ОКТОМВРИЙКИ - Тема 10

  • 26 277
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 258
Точно това имах предвид Peace Клизма не се прави, така ли?

На мен в МД София ми правиха. Но не е неприятно.

Иначе, предните дни правят запис на тонове, консултации с разни лекари, един от които - анестезиолог, а в самия ден - бръснене (това ми беше спестено, заради благоразумието да отида на козметик преди постъпване в болницата Laughing), клизма, а след като се влезе в операционна, ти слагат катетър и ти бият упойка.

# 721
  • Мнения: 91
Точно това имах предвид Peace Клизма не се прави, така ли?

На мен в МД София ми правиха. Но не е неприятно.


Да, знам, първия път раждах нормално и имам клизма опит Wink Просто се чудех при секциото е по същия начин. Благодаря ти Hug

# 722
  • Мнения: 0
Честито на показалите се бебчета! newsm20 Да са живи и здрави!
Много ме замислихте с тези теми около раждането...Мисля, че все повече ми се иска да е секцио...

# 723
  • Мнения: 669
За упойката - първия път бях с епидурална, но късно си я поисках и доста болки изтърпях преди да ми я сложат, но след това ........................ блаженство на фона на отминалите болки. Та сега със сигурност ще си поискам от начало, за да се насладя на момента на раждането, а не да го помня като най-болезненото нещо  в живота ми, та макар и да се забравя тази болка, по-добре да я пропусна доколкото е възможно.

Само да уточня, за да не си помисли някой, че пристигаш в родилното, искаш си епидуралната и се спасяваш от всякакви болки Laughing Епидурална упойка се поставя след определено разкритие, т.е след определен брой контракции, които са си болезнени. Естественото раждане, с или без упойка си е придружено с болка, епидуралната спестява само една част от нея. Всички неприятни усещания обаче се забравят много бързо Hug


Ами при мен си беше закъснение. Аз вече имах нужното разкритие за упойка и като ми изтекоха водите тогава ме започнаха яко болките и казах на лекарката ми, че искам упойка - и тя се обади на анестезиолога, но той се забави много. Сигурно ни те слагат упойката още на вратата на родилното, но ........... при мен дойде малко повече чакането.

А да питам майките, които чакат 3-то  - раждането на второто дете беше ли по-лесно, и по-безболезнено? Знам че всичко е индивидуално, но все пак...........

На мен също са ми правили клизма, но не е толкова гадно.

След раждането /с епидурална упойка/ - ми сложиха катетър. Дали от другите болки от епизиотомията не знам, но не съм усетила болка при поставянето или махането на катетъра.

Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 19:26 от krasy_alex

# 724
  • Мнения: 0
Да, второто раждане беше по-леко, въпреки че бебето беше по-голямо

# 725
  • Мнения: 7
Момичета имам един въпрос към тези които чакат второ,трето,четвърто детенце Mr. Green Как реагират по големите ви дечица на това ,че ще стават каки -батковци???????? Питам защото моята 5 годишна принцеса направо се е вманиачила.На моменти даже ме ядосва вече.Постоянно гали,целува и слага ухо на корема ми без значение къде се намираме,през 5 мин.ме пита какво прави бебо. Сърди се ако купя нещо без нея и прави невероятни циркове, и име му е измислила което на нас с Тати не ни харесва.И още купища други щуротии. Сега кой и е пуснал мухата,че трябва да ми рисува по корема,разреших и веднъж само и само да и угодя , но не миряса и сега от 3 дни тича с боичките и четката по мен. Кажете при вас как е???????? newsm78 Че на мен ми се струва много странно Thinking От една стана се радвам,но от друга направо ме влудява-чак пък такъв интерес нормален ли е

# 726
  • Мнения: 148
 И нашата кака е супер ентусиазирана, постоянно ми целува и гали корема,не иска да ме оставя сама,измисля имена и е казала на всички новината.Не е започнала да ме рисува по корема,но просто не и е хрумвало.Дано е така ентусиазирана и като се родят:)))))))))

# 727
  • Мнения: 258
Моята дъщеря е малко под 2 годинки и също е доста ентусиазирана. Гали ми корема, обяснява, че бебето е вътре и "цоци" от пъпа. Grinning
Може само да се радвате, че са ентусиазирани, защото това със сигурност е по-добрият вариант от ревниво чудовище, което мрази бебето. Wink

# 728
  • Мнения: 7
Cacao et chocolat вашето цоци от пъпа  Mr. Green до като нашата кака само ме дебне да ме докопа за гърдите да види ще потече ли мляко не ,че няма но.........хмммм

# 729
  • Мнения: 258
iva_ivet, каката ни е пристрастено кърмаче и все още си суче.  Wink Laughing

# 730
  • Мнения: 7
Ахаммм това е хубаво newsm10 и на мен ми се искаше да кърмя повечко, но малката се отби на 40 дена дано поне сега имам това щастие за по дълго време

# 731
  • Мнения: 258
За "цоценето" от пъпа, имах предвид, че за нея бебето се храни от там. Явно така разбра идеята за пъпната връв, която храни бебето. Simple Smile

# 732
  • Мнения: 7
Като цяло схванах разговора ни newsm62 тази бременност направо ми е унищожила мозъчните клетки понякога наистина не съм в час Mr. Green

# 733
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!Моята дъщеря все ме пита: Ти радваш ли се,че ще получим бебе?Какво е според теб? Приема новината добре,но и тя си е избрала собствено име и държи да е момиче.Между другото някои и казал,че сега няма да я обичаме като се роди бебето и ако разбера кои е ще го убия!

# 734
  • София
  • Мнения: 334
(...) Между другото някои и казал,че сега няма да я обичаме като се роди бебето и ако разбера кои е ще го убия!
Вероятно някое другарче  Laughing
Моята дъщеря е почти на 5, радва се за бебето и отвреме на време ме пита по нещо за него, пипва ми корема. Като цяло положително отношение има, но и аз много внимавам да не предизвиквам някаква ревност. Напр. вече почти не я вдигам, което обяснявам не с бебето в корема, а с това, че ще ме заболи кръст/гръб, а тя е вече голяма и тежка. И съм я предупредила, че отначало бебетата не могат да играят, повече спят, ядат, плачат ("Ама защо плачат?" - "По различни причина, те не могат да говорят като теб и да си кажат, че са гладни или им е горещо, затова плачат"), изобщо да не очаква първата година другарче в игрите  hahaha
Не е настоявала за име - излизала е с разни съмнителни предложения, но не държи на тях Wink Нормално е обаче бъдещите каки и батковци да се вълнуват за бебето, да му мислят имена, да се опитват да му говорят през корема (обикновено ползват пъпа за мегафон  Joy), да разпитват за раждането. Като наближи раждането, ще трябва да ѝ обърна внимание, че ще съм няколко дена в болницата при лекарите, за да ми помагат, сигурно ще ѝ купя някакво подаръче "от бебето," за да ѝ го подарим след раждането. Има още време дотогава.

Може ли някой да ми прати име и парола за албумчето? Иска ми се да разгледам какви дреболии сте харесали за бебетата, със сигурност и аз ще взема по нещо новичко, може би като изляза в болничния преди раждането ще започна да пазарувам.

В магазина на Чиполино в Галакси центъра на бул. Шипченски проход, гр. София имаше разпродажба на дрехи за бременни - ограничено количество е, всичко е по 20 лв. (имаше летни рокли, панталони, блузи дълъг ръкав), предимно големи размери обаче.

Магазин "И за мама" организира училище за бременни на 22 юни (събота) от 10:00 часа в Sky city Mall.
Първа тема: „Полезни съвети за кърменето”
Втора тема: „Kaк да се предпазим от забременяване след раждане”
Необходимо е предварително записване.

Още не следя училищата за бременни, понеже на повечето срещите са през седмицата. От август вече ще можем да си пускаме линкове по градове къде какви лекции ще има.
От мен едно кратичко филмче за раждането и пожелания за приятна почивка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт