ИСТАНБУЛ 23 #occupygezi #direngeziparki

  • 41 918
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 031
Ето линка с корабчето до къщата на ... синеокия момък на госпожата.  hahaha
http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html

# 691
  • Мнения: 3 371
beljata, много ти благодаря !  Hug  bouquet Hug

Ето линка с корабчето до къщата на ... синеокия момък на госпожата.  hahaha
http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html

 newsm51  love001 newsm51 Ееееех, да щеше и момъкът да е там !  Crazy Heart Eyes Flutter

# 692
  • София
  • Мнения: 13 162
Ето линка с корабчето до къщата на ... синеокия момък на госпожата.  hahaha
http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html

На практика е само един, който стига в Саръйеър в 19,30.  Wink  Все пак денят е дълъг и върши работа.

# 693
  • Мнения: 6 031
Ето линка с корабчето до къщата на ... синеокия момък на госпожата.  hahaha
http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html

На практика е само един, който стига в Саръйеър в 19,30.  Wink  Все пак денят е дълъг и върши работа.

Да, аз това написах, че може да се ползва само натам, а обратно с автобусчето.  Joy Ще си починат доволно пътувайки натам и после с нови сили тръгват обратно.  Laughing

# 694
  • Мнения: 3 371
Ето линка с корабчето до къщата на ... синеокия момък на госпожата.  hahaha
http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html

На практика е само един, който стига в Саръйеър в 19,30.  Wink  Все пак денят е дълъг и върши работа.

Да, аз това написах, че може да се ползва само натам, а обратно с автобусчето.  Joy Ще си починат доволно пътувайки натам и после с нови сили тръгват обратно.  Laughing

Значи, този, който тръгва в 18.10 от Еминюню, пристига в 19.30 на Сърайер, правилно ли съм разбрала ?  Идеално, ако е така !  Hug Правим една фотосесия и отиваме на Ортакьой да гледаме красоти и да ядем кумпир, нали така Шебече ? Hug

# 695
  • Мнения: 164
много ви благодаря за бързите отговори! Аз че трябва да прочета, ще прочета. Ще си купя и карта и ще си набележа определени обекти, има доста полезна информация която сте постнали в началото на темата. Всички въпроси които ви зададох бяха единствено и с цел за да се разбера с туроператора, което трябва да направя днес, а пък нямам време да чета в момента. Иначе екскурзията е планувана за септември и ще си набавя инфо. Кажете храната доста по-скапа ли е от тук? нямам представа какви пари да носим в себе си? Имам кредитна карта която ще взема и която е международна, но така или иначе ще ми трябват "джобни"?

# 696
  • София
  • Мнения: 13 162
kisssa, хич не се занимавай с туроператорите.  Wink Те очакват да ти приберат парите, за да не размислиш по-късно. Да не говорим, че винаги можеш да ги доплатиш - с "отстъпка" до 1-2 седмици в офиса и без отстъпка в автобуса.  Wink  Имаш достатъчно време да проучиш маршрутите. И ние ще помагаме.

Храната - за 2-5 лири можеш да ядеш сандвичи, могат да се намерят кръчми почти като у нас, но можеш да попаднеш и на 20 пъти по-скъпи.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
asya02, на договаряне ако е по-голямо разстоянието, но има шанс да те излъжат. От къде за къде ще ходиш? Защото има шатъли от летищата, и ще ти спестят главоболия  Wink
от автогарата  до  круизния терминал, който бил до двореца Долмахбахче, нямам идея как се стига с градски транспорт, а с куфари не ми се обикаля, най-добре ми се струва с такси

# 698
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     asya02, разстоянието не е малко и не знам колко би ви излязло с такси (според Гугъл мапс е не по-малко от 13 км, но, както знаем, при такситата не само разстоянието е важно). Дори и да няма шатъли (някои от фирмите имат такива), може да вземете метрото директно от автогарата до последната му спирка в посока града - Аксарай, някъде 5-6-7 спирки са. От нея излизате на улицата и взимате прословутия любим трамвай (мисля, че най-близката спирка е Юсуфпаша, следва трамвайната Аксарай, Университета и т.н.). Трамваят ще ви преведе лежерно и приятно през всички основни забележителности и ще ви заведе много близо до терминала. Две спирки са близо него - първата е Tophane (преди нея са Еминьоню, която е непосредствено преди мост Галата и Каракьой, която е в края на самия мост... това за ориентир), и следващата - Findikli (умишлено ги пиша в оригинал). На която и да слезете, без проблем ще се придвижите. Коя от двете е по-удобна, зависи от това откъде се влиза на терминала, но разстоянията са напълно преодолими, дори и с багаж. Мое мнение, разбира се. Така даже и да нямате Истанбулкарт, пътят ще ви излезе 6 лири на човек.
      Долмабахче се намира на 5-6 минути пеша след спирка Кабаташ, която пък е след Findikli, та ви идва малко далеч, във вашия случай не е ориентир.

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 16:34 от beljata

# 699
  • Велико Търново
  • Мнения: 248

gospojata, много се радвам, че нещата при вас се нареждат по желания начин.  Hug Като сте на свободна програма ще успеете да усетите много повече духа на града. И ще очакваме репортаж от мястото на събитието. Wink

asya02, ако не сте с много големи багажи можете да стигнете до мястото с метрото и трамвая, ама нека по-опитните с истанбулската ориентация да обяснят точния маршрут.

Беличке, писали сме заедно.  Hug

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
благодаря ви за разясненията, но ако не е някаква астрономическа сума, предпочитам с такси

# 701
  • Мнения: 3 371

gospojata, много се радвам, че нещата при вас се нареждат по желания начин.  Hug Като сте на свободна програма ще успеете да усетите много повече духа на града. И ще очакваме репортаж от мястото на събитието. Wink


Благодаря ти !   bouquet Разбира се, че ще има репортаж, ако имам време и сили  Wink, дори и от мястото на събитието !  Hug

# 702
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Госпожата, точно същото съм ти писала на лс преди малко  Laughing Казах ти, че бързо ще се ориентираш   bouquet

asya02, тук и сега няма как да ти кажем колко ще ти излезе таксито, дали ще те излъжат, дали ще ти се съберат куфарите в багажника. Това на място ще разбереш, но като навсякъде по света, има добри и лоши хора. Въпроса е на какъв ще попаднеш. Ако нещо не те устройват такситата, Беличката ти е обяснила как стават нещата. Останалото е Божа работа.

# 703
  • Мнения: 434
Здравейте, отдавна не съм се включвала в разговорите ви и малко ви бях изпуснала да си призная, но днес наваксах с всичко. И понеже знам, че сте любителки на пътешествията да ви споделя, че края на юни си сбъднах мечтата да отида в Париж. Много съм доволна от всичко, което видях, а то не беше малко. Но пак Истанбул си е на първо място в сърцето ми, просто няма друг така уникален град. На много хубави места съм била, но както Иван Вазов е казал: "Има градове по-хубави, но няма така вълшебен - чудо за очите" - и аз така го чувствам.
За Матпу бяхте обсъждали. В офиса им на автогарата има място за багаж в едно като остъкление, там всеки влиза и си оставя багажа. Не знам до колко е сигурно, тъй като не съм си го оставяла там /а в багажното на хотела/, но там постоянно има хора и не би трябвало да има проблем. Иначе фирмата си е супер, вече няколко пътувания имам с тях. Запазвам 2 дни предварително билети по телефона и отивам 1 час по-рано да си ги платя.

# 704
  • Мнения: 469
Госпожата, имам предчувствие, че Кавънч сам ще те намери! Ще цитирам някого и мисля, че цитатът е подходящ за твоя случай: "Че той мен познавали ме?! Той трябва да знае аз коя съм, не аз да знам той кой е."  Hug
В използвания цитат въобще не става въпрос за мъж от ранга на нашия синеочко, но в нашия е подходящо.

Като прочетох, че г-нът от Бтур ти е звъннал и направо замръзнах в очакване да дочета какво ти е казал  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт