Фотография за начинаещи - 8

  • 29 085
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 294
Вили   bouquet Hug  за новата тема
Edira права си , по-принцип и аз избягвам да съдя хората и не се бях замислила за условията в които може да се наложи да се снима.

Темите са ви пълни с полезна информация, но обема е доста голям, а нямам нужното време.Оставиха ми един фотоапарат NIKON D90 с обектив същата марка 18-105mm VR за 3-4 дни, а инструкции никакви не получих освен че всичко му е настроено на auto.След малко тръгвам на кратка ваканция и ми се иска да направя хубави снимки основно навън. Моля ви за кратки инструкции на прост език  Grinning

Кратки иснтрукции едва ли ще успее някой да ти предложи, пък и ако никога не си снимала с подобен апарат едва ли ще ги разбереш. Мога да ти предложа книжката с инструкции в PDF формат. Можеш да си ги дръпнеш от тук  http://dox.bg/files/dw?a=7630f164c7
Надявам се да ти бъде полезна

# 16
  • Мнения: 1
Леле, каква бомба съм хвърлила вчера с линка към Детската фотография, направо докато ви изчета, то дори нова тема си имаме. Изкоментирали сте всичко, а на Диването любимците са просто поразителни, поне добих самочуствие, че си снимам добре децата.
Поздрав за Вили

макове by evelinaedreva, on Flickr

# 17
  • Мнения: 3 211
Записвам се в очакване на новата седмична.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 300
  Хайде и аз тук, че съм много назад с разучаването на апаратчето все още  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 302
Цопвам се в новата тема с една китка от онзи ден, не е кой знае какво

# 20
  • Мнения: 1 425
Вили, благодаря за новата тема!
И аз очаквам с нетърпение следващата тема, че тази я пропуснах (ех, това слънце няма да се покаже по нашите земи).

Да не е гол запис, една снимка без претенции:


_DSC7708 von Katia (gogigo36) auf Flickr

# 21
  • Мнения: 373
Не съм фотограф, но да се впиша в темата  Grinning

http://maiaart.files.wordpress.com/2013/04/22.jpg?w=1000&h=

идея нямам как да я оразмеря автоматично затова я пускам като линк ...

# 22
  • Мнения: 774
Здравейте всички
незнам къде да попитам ,а не ми се ще ад пълня с излишни теми форума Peace

Въпроса ми е следния-много си харесвам една семейна снимка и съм решила да я сложа в рамка вместо една стара картина/рамката е супер и затова искам да я ползвам,ама картината е някакво копие на Викториянска гола мадама  Tired/
Аз със сигурност ще намеря къде да ми я извадят 35/50см...
Но въпроса ми е - може ли с някаква програма да сменя фона който е зад хората...че този на който сме хич не е подходящ,а няма как да изрежа снимката  Tired

Благодаря ви предварително и се извинявам ако въпроса не е за тук   bouquet Hug




По този начин може да се смени фонът зад хората:

http://www.youtube.com/watch?v=wnB2NUIb1h0

Потърси в ю тюб клипчета за смяна на фона с  Gimp, тя е безплатна програма:

http://www.gimp.org/



# 23
  • София
  • Мнения: 1 635
карамелена, трудна работа е да се обясни работата с DSLR в няколко реда. Още повече, че щом всичко е на ауто, апарата ще снима вместо теб. От мен само един съвет - когато ще снимаш, камерата се държи с едната ръка, другата поддържа обектива. По-стабилно е.


IMG_0386 by Jill on the go, on Flickr

Вчерашните ми размисли и страти по темата с "професионалните" фотографи останаха ненаписани, така че ще драсна някой и друг ред сега. За да може човек да оценява, трябва да има някаква база за сравнение. Хората, които не се интересуват от фотография може никога да не са видели истински добри снимки и затова всичко щракнато с полупрофесионална камера и няколко пропса да им се струва на светлинни години от собствените им снимки. До вчера си се снимал под слънцето и си се гледал с острите сенки по лицето, а днес идва "профито", мести те на сянка и на всичко отгоре ти изтрива пъпките от лицето. Нормално е да си на седмото небе. Пък за любимите деца да не говорим. Даже въпросната девойка е достойна за уважение донякъде, защото е показала съвсем откровено какво си може. Не е направила някой сайт с произведения на изкуството и после да раздава преекспонирани снимки без фокус.

Аз, например, колкото повече снимам, толкова по-трудно се навивам да снимам чужди деца. Последно бях с Ния в една плей-група и снимах малко децата (светлината беше божествена). После пратих снимките на родителите, за да си ги имат за спомен. Получих такива похвали за съвсем посредствени снимки, че чак се почувствах зле. Хората наистина радко виждат качествена фотография.

# 24
  • Мнения: 1 685
nellyli, благодаря за ръководството!Бях го намерила само в един форум който изисква регистрация и обределен брой мнения и не успях да го сваля.
Jillian, ще си възползвам от съвета ти.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 635
Ягодке, я разкажи по-подробно как ги снима тези цветя. Много са прекрасни.

Благодаря! Не знам какво да разкажа.  Какво те интересува по- точно?

Видях, че ми отговори и изключих след това. Чудех се от къде ти идва светлината, бленда, върху какво снима, абе всичко.

# 26
  • Мнения: 161
Не съм фотограф, но да се впиша в темата  Grinning

http://maiaart.files.wordpress.com/2013/04/22.jpg?w=1000&h=

идея нямам как да я оразмеря автоматично затова я пускам като линк ...



Добре дошла Simple Smile
Ще ти бъде по-лесно да се регистрираш в flickr.

И.. правиш страхотни торти Simple Smile

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Няма да се включа в дискусията за фотографите, но споделям това:

Хората наистина рядко виждат качествена фотография.

Вили, благодарности за темата   bouquet

# 28
  • Мнения: 774
Мира, благодаря за отговора за светкавицата!  Hug

Ягодке, я разкажи по-подробно как ги снима тези цветя. Много са прекрасни.

Благодаря! Не знам какво да разкажа.  Какво те интересува по- точно?

Видях, че ми отговори и изключих след това. Чудех се от къде ти идва светлината, бленда, върху какво снима, абе всичко.

Беше един много мрачен ден...  Grinning Разпънах статива, сложих апарата на ИСО 400, пробвах да намаля скоростта. В крайна сметка стигнах до 0,5 сек и f 5,6. Масата ми е между два прозореца, т. е. идва светлина от двете страни, но си беше доста тъмно. Един голям бял лист, който в крайна сметка не се оказа чак толкова голям  Laughing и затова се е слял с масата.  Laughing

# 29
  • Мнения: 41
Благодаря на Вили за новата тема  bouquet
Залез не успях да снимам Sad Само облачни небета и бури тази седмица във Велико Търново Sad
Затова се записвам и със снощни снимки от бурята Simple Smile Снимам от ръка, все още нямам статив, така че не мога да искам положителни коментари, но се усланям на ентусиазма си Simple Smile


Storm Colours by m0n14ca, on Flickr

Общи условия

Активация на акаунт