МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 254
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
 silvia_sim , прекрасен бебок  Mr. Green Heart Eyes Да ти е жив и здрав!  Hug

 ver4e_mimi , вече наддава ли детето? Дано скоро лошото остане зад гърба ви  Praynig Hug Откъде се е получило това, обясниха ли?

Бел, и моята Сияна е две бузи само  Mr. Green, направо се плаша вече /това съвсем сериозно/ Crazy Тя обаче не е със сърдита физиономия, в редките случаи като не реве и не ѝ е сгърчена цялата муцунка, все е усмихната, едни дяволити, "къдрави" усмивчици пуска  Mr. Green И плези езиче като се смее понякога Heart Eyes Косата ѝ пада, но слабо, на сина ми примерно само отзад на тила /където е лежал най-много/ опада и се смени, другата си остана /не е падала видимо поне/.

Имам спешен въпрос към kanye: биберонът на Чико /каучуковия/ михте ли го с препарат преди изваряване? И беше ли мазен като го отворихте? Защото аз купих на Сияна, отворих го, но беше много мазен  newsm78 идея си нямам от какво, измих го хубаво и тогава го сложих да го преваря преди първата употреба. 5 мин както пише на опаковката. Сега обаче видимо нищо му няма, но отделя една много силна и неприятна миризма на гума /или нещо подобно/. Не ми се струва нормално това... Не съм ѝ го давала все още, но ако не се отмирише, смятам направо да го изхвърля.

# 706
  • у дома
  • Мнения: 258
Привет момичета, ние днес бяхме на консултация и имунизация. Пораснали сме, вече 5850 кг и 58 см, доволно наддаваме Simple Smile Биха ни днес обаче само синфлорикса, другата не я били дали от ХЕИ - така каза педито... Питах я що тъй, тя нещо се беше ядосала по тоя повод и каза, че този месец били доста ограничили раздаваните ваксини.. Не знам какво точно става, но тя ме посъветва да изчакам, да се надяваме от другия месец да пристигне тази пентаксим, за да не я купувам на частно - а няма и смисъл, държавата да си изпълнява задълженията все пак, аз що осигуровки съм внесла и данъци - остава сега и имунизациите на детето да си плащам. Както и да е, по-добре че му биха само една днес, ще видим следващия път като отидем Simple Smile
Мон, май ти беше споменала, че и при вас нещо едната ваксина липсваше, доколкото помня?  newsm78
Иначе надявам се да сте добре всички мами.
Силвия сим, много сладък бебкото.. Аз не пущам снимки на малкия, щото ММ има много против. Така ме хваща яд понякога. Не ми дава дори във ФБ да го качвам. Пък аз му викам - ти ми забраняваш с най-голямата си гордост да се похваля. Но от друга страна пък, като се замисля, може и да е прав - кой знае кой събира всичката тази инфо във ФБ и за какво я ползва... Както и да е.
 Hug за всички и до скоро. Ние сега ще се следим за симптоми... Дано всичко е наред!

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Мон, май ти беше споменала, че и при вас нещо едната ваксина липсваше, доколкото помня?  newsm78


Да, при нас още липсва. След всички места и институции, по които звъняхме, в крайна сметка уж казаха, че до края на месеца ще дойде... Close

Но пък хубавото е, че поотделно се понасят по-леко и с по-малко или направо без реакции. Peace

# 708
  • у дома
  • Мнения: 258

Но пък хубавото е, че поотделно се понасят по-леко и с по-малко или направо без реакции. Peace

и аз затова не се ядосах, една по една и аз мисля, че е по-добре Simple Smile Пък и не било фатално отлагането, така че не се тревожа!

п.с. На кой сте звъняли, да взема и аз да позвънкам тук да ги поразмърдам...

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В ХЕИ, в Sanofi Pasteur, здравната каса и ММ звъня още някъде, но не помня, а в момента го няма да го питам. От тъпата здравна каса ни казаха ако толкова ни трябва, просто да си я купим. Нагли хорица ви казвам  Twisted Evil Друг е въпросът, че според личната дори и да искам, няма откъде да си я купя, защото и по складовете тук нямало, не знам последното дали е вярно.
В общи линии - в България има ваксини, просто не са си оправили сметките и чакаме да си попрехвърлят топката малко едни на други и да се намотаят ... за децата никой не го е грижа, че чакат и се отлагат нещата.

Не че ми е зор изобщо да се ваксинира детето ... ще вземат да ме откажат накрая  Mr. Green

Последна редакция: ср, 17 юли 2013, 18:48 от Мон...

# 710
  • Мнения: 326
Аз нали ваксинирах Ида, няколко дни предо Сияна  newsm78 Явно съм хванала прИмоцията.
Не, че ми е зор...
 
Като четох за ваксините доста майки пишеха, че като са ги разделили,  се понасят по леко.Но си мислех, че си внушават или са редки случаи. Но може би наистина е вярно.
Сега, на следващите мисля така да ги замотая и да видя как ще ги понесе, че не ща пак 3 дни да е като упоена.

Скарах се с майка ми, както се бях обърнала и вече даваше на Ида парче ябълка, да го ближе  Tired   Не мисля да се втелясвам толкова за захранването, но и е рано за друго.
Така беше и със сестра ми, само дебнеше да даде нещо на детето(моцарела на 3 месеца...) И ако я хвана още веднъж, ще гледа детето някой ден, след 10 години.
Не стига, че не спазва диетата на племенницата.Казали са без тестено, картофи и всякакви такива неща, защото е едричка и не трябва да я тъпчем с такива неща. Е сякаш нарочно си купува кифла и яде пред нея, малката иска и тя и дава.
Много ме е ядосала днес.

# 711
  • Мнения: 36
абе момичета вашите бебоци радват ли се на себе си като се видят в огледало. В нашия асансьор имаме голямо огледало и последните няколко пъти като се качим големи усмивки си дърпа като се види, много е интересно, ако не сте, пробвайте  Laughing

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Бел, как няма да си ядосана, и аз щях да побеснея...
А за племенницата ти - наистина тесто, варива, картофи трябва да се избягват.

Аз напоследък се опитвам да спазвам, но не стриктно заради кърменето режима, който Милко Георгиев разпространява http://lichentrenior.com/milko-georgiev-pri-gala-10-mita-za-hraneneto-epizod-2/

Има много истина в думите му, макар и да е стряскащо и непонятно за много хора.
Но при деца естествено не може да се прилага - просто е добре и тяхната храна да е съставена основно от месо, салати/зеленчуци, яйца, сирена и млечни продукти изобщо /пълномаслени/, малко плодове и по възможност без тесто, картофи и подобни високовъглехидратни храни... и минимум сладко/захар изобщо.

За огледалото - Сияна се усмихва на мен и отскоро и на себе си. Поглежда се, усмихва се и после се мушва в мен срамежливо  Joy

Последна редакция: ср, 17 юли 2013, 19:27 от Мон...

# 713
  • Мнения: 326
Да  Laughing Първо се гледа умно, но ако и говорил и сочиш към огледалото започва да се забавлява.Аз я друсам и засилвам към огледалото и тя се смее.

Но май като я къпем и е най-любимо.Много обича и аз и изсипвам разни рингове и тя ги гледа. Има едно гумено, като жаба и гущер...изчезна му запушалката отдолу и сега събирам вода с него и после над нея изсипвам струя по корема и.Облещва се и се смее, направо изпада в потрес  Joy
А онзи ден чувам ММ как се смее в банята, и тя също хихика.Отивам, а той взел подвижния душ и я пръска със струята през лицето наляво, надясно  Tired Тя милата мижи, киха, плюе вода, ама се и смее...  Laughing

# 714
  • Мнения: 36
И при нас пада игра по време на къпане, но за сега без играчки, че още не сме разбрали, че имаме ръчички ОБАЧЕ като го извадя и пада голям рев и не мога да разбера защо - защото иска още или защото му става студено.
А вчера докато беше гол кАто си набара без да иска пишората и като задърпа за малко да стане момиченце. Тоя номер досега го беше правил два пъти с косата  Laughing
Ние след малко ще се чипаме, така че лека вечер и спокоен сън на всички  Hug

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ох  Mr. Green и моята беба така пищи след банята, че ми става лошо като дойде време за къпане... Tired По време на банята е ок, обаче след като я извадя от водата, максимум до 1-2 минути наддава смразяващи кръвта писъци. И пищи през цялото време - докато я мажа с млякото, докато направим всички процедури след баня, докато я облека .... спира да реве истерично едва след като я взема в мен и я нося права или като ѝ дам да суче... И аз се чудех студено ли ѝ става, иска да стои във водата ли или нещо друго я накривява ...

п.п. kanye, по моя въпрос с каучуковия биберон - оказа се, че е с изтекъл срок на годност, преди 6 мес е изтекъл... върнахме го. Отделно имало някаква гадна партида, която била изтеглена от пазара ... Дали не е бил от нея не знам... Rolling Eyes
Как може да продават неща за новородени с изтекъл срок на годност  Twisted Evil Close той явно затова каучукът беше такъв странен ...

# 716
  • Мнения: 32
С огледалото е весело - гледа се и се смее... по време на баня цопа с крачетата в коритото и е много щастлива, като я извадя си кротува.Плаче само ако е гладна вече, иначе се заиграваме докато я мажа,правя си масажче,а Сиси си кротува доволна Simple Smile Косата й капе доста, но не на едно място,а навсякъде.Отпред й расте нова Simple Smile

# 717
  • Мнения: 326
Мон, то уж сега не е студено, че да плачат заради това след баня  Rolling Eyes Като се роди, леко и затоплях хавлийката.
Тя реве като започна да я обличам.Много мрази, най-и е кеф като е гола.Като я съблека и опъва една мазна усмивка  Laughing
 
Много гадно с този биберон, поне са ви го сменили.Пробутват, пък ако мине-мине.
В парфюмериите например, масово нещата са с минал срок.Сменят етикети, срокове, изтъркват печати.Ужасно е.Като тръгна да си купувам козметика и се превръщам в следотърсач  Laughing
Аз ще лягам, че съм изморена, а и краката много ме болят.

# 718
  • София
  • Мнения: 484
Момичета , здравейте, вчера нямах никакво  време и не съм писала. Вечерта приспах малката , легнах си и тъкмо почнах да пиша и батерията спря
  Мон, нашата биба също леко стоеше мазна. Измих я с бочко, преварих я и след това с пуснах и в стерилизатора. Не съм имала никакъв проблем. Нито мирише , може би съм хванала добра партида. А вие като я върнахте, друга ли ви дадоха или ви върнаха парите.Това настина е безумие ,, да продават стоки не в срок на годност за бебета Crazy. Май настина е както Беле казва, ако мине номера , мине

 Hug Hug, на всички останали мами.
Жос как е Мили сега.

# 719
  • Мнения: 76
Здравейте момичета.Не съм писала от 100 години. Mr. Green
Няма нищо ново покрай нас.Освен че Ивайло продължава да спи през деня,а нощем да будува. #Crazy
Мон ти ме разби.Как наистина е възможно да продават неща с изтекъл срок на новородени,това си е направо престъпление. #2gunfire
И моето момче пищи по време на баня,ама то като чета явно е тенденция при бебетата.
Нанина,Дидолиния-къде се губите момичета?Как са бебоците?

Общи условия

Активация на акаунт