Подсъзнанието може всичко 57 /Линкове за всички техники има на първа стр.

  • 61 215
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 33
Разочарования имам, не е като да ги нямам, но се стремя бързо да ги отсея. Дори и най-стресиращите. Отмъщението не ме влече, прекратяването на отношения по ми приляга. И не ме вълнува после какво се случва, след като мен вече там ме няма.

И аз съм като теб, luna. Отмъщенията никак не ме влечат, бързо ми миналата разочарованията и предпочитам да обърна гръб на дразнителите. Някак си виждам лошите хора като болни и чак ми става жал за тях като ги виждам потънали в злото си. Не знам защо, но живея с разбирането, че всичко се връща под някаква форма и ние не сме съдниците в живота. Со кротце со благо по- ми приляга.

# 676
  • Мнения: 15 619
Тефри, чудесно си обяснила. Благодаря!
Не сме съдниците, по-приятно е да се съсредоточваме в собственото си благо - живот.

# 677
  • Мнения: 121
Здравйте момичета, smile3525
От известно време чета този форум редовно и мога да кажа че намерих много полезни неща, особено за утешение в трудния момент през който преминавам.
Вчера за пореден път ми се стовари голямо разочарование - много близки хора ме предадоха.
Днес влизам тук и виждам, че се коментират точно предателставата и разочарованията в живота - какво съвпадение. Но нищо не е случайно, нали?
Аз все още съм шокирана и силно наранена и не знам какво да напрвя и как да дейставам.
Надявам се вселената да ми подскаже, да ми даде сила и да излезна по-силна от ситуацията.
Усмихвам се, въпреки че ми идва да се тръшна и да плача с дни...
Много късмет и приятни моменти в днешния ден пожелавам на всички в този прекрасен форум

# 678
  • София
  • Мнения: 1 244
Думата "отмъщение" хич не ми харесва, тва е падане на нивото. Някак си не върви някой да ти прави мръсно или тормоз, ти да страдаш от това и да отговаряш със същото - т.е. да ставаш като въпросния идиот. Колкото до "връщането" - и аз съм по прекратяването на отношения и спиране на "авантата", да го наречем. Simple Smile Лесно ми се получава, характер - саможива съм и рядко се привързвам, пък и нямам патриархални притеснения, ако е за роднини примерно. А реванша обикновено животът сам ми го осигурява. Гледам да не злорадствам много тогава  Twisted Evil Случвало ми се е и обратното - да помагам на хора, които са ме наранили - след време. Но някак си по начин, който променя мисленето и стават по-съвестни. Така съм и възстановявала отношения, минават в качествено ново измерение.
Малко сложно, но в основата на тая философия е, че не мога да съдя хората, защото и аз не винаги съм цвете, а дори когато съм  Flutter пак не се приема еднозначно от всички.

Докато се лея Тефри го е написала доста по-кратко и ясно  Laughing   bouquet

rossi22, да, и при мен такава ситуация се получи... *Tetida*, в този ред на мисли прекрасно беше морето, отдавна не бях почивала така, пълно изключване (това при мен е трудно). Но мнооого бързо и ударно ме върнаха в реалността  Tired Няколко дни бях зашеметена, ама както писах, бързо успявам да тегля майни - и на хора, и на ситуации.


Благодаря за поздравленията, хапнахте ли си добре от тортата Laughing Хубав рд се получи, и фенери пускахме, ма една част бяха некви кьопави, та два се запалиха и паднаха и трябваше да ги гасим  hahaha

# 679
  • Мнения: 121
Напълно съм съгласна с phil
Убедена съм, че няма нужда да се връща каквото и да било, защото живота си знае работата и несъмнено един ден хората които са постъпили зле, нечестно или некоректно ще си получат урока който заслужават.
А аз от своя страна си уча уроците и се опитвам да извлеча поуката, която трябва да прозра newsm78

# 680
  • Мнения: 298
Аз вече много внимавам,защото имаше два случая които страшно ме нараниха.И явно негативната ми енергия,по някакъв начин ги е настигнала,защото и на двамата им се случиха неща,доста неприятни.При първия случай се почувствах супер и си викам ха така получи си го,но при втория ми стана гадно.Вглеждам се и виждам как много хора си го получават по един или друг начин,живота ги удря.Незнам просто,това са наблюдения,но не мога да твърдя,че са абсолютно вярни,защото лоши неща се случват и на добри хора.Просто се опитвам да прощавам и да отминавам,ако не са роднини,прекратявам контактите.Така аз се чувствам по добре.

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Привет, феи!
Случи ни се нещо много хубаво, нещата така станаха, че с помощта на Вселената и на една мила Вълшебница изпълних мечта на моя син. БЛАГОДАРЯ! До преди няколко дни нямаше никакви изгледи да се осъществи мечтата му.
Алинна, много се ядосах, като прочетох....Аз вярвам в поговорката"Господ бави, но не забравя", да откраднеш 4000 лв ( това е сериозна сума) от сираче е много пошло и гадно.
Пробвай с адвокат... Успех!
phil, Честито на патерица! Да е жива и здрава принцесата! Много късмет и пожелавам!
Тефри, много хубаво си го написала. На моменти ми е трудно да го правя, но работя върху това.
За разочарованията....имала съм много. Трудно забравях, сега е по-лесно, но винаги изплува спомена, когато стане дума за въпросния човек.
Пожелавам ви усмихнат слънчев ден!
 Hug Hug Hug

# 682
  • София
  • Мнения: 23 113
phil, да сте живи и здарви с дъщеричката ти и само радости и хубави събития да ви спохождат!   bouquet
alinnna и аз съм изпадала в подобни положения. Лошото е, че близък човек причинява болката. Sad Прости му! Ако можеш, пребори се с него и си вземи дължимото. Но запомни: той сега е щастлив, но не е далче момента, когато ще си получи заслуженото. Не го мисли! Бъди сигурна, че Вселената ще се погрижи да има възмездие, а това, което си загубила - ще ти се върне! Такива хора като него ги сполетяват лоши болести и много неприятности............Такъв е живота!

# 683
  • Мнения: 14 800
phil много добре си описала ''връщането'' така е и в моя случай.А като стана въпрос за възмездие дали от господ или Вселана не вярвам,че лошите ги застига тяхното.Колкото и да не искам да съм негативна това са наблюденията ми.Страдат от болести и житейски несгоди добри хора и невинни деца, на гаднярите нищо им няма.Даже размахват пръст,че ''онези'' болните са били грешни в предишен живот и т.н.Няма справедливост.

# 684
  • Мнения: 33
phil много добре си описала ''връщането'' така е и в моя случай.А като стана въпрос за възмездие дали от господ или Вселана не вярвам,че лошите ги застига тяхното.Колкото и да не искам да съм негативна това са наблюденията ми.Страдат от болести и житейски несгоди добри хора и невинни деца, на гаднярите нищо им няма.Даже размахват пръст,че ''онези'' болните са били грешни в предишен живот и т.н.Няма справедливост.

Silverstone, на пръв поглед изглежда, че добри хора и невинни деца страдат, а на гаднярите нищо им няма. От възрастни хора съм чувала, че деца изкупват греховете на родителите си ( за жалост наистина невинни деца ). Това трябва да ни прави още по-отговорни към действията и мислите ни, защото лошотията се връща като бумеранг към тези, които са ни най-мили. И тогава боли още повече.

Момичета, благодаря ви за топлите думи!  bouquet Радвам се, че имаме единомислие!

# 685
  • Мнения: 287
"Не приемай нищо лично" , "Не прави предположения"....

Какво значи някой да те е предал? Нищо не значи.Значи че ти си имал очаквания някой да се държи с теб по конкретен начин а той не ги е изпълнил. В даден етап от живота ви, има разминаване между вашия интерес и неговия интерес и разбира се че той ще следва личния си интерес , а не вашия. Няма как да е иначе. В повечето случаи това хората тълкуват като предателство, а то просто не е такова.Затова и възмездие няма и да има. Аз лично много рядко съм срещала хора които да нараняват другите ей така заради самото удоволстие да унизяват или да ги видят как страдат.

А пък тези хора които постоянно недоволстват от "другите", слагат им етикети са се набутали в един омагьосан кръг от който няма излизане , защото живота постоянно ще ги среща с хора които не харесват.

"Страдат от болести и житейски несгоди добри хора и невинни деца, на гаднярите нищо им няма."

В моите очи някой може да е "добър и невинен" за друг пък същия този човек да е "гадняр и предател".И обратно. Всичко е във възприятието, а то е лично а не универсално.

Две от най-големите ми желания се сбъднаха преди време( от тези желания които стават веднъж в живота) когато подадох ръка и направих жест към хора които по онова време приемах едва ли не като "смъртни врагове". Животът ми предложи изпитанието да взема решение да им помогна или не( тогава все още живеех с болката от "тяхното предателство" ) .  Мда, егото ми мечтаеше за възмездие, обаче душата ми реши друго Simple Smile





Последна редакция: пт, 02 авг 2013, 22:44 от nikolexa

# 686
  • София
  • Мнения: 1 244
О да, аз със сигурност не говоря за хора, към които съм имала очаквания, просто защото по принцип такива нямам. Но има и такива, които целенасочено правят лошо и да, там просто гледам да сложа стената. Безброй случаи има на хора, които аз харесвам, а други не ги, както и обратното. Нямам очаквания към никого и също така не обичам някой към мен да има очаквания, не смятам, че някой ми е длъжен, нито аз на някого. С хора, които разсъждават по сходен начин, ни се получава много добре, макар отстрани да изглеждат като нелогични отношения. И дори да се получи нараняване (щото понякога все пак не подлежи на съзнателно манипулиране това усещане), много лесно си прощаваме.

# 687
  • Deutschland
  • Мнения: 5 567
alinnna, пиши в темата на юристите тук. После си намери добър адвокат и не се оставяй да те мачкат. Относно мръсните предложения...тегли му една м...а.

# 688
  • Мнения: 298
Очаквания към мен могат да имат само децата ми и отчасти съпруга ми.Както и аз имам към тях някакви очаквания.Имам малко приятели,но добри,нямам очаквания към тях,те към мен също,това не ми пречи да им помагам когато имат нужда и имам възможност.Ако не мога не ми се сърдят.И те ми помагат когато могат.Но наистина е гадно,някой да те излъже с пари,който и да е.

# 689
  • Мнения: 185
alinnna, не се притеснявай миличка, ще го стигне нещо 2 пъти по-лошо. За твое успокоение (за да не си го изкарваш на околните без да искаш) прати му веднага Вованчо. Преди месец разбрах, че ми е свършил една работа, на която го изпратих през февруари Joy (трябваше да счупи една кола), а освен, че човека сам долетя да ми се оплаче (от липса на кола) ми каза и една страхотна новина свързана с човек, който причини мъка на дъщеря ми (човека лежи от няколко месеца в затвор) Mr. Green. Искам да ти кажа, че по-щастлива от мен нямаше, направо летях от щастие и удоволствие. Сега преди да ме оплюете, че не умея да прощавам да ви споделя, че си имам само една лоша черта в характера и това е отмъстителността, като си го обяснявам със скорпионския ми аксцендент. Ако ще си щастлива от неговото нещастие просто го направи, нали знаеш, че каквито вибрации излъчваш такива привличаш (имам в предвид ЩАСТИЕТО). След като се успокоиш направи нещо за парички- поръчай тези 4000лв на Вселената, на ТЕС-ай се, зареди си портмонето, посади си на 7-ми (новолуние) парички в саксия, абе направи каквото ти дойде отвътре за да довършиш ремонта. Дано си човек, който приема съвети, че аз май те затрупах  Joy
phil, имаш най-голямото щастие на света, защото имаш дъщеря си, затова желая и на двете ви здраве, изобилие и прекрасни мигове прекарани заедно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт