22-ро СОУ

  • 103 559
  • 492
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 343
И ние подадохме документите на дъщеря ни.
Надявам се да я приемат, тъй като ползва предимството за брат, учащ в 22-ро, както и това за месторабота на родителите.
Успех!  Peace
Мисля, че няма начин да не я приемат с толкова предимства.
А района на месторабота къде е?

# 136
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
....
А района на месторабота къде е?
Ул. "Цар Асен".

# 137
  • Мнения: 343
....
А района на месторабота къде е?
Ул. "Цар Асен".
Благодаря! Мен ме  интересуваше какъв е района на училището за месторабота на родител, защото никъде не го намерих да го пише.

# 138
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.....................
Благодаря! Мен ме  интересуваше какъв е района на училището за месторабота на родител, защото никъде не го намерих да го пише.
Предполагам, че е същия като района на местоживеене, според мен е логично.  Peace

# 139
  • Мнения: 343
.....................
Благодаря! Мен ме  интересуваше какъв е района на училището за месторабота на родител, защото никъде не го намерих да го пише.
Предполагам, че е същия като района на местоживеене, според мен е логично.  Peace
newsm10

# 140
  • Мнения: 13
Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук...Синът ми догодина ще бъде в 5-ти клас и сме решили да го местим от кварталното у-ще, където средното образование е под всякаква критика. Набелязали сме си 22-ро, дори мъжът ми ходи на предварителен разговор, останал е с добри първоначални впечатления, но още събираме мнения. Ако има родители с впечатления от среден курс, моля да споделят!

# 141
  • Мнения: 639
Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук...Синът ми догодина ще бъде в 5-ти клас и сме решили да го местим от кварталното у-ще, където средното образование е под всякаква критика. Набелязали сме си 22-ро, дори мъжът ми ходи на предварителен разговор, останал е с добри първоначални впечатления, но още събираме мнения. Ако има родители с впечатления от среден курс, моля да споделят!
Имам преки и двойни наблюдения от 22 СОУ. Голямата ми е в девети клас, средната сега завършва четвърти.
Безкрайно съм разочарована от училището и сега местя и двете деца от там. Има единични преподаватели, които могат и ИСКАТ да научат децата на нещо. Болшинството ходят на работа за да си вземат заплатата.

# 142
  • Мнения: 40
Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук...Синът ми догодина ще бъде в 5-ти клас и сме решили да го местим от кварталното у-ще, където средното образование е под всякаква критика. Набелязали сме си 22-ро, дори мъжът ми ходи на предварителен разговор, останал е с добри първоначални впечатления, но още събираме мнения. Ако има родители с впечатления от среден курс, моля да споделят!
Имам преки и двойни наблюдения от 22 СОУ. Голямата ми е в девети клас, средната сега завършва четвърти.
Безкрайно съм разочарована от училището и сега местя и двете деца от там. Има единични преподаватели, които могат и ИСКАТ да научат децата на нещо. Болшинството ходят на работа за да си вземат заплатата.

Доста пресилено изказване. 9 години не са малко и ако болшинството преподаватели са такива тунеядци, питам се защо сте записали и второто си дете  в 22-ро, защо след 7. клас училището пак е станало предпочитано за вас /в него няма общообразователни паралелки в 8 клас и голямата ви вероятно е в някоя от езиковите/. Хубаво е "пряко и двойно" да се конкретизира, а не да се правят неясни и не съвсем верни обобщения. Правите безпочвени внушения, че много от учителите не могат, а малкото, които могат, пък не искат. Като родител мога да кажа, че е училище с добри и отзивчиви преподаватели, без свободни часове и на който му се учи успява да оползотвори престоя си в клас. Ако сте разочарована, че не са ви отменили в родителството, наистина може и да са безделници, които НЕ МОГАТ И НЕ ИСКАТ това. И за ваше сведение, повечето от простосмъртните ходят  на работа, за да вземат заплата.

# 143
  • Мнения: 639

Доста пресилено изказване. 9 години не са малко и ако болшинството преподаватели са такива тунеядци, питам се защо сте записали и второто си дете  в 22-ро, защо след 7. клас училището пак е станало предпочитано за вас /в него няма общообразователни паралелки в 8 клас и голямата ви вероятно е в някоя от езиковите/. Хубаво е "пряко и двойно" да се конкретизира, а не да се правят неясни и не съвсем верни обобщения. Правите безпочвени внушения, че много от учителите не могат, а малкото, които могат, пък не искат. Като родител мога да кажа, че е училище с добри и отзивчиви преподаватели, без свободни часове и на който му се учи успява да оползотвори престоя си в клас. Ако сте разочарована, че не са ви отменили в родителството, наистина може и да са безделници, които НЕ МОГАТ И НЕ ИСКАТ това. И за ваше сведение, повечето от простосмъртните ходят  на работа, за да вземат заплата.
Доста негативи съм събрала с времето, доста срещи с учители и ръководство, все обяснения, че ще се затегне дисциплината в клас, че ще се обърне внимание на конкретни преподаватели, но без резултат.
За сведение - оценка 6 от 22 СОУ по БЕЛ за четвърти клас се оказва 4 при независимо изпитване от друго училище. Снощи до 22 часа съм обяснявала що е то мол, как се изчислява и каква е зависимостта между единицата "n" и "N" и коефициент на Авогадро. Учителят по химия при молба да го обясни пак отговаря "Намерете си учите по химия за частни уроци".
Контролно по математика в 4 Клас - от 6 задачи има поправяни от учителката 4, т.е. само две би трябвало да са верни. Проверих проверката на учителката и резултата беше поразяващ - три от поправените детето е решило вярно, а учителката е сбъркала, а в четвъртата има грешка в условието - търси се обиколка, а са дадени отговори за лице. Обяснението на учителката е " ами объркала съм се малко".  Забележка от типа " ученичката тича в междучасието и се гони със съученик" как ви звучи? Обяснение за работа с транспортир :"взимаш транспортира и мериш!". Ама как точно, къде се слага върха на ъгъла, къде попада едното рамо, къде другото не е обяснено. И гледам как детето върти този транспортир и не знае какво да го прави ! Да не споменавам какъв беше ефекта, като голямата ми дъщеря в час по английски в подготвителния клас поправи учителката, която пише с грешки по дъската...Физическо - лежи се цяла година по дюшеците, учителя си цъка по телефона в стаичката... Свободна игра ! После се покриват нормативи за оценки ... И още един куп пропуски и грешки в хода да ученето. Очаквам от училището да дава знания, а не в къщи да преподавам цялата материя отново.
Учителката за малката беше препоръчана. Съжалявам, че се доверих, нивото на преподаване е ниско.
Добри учители в 22 са г-н Христов - география, г-жа Матеева  - математика, г-жа Кирова - БЕЛ, г-жа Петкова - биология, от началните, които сега ще поемат 1 клас г-жа Кръстева.
В 22 се кандидатства след 7 клас, водят се езикови паралелки, но не очаквайте наистина високо ниво. Не намирам нужното ниво на компетентност да съответства на представите ми за добро училище.  Учител с неправилно произношение, с пропуски в обучението, с диалектнен изказ и депримиращ речник към децата за мен не е добър учител. "Гледайго пък сега тоя кво праи! Къде си тръгнал бе?" според моите представи за учител не е добър учител. Не намирам за нужно някой да ме отменя в родителството и не търся това от училището. Няма ученик в 7 клас, който да не ходи на допълнителни уроци по математика и БЕЛ. Подготовката в училище е недостатъчна. За мен 22 СОУ е посредствено училище, отговарящо на представите ми за квартално, а не за елитно. Купувах няколко пъти униформа. За какво ? Никой не я носи, никой не контролира това, нито кой влиза в училището. Питали са ме един-два пъти къде отивам. В по-голямата част от случаите на никого не му прави впечатление че външен човек влиза в училище.
Защо ги местя чак сега - защото освен с учителите децата си взаимодействат и помежду си, създават групи, приятелства и отношениета между тях имат значение за доброто им емоционално състояние.
В пети клас групите се разместват и е подходящо време за промяна на средата. Голямата сама прояви желание да не е в това училище от догодина.
Обобщено -  нивото е ниско и не виждам възможност за по-високи резултати.
И да, всички работим за заплата, но ако има стремеж децата да излизат научени от училище, спокойни и уверени в знанията си отзивите ми вероятно щяха да са други. Да си учител изисква и да обичаш децата, а не да си броиш минутите до края на деня и да чакаш фиша със заплатата. Да не ти е безразлично какво се случва с децата. Недопустимо е класен ръководител да счита, че има само административни функции и цяла година да не научи имената на децата, защото не ги вижда, освен в час на класния. Очаквам от класния като има проблем с детето да съобщи на родител. Май очаквам повече от възможното...  

Последна редакция: нд, 10 май 2015, 13:14 от nani_

# 144
  • Мнения: 4 204
Настоящия ми опит с 22-ро се ограничава с начален курс. Казвам настоящ, защото е важно какво се случва сега. Възпитаник съм на училището, но това беше преди 30 години.
Та, за последните 6 години мога да говоря.
 22- ро се слави  с добрите екипи начални учители. И не само, но за да се опра само на сегашните си впечатления споменавам  тях. Докато голямото ми дете учеше там съм имала впечатления не само от класния му р-л , но и от другите преподавателки в набора, защото както знаете всеки взима допълнителни часове- например ЧП,АЕ.../ може да не се казват допълнителни, извинявам се/
Та, класната му до 4 клас в 22- ро научи сина ми да учи. В буквалния смисъл. Всичко да става ясно още в клас. Без да се дават невъзможно дълги домашни успя да се постигне такова ниво, че в 5 клас да се види, че материала е бил усвоен. Абсолютно коректно оценяване. БЕЗ забележки съм  към 4- те учителки от екипа им.
След 4 клас синът ми отиде в друго училище, но опитът ми с него ми даде отговор на въпроса къде да запиша малкото дете- отново в 22- ро. За сега има часове само с класната си, тоест не мога да говоря за другите преподавателки, въпреки че не съм чула оплакване от родители до сега и за тях. Класната на малкия ми син е невероятно светъл и чист човек, отличен педагог по моите разбирания. Синът ми е спокоен и уверен. На този етап мисля, че материала е усвоен отлично.
Тоест от учителите нямам абсолютно никакви оплаквания.
Давам си сметка и, че децата ми са сериозни и отговорни. Успехите им се дължат не само на учителите, но и на техните лични качества и положен труд.

По отношение на охраната съм съгласна, че имаше пропуски в пропусквателния режим, но от тази година мисля, че нещата коренно се промениха. Промени се и начинът , по който се организират състезанията. Към по- добро.
Относно униформите- някои родители се оплакват, че не се носят, други пък , че трябва да се носят.
Винаги има две страни на монетата. Не познавам родителите, които недоволстват, както и  децата им. А дори и да ги познавах никога не бих коментирала конкретните случаи.
Лично за мен и моите деца се опитвам на първо място да сме достатъчно самокритични.
Всеки има свободния избор да избере подходящото за детето си училище.

Би ми било интересно да разбера в кое училище децата не ходят на уроци в 7 клас?

# 145
  • Мнения: 2
Категорично не съм съгласна с мнението на Nani_ за начален учител от 22 -ро.Същият преподавател подготви децата за НВО /малките матури на сегашните четвъртокласници/ -цял един клас за отличен!!Как се постига това-с много любов ,последователност,търпение,отговорност и професионализъм.
Искрено се надявам в обучението си по -нататък детето ми да попадне на преподавател със същите качества.Така че мненията тук са силно субективни ,конкретните примери -твърде преувеличени и сляпото придържане към нечия позиция в "БГ мама" говори за липса на собствена реална преценка за нещата.

# 146
  • Мнения: 8
Здравейте! Може ли някой да даде информация кои учители ще поемат бъдещите първокласници в 22-ро училище за 2015-2016 год.? И съответно мнения за тях. Синът ми най-вероятно ще бъде приет там и много ми се иска да попаднем на добър начален учител, който да има отношение и подход към учениците, да бъде взискателен, но да не бъде не нужно сух и строг. Въпреки многото негативни коментари и мнение които съм чувала за прогимназията, учениците имат доста високи резултати на изпитите след 7-ми клас. Ако може някой по-запознат да сподели за базата на училището. Май доста отдавна не е ремонтирано и поне на снимките изглежда малко западнала? Охраната и според мен не е на най-добро ниво, защото няколко пъти влизам и никой не ме забелязва докато не им се представя сама. Което си е доста притеснително. Интересувам се също така първокласниците делят ли се по профил или всички паралелки учат по една и съща програма? Благодаря предварително!

# 147
  • Мнения: 8
Категорично не съм съгласна с мнението на Nani_ за начален учител от 22 -ро.Същият преподавател подготви децата за НВО /малките матури на сегашните четвъртокласници/ -цял един клас за отличен!!Как се постига това-с много любов ,последователност,търпение,отговорност и професионализъм.
Искрено се надявам в обучението си по -нататък детето ми да попадне на преподавател със същите качества.Така че мненията тук са силно субективни ,конкретните примери -твърде преувеличени и сляпото придържане към нечия позиция в "БГ мама" говори за липса на собствена реална преценка за нещата.
А може ли да ни кажете кой е преподавателя и дали имате впечатления и от учителите на съвипускниците?

# 148
  • София
  • Мнения: 816
Здравейте! Може ли някой да даде информация кои учители ще поемат бъдещите първокласници в 22-ро училище за 2015-2016 год.? И съответно мнения за тях. Синът ми най-вероятно ще бъде приет там и много ми се иска да попаднем на добър начален учител, който да има отношение и подход към учениците, да бъде взискателен, но да не бъде не нужно сух и строг. Въпреки многото негативни коментари и мнение които съм чувала за прогимназията, учениците имат доста високи резултати на изпитите след 7-ми клас. Ако може някой по-запознат да сподели за базата на училището. Май доста отдавна не е ремонтирано и поне на снимките изглежда малко западнала? Охраната и според мен не е на най-добро ниво, защото няколко пъти влизам и никой не ме забелязва докато не им се представя сама. Което си е доста притеснително. Интересувам се също така първокласниците делят ли се по профил или всички паралелки учат по една и съща програма? Благодаря предварително!
Прочетете напред,там е написано....

# 149
  • Мнения: 343
Може ли някой да каже как стои въпроса със занималнята от 1 до 4 клас -има ли, няма ли....?

Общи условия

Активация на акаунт