Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 790
Пине, чета в юнската тема, че много често ги проверяват и имаше няколко момичета, които се оплакаха от разкървавяване. Всички казват, че е много гаден този преглед.

# 61
  • Мнения: 11 747
Сега попаднах на статия, че прокървяването след гинекологичен преглед било нормално.  Thinking Уф..., сега и за това ли да се притеснявам. Той ми каза, че нямало за какво да се притеснявам.

Иначе новините са добри - на грамаж не е порастнало бебето, ама са минали едва 6 дни от предния преглед. Все пак краката са дръпнали напред и са изпреварили главата, до сега беше все обратното. Това от снимките го чета. То измерването нали е ориентировъчно. Иначе бебето е добре позиционирано за нормално раждане, шийката подготвена, таза ми бил широк - нормално ще раждам.

Мъхче, не е приятен, потвърждавам. Но не е нещо страшно, де, туй да беше страшното... Но е тъпо, да. На мен ми стана криво, някак се натъжих. Аз не съм нормална! Не ми хареса прегледа, да.  Confused

А, и ръста ми бил идеален за нормално раждане (167см), за първи път чувам, че това имало значение. В един глас ми отговориха - има значение  Thinking

# 62
  • Мнения: 481
Bellatw - успех на изпита! Praynig
На мен като ми правят ръчен преглед нищо не ми става...засега.
Иначе го измислих с гостита след родилният - ще говоря с ММ да обясни ситуацията на родата му и се надявам да помогне:) А и тайничко се надявам, че свекъра няма да разреши, той спазва строго разни правила и не дава току така да се нарушават Simple Smile Доста честичко роптая срещу тях, но понякога ми помага доста да излизам от кофти ситуации точно с неговата рода...да видим дали този път ще се прояви като моят спасител  Peace

# 63
  • Мнения: 0
Честито на мама Бихайнд , да и е жива и здрава малката кукличка и да расте щастливо и безгрижно   bigdance2

Аз да се отчета от прегледа днес: всичко е наред с бебчо, расте ама само на дължина  newsm78 (бил да е слаб и дълъг) доки вика, че до 2,800 ще го докараме-ма на мен много малко ми се струва, та преди 2 седмици беше 2,400кг (това било така защото бил много активен  Thinking), говорихме за секциото, което ще е последната седмица на юни, след 2 седмици съм пак на преглед, изследванията са ми наред, за сега нямало изгледи да иска да се ражда скоро, защото бутал газето нагоре към ци..те, слушахме тоновете и така...

Пине, много кофти това с нараняването  Confused пробвай със смрадлика или щипка калиев перманганат в хладка вода и дано бързо мине  Hug

Глупи, тя майка ти май-минава през критическата, ама дано бързо и премине, че найстина е изнервящо да гледаш как майка ти се държи като тинейджър  #Crazy

Жалина, кажи на родата, че лекарите не разрешават много хора около бебето в затворена среда (а то си е и по принцип така) и че след снимките пред родилното искаш само майка ти да дойде у вас, за да ти помага- (аз ще взема и свекървата, за да не се обиди), но иначе ми трябва само мъжа ми ...та така  newsm10

Мисти, питах доки какво да си нося за болницата и тя каза: "НИЩО", но ако имам предпочитания за материи и т.н. - нощница, чехли и дамски принадлежности  smile3555 newsm47

# 64
  • Мнения: 11 747
cveti-dp, наскоро един английски сайт се метна тука и там забелязах, че дават 36 седмица бебето да не расте на килограми, а само на дължина. Точно така излиза при мен, ето че и при теб  Thinking

Ох, не знам смрадлика нямам, сега не ми се ходи да купувам.  Thinking  Лекаря не ми каза нищо да предприемам. Дано не произтекат проблеми от това, само това ми е важно.

# 65
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Пине, аз не бих третирала с нищо, освен ако лекаря не е казал изрично. Напълно нормално е да прокървиш, дори мисля, че още утре няма да имаш повече зацапване.  Peace

# 66
  • Мнения: 109
ЧЕСТИТА РОЖБА БЕХАЙНД!!! ЖИВА И ЗДРАВА ДА ВИ Е И МНОГО УСМИХНАТО ДЕТЕ.  Hug     bouquet

И мен ме чака този преглед на шийката, но началото на юли месец.  Rolling Eyes  

# 67
  • Мнения: 109
А бе защо на мен не ми преглеждат шийката ? И нямам нито един вагинален преглед ? newsm78

# 68
  • Мнения: 11 747
Татяна, аз също нямах вагинален преглед, избягват се. Сега за първи път ми я преглеждат, защото съм в 9-ти месец и се планира как да раждам - въпроса беше дали шийката се подготвя или ако не да се мисли за секцио. Ще те прегледат и теб, но след 1-2 седмици.

# 69
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Татяна и аз нямам, няма и да имам, освен ако не пренасям. Поне с първата ми бременност беше така. Да ти кажа аз и не настоявам за такива прегледи, че по принцип само това ми трябва, за да се паникьосам и да създам филм на ужасите  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 251
Момичета благодаря ви за съветите. вече веднъж се пробвах да говоря с нея на 4 очи, сестра ми също, кръстницата ми също, ама явно и нейните хормони сега не са наред то критически, влюбвания, само оня да не беше такъв пън нямаше да ми пука. Точно като палячо ми изглежда отстрани, ама аз съм си лошотия и да внимават Simple Smile) малко ми остава да кипна Simple Smile
Само да се роди бебето и се заключвам и изобщо няма да се занимавам с глупостите им.

Жалина,
аз с първото много се притеснявах да си кажа като нещо не ми харесваше само и само всички да са доволни, и много ядове имах. Сега в Надежда не дават да влизат при бебето хора, няма да искам никой на изписването или ако идват бабите и дядовците после кой накъде е. То и без друго ти е лудница това дете защо реве, как да го накърмиш, памперси ли да му сменяш гости ли да гледаш. Помисли си 1 или 2ма които искаш да са до теб да ти помагат, просто за компания.

моето човече така рита, полудяло е, спя що годе добре, настроението ми е супер. Може би защото сестра ми е до мен, а тя ми е голяма опора.

Прегръдки на всички и много усмивки от мен

# 71
  • varna
  • Мнения: 871
Оу, Пине, много кофти това, бързо да минава. Аз като се знам какъв съм карък, сигурно и при мен нещо такова ще стане. Поне и аз съм 1,68  Laughing
Флай, ако обичаш да не даваш такива категоризации за доктора без да си ходила и един път там, с нищо не го е заслужиш човекът. Аз по-мил и внимателен гинеколог не съм срещала изобщо, да не говорим, че за половината неща дето уж трябва да са платени, пари не взима.
Глупи, и моят татко имаше период, дето се държеше направо като абсолютен тийн - дискотеки, злата, дрехи, пълен ужас за нас трите, но слава богу сам се оправи, като видя, че не му отива нито на годините, нито на здравето. Дано и тя сама се усети.

# 72
  • Мнения: 96
Хера,съжалявам,не го познавам човека,сигурно е добър специалист,просто не мисля,че е нормално след преглед прокървяването да е нещо нормално,затова реагирах така. Peace

# 73
  • Мнения: 181
Здравейте, мами!
 Това с прегледа на шийката хич не бих настоявала за него, ако има как да ме човъркат по-малко, по-добре. Пък и аз с тоя глупав тийнейджърски срам от лекар мъж, бля... Не знам, може следващия път да има и такива ровичкания  Sick
Почти съм готова с прословутия списък на АГ Варна, отвратителна работа, ще ми се да им оставя нещата и хич да не се налага да ги ползвам  Praynig
Марти, поздравления за ентусиазма с кърменето! Радвам се, че мъничките наддават и, че вече не са в кувиози. Сигурно е прекрасно усещането да си гушкаш отрочетата!  Heart Eyes
Бихайнд, искаме и ние да я видим тази красавица Мартина!  Hug Бързо възстановяване на теб!
Глупи, това с майка ти е малко смущаващо, не за друго, а заради това, че е избрала неподходящ човек. Но пък е трудно да съдиш някой, който е останал сам и е загубил половинката си. Като ви слушам, чак се чудя, ако някой ден въобще ми е писано да имам личен живот отново, какво ли ще си кажат хората  Cry Страшно е чак...
Дано тя осъзнае, че той не е за нея!
Жалинка, аз също мисля да кажа на родата, че искам почивка, най-малкото да се прибера и се изкъпя като бял човек. Ако майка ми е тук, предполагам, че и баща ми ще дойде. Мисля, че и свеки ще дойде вкъщи, но пък едва ли ще спи тук, то няма да има и къде.
Сандалка, голям кеф е да чете човек постовете ти, съветите ти! Най-хубавото е, че когато пишеш, никога не налагаш мнение, а само изказваш своето!  Hug
Флай, пиши бе, аз чета всичко наред Simple Smile Няма да остане недочетен поста ти!  Hug Цвета на количката много ми харесва!  Peace
Ивка, вашата лила също е хубава! Simple Smile Със здраве да си я бутате!
Близначе, я задействай "сила ММ" и да обясни на свекито, че не ти е до хора сега. Ти нали и дребка изпрати на бабин дом или?  newsm78 Ако трябва използвай като "оправдание" /знам, че звучи грубо, не знам как да се изкажа/, но да се усети жената, че в момента не е желана.
Мисти, ти пък твоята, що не й каза, че ви е разтресло, барем да се притесни малко. А вашата зоологическа градина до махалата ли е точно?

Аз от днес влизам в 9-тия, такъв страх ме тресе, че нямам думи. Вчера не издържах и се разревах, по принцип избягвам да има някой наоколо, сама си поплаквам, но свеки беше с мен тоя път. Май много ми идва вече.
Спряха ми и магнезия от 2 дена и вече получавам крампи в крака. Ще попитам дали може поне по 1 на ден да пия, за да избегна този дискомфорт.
А нещата за мъничо още ги няма. Продавачката на моя познат била в болничен и не можел да пътува сега. Дано се оправи бързо момичето и да се организират нещата по доставката.

# 74
  • Мнения: 28
 Добър ден....

Честита беба на Бихайнд Simple Smile Много да те радва и да те слуша и бързо прибиране вкъщи.

Вагинални прегледи имах само като ме приемаха в Шейново април месец...и никак не беше приятно. А отделно си имам и спомени от първото раждане.... Simple Smile Гадна работа са тия прегледи.

За изписването гледам си говорите. При първото бебче дойдоха само бабите и дядовците и няколко мои приятелки от състава (танцувам народни танци). Свекър ми е много властен по принцип и тогав още му мълчах за всичко...та тамън се бях настроила как ще се наговорим с девойките и ще се радват на бебето и той изръмжа,че при малко бебе нямало място за хора. Може и от една страна да е бил прав...ама тогава ми стана много гадно. У нас дойдоха мама и баба и то за 15 мин. Сега нали уж ще се отделно (амин дай Боже да приключим с ремонта до тогава) съм решила който иска да заповяда. Първо по план тях няма да ги има...заминават на море на 6-ти юли...второ имаме беседка в двора и ще бъде много приятно. Незнам...някак си първия път мина много бързо и не го усетих...а пък и този спомен...сега се надявам да не е така. Но пък ако бях в апартамент и ри други условия сигурно нямаше да ми е до гости....

Общи условия

Активация на акаунт