Каква раница за първокласник?

  • 309 517
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 242
Моля, някой да сподели дали наистина има нужда да се купува отделна торба за физическо или всичко се побира в раницата.
Харесала съм този сет http://www.ranitsi.com/uchenicheski-ranitsi/Herlitz-uchenicheski … sesoari-Formula-1
който е с 42 лева по-скъп отколкото само раницата, което реално погледнато си е пак толкова пари ако  тръгна да купувам отделно несесери и торба.. Въпросът е нужно ли е  Rolling Eyes
Споделете какви шишета за вода сте купили. Мисля че има такива като тип каните за вода "Брита" филтриращи, но не знам колко ще са удобни за пиене.


Между другото, докато се ровя и попаднах на два сайта, предлагащи един и същ комплект с разлика около 30 евро, дали има уловка  newsm78
http://schulranzen-shop-24.de/Herlitz-Schulranzen-Midi-Plus-Champion-4er-Set.html
http://www.schulranzen.com/herlitz/schulranzen-set-midi-plus/champion_089

Последна редакция: ср, 08 юли 2015, 11:31 от tedilina

# 646
  • Мнения: 5 607
Моето дете ( и на приятели децата в други училища) не се събличат за физическо. Ходят по анцузи.Екип не се носи. Чантата се взема всеки ден. Няма място вътре за екип.
Зависи от училището,попитай някой конкретно за вашия случай.

Шише- стъклено или пластмасово.

# 647
  • София
  • Мнения: 9 517
То за физическото големия товар не е анцуга, а маратонките/гуменките, с които трябва да се преобуе детето, за да влезе в салона  Peace

# 648
  • Мнения: 5 607
Гуменките за салона в нашето училище стоят в шкафче в училището.Навън играе с маратонките,с които е отишъл. Нищо допълнително не носи в деня,когато има физическо.
Предполагам за други училища може да е по-различно.

# 649
  • София
  • Мнения: 4 035
Ние много ползваме чаната за екип. Едно, че има хореография, второ, че съм против да играе с дрехите, с които е отишла. Все пак идеята на екипа по физическо е да се преоблекат, за да не лягат по земята с другите дрехи, за да не стоят потни след физическото и т.н. Гумените си стоят в училище, екипа си го носи в чаната за спорт. В самата раница няма място за него.

# 650
  • Варна
  • Мнения: 242
От прочетеното дотук стана ясно, че ако трябва да се носи екип и гуменки в деня за физическо, то трябва да си има такава отделна торба. Само че, родителската ни ще е чак септември и ако трябва да чакам дотогава- ще ми дойде припряно за всички покупки, затова смятам да поръчам от комплектите, пък дано се използват и другите неща.

# 651
  • Мнения: 478
Може ли да дадете инфо за несесерите на Херлитц-празни ли са?Моя приятелка е купила някакъв троен несесер-пълен newsm78  Някакви мнения?

# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 4 160
Аз идеята на несесерите не я схващам. Моето дете има подарени такива и празни и пълни.....Предполагам с всички е така. А ако не е така, какво пречи да се купи. Според мен това оскъпява цената неоправдано. Колко се ползва такъв несесер. Пък и ако е отделно купен, можеш ти да си избереш моливи,флумастри и пастели от определена марка. Моето много рисува и съм спец по тези рисувателни средства.Simple Smile

# 653
  • София
  • Мнения: 4 035
Зареден несесер на Херлитц купувахме тази година, струваше 25лв в Хит на промоция, раниците идват с такъв зареден, правоъгълен с цип и с един тип портмоне - празен. Моливите и фулматсрите на Херлитц са много хубави и покривни, гумите и острилките също, така че си струва комплекта.

# 654
  • Мнения: 5 234
От прочетеното дотук стана ясно, че ако трябва да се носи екип и гуменки в деня за физическо, то трябва да си има такава отделна торба. Само че, родителската ни ще е чак септември и ако трябва да чакам дотогава- ще ми дойде припряно за всички покупки, затова смятам да поръчам от комплектите, пък дано се използват и другите неща.
Ами не е задължително. Моята ходи с клин в дните, в които имат физическо и играе с него. Слага в чантата едни цвички /или гуменки/ и това е. Нямат съблекалня за учениците преди 5 клас, затова децата не искат и не се преобличат там. Ако е хубаво времето и играят навън, тя си е с маратонки. Торба за екип имаме, но никога не е ползвана.  Laughing

# 655
  • Мнения: 2 592
Nenna, ще бъде супер ако измериш без несесерите самата раница, защото самите те няма да се носят в раницата, а ще стоят в училище. Мерси.

Според кантара ми в къщи раницата тежи 1,2 кг. (само тя), но 100 гр. разлика с посочената от производителя би могла да произлиза от това, че кантарът ми дава понякога разлика в зависимост от това, как е разположен предметът, който се тегли.
Така че 1,1 кг., посочени от производителя, са само за раницата.

Целият комплект (пълен несесер + портмоне за врата + калъфче за химикали + торба за физическо + спортен сак за физическо - поръчах го отделно в същия мотив, не е включен в комплекта), пъхнати вътре в раницата, тежи 2,3 кг.

Извинявам се, че се забавих с отговора, но не сме подарили още раницата на дъщеря ми и трябваше да издебна подходящ момент да я извадя от скривалището и да я притегля без да ме види

# 656
  • София
  • Мнения: 1 635
За физическото много зависи от условията в училище и изискванията на учителите.
Учителката и треньорката на моя син изискват всеки ден да са с чиста тениска - бяла за физическо, без значение цвета за тренировката, но да са само за  занятията със спорт. Отделни гуменки (маратонки) само за салона и да не се носят навън.
Има къде да се преоблекат и има къде да стоят в училище от понеделник до петък.
Всичко това ни беше казано на първата родителска среща, веднага след записване на детето.
И имахме време да купим всичко до септември.
За съжаление не беше така с останалите неща и се наложи да импровизираме.
А цялата организация стана ясна, чак като тръгна детето на училище.
Всъщност, това е и едно от малкото неща, които не харесвам в училището на детето, че за всичко се сещат в последния момент. Подозирам, че неяснотите до последния момент са в повечето училища и за родителите с първи първолак е леко стресиращо.

# 657
  • Мнения: 478
Зареден несесер на Херлитц купувахме тази година, струваше 25лв в Хит на промоция, раниците идват с такъв зареден, правоъгълен с цип и с един тип портмоне - празен. Моливите и фулматсрите на Херлитц са много хубави и покривни, гумите и острилките също, така че си струва комплекта.
 

Благодаря много!Ще взема комплекта,все пак 4 части ,няма да мисля откъде да добавям още неща.

# 658
  • Мнения: 2 890
мисля че са на добри цени тези два модела, под 50 Е  Hug
http://www.schulranzen.com/herlitz/schulranzen-set-midi-plus/red-panther_085  за момче 49,70 Е
http://www.schulranzen.com/herlitz/schulranzen-set-midi-plus/miss-pretty_086 също  за 49,70Е за момиче

# 659
  • Варна
  • Мнения: 242
Да, намалени са  Peace
Не мога да разбера обаче в сайта как и кога пускат някой намален модел, че дебна комплекта с Формулата.

Общи условия

Активация на акаунт