МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 255
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Гледам кърменето обсъждате - на мен ми е удоволствие от самото начало, точно подобно на това, което Jos описва. При мен е друг проблемът - кърмата ми е адски непостоянна /предполагам, защото спя по 2-3 часа на денонощие и нямам кой да ми помага, съответно нямам грам почивка/. Единият ден гърдите ми преливат и едва ли не имам излишна кърма, буквално на другия ден не стига и се налага да ѝ давам по малко АМ. После пак се напълват, стоят седмица-две пълни, после седмица празни и т.н. Това постоянно треперене дали ще има кърма ме побърква  Twisted Evil Не че възприемам като драма даването на АМ, просто ме изнервя непостоянното положение, в което се намирам... и това ми разваля удоволствието от цялата работа. Иначе Сияна суче бързо, за 10 мин максимум се е наяла, като е пълна гърдата е удоволствие и за двете ни. Наяжда се, после се гушкаме известно време, тя мърка като котенце от кеф и после заспива  Heart Eyes

Ама като не мога да си осигуря почивка, ще се мъча така, какво да се прави, докогато успеем да се кърмим, дотогава  Mr. Green

Нанинка, и Сияна като я мъчат коликите не иска да яде или не може по-точно, само се свива, гърчи, мята, скимти, ръмжи, пъшка и се опъва, накрая почва и да реве. Но и като няма колики пак си поревава - в смисъл, далеч не реват само от глад или от колики ... а към 6-ия месец и зъбите като почнат ... #Shocked

# 691
  • Мнения: 326
Нанина, явно просто трябва да преминете периода с коликите.
И Ида я забелязвам, че някой път прави измъчена физиономия, огъва се и реве, но не са продължителни, не е всеки ден.Може би е някакво временно неразположение на стомаха.Понякога се оправа с гушкане, друг път с нареваване, трети- с изпръцкване и се успокоява.
 
Мон, на моята племенница, първият зъб и изби на 4 месеца  Joy При нея всичко по-рано става. Имам позната с детенце, което близо на година има едно избило зъбче, другите се виждат, но са във венеца.Нашата имаше 4 зъба на 6 месеца. Толкова слюнка, реване, смучене, близане, не съм виждала. Рано и проходи, от рано казва разни звуци, бебешки думички.

Аз трябва да правя сега някакви сандвичи, че след час тръгваме за село. Поне ще си починем малко.


# 692
  • Мнения: 36
Привет майчета!
относно кърменето и аз съм в графата на щастливо кърмещите, приемам го не само като физиологичен процес, но и като силно емоционален. Харесва ми усещането и мисълта, че сме зависими един от друг и още повече, че съм незаменима.  Laughing Мога и седнала, мога и легнала и винаги ме успокоява, а и него също. Много ми е сладък да го гледам как си примлясква, издава звуци на задоволство, слага си ръчичка на гърдата пред устата като щит, как заспива доволен.
Признавам си, че не съм ползвала никога АМ, нито с едното, нито с другото дете и ако ми се наложи първия път ще гледам "умно"
Мон... и аз съм имала такива моменти с полупразни гърди, при теб е от преумора, а при мен от стреса след като мъжа ми замина, просто се притесних, че съм сама и ми минаваха много лоши мисли. Пускам ти тази статия от друга тема, ако не си я чела, мен лично страшно много ме успокои.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186

# 693
  • Мнения: 151
silvia_sim, много интересна статия за лактационните кризи Hug
И да се изкажа по нещата, които сте дискутирали в последните страници, че все чета чат- пат,но седна ли да пиша все нещо става и не стигам до този момент Simple Smile От работа ме търсят, все нещо по къщата правиме..по точно дооправяме с ММ Simple Smile
житото- ям по една купичка всяка сутрин с две лъжици мед вътре. една опаковка от 400 гр. май са..отива за 7,8 дена
акото- дори когато акаше през четири дена никога не е било зелено..винаги подаръка на мама е с идеален цвят жълто-оранжево
МЦ- още нямам и нямам и признаци за скорошно появяване
Jos, и аз изпитвам удоволствие от кърменето особено сутрин при препълнени гърди. Много преживяхте вие последните дни..и ти и Насето и Мили. Hug Heart Eyes Praynig
Биба не ползваме, палеца се опитва да го набута в устата, успявала е за някакви секунди..но веднага слагам ръкавица и тя се отказва Grinning
за колики нищо не давам..щом като минава при гушкане..значи може и без медикаменти
кафе-това е болна тема..откакто съм родила съм изпила 4,5 някъде..последното не си спомням преди колко дена  го изпих:roll:
хами87, защо не я слагаш в кенгурото да гледа напред, т.е наобратно..аз така правя и така мирува
за дразнението и нервите..беба ме радва много и мога да си я гушкам цял ден..тя ми е някакси дежавю и не ги мисля много нещата..Вечер като заспи в 20-21.30ч та се буди към 5.30ч..В този интервал се буди само за хранене и пак заспива..При мен дразнителя е каката..скучно и е..не иска ролери да кара, нито колело, децата не искали да играят на каквото на нея и се играе..все каквото ядем ние не и се яде и стои по 2 часа на масата та направо изперквам..Иначе е кротка, така спокойно ми казва.."ами не искам" и седи и се самоизмъчва и на мен ми се къса сърцето. Трябва само да издържа до септември  Sad Като тръгне на предучилищна няма да има време за такива работи и знам , че всичко ще си дойде на мястото Heart Eyes Вчера така се изнервих, че не яде мусаката която готвих, че се разтреперах и днес съм в лактационна криза, но ще се справим.. Wink
Кг..не ги мисля..не свалям, но няма значение..Ходя си с роклите с които ходих бременна..набрани са под талията ..имам четири такива подходящи за кърмачки, така че до септември съм подсигурена..виж като застудее Rolling Eyes
И да ви питам..Почна ли да пада косата на вашите бебоци?..нашата само расте..и изсветлява..викат ни ежко бежко, пънкарка, Елвис Пресли Laughing

# 694
  • София
  • Мнения: 484
reniboro ,  Hug Hug, как си от кога не си писала?
Нашата косичка още не е почнала да пада, а ние си имаме в изобилие и то дълга  Laughing. снощи гледах един сериал по НТВ и има едно бебенце също  с такава дълга коса ,самоче беше опадала отзад на тила, и само отгоре и отпред на бритона имаше , като пиленце, като си сменя перушината  Laughing, та викам на ММ , ако и на Мони стане така , ще я подстрижа Mr. Green. В тази връзка, онзи ден идваха на гости сестрата на ММ, и племенницата, като я видя, ми вика " Вуйно, каква хубава и дълга косичка има Мони, слагаш ли й  фибички" Joy Joy
  Днес ходихме на разходка и ни хвана дъжда , добре че бях със слинга и носех чадър

# 695
  • Мнения: 36

И да ви питам..Почна ли да пада косата на вашите бебоци?..

ние все още сме с много коса и ни се чудят, че е с бяла кожа, а черна коса. Иска ми се да опада, че сигурно му е топло така, но вероятно е бавен процес и докато се случи ще е студено. Ето ни и нас: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630827906935994&set= … ype=1&theater

# 696
  • Мнения: 1 350
silvia, пу-пу, направо голям човек вече  Hug
браво!

# 697
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте, сутринта бяхме на консултация и ни сложиха ваксините - малкия ги понесе мъжки, проплака съвсем за кратко на втората и след това продължи да раздава усмивки. Доки каза, че няма нужда от панадол, само компреси да му слагам на крачетата.
Вече е 6230 гр и 61 см, каза, че наддаваме прекалено бързо и трябва да му намаля храненията, което нямам представа как ще стане. Той сега яде по 7 пъти, но явно яде по-дълго отколкото трябва (казаха ни 15-17 мин и да го спирам). Ако някой е успял да намали храненето на по-лаком бебек, моля да даде съвет как го е постигнал Simple Smile
да те успокоя само, че бебетата обикновено наддават скокообразно.
гледаш за тримесечието как наддава, ако четвъртия месец наддава с такива темпове тогава вече може да помислиш за ограничаване на храненията. сега според мен няма смисъл, бебето има нужда от това, ако се чуства добре и не му тежи на стомахчето, не връща постоянно, не се превива то колики, не пъшка цял ден.
а на кърма ли сте, забравих нишката, сори?
колко се роди бебо като кила? и см?

здравей jos,
само на кърма сме, храния го горе долу на 3 часа, но ако огладнее по-рано не го държа гладен да реве, той се роди 3500, 51 см, сега е 6300, 61 см. доки каза, че с тези темпове на наддаване може да не му стига калция, но ще видим следващия месец.
последните два дни яде на около 4 часа и си мисля, че ще се нормализират нещата.
ужасния период на коликите почти отмина и сега е много по-спокоен.

# 698
  • Мнения: 1 350
reniboro,
 Hug
да сте здрави и вие.
може една срещичка софийска нейде да си направим някой път.
на езерото Ариана например. който желае.

ох, толкова неща исках да пиша и ми изтрещяха от главата...

Здравейте, сутринта бяхме на консултация и ни сложиха ваксините - малкия ги понесе мъжки, проплака съвсем за кратко на втората и след това продължи да раздава усмивки. Доки каза, че няма нужда от панадол, само компреси да му слагам на крачетата.
Вече е 6230 гр и 61 см, каза, че наддаваме прекалено бързо и трябва да му намаля храненията, което нямам представа как ще стане. Той сега яде по 7 пъти, но явно яде по-дълго отколкото трябва (казаха ни 15-17 мин и да го спирам). Ако някой е успял да намали храненето на по-лаком бебек, моля да даде съвет как го е постигнал Simple Smile
да те успокоя само, че бебетата обикновено наддават скокообразно.
гледаш за тримесечието как наддава, ако четвъртия месец наддава с такива темпове тогава вече може да помислиш за ограничаване на храненията. сега според мен няма смисъл, бебето има нужда от това, ако се чуства добре и не му тежи на стомахчето, не връща постоянно, не се превива то колики, не пъшка цял ден.
а на кърма ли сте, забравих нишката, сори?
колко се роди бебо като кила? и см?

здравей jos,
само на кърма сме, храния го горе долу на 3 часа, но ако огладнее по-рано не го държа гладен да реве, той се роди 3500, 51 см, сега е 6300, 61 см. доки каза, че с тези темпове на наддаване може да не му стига калция, но ще видим следващия месец.
последните два дни яде на около 4 часа и си мисля, че ще се нормализират нещата.
ужасния период на коликите почти отмина и сега е много по-спокоен.
няма страшно, убедена съм, че всичко е наред. Милица така наддаваше, и тя се роди 3500, първия месец наддаде 1800, втория 1300 ли беше, повече ли, трябва да видя, после 900 г май, след това по 300-500 макс,
следи се, както ти е казала педи, давай вигантол и на слънце ако може 15-20 мин на ден площ колкото една длан минимум.
все пак ако плаче, а преди това е сукнал добре, опитай с играчка да го залъжеш, да му покажеш някоя размазана физиономия, сещаш се.
добре се храните на поискване, пък бебо може да си прави режим, имай предвид, че като почнат зъбите, може да се разбърка неговият условно казано 3-4 часов режим.
въобще, щом бебо е само на кърма и на поискване, аз не бих правила насилствено нищо към режима му на хранене. щом така му харесва и е щастливо бебе, супер.

п.п. как го написах щастливо... имах предвид наистина такова.

# 699
  • Мнения: 151

И да ви питам..Почна ли да пада косата на вашите бебоци?..

ние все още сме с много коса и ни се чудят, че е с бяла кожа, а черна коса. Иска ми се да опада, че сигурно му е топло така, но вероятно е бавен процес и докато се случи ще е студено. Ето ни и нас: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630827906935994&set= … ype=1&theater
Голям сладур пу..пу Heart Eyes
kanye, добре сме иначе Heart Eyes Бебка си расте, прави много смешни муцунки и вече знае, че аз съм единствената.. мама Simple Smile..много сладки беззъби усмивки ми дава  Heart Eyes В петък сме на консултация и ще се отчета и в цифри Simple Smile
Лека вечер момичета Heart Eyes

# 700
  • София
  • Мнения: 2
аз много трудно започнах да кърмя, първата седмица зърната ме боляха зверски много, но аз бях решила, че ще кърмя с стисках зъби
сега не мога да кажа, че ми е удоволствие, но се чувствам много добре от това, че всичко от което се нуждае моето дете мога да му го произведа Simple Smile
Иначе като ни изписаха взехме една кутия НАн, но така и не я използвахме, направихме една доза първия ден, но той не я изпи и я изхвърлихме

за косичката - на дребосъчко доста поопада, но само отгоре и отзад на главичката (под ушичките) си стои тъмничка и прилича на оплешивяващ дядо  Joy

спокойна нощ на всички  Hug

# 701
  • Мнения: 326
Здравейте
Ние сме на село от ден и вече почна да ми доскучава  Laughing Добре, че е мобилният интернет.
С майка ми, племенницата и Ида съм, ММ замина вчера за неговото село със сестра си, че иска да види там баба си.
Племенницата дивее, вече идваха няколко баби да питат какви са тези звуци, които идват от нас.
Силвия, страхотен е.Да ти е жив и здрав.
Ида е като слонче в сравнение с него.Тя на всички снимки е с огромни бузи, сърдита физиономия и косата и и придава рокерски вид.
Не пада, но изсветлява и червенее много. Вече и е пораснала и пада на челото и, та все и влиза в очите.  Слагам и фиба, че иначе мрънка. А аз не обичам всякакви неща за глава при бебета. Ленти, фиби, шапки...никое не ми изглежда добре.Особено лентите, хич не са ми хубави. И баретки...бррр  Laughing 
Сестра ми и зет ми заминаха и сега ще ме тормози тяхното чудовище една седмица. 

# 702
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета Simple Smile hamy87 малко се поуспокоих като прочетох, че вашето ако е било зелено миризливо Mr. Green честно казано вече не знам какво да правя с този запек, ще взема и аз да опитам с тази Лактана Био, дано помогне и на нас. Силвия страхотен малчуган си имаш  Hug и е с прекрасно име, племенника ми се казва Максим и това име ми е слабост. Косичката на дъщеря ми почна да окапва, но само отгоре, отзад си стой същата, би трябвало да е обратно.. newsm78 В последно време много започна да се цупи на гърдите, суче 5 мин и повече не мога да и набутам цица в устата, то е ръмжане, мятане абе ужас, дано не се отбие. Сега ще пробвам да я слагам на гърда докато е сънена, че тогава не разбира за какво става въпрос. Хубав и много усмихнат ден на всички  Hug

# 703
  • Мнения: 36
благодаря ви момичета за милите думи и аз много си го харесвам  Laughing
slavyana_p не е отбиване и ние сме така от време на време, а и другите майки са споделяли за такова мятане и ръмжене. И мен много ме дразни така като прави и спирам за няколко минути и после пак, не си го обяснявам от какво може да е - колики, млечница, иска да погледа малко - всичко може да е, но не е отбиване със сигурност

# 704
  • Мнения: 1
zdraveite momi4eta kak ste nie v4era izlqzohme ot bolnicata ,otkrihani bakteriq v urinata i bqhme na antibiotik i sega produljavame vuv kushti s sumetrolim 2*3ml za sega sme dobre utre sme na proverka pri li4nata nadqvam se vie i vashte sladur4eta da sa dobre

Последна редакция: ср, 17 юли 2013, 13:54 от ver4e_mimi

Общи условия

Активация на акаунт