Онлайн пазаруване

  • 3 111
  • 19
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 107
Здравейте мили дами!! Искам да ви попитам дали ползвате онлайн магазините? От кой най - често пазарувате? БГ или чужд сайт? Доволни ли сте от стоките които получавате? Бихте ли ми препоръчали такъв сайт!? И как предпочитате да си стоите в къщи и да пазарувате или да отидете в магазина и да премерите? newsm78
Много хора са ми казвали, че в онлайн магазините има само боклуци, други са ми казвали, че са доволни.. аз все още не мога да се наканя да си купя нещо онлайн, защото не знам дали ще ми покрие очакванията! Гледам на картинката едно, но като дойде може да е коренно различно.

Предварително се извинявам ако има подобна тема!!! bowuu

# 1
  • София
  • Мнения: 44 106
В онлайн магазините има същите и повече неща, като тези в оффлайн магазините. Ако си харесаш боклучка за жълти стотинки няма какво да очакваш, нали... Ако си купуваш хубави, качествени, маркови неща, те онлайн няма да са по-различни от това, което получаваш в магазина, като изключим, че особенно от чужбина може да е доста по-евтино.
Има си рисковете, има си и плюсовете.

# 2
  • Мнения: 0
Аз лично пазарувам онлайн и смятам, че е много удобно и пести време. Последната година дрехи не съм купувала по друг начин освен онлайн. Същото е положението с техниката и мебелите за детската стая.

# 3
  • Мнения: 2
Пазаруването онлайн е изключително полезно за нашето семейство. Пестим много време, а и много лесно можем от няколко сайта да сравним продуктите. Твърдо ЗА онлайн пазара Simple Smile

# 4
  • Мнения: 0
При онлайн пазаруването има регулации, които са доста строги.Всички онлайн търговци се съобразяват със Закона за електоронната търговия и със Закона за Защита на потребителите. Има законов срок, в който всеки потребител има право да върне закупената стока, ако е запазен търговският и вид (запазени опаковки, неотстранени етикети...). В 30 дневен срок търговецът е длъжен да ви върне парите в тази ситуация. Единствено транспортните разходи по връщането на стоката са за ваша сметка.
Освен това има възможности за плащане с кредитна или дебитна карта, както и възможност за лизинг на някои по- скъпо струващи стоки. Има онлайн магазини, които са инвестирали в сертификати за сигурност, за да нямате притеснения относно плащането с карта. Търсете "сигурен оннлайн магазин" за ваше успокоение в тези случаи,
Дано съм била от полза. Мисля, че доста четох по въпроса.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 920
От доста време съм хвърлил око този модел, в двата щъркела е към 90лв. В интернет последно я гледах за 60лв (без гаранция), сега е на 39лв, мисля да си я купя, но последните редове ме озадачиха?!
За гаранцията - ок, но до 30дни или 2г ако се скапе нещо - нямам ли право да я върна или сменя?

Произведено в Германия.

Артикула е на ликвидация и е без гаранция,без право на връщане, или замяна!


http://www.evtinimarkovistoki.com/shop/Bezzhichna-mashinka-za-po … igvane-moser.html


# 6
  • София
  • Мнения: 44 106
E, като няма гаранция няма как да я връщаш и заменяш....аз не бих си купила ел. нещо без гаранция, то така може да си чистят и дефектни стоки и за да си ти дойде неработещо...

# 7
  • Мнения: 0
Всички неща, които съм чела и писала в този форум се отнасят за нови стоки и с фабрична гаранция. За стоки без гаранция не знам какво може да се направи и според мен всеки си поема риска. Зная, че за употребявани продукти в eBay и amazon има задължение от страна на доставчика да достави нещо работещо, но ако след време се развали, то си е за сметка на потребителя. Може да се върне само, ако има проблем още при доставката. Честно казано аз предпочитам да си купя нова стока, в гаранция и да има локален сервиз в България.

# 8
  • софия
  • Мнения: 2 140
Пазарувам онлайн,но от чужбина.От последните поръчки,които съм правила от български онлайн магазини съм разочарована и изключително недоволна по ред причини.

# 9
  • Мнения: 2
В България за съжаление много от онлайн магазините са измамници и не зачитат законите. Поради тази причина понасят удари наистина добрите търговци. Надявам се рано или късно всички да се нареди като хората и да останат само добри онлайн магазини. Добре, че го има този форум и още няколко други, благодарение на които има теми и много мнения за БГ онлайн пазара и човек може да се ориентира поне малко на кой да се довери.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 565
Така е, и аз се ориентирам от мненията в този форум. Разбира се, на новорегистрирани не вярвам, защото често се опитват да минат метър и си правят реклама на магазина, но на стари потребители се доверявам.

# 11
  • Мнения: 112
Пазарували ли сте неща за декорация - постери, картини? Даже напоследък много чета за канаваци...дали знаете от къде да си поръчам  Thinking държа на качеството!

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,
Аз пазарувам онлайн само специфични стоки/продукти/техника, за които предварително съм направила проучване къде мога да открия съответния продукт на най-изгодна цена. Предимство на онлайн магазините е, че имат доста добри описания на характеристиките на продуктите, което все пак си е задължително, защото липсват обясненията на живо на продавач-консултантите. Наскоро си поръчах електронен четец, телефон ми също е поръчан онлайн от САЩ. За сега не съм била сериозно разочарована от доставените стоки. Само с дрехите и обувките е малко по-притеснително, но и те се връщат ако има проблем, само дето куриерската услуга за връщане си е за твоя сметка, но по-добре така отколкото непотребни вещи, нали?
Също, когато търся по-шантав подарък, онлайн магазините за интересни джаджи са много удачен избор, но всичко си се много индивидуално. Някои хора си падат по по-рационалните подаръци все пак.
Туристически стоки като палатки, чували, раници и всичко което може да се сетите още също много добре се разглежда/избира и поръчва онлайн, а и знам едва ли не всички подобни маказини в България Simple Smile
Това е от мен за сега!

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте,
аз също пазарувам от онлайн магазини. Най-вече обувки за дъщеричката ми и досега не съм се разочаровала. Последно си купих палатка от един туристически сайт и също останах доволна. Може би се доверявам по-лесно от останалите , защото аз самата имам уеб сайт за ръчно изплетени бижута и плетени бански костюми и държа на добрата репутация. За мен е важно клиента да остане доволен и стоката ми да отговаря на отчакванията му. Така предполагам са и другите сайтове. Мисля, че живеем във време в което трябва да променяме бързо старите си привички и да се научим да бъдем в крак с динамичният начин на живот. В този ред на мисли определено съм за онлайн пазаруването. Тази система на търговия наистина направи живота ми по-лесен.

# 14
  • Мнения: 0
Аз съм пазарувала само от български онлайн магазини и съм доволна. До сега не съм имала проблем със стоката. Купувала съм, дори, обувки.

Общи условия

Активация на акаунт