Професионални серии за коса - тема 52

  • 64 984
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета. Иля, страхотно предложение, много полезно според мен. Ето и моите записки: Косата ми е много тънка, средна гъстота, небоядисвана. Мия я на 3 дни. Преди баня масажирам корените с масла, редувам стимуланта на Икаров, тривитаминол, зехтин с рициново масло, а през седмица я мажа цялата и нагрявам под найлон и кърпа. След изкъпване поливам с коприва и лайка, изстисквам и завивам с кърпа. Слагам олио Макадамия по краищата, понякога крема на Макадамия или крем на Алфапарф, след което нанясам топката на Тиги основно е корена. Духвам малко в корема и оставям да изсъхне на 90%, след което я пръскам по цялата дължина с Айрън гард на Чи. Пак издухвам и сресвам, след това с надолу главата суша с четка на средна температура. Накрая изправям бритона и някои чупки с пресата, след което слагам много малко количество серум само по краищата. Ползвам ш-н за обем на Лакме, балсам за обем на Тиги, ш-н за изтощена коса на Афоджи, 2-мин. реконструктор на Афоджи и маскс Интенс рипеър на Лореал, която ползвам рядко, защото ми сплесква косата, която и без това няма грам обем и плътност. Наблягам на протеинови продукти, защото косата ми е много мека, разпиляна, хвърчаща и се къса по дължините. Подстригвам се редовно, но пак цъфти и се къса. Днес сложих двустъпковия протеин, след него интенс рипеър по краищата и балсам са обем по цялата дължина. След изсушаване не виждам никаква разлика, освен фризи ефект (който може да се дължи на лилавата Топка). Косата ми пак си е мека и лигава, хвърчи още повече и няма обем. Аз започнах използвам професионална козметика, именно, за да постигна плътност. Не мога да не ползвам преса или маша, но искам поне да избегна гадните вафли в корена и точно това целя! В процес на избиране на нов продукт съм, зящото от тези до момента не виждам осезаема разлика. Насочила съм се към реконструктора със зелен чай на Афоджи, колебая се и за това http://www.enzo.bg/matrix/total-results-pro-solutionist-grizha-z … -i-uvredena-kosa/ , защото ми го правиха в салон и останах доволна. Стига съм писала Simple Smile Надявам се да прочета много интересни коментари, които да ми послужат в поддръжката на косата.
 Hug

# 16
  • Мнения: 144
Здравейте,

От доста време Ви чета, но до сега не съм се включила. От около 2-3 месеца ползвам професионални продукти за коса.
Косата ми е дълга, чуплива, с тънък косъм, не се боядисвам, ползвам сешоар от време на време и много рядко маша. Лесно се омазнява, мия я на 2 дни. Основния ми проблем е леко накъсване и опити за цъфтеж.
По препоръка на фризьорката ми ползвам ЛП Форс Вектор шампоан и маска. Доволна съм от резултата. Не усещам косата премита, а в същото време е с обем и блясък. Харесвам маската на Макадамия и крема за къдрици.
За първа година ще използвам слънцезащитна серия, взех си шампоан, маска и спрей на Лакме, за сега съм пробвала шампоана и маската. Резултата е много приятна на допир коса, подредена и с блясък.
От 3 седмици ползвам Инициалиста, основното което забелязвам е блясък. Ще видим след по дълга употреба.
За финиш използвам Митик Ойл за всеки тип коса.

Бих искала да попитам за Реконструктора със зелен чай на Афоджи дали омазнява косата?

Благодаря Ви предварително!   bouquet


П.С. Темата е страхотна и благодарение на Вас научих много полезни неща!!!  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 580
Благодаря за новата тема!  bouquet
Косата ми е:  Тънка, права, дълга до под раменете,  нормална откъм омазняване.Боядисвам се всеки месец с професионални боя ( последно с новата Иноа, от която съм изключително доволна), не използвам сешоар и преса. До преди три месец, косата ми изглеждаше много здрава и плътна, с много блясък, благодарение на грижите, които полагам и професионалната козметика, но по непонятни за мен причини започна да се къса и цъфти (обвинявам за това боята Макадамия, но не знам, дали имам основания). Редувам протеинови маски с хидратиращи, но напоследък наблягам на хидратация (усещам косата си суха)
За протеинови и поддържащи маски съм доволна от: Милк шейк терапията, Алфапарф,Резистънс серията на Керстаз, Дийп кеър на Лакме.
За хидратиране използвам: Максинтез на Керастаз, Макадамия маската, реконструктура на Джойко, Израелска проф. козметика
За слънцезащита: миналата година използвах серията на Лакме, хареса ми, но тази година избра Лореал. Ще докладвам на по-късен етап.
За финиши: Олео Релакс, Цимент термик, Коприната на Чи, Био арганово масло, маслото Макадамия, Абсолют рипеър серум, топката на Тиги, Уник 1, най-много ми харесва Цимент термика

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 127
Благодаря за темата Simple Smile
Косата ми е с тънък косъм, но не изглежда много рядка,тъмно руса към кестенява,  малко над гърдите, леко чуплива и суха към краищата, не се боядисвам. Мия я 2-3 пъти в седмицата, ползвам всеки път сешоар и преса. Сега се опитвам пресата да е само след къпане(преди беше през ден) .До преди няколко месеца косата ми беше изтънена и на много етажи, от което предполагам цъфтеше въпреки че всеки месец се подстригвам и от няколко месеца е по-уплътнена, на по-малко етажи и я усещам по-добре. Забелязвам че ми растат нови косми  в корена. От няколко месеца ползвам проф. продукти.
Като хидратация съм доволна от макадамия маската и шампоана.
Протеини: шампоан ДК, възстановяваща маска Алфапарф
финиши: Митик ойл, леко подхранващо олио Алфапарф, топката на Тижи, серума абс рипер.

# 19
  • Мнения: 3 698
Благодаря за темата! Благодаря и за запис-въпросите, много полезни!
Моята коса е с фин косъм, естествено чуплива, изрусявам я всеки месец, по-скоро гъста, мия през 2 дни. Преди около година я обезцветих/в салон/ и месец по-късно започна да се накъсва и да цъфти, тогава дължината й беше до кръста...заради цъфтежа се наложи подстригване, пак се появи, пак подстригване и така в момента е здрава, без накъсвания, без никакви цъфтежи, но с дължина до средата на гърба, понякога много ми липсва дължината до кръста...Зарязах платинено русото и сега я боядисвам светло руса без да обезцветявам и в домашни условия, много по-доволна съм откакто сама се грижа за нея/с помощта на информацията от темата Hug/.
Рядко използвам протеини, косата ми не ги обича, става заплетена и грозно суха от тях.
Последната ми супер успешна хидратация беше вчера, шампоан Витамино Колор, концентрат и бустер на Керастаз /оранжевките, за подхранване/и маската пак Витамино Колор. Много добре се комбинираха! Предишното ми ползване на този концентрат беше с Орофлуидо, но явно с Лореал си пасна по-добре!
Любимите ми шампоан-маска-финиш са на Орофлуидо, откакто ги открих силно се пристрастих, великолепни!
Любим продукт, с много видим ефект при мен е Инициалист Heart Eyes!
За слънцезащита, имам серум и шампоан на Лакме, но не ми харесват, серумът ми стои мазен...имам и Сахара на Орофлуидо, нея ще ползвам с удоволствие, тя ми харесва, но пак трябва да се внимава, защото онзи ден прекалих и косата ми стана на клечки, но определено тя ми харесва повече.
Суша с сешоар и все по-рядко използвам преса, с термозащита преди това.
Тъй като косата ми е естествено чуплива, напоследък по-рядко я изправям и се замислям за къдрици /даже си поръчах ролки/.По този повод, ще се радвам някой да сподели, дали този продукт втвърдява и какво всъщност прави, допада ли ви http://www.zlatnaribka.com/kerastase/nutritive--dalboko-podhranv … -oleo-curl-150-ml , това относно къдриците, а за приглаждане пък много бих се радвала на отзиви за това, което също заглеждам http://www.enzo.bg/loreal-professionnel/serie-expert-absolut-rep … i-tretirana-kosa/.

GodaiVa, аз от Еликсир Ултима бях получила пробичка и изобщо не го усетих, но беше много мъничко, все пак реших, че е много лек за моята коса.
Обаче другото, което пробвах беше Олео Релакс, по-гъстичък ми се стори и май ми хареса, по-натам ще си купя, мисля, че може и на теб да допадне ако решиш попитай ЗР да опиташ него  Hug!

# 20
  • Мнения: 3 415
Благодаря за темата! Благодаря и за запис-въпросите, много полезни!
Моята коса е с фин косъм, естествено чуплива, изрусявам я всеки месец, по-скоро гъста, мия през 2 дни. Преди около година я обезцветих/в салон/ и месец по-късно започна да се накъсва и да цъфти, тогава дължината й беше до кръста...заради цъфтежа се наложи подстригване, пак се появи, пак подстригване и така в момента е здрава, без накъсвания, без никакви цъфтежи, но с дължина до средата на гърба, понякога много ми липсва дължината до кръста...Зарязах платинено русото и сега я боядисвам светло руса без да обезцветявам и в домашни условия, много по-доволна съм откакто сама се грижа за нея/с помощта на информацията от темата Hug/.
Рядко използвам протеини, косата ми не ги обича, става заплетена и грозно суха от тях.
Последната ми супер успешна хидратация беше вчера, шампоан Витамино Колор, концентрат и бустер на Керастаз /оранжевките, за подхранване/и маската пак Витамино Колор. Много добре се комбинираха! Предишното ми ползване на този концентрат беше с Орофлуидо, но явно с Лореал си пасна по-добре!
Любимите ми шампоан-маска-финиш са на Орофлуидо, откакто ги открих силно се пристрастих, великолепни!
Любим продукт, с много видим ефект при мен е Инициалист Heart Eyes!
За слънцезащита, имам серум и шампоан на Лакме, но не ми харесват, серумът ми стои мазен...имам и Сахара на Орофлуидо, нея ще ползвам с удоволствие, тя ми харесва, но пак трябва да се внимава, защото онзи ден прекалих и косата ми стана на клечки, но определено тя ми харесва повече.
Суша с сешоар и все по-рядко използвам преса, с термозащита преди това.
Тъй като косата ми е естествено чуплива, напоследък по-рядко я изправям и се замислям за къдрици /даже си поръчах ролки/.По този повод, ще се радвам някой да сподели, дали този продукт втвърдява и какво всъщност прави, допада ли ви http://www.zlatnaribka.com/kerastase/nutritive--dalboko-podhranv … -oleo-curl-150-ml , това относно къдриците, а за приглаждане пък много бих се радвала на отзиви за това, което също заглеждам http://www.enzo.bg/loreal-professionnel/serie-expert-absolut-rep … i-tretirana-kosa/.

GodaiVa, аз от Еликсир Ултима бях получила пробичка и изобщо не го усетих, но беше много мъничко, все пак реших, че е много лек за моята коса.
Обаче другото, което пробвах беше Олео Релакс, по-гъстичък ми се стори и май ми хареса, по-натам ще си купя, мисля, че може и на теб да допадне ако решиш попитай ЗР да опиташ него  Hug!

Аз се замислям за аргановото олио на Лакме или точно Олео релакса,който препоръчваш...не знам кой ще е по-добре.Маааалко ме е яд за еликсира,че доста скъп,но ще си го правя като процедура преди баня  Laughing Laughing

# 21
# 22
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Моята коса е права с тънък косъм, нормална, до раменете.

Боядисвам я около веднъж месечно, но преди години е изтърпявала какво ли, включително студено къдерене  Laughing

Любима марка козметика за коса ми е Керастас, но съм ползвала и Лореал Проф, Шфарцкопф Проф, Вела, Редкен, Шисейдо и доста други.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за хубавата тема!   bouquet
Моята коса е с фин косъм, без да е рядка, дължина до средата на гърба, изрусявам се от 10 години, само корени правя с боя, косата ми не е суха, мия я през три дни. Наблягам на протеинови продукти, защото търся уплътняване, като редувам Милк Шейк терапията, Новата кератинова на Шварцкопф, зелената серия на Керастаз, включително зелен и лилав концентрат с бустер, бамбуковата терапия на Алфапарф и двустъпковия протеин на Афоджи.
За финиш - Инициалист за скалпа, за дължините - Протеиновия крем на Алтерна, кератиновата ампула или спрея-финиш на Шварцкопф, Цимент Термик, зеления спрей за обем на Керастаз, Кератиновия мист на Чи.
Ползвам само професионални продукти от около година и определено има разлика в състоянието на косата, но постоянно искам нещо ново да изпробвам. Сега съм се насочила към Shu Uemura, че ми е интересно.
Благодаря на Иля за отговора.  Hug

# 24
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
По съвет на мила съфорумка се сдобих с матиращият шампоан на Лакме и съм много доволна, има видим ефект още от първото ползване. Това ще удължи времето до посещение на фризьор, защото не искам да се боядисвам на 3 седмици, а без матиране русата ми коса придобива един ужасен жълто-рижав нюанс. Ползвам и маската на Макадамия, която също е страхотна.

# 25
  • Мнения: 165
Моята коса е с тънък косъм,права, боядисвам се руса от година, в добро състояние е. Мия на три дни, два пъти с хидратиращи продукти и веднъж- протеинови.
Искам да споделя и един мой опит. С едни и същи продукти в различни градове косата ми реагира различно. Например в София си е ок, на във Велинград и Пловдив косата става много суха. Явно има значение и водата,където живеете.

# 26
  • Мнения: 2 358
Косата ми е до средата на гърба, суха. Използвам Макадамия, Диип кеър, реконструкторите Афоджи, Фантазия. Финиши - серума Абсолют, олиото Макадамия, Л2, коприната на Чи. Смятам, че й се отразяват добре, но ми се ще да пробвам нещо друго хидратиращо.

# 27
  • Мнения: 77
Косата ми е с тънък косъм,дълга е почти до кръста.Не боядисвам,изправям с преса понякога,сешоар понякога.
Напоследък ме мият в салона,където карам фризьорски курс.Много съм доволна от тези продукти:
Скрит текст:
label.m- нежнопочистващ шампоан,шампоан и балсам orange blossom
loreal prof.- absolut repair,крем heat protector,маска INOA
KALLOS-jasmine-шампоан,балсам и маска
Milk shake- много готина пяна без фиксация,хидратитаща,защитава и при топлинна обработка.
ПП:маската на INOA е за боядисана коса,но пробвах и нея,много хубав блясък придава.

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 17:06 от *Pippi*

# 28
  • София
  • Мнения: 12 374

Момичета, някои да е ползвал това на Лакме:

http://beautyshop.bg/product/3916/lakme-maska-za-bryunetki.html

или пък това:

http://beautyshop.bg/product/1616/lakme-balsam-maska-bez-izplakv … ne-finish-up.html

Изкушавам се да се възползвам от намалението, но ми се иска да чуя някакви отзиви преди това  Simple Smile

Благодаря   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 099
Косата ми е нормално дебела, фризи, чуплива, преди беше суха, сега мисля, че е по- скоро нормална. 2 години непрекъснато я изправях и сега още бера плодовете, но професионалните продукти определено много добре ми се отразяват.
Като маски съм най довона от -Фитожоба, Еластисайзър, Реконструктор на Чи Дийп Кеър.
Според мен това са и продуктите, които оставят най- съществено влияние.
Също съм доволна от Олео Релакс шампоан, Алтерна Анти фриз балсам, Фитодефризант( изправя ми косата), Л2, Кенди Ойл на Алтерна.
Тези са ми по- любимите продукти.  Ще ме простите, че слагам и Фито в списъка, които не са професионални, но имат много много добри продукти за коса.
Търся си още приглаждане, искам да разбера що е то тежко падаща коса. Чудя се за маска- Ол Софт на Редкен или Олео Релакс може би, ще видим.

irenna вземи си хидратираща маска наистина, Макадамията я водят уж хидратираща, но ако косата ти е наистина суха, няма да я усетиш такава. Мен ми хареса едва след като известно време прилагах хид. маски и ми се посъвзе косата.

Общи условия

Активация на акаунт