънки и не се врастват...използвам на всички зони,но с интима имам още проблеми,още не мога да привикна на тая болка  и понякога се бръсна....

# 90
  • Мнения: 14
Май на правилмното място попаднах  Laughing
Някой, ако е ползвал туй чудо
моля да ми каже аз ли съм смотана или флакона - пръсна точно 1 път и до там. Никакъв шанс за повече, а е пълен.

не си смотана,имах същия проблем,гледах си го месец два в банята и накрая го хвърлих Sad

# 91
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Май на правилмното място попаднах  Laughing
Някой, ако е ползвал туй чудо
Скрит текст:
моля да ми каже аз ли съм смотана или флакона - пръсна точно 1 път и до там. Никакъв шанс за повече, а е пълен.

не си смотана,имах същия проблем,гледах си го месец два в банята и накрая го хвърлих Sad

И аз това май ще направя. Взех друг на Strep, до момента пръска успешно.

# 92
  • София
  • Мнения: 901
А доволна ли си от Стреп? newsm78

# 93
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А доволна ли си от Стреп? newsm78

Нямам особена база за сравнение, но съм доволна.

# 94
  • Мнения: 1 342
Здравейте момичета! И аз се сдобих с нагревателя на Перфект и патрон кола маска шоколад. На краката ги махнах и съм доволна, но на мишниците не можах. Възможно ли е там да са ми по дебели космите и да е трудно да се хванат, защото на краката ми са по тънки и нямах проблем с махането? newsm78

# 95
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Здравейте момичета! И аз се сдобих с нагревателя на Перфект и патрон кола маска шоколад. На краката ги махнах и съм доволна, но на мишниците не можах. Възможно ли е там да са ми по дебели космите и да е трудно да се хванат, защото на краката ми са по тънки и нямах проблем с махането? newsm78

на мен също под мишниците ми беше по-трудно махането,но си мисля,че е заради дължината-бяха около 5 мм.,другото което ме затрудни там е разкото дърпане-по неудобно ми е ,особено с лявата ръка-така си направих и една синка

# 96
  • Мнения: 7
наистина и аз имам трудности с обезкосмяването под мишниците, обаче не е заради дебелината на косъма. супер неудобно е

# 97
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Под мишниците наистина е по-трудно.Кожата трябва да е напълно суха и при дърпане да е опъната.Става по-лесно ако дърпа някой друг или си изпъвате назад ръката и с другата дърпате.

# 98
  • Мнения: 1 466
На краката и подмишниците махам с епилатор. Триъгълника го бръсна, там много ме боли с епилатор и с кола маска. За ръцете - пробвах с епилатор на малък участък и мястото след два дена стана цялото на пъпки и беше така докато израснаха новите косъмчета, а част от тях бяха враснали. Ходих на козметик и ги махнаха с топла кола маска, но сега отново целите ми ръце са на пъпки и не могат да пробият косъмчетата. Чудя се като израснат дали да ходя пак, да не стане пак така, че е по-грозно с тези пъпки отколкото с косми по ръцете.

# 99
  • Мнения: 0
Краката с епилатор, мишниците с ленти на Veet, триъгълника - с епилатор и пинсета. Гледам да се обезкосмявам в предпоследния или последния ден от цикъла - тогава почти не ме боли. И разбира се в хладно помещение, за да не се поти кожата. Колкото за подкожните косъмчета е хубаво кожата да се изтърква периодично с кирка. Колата маска също е полезна, тъй като се маха горния слой от епидермиса или леката мъртва кожа.

# 100
  • Мнения: 34
Здравейте момичета! Зачитам се в тези теми за обезкосмяването и искам да споделя и моя опит Simple Smile Аз със с двете ръце за фото на всички зони! Бях категорично против, но сега не може и да си помисля за друго  Laughing Правех си преди година и още виждам перфектен резултат, а дори не минах всичките 7 процедури, но както споменахте дами по рано то си зависи от кожа, косъм, дебелина дори и цвят. Но аз съм много много доволна! Така че аз препоръчвам! Дори като цена като си го разбих после на процедури ми се върза като за една кола маска  Wink

# 101
  • Мнения: 233
малко трудно да ти се върже колкото една кола маска.... Peace

# 102
  • Мнения: 2 558
След епилатор на ръцете растат ли подкожно косъмчетата?  Rolling Eyes

# 103
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Когато ги чистех с епилатор съм имала,но рядко,сега ги чистя с кола маска и не ми се е случвало.Краката си чистя с епилатор и виж там редовно си имам.

# 104
  • Мнения: 0
До скоро на ръцете не бях ги пипала космите,но просто бяха едни много дълги - ползвам редовно кола маска и няма никакви проблеми,дори подкожни не забелезвам ,дори са оредели и изтънели ,а и от слънцето кожата е изпечена.

# 105
  • Мнения: 2 558
До скоро на ръцете не бях ги пипала космите,но просто бяха едни много дълги - ползвам редовно кола маска и няма никакви проблеми,дори подкожни не забелезвам ,дори са оредели и изтънели ,а и от слънцето кожата е изпечена.
И аз досега не съм ги махала, но ми се ще да пробвам.... Каква кола маска ползваш - студена или топла?

# 106
  • Мнения: 1 466
Аз моите ги махнах с топла кола маска при козметик. Почти всички бяха подкожни и вече повечето успяха да избият, но още имам белези от пъпките. Стана време пак да ги махам, но не мога да се реша - обсипана с пъпки бях доста по-зле отколкото с косми.

# 107
  • Мнения: 0
Aз ползвам топла кола маска ,която е от патронче с нагревател,много е удобно,патрончетата са на перфект,околоо 3 лв .

# 108
  • Мнения: 233
даааа аз тази седмица си купих най-после нагревател за кола маска на Natura verde  патронче кола, ленти и олио за след депилация! Изключително съм доволна - ръцете ми станаха като след козметик. Дано имам същия резултат и по другите места!   bouquet

# 109
  • Мнения: 1 342
Здравейте, момичета! Отдавна никой не е писал в темата. Аз малко бях позабравила нагревателя на Перфект, но днес пак го използвах. Направих си кола маска на краката, ръцете, наполовина на триъгълника, че ми свършиха лентите, а и доста ме боля там. Надявам се, че с времето косъмчетата ще стават по-тънки и няма да е толкова болезнено. Вие на колко време си правите кола маска? Имам спомен, че някой от вас беше казал, че е хубаво след кола маска да не се мокри кожата, за да не се получат възпаление. Преди постоянно допусках тази грешка като се епилирах с епилатора, веднага влизах да се къпя, в следствие на което кожата ми се зачервяваше доста.

# 110
  • Мнения: 0
аз използвам  http://www.krasivotialo.com/me-my-elos-soft-%D1%84%D0%BE%D1%82%D … %D0%BE%D1%80.html   и съм много доволна от него.Взех си го на изплащане.

# 111
  • Мнения: 0
Топла кола и епилатор, бръснач само ако се наложи. Simple Smile Зависи къде, но по 2/3 седмици не се занимавам с обезкосмяване след това.

# 112
  • София
  • Мнения: 9 926
Трябва да си махна космите от единия прасец (еднократно), след това обаче ми се ще да си възвърне симетрично окосмяването, а не да стане по-космато примерно.
Какви са вариантите?

ПП: Има ли филм, в който ако си махам 1г космите на краката, реша да ги пусна пак - да не си личи много че съм ги махал?

Последна редакция: чт, 24 апр 2014, 01:08 от hakama

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Крем депилатоар-маха космите на принципа на бръсненето,но след това израстват със същата мекота,т.е. не загрубяват както след бръснене Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 9 926
Ще пробвам с Elea  Peace

# 115
  • Мнения: 184
Здравейте, не ми се пускаше нова тема, а тук сте обсъждали продуктите на вийт. Simple Smile

Чудя се между тези 2 уреда за кола маска -
Veet Easy Wax
Veet Spa Wax
Някакви отзиви за тях? Харесва ми, че вторият е без ленти, но си представям голяма мазаница, та май клоня към първия. Четох обаче, че затоплянето отнема към час. Има ли смисъл или готовите ленти на Вийт вършат същата работа? (не съм ги пробвала още, но на Балеа са голям боклук ooooh!)

# 116
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
При втория и според мен ще пада мацаница, а и дискове не знам дали има в Бг.Поне аз още не съм го виждала, но може вече да се предлага.Това с чакането на 30-60сек да изсъхне също не би ми било по вкуса, а и дърпането с ръка на самата кола без ленти.
Иначе според мен има разлика между машинките и готовите ленти  Peace

# 117
  • Мнения: 807
Аз ползвам лентите за епилация на балеа и съм изключително доволна, но ги затоплям на радиатор точно преди да залепя. Ефектът е в пъти по-голям отколкото ако се затопля между дланите  Peace маха почти всички от първия път.

# 118
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Мустак и вежди с конец, подмишници и интим с бръснач (и на двете зони съм правила лазерна епилация и съм плешива като бабичка Mr. Green ), всичко останало с епилатор. Обмислям покупка на домашен уред за фотоепилация, но още съм на етап проучване.

# 119
  • Мнения: 184
Аз ползвам лентите за епилация на балеа и съм изключително доволна, но ги затоплям на радиатор точно преди да залепя. Ефектът е в пъти по-голям отколкото ако се затопля между дланите  Peace маха почти всички от първия път.

Аз последните дни нямаше нужда да ги затоплям, даже ги слагах в камерата - на 32 градуса се топяха и никаква работа не вършеха.  Laughing
Пробвах лентите на Вийт, малко по-добър ефект имат, но техният восък няма измиване, дори с техните кърпички е трудно.  Sick

# 120
  • Мнения: 1 365
Завиждам благородно на всеки, който може да търпи кола маска. За мен това си е издевателство и си карам със самобръсначка от както се помня. Пробвала съм кола и епилация, но ма*ка му, отвратително е, тече кръв и всички тези мъки бяха за точно 3 дни гладка кожа. 

Но по темата - карам я със самобръсначка по цялото тяло, след като спра да кърмя ще мина на фотоепилатор, сестра ми е страшно доволна, а имаме сходни кожи Peace

Общи условия

Активация на акаунт