Мнения за 22 СЕУ "Георги Стойков Раковски"

  • 1 151
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Желанието на дъщеря ми е да изучава испански език след 7-ми клас. И тъй като влизането в 164 гимназия "Мигел де Сервантес" е трудно достижимо, търсим и други училища с интензивно изучаване на испански. Но не намирам информация за 22 СЕУ. Ще съм благодарна на всеки, който може да ми даде такава! Интересува ме качеството на преподаване на испански език, изучават ли се разказвателни предмети на самия език след първата година и кои са те? От английския език в училището също се интересуваме, защото и като локация ни устройва. Всякаква допълнителна информация за организацията в самото училище би ми била полезна. Благодаря предварително на всички включили се!

# 1
  • Мнения: X
Здравейте, аз мога да говоря от позицията на завършила 22-ро, макар да не е толкова скоро. Бях с първи испански и втори английски език. Учехме много сериозно испански, успях да го науча изцяло там, без нито един частен урок и към днешна дата говоря, пиша, чета и комуникирам абсолютно спокойно. Години наред работих с испански език.

Има учител испанец, който е едно от най-ценните неща в това училище. Благодарение на него "разчупихме езика". Също така мотивират децата да участват във всякакви активности като годишния конкурс за представяне на театрална постановка на испански език, други подобни събития и състезания.

Има хубава испанска библиотека, където има много материали - книги, филми на разположение на учениците.

Предмети като биология, химия, география се изучават на испански, ако има подготвен учител към момента. Не по всички предмети имаше такъв.

Англиският - започва се от 9 клас. Прави се тест за определяне на ниво и се започва от там. Тоест ако се усредни нивото на класа до intermediate, купувате учебници за това ниво и се започва. Аз лично учех английски от преди това и не ми е било проблем, че не започнахме от A и В.

Като цяло училището е хубаво, надявам се да съм била полезна.

# 2
  • Мнения: 14
Дъщеря ми бе приета тази година в 8-ми клас с първи език испански, втори език английски.
    Като цяло съм дъволен, класът е много силен - няма слаби ученици, имат три учителки по испански, като едната е испанка от Малага. От втората учителка сме много доволни, от третата не. Испански се учи много усилено. Само за месец взеха около хиляда думи. Няма как да не го научат. Учителите по другите предмети също са добри. През следващата година ще учат история, география и философия на испански.
 Организира се и екскурзия до Испания за догодина.

Общи условия

Активация на акаунт