22-ро СОУ

  • 103 544
  • 492
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 376
Е, добре поне, че е преди Коледа Simple Smile)))

Благодаря, pitanka!

# 361
  • Мнения: 15 521
А някой знае ли кога ще им раздадат новите учебници за 5-ти клас?

# 362
  • София
  • Мнения: 3 029
    з
Здравейте!
Бих искала да получа отзиви за училището след 4-ти клас. В момента синът ми е в трети клас, но учи в кварталното училище. По отзиви на познати родители нивото след 4-ти клас при нас рязко спада. Затова търся училище, към което да се пренасочим.
Интересува ме, след 4-ти клас един чужд език ли се учи и кой е той, по колко деца са в клас долу-горе, има ли дисциплина, високо ли е нивото, има ли стол, как стои въпросът със заниналнята.
Благодаря за всички отговори!

# 363
  • Мнения: 15 521
1. - Във всички училища пада нивото в 5-ти клас и това съм го чувала от много родители. Дължи се основно на това, че децата започват да имат различен учител по всеки предмет, който има различен начин на преподаван и оценяване, материала става доста по обемен и т.н.

2. - Аз съм доволна от училището - сина ми учи там от 1-ви клас, в момента е в 5-ти. Харесва ми начина на преподаване на учителите до момента /нямам чак толкова богат опит/, харесва ми начина на оценяване, харесва ми средата

3. - Стол има, готвят добре

4. - След 4-ти клас няма занималня, но мисля, че във всички училища е така

5. - В класа са 25 деца

6. - Учи се първи език английски, а втори е според избор на родителите - немски или испански.

Като цяло препоръчвам училището

# 364
  • София
  • Мнения: 3 029
1. - Във всички училища пада нивото в 5-ти клас и това съм го чувала от много родители. Дължи се основно на това, че децата започват да имат различен учител по всеки предмет, който има различен начин на преподаван и оценяване, материала става доста по обемен и т.н.

2. - Аз съм доволна от училището - сина ми учи там от 1-ви клас, в момента е в 5-ти. Харесва ми начина на преподаване на учителите до момента /нямам чак толкова богат опит/, харесва ми начина на оценяване, харесва ми средата

3. - Стол има, готвят добре

4. - След 4-ти клас няма занималня, но мисля, че във всички училища е така

5. - В класа са 25 деца

6. - Учи се първи език английски, а втори е според избор на родителите - немски или испански.

Като цяло препоръчвам училището

Благодаря за подробната информация!
Как учат децата в пети клас - сигурно са на две смени? Вие доволна ли сте от класа, има ли буйни деца, с претенциозни родители? Имам лош опит със такива и затова питам.😊

# 365
  • Мнения: 15 521
На две смени са - 1-ви срок са първа смяна, 2-ри срок - втора смяна. Сина ми, заедно с още три деца от стария клас тази година са в нов клас - казва, че децата са доста кротки и няма никакви проблеми между тях. Родителите не познавам, защото още не сме имали родителска среща до сега. Директорката се пенсионира лятото, в момента има временен директор докато мине конкурса и затова се получи малко забавяне тази година с родителската среща и с новите учебници, но като цяло нещата са си, както до сега. Със сигурност има една чалната майка на едно от децата, но нея си я знам още от 2-ри клас. И родители и учители са вдигнали ръце от нея, но вече никой не я приема на сериозно и не й обръща внимание. Аз мисля, че навсякъде ще се намери поне по една такава персона, така че това си е в реда на нещата  Grinning

# 366
  • София
  • Мнения: 3 029
На две смени са - 1-ви срок са първа смяна, 2-ри срок - втора смяна. Сина ми, заедно с още три деца от стария клас тази година са в нов клас - казва, че децата са доста кротки и няма никакви проблеми между тях. Родителите не познавам, защото още не сме имали родителска среща до сега. Директорката се пенсионира лятото, в момента има временен директор докато мине конкурса и затова се получи малко забавяне тази година с родителската среща и с новите учебници, но като цяло нещата са си, както до сега. Със сигурност има една чалната майка на едно от децата, но нея си я знам още от 2-ри клас. И родители и учители са вдигнали ръце от нея, но вече никой не я приема на сериозно и не й обръща внимание. Аз мисля, че навсякъде ще се намери поне по една такава персона, така че това си е в реда на нещата  Grinning


Хаха, да, ако е само една, е супер. Ако половината майки са такива, вече ще е страшно.😅

# 367
  • София
  • Мнения: 8 932
И моята дъщеря е 5 клас. Техният клас се запази почти същия, само 3, 4 новички дойдоха. Аз съм доволна от класа, децата се познават и нямат сериозни търкания, само типично детските сръдни. Иначе всички са много кротички и разбрани.

# 368
  • Мнения: 15 521
Новичките са от стария клас на сина ми. Той беше в Д паралелка, която изцяло се разформирова и децата се прехвърлиха по 3 - 4 във всяка от другите паралелка. А сегашния Д клас е почти изцяло само с новите ученици дошли след 4-ти клас. Лично аз съм доволна, че стана така - сега всичките 5-ти класове се познават и така децата имат много повече приятели Simple Smile

# 369
  • Мнения: 14
Здравейте. Имате ли отзиви за преподавателите на второкласниците? Бих искала да преместя сина си от настоящето му училище и в момента поручвам различните варианти. Прочетох всички мнения до момента в темата и от тях оставам с впечатлението, че нивото до 4-ти клас е добро и се държи на дисциплината. Така ли е наистина? Има ли някой пресни наблюдения?

# 370
  • Мнения: 15 521
Училището е страхотно. Синът ми учи там от 1-ви клас, в момента е 5-ти и съм изключително доволна от класната, която беше в началния етап, от класната му в момента и от училището, като цяло. Горещо Ви го препоръчвам Simple Smile

# 371
  • Мнения: 14
Благодаря много за информацията, Lady Cassiopeia. Наистина ми е полезно такава лична оценка!

# 372
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте, бихте ли ми препоръчали добър начален учител за трети клас?

# 373
  • Мнения: 15 521
Здравейте. Имате ли отзиви за преподавателите на второкласниците? Бих искала да преместя сина си от настоящето му училище и в момента поручвам различните варианти. Прочетох всички мнения до момента в темата и от тях оставам с впечатлението, че нивото до 4-ти клас е добро и се държи на дисциплината. Така ли е наистина? Има ли някой пресни наблюдения?

Аз само да попитам - синът ви сега ли е втори клас и кога ще го местите?

# 374
  • Мнения: 14
Здравейте  Lady Cassiopeia,

Да, синът ми сега е втори клас и възнамерявам вторият срок да го преместя. Следва само официален разговор с директора.

Общи условия

Активация на акаунт