Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 208

  • 36 044
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 966


И все си мисля, че нищо не е така както изглежда.

Лекарствата, на които беше подложен Мустафа Булут, както и ЕШТ за мен не успяха да изтрият съзнанието му и да го превърната в "табула раза" - чиста дъска, върху която след това други да напишат живота му така, както те искат да го виждат. Ненапразно подчертах днес думите на брат му - "ако изтрием Нарин от главата му, няма да остане нищо от Мустафа Булут" (свободно цитирам - не ми се връща за точния цитат). Това, което избра Булут, за да съхрани своята личност и да не се поддаде на лудостта, на която го обричаше престоя в психиатрията, беше единствената негова радост в живота - Нарин и любовта към Нарин, която я поражда (радостта поражда). Дадени ни бяха ясно и недвусмислено обясненията за състоянието му, ако не сме успели да разберем (невъзможно!) играта на Енгин, чрез думите на психиатъра. Останалите - семейство и приятели, той сам избра "да забрави", да зачеркне от съзнанието си, потапяйки се напълно и единствено само в спомените си за миговете с Нарин. Говорих и за избирателно поведение спрямо окръжаващите на основата на показаното - всеки път, когато някой от семейството му се опитваше да влезе в контакт с него, той повеждаше Шахан далеч от този опит за контакт с репликата "Време е за лекарството". Същата тактика приложи и при "свиждането" с добрия доктор Сердар. Не употреби тази реплика пред Асил, Бахар, Шахан... тях той остави да му говорят. Това ако не е умишлено поведение, здраве му кажи. Ние знаем, че Мустафа Булут не е луд в клиничния смисъл на тази дума. Ние знаем, че той е много умен. Това, което разбираме в този епизод е, че той желае хората, заради които се е озовал в това положение - родители, брат, съперник, да го оставят на мира. Той се отдалечава от тях, за да направи своята вътрешна равносметка на всичко, което е преживял, докато чака смъртта да го прегърне. Защото това се опитваше да направи - да се прости с живота, който губеше за него смисъл в отсъствието на Нарин.
"Не се умира от електрошок. Умира се от самота. Умира се, когато останеш без радост"

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 21:54 от marytza

# 706
  • Мнения: 23 331
Извинявам се, че прескочих в 16 серия ... но исках да си завърша мисълта.

И един Керим, който в този час си хапва и ви пожелава приятен апетит / естествено ако имате навика да похапвате пред компа /





Скрит текст:

# 707
  • Мнения: 4 966
Марта,   smile3525



Мустафа Булут никога не предаде себе си.

# 708
  • Мнения: 4 966



Мустафа Булут - един невероятен образ, разкрит ни от Енгин Акюрек.

Заглавието на песента, използвана във видео клипа е "Ти ми обеща".

# 709
  • Мнения: 0
Благодаря на Марианка и Марица за преговора на 15 серия от "АБО" и ме заредиха със сълзи от рано сутринта  newsm51 ,на Любов и Елинор за прекрасните размисли,коио ме оставят без думи  newsm51 ,на Ангела за превода на интевюто с Мерал Окай  newsm51 ,на Марта,която ме зарадва с песента"Call me"преди няколко страници и за всичко което твори  newsm51 .За всички момичета в темата,които допринасят тя да е това което е.Невероятни сте. Няма втори като вас,затова ви обичам и прегръщам силно. newsm51http://youtuberepeater.com/watch?v=q9gUjDOY0es&name=Engin+Akyrek+Fan+Club+Czel  и един изтрадал Булут.        

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 34 197


Момичета.... И замириса на Керим. Усетихте ли?

# 711
  • Мнения: 23 331
Една песен - която просто ми харесва. Страхотен дует  Марияна Попова и Орлин  Горанов




http://www.youtube.com/watch?v=lCRlF9dshYo

# 712
  • Мнения: 4 966
Една песен - която просто ми харесва. Страхотен дует  Марияна Попова и Орлин  Горанов




http://www.youtube.com/watch?v=lCRlF9dshYo

 Hug Страхотна е песента, Мартичка. Благодаря!  Hug Не бях я чувала.

# 713
  • Мнения: 23 331


Момичета.... И замириса на Керим. Усетихте ли?

Усетихме, усетихме ... обаче как се казваше парфюмът

# 714
  • Мнения: 4 966


Момичета.... И замириса на Керим. Усетихте ли?

Усетихме, усетихме ... обаче как се казваше парфюмът

Направо се отнесохме даже от усещания. Wink))

Скрит текст:


# 715
# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 34 197


Парфюмът?....
Скрит текст:

# 717
  • Мнения: 4 966


Колажът не е с много добро техническо изпълнение (не е изравнена цветовата температура на подбраните кадри), но пък обектът винаги си струва да бъде видян. Simple Smile

# 718
  • Мнения: 4 133
Момичета искам да ви питам дали има някакви скорошни снимки на Енгин? Въобще не намесвам протестите, просто питам дали е бил щракнат някъде из Истанбул?  newsm78 newsm78

# 719
  • Мнения: 23 331


Ех, Керим ... май нямаше нещо което да не можеш да правиш.



Общи условия

Активация на акаунт