Юни на средата е, ЯНУАРЧЕ под сърцата е! Тема 3

  • 22 555
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 735
И аз съм за ранната и късната ФМ (дори за късната ФМ, моята д-рка ми е препоръчала МЦ. "Фемина" доц. Виолета Димитрова- нищо не ми говори това, но до 19-23г.с. има доста време да събера инфо)

# 721
  • Мнения: 1 569
Изинвете,  мислех, че само за ФМ говорите. Ами за БХС-то пак си е въпрос на избор. Аз честно казано с мин. бременност помня да съм правила само едно БХС - това, което е 18-22 г.с. Този път лекарят, който ме следи каза след първата ФМ да ходя да правя и БХС и просто не се сетих да попитам дали в такъв случай ще е нужен втори БХС. Сега в петък,когато ми е прегледът, ще го попитам и въобще разпитам нужно ли е два БХС.

# 722
  • Мнения: 129
Момичетаааа, завърнах се от прегледа. Чухме пулсче и сме пораснали. Аз в 6 г.с. имах отлепяне, но преди 2 седмици моят гинеколог ми каза, че всичко е наред. И аз естествено се поотпуснах. Започнах да лежа по-малко, а и се чувствах добре. Почнах да щъкам напред-назад и нормално след близо месец лежане всичко ме болеше и исках да се отърва от леглото. Да ама не, бебчо иска лежане и пълен покой, защото пак има съвсем леко отлепяне. Освен това през последните седмици, станах много раздразнителна и виках за най-малкото, а това също оказвало влияние - получават се контракции. Каквито аз получих, но за щастие леки. Сега пак съм от лежащите. За нищо на света няма да рискувам живота на бебчо. Ще лежа и това е! След 2 седмици пак съм на лекар, та ще видим как се развиват нещата.  Praynig

# 723
  • Мнения: 735
Момичетаааа, завърнах се от прегледа. Чухме пулсче и сме пораснали. Аз в 6 г.с. имах отлепяне, но преди 2 седмици моят гинеколог ми каза, че всичко е наред. И аз естествено се поотпуснах. Започнах да лежа по-малко, а и се чувствах добре. Почнах да щъкам напред-назад и нормално след близо месец лежане всичко ме болеше и исках да се отърва от леглото. Да ама не, бебчо иска лежане и пълен покой, защото пак има съвсем леко отлепяне. Освен това през последните седмици, станах много раздразнителна и виках за най-малкото, а това също оказвало влияние - получават се контракции. Каквито аз получих, но за щастие леки. Сега пак съм от лежащите. За нищо на света няма да рискувам живота на бебчо. Ще лежа и това е! След 2 седмици пак съм на лекар, та ще видим как се развиват нещата.  Praynig

Браво, Цветно за хубавите новини! Почивай си и мисли за хубави неща...

# 724
  • софия
  • Мнения: 290
Цветно много много силно стискам палците всичко да е наред до края! Hug Praynig И аз съм станала истерична - хормони! Ще трябва да намерим начин да се контролираме!  Crazy
Успех!

Момичета, правя новата тема, моля ви, ако ви няма на 1-та страница на сегашната или искате нещо да се добави/поправи да ми пишете на лични, за да го оправя за новата.Благодаря!

# 725
  • Мнения: 15
Пандичка, може да се прави ранен, втори и двата .

На мен ми казаха, че ако реша да го правя ранния е логично да направя и втория, защото с всички кръвни и ултразвукови изследвания от БХС1+ и БХС2 се изготвя  т.нар
БХС1+2 „интегриран риск” .

Цветно, знаех си, че бебето е ок! и сега си знаеш - почивай пък нека болят кокалите   bouquet

Последна редакция: пн, 24 юни 2013, 11:48 от Вебо

# 726
  • Мнения: 21
Аз сега в събота на 29.06 съм на ранна ФМ при моя доки и ще ми струва 50лв+ запис на флашка  Simple Smile

Цветно  Hug почивай си и не се натоварвай.

Браво на вас за срещите,вече се организирате,ама то повечето сте Софиянки  Grinning

Я,Варненки да се преброим и ние  Laughing

# 727
  • UK
  • Мнения: 5 999
Аз сега в събота на 29.06 съм на ранна ФМ при моя доки и ще ми струва 50лв+ запис на флашка  Simple Smile

Цветно  Hug почивай си и не се натоварвай.

Браво на вас за срещите,вече се организирате,ама то повечето сте Софиянки  Grinning

Я,Варненки да се преброим и ние  Laughing


Здравейтееее   bouquet
Ей ме, кой ме вика  Joy Ау днес няма слънце, но е такъв задух тук ooooh!
Цветно ще лежиш и всичко ще е наред, аз мисля, че бебчо ще се закрепи и пак ще можеш да си щъкаш скоро Hug

# 728
  • Мнения: 2
Цветно, бравоооо !!! Много се радвам, че всичко е наред!  Grinning

Аз с миналата бременност правих само късния БХС. Доки ми каза, че ми го пуска само за мое успокоение, защото тя е видяла каквото е имала да види и гарантира, че всичко е наред. Ще видим какво ще каже този път.

Аз си взех направлението за ЖК и съм много доволна. Най-после парите за осигуровки да не отидат зян! За температурата ми каза, че е нормално да качвам и нищо да не взимам ако е под 38. Иначе нищо друго ми няма като изключим кашлянето, но аз него ще си го влача поне месец. Винаги е така при мен.

# 729
  • Мнения: 128
Цветно, и аз съм го забелязала, като се нерви и тревожи човек, дето се вика, сам си вреди! Една приятелка ми даде следния простичък, обаче работещ съвет: представяй си бебето визуално! Представяй си го здраво, красиво, с еди какви си очи, с еди каква си косичка, как му сменяш пампата, как го цункаш, как се гушка в тебе. Само хубави мисли!
Да се похваля - не издържах и ходих вчера да си пусна тест за антитела. Положителен е - имам си имунитет, карала съм я проклетата варицела!  newsm18 Ама щях да изперкам, ако не бях го установила със сигурност.
Днес ми мина БХС-то, засега знам само, че нухалната-там-каквото-се-казваше е 1.1мм и има костица, за кръвната проба ще трябва да почакам.
Тааааайно се надявах за пола нещо да ни кажат Wink - ама не би.
На този етап от развитието половите органи изглеждали еднакво, само нещо в посоката можело да даде повод да се предположи дали е момиче или момче, но при мен (нач. на 4 мес.) дори и за това е раничко. Но нека са ни живи и здрави, това само казвам!

Прояде ми се и ми се и прокупонясва даже след днешния ден, а бях се много сдухала.
Целувам ви всичките!

# 730
  • Мнения: 0
Цветно ,  Миика браво супер новини  Hug

Аз се записах за БХС за 04.07, но късен не мисля да правя само морфология в 20 седмица

# 731
  • Мнения: 2
Браво Цветно и miika, страхотни новини  Hug

Напоследък не пропускам нито една публикация, но все не пиша. Сега ще споделя и аз - днес влязох в 11г.с., а изобщо нямам никакво усещане, че ще ставам мама. Имам си всички симптоми - постоянно ми се гади и всичко останало, но странно ли е, че нямам все още никакъв инстинкт?

# 732
  • Мнения: 110
Как сте мами? Честит празник ако има празнуващи  Hug Аз да се оплача, днес се чувствам много отпаднала. Тъкмо си помислих, че вече се свършиха тези дни, защото миналата седмица бях в отлично състояние. Успях да си изчистя вкъщи и да наготвя на мъжо както си му е реда  Laughing иначе не мога да доближа печката, разходки и приятно настроение. Даже ходихме на море събота и неделя, е стоях повече под чадъра и се топнах за малко, но си беше много приятно. Уви днес съм като ударена с мокър парцал.
Между другото, да ви попитам има ли сред вас блондинки? Как процедирате с боядисването? Аз от както разбрах за бебо не съм слагала боя на косата си. Разбрах, че на някой не им пречи, но аз не искам да му навредя по какъвто и да било начин все пак си е перхидрол. А така ме дразни разликата, корените ми си личат от километри. Вече се замислям дали да не си потъмня косата и да не се терзая с външния си вид  Crossing Arms

# 733
  • Мнения: 97
Привет мамиии! Аз тъкмо се връщам от лекар, абе това мойто бебе много шавливо hahaha като ми се размръцка, не могат да го хванат за снимка. Crazy И иначе пораснали сме и то много. Следващия път след 2 седмици ще правим БХС, четох доста за това изследване, но смятам да се доверя на моя лекар, тъй като ми е първа бременност и не съм много запозната ще правя каквото ми кажат. Моят доки е супер и му имам пълно доверие.

Бройте ме и мене за разходките в Южния парк, а пък скоро южните мами можем да си спретне една среща на сладолед там.
Цветно, радвам се че нещата се нареждат и бебока е добре.
Гушки на всички мамита Hug и пожелавам прохладен следобед.

# 734
  • Мнения: 735
Как сте мами? Честит празник ако има празнуващи  Hug Аз да се оплача, днес се чувствам много отпаднала. Тъкмо си помислих, че вече се свършиха тези дни, защото миналата седмица бях в отлично състояние. Успях да си изчистя вкъщи и да наготвя на мъжо както си му е реда  Laughing иначе не мога да доближа печката, разходки и приятно настроение. Даже ходихме на море събота и неделя, е стоях повече под чадъра и се топнах за малко, но си беше много приятно. Уви днес съм като ударена с мокър парцал.
Между другото, да ви попитам има ли сред вас блондинки? Как процедирате с боядисването? Аз от както разбрах за бебо не съм слагала боя на косата си. Разбрах, че на някой не им пречи, но аз не искам да му навредя по какъвто и да било начин все пак си е перхидрол. А така ме дразни разликата, корените ми си личат от километри. Вече се замислям дали да не си потъмня косата и да не се терзая с външния си вид  Crossing Arms


Аз  постоянно  съм отпаднала и викам майка ми да ми помага с готвенето и чистенето.
Аз съм поначало руса, но понякога на 2-3 месеца за разнообразие се боядисвам, но с безамонячна боя. Сега като е лято, а и заради бременността мисля да пропусна, защото така или иначе нямам разлика в цвета, а и от слънцето ми става светла като слама.
Иначе, ако си вземеш някаква безамонячна боя или на растетителна основа, не би било проблем, поне така се препоръчва при бременност.

Общи условия

Активация на акаунт