Натурална закваска за хляб или Хляб с квас - ВТОРА ТЕМА

  • 73 739
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • гр.София
  • Мнения: 243
Благодаря!   bouquet Ще опитам, дано се получи този път Simple Smile

# 736
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Вчера направих 4-5 хляб (не помня точно) и се получи прекарасен. Не е толкова кисел и сбит като предните, но кората се получи дебела и твърда. Вкусна е, но се чудя би ли могло да не се получава толкова дебела? Пекох около час на горен и долен реотан с вентилатор на 180гр.
Слагай купичка с вода в фурната.
Adelinda, при мен мокрия ефект се получава, когато сложа една идея по-малко брашно.

Благодаря!
Сложих купичка с вода, но ефекта с кората е същия... греша някъде явно. Много твърда и трудна за рязане и отгризване кора се получава, а средата е чудна. Дано не го пека твърде дълго време - 55-60мин.?

# 737
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На мен ми се струва малко ниска тази температура за печене.  Thinking Така хляба по-скоро съхне, а не се пече.  Rolling Eyes Аз пека първоначално на 230-250 градуса (за десетина минути) после намалям на 200-220 гр (зависи колко ми е голям хляба). Коричката се получава супер без да слагам купичка с вода във фурната.

# 738
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
снощи направих с брашно от просо и малко типово,много твърд и ронлив се получи...но ще си го ям на попара Wink

# 739
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Нощни очи с вентилатор ли печеш?
Снощи изпекох хляб пак на 180гр., но го оставих малко повече да втаса(притесних се дори да не превтаса). Пекох 50-55мин., без купичка с вода и кората стана мека - не разбирам ...
Сега меся един с типово и бяло брашно - надявам се да се получи, че детето не иска до го яде ако не изглежда като този с мая  Crazy .

# 740
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да, с вентилатор пека.  Peace

# 741

Общи условия

Активация на акаунт