Отговори
# 45
  • Мнения: 12
Отговор към Джоли:
Имам две по-големи деца, които също са посещавали тази детска градина. Не е имало проблем с нито един от тях. Възпитателките им бяха на изключително високо ниво, радостно е че все още работят там. Много е възможно някоя от тях да се грижи за Вашата дъщеря. Никъде не съм твърдяла, че там не работят и професионалисти.

Едва днес бях повикана на разговор при Директорката. Нейното уверение е, че ще предприеме необходимите мерки....в очакване съм.

# 46
  • Мнения: 3 993
А какви точно мерки очаквате да предприеме директорката? Въпросните мерки ще засегнат евентуално възпитателката, дотам се простира властта на директорката.
Бащата само прокуратурата може да го разследва и подведе под наказателна отговорност. За да се стигне до наказание, примерно някое от цитираните от Illit от Наказателния кодекс, има дълъг път да се извърви и то само в случай, че бащата бъде осъден! А както е видно от цитираните текстове, наказанието може да бъде само глоба от 100 до 300 лева.

# 47
  • София
  • Мнения: 30 209
За да бъде накан бащата, трябва да се обърнете към съда. Директорката няма как да го накаже  Tired

# 48
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А директорката не трябва ли да накаже учителката (защото мъмренето някак не го приемам за наказание, да ви кажа), че му е позволила да малтретира чуждо дете? Не че има значение дали е свое или чуждо, де...

Не трябваше ли учителката да извика веднага полиция?

Ами ако утре дойде външен човек с, да кажем, особена любов към малките деца? Тя пак ли ще седи и ще гледа?

Little wingels, нека бъде само глоба. Но да го има това наказание, разбираш ли? За да може следващият, който се прави на силен пред дете, да се замисли дали си заслужават нервите, времето, парите, за да се прави на мъж.

# 49
  • Мнения: 179
Йоана, искрено съчувствам на детенцето ви. Дано да превъзмогне бързо този кошмар.
Възпитателката задължително трябва да бъде наказана, според мен, по няколко причини - не се е намесила, за да защити детето, не е уведомила родителите за случката, и не е извикала полиция веднага, на място. Това за мен би било адекватното поведение, всичко друго е наказуемо.

# 50
  • София
  • Мнения: 30 209
А директорката не трябва ли да накаже учителката ...

Трябва, но трябва и бащата да бъде наказан.

# 51
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А директорката не трябва ли да накаже учителката ...

Трябва, но трябва и бащата да бъде наказан.

Бащата е ясен. Аз още вчера казах, че веднага щях да отида в полицията да пусна жалба за прояви на физическо и сексуално насилие над дете.

# 52
  • Мнения: 3 993

Little wingels, нека бъде само глоба. Но да го има това наказание, разбираш ли? За да може следващият, който се прави на силен пред дете, да се замисли дали си заслужават нервите, времето, парите, за да се прави на мъж.

Наказанието го има в Наказателния кодекс. А съдът решава дали и кой заслужава наказание.  Peace
Никой за нищо няма да се замисли, единствено престоят в затвора може да има възпитателен ефект, но само за осъдения, нали! Някаква глоба от 300 лева няма да направи впечатление на никой, нито ще превъзпита бащата - предполагам, че той завинаги ще си остане с убеждението, че е постъпил правилно като е раздал собствено правосъдие.  Mr. Green
Засегнатата страна може да заведе гражданско дело срещу бащата с искане за парично обезщетение за нанесени морални щети, примерно. Но каквото и да е делото, ще отнеме години. Ищецът добре трябва да прецени дали си струва усилията, времето и разходите да води такова дело. 

# 53
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Добре де, ти на мястото на родителите какво щеше да направиш?

# 54
  • Мнения: 3 993
Освен това, което те вече са предприели, минава ми през ума и друг неофициален и не съвсем законен подход, но няма да го споделя тук публично.  Simple Smile

Сега сериозно - първо щях да потърся обяснения от учителката и директорката, а паралелно с това щях да се обадя на адвоката си, за да ме посъветва в каква последователност да действам.

С предният си пост всъщност исках да кажа, че съвсем не е сигурно дали някой ще бъде обявен от съда за виновен и какво наказание ще му бъде наложено. Все пак живеем в България, не в Америка.  Simple Smile

# 55
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Неофициалния и не съвсем законен подход вчера много цветно ми го обясни и мъжът ми  Mr. Green

Да, виж, това с адвоката го пропуснах като стъпка, може би защото не ми се е налагало досега да ползвам услугите на такъв. Наистина е задължителна консултацията с такъв.  Peace

# 56
  • Мнения: 365
То е ясно, че този мъж не е в ред и много се надявам съответните институции да си свършат работата и най-вече се надявам детенцето да забрави възможно най-бързо тази гадна случка, което пак зависи, дали тези възпитателки там ще вземат мерки да не му се напомня от другите деца. И сега като гледах репортажа, трябва да ви кажа, че най-много съм изумена от учителката и директорката. "Забележка" - как така забележка? #Crazy Какво значи "стресирала се"? ooooh! Мъж влиза в детската градина и съблича чуждо дете - кога според тази възпитателка настъпва момента, в който трябва да се повика охрана? Тя знае ли до къде има намерение да стигне този мъж с едно вече съблечено дете, че си седи и не предприема нищо? Уволнение според мен няма да реши проблема, тази жена трябва да се преквалифицира! Аз ако се бях стъписала така на нейно място сама на себе си нямаше да имам доверие, че мога да ги опазя тези деца, които са ми поверени. Стресирала се от някакъв си умопобъркан тип, а ако влязат двама и и размахат нож пред лицето тогава какво ще направи - сигурно ще им помогне да натъпчат децата в камиона?! Много се ядосах...идиоти може да очаква да срещне човек на всяка крачка в живота си - за тях си има правосъдие. За непрофесионализма защо няма?

# 57
  • Мнения: 176
Йоана Данова, бих искала да ви помоля да разкажете за поведението на вашето дете спрямо другите деца. По никакъв случай не защитавам бащата нападател, но мисля , че е некоректно от ваша страна да изкарвате само вашето дете жертва при положение , че почти всички(да не кажа всички) деца са потърпевши от вашия син. Искам вие самата да кажете какви мерки предприехте , за да коригирате поведението на детето си? Много от вас сигурно ще ме упрекнат , но ще кажа само , че монетата има две лица.

# 58
  • Мнения: 341
Учителката е виновна,че се е стъписала,а нейните колежки защо не са и подали рамо-а само злорадстват.Родителите станали свидетели също са били публика,а пък охранителя сигурно е спал.
Тук има доста съучастници.Смятам,че не само учителката е виновна.Вина имат всички присъстващи на събитието.
Децата са огледалото на семейството и пресъздават всичко,което са чули и видели у дома.Така ,че госпожата как може да предвиди в кой момент какво могат да ти поднесат децата.Лесно се не гледат 30 различно възпитани деца.Жалкото е само ,че възпитаните дечица трябва да растат в такава агресивна среда.

# 59
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Барборанка, нима това има значение? Нима ако детето е лошо възпитано, Вие ще оправдаете подобна постъпка??? Наистина ли?

Общи условия

Активация на акаунт