Подлежат ли на кражба партньорите?

  • 24 910
  • 511
  •   1
Отговори
# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И много са ми смешни начинания като да ходиш да се разправяш с момичето, да и проверяваш телефона , да на говорим, че има и далеч по селски изцепки като физ. разправа и т.н т.н.. Tired
Не са смешни, жалки и унизителни са за прилагащия ги. Ще ме зареже някой си заради друга, като обвини нея, че тя го е откраднала, и аз ще хукна да му се моля и да се разправям с нея. Че защо? Саморазправа ще има, но с него, след което всеки поема пътя си.
Няма да забравя излагациите на една такава на предишната ми месторабота - то не бяха ровеници в телефона на мъжа й, то не бяха обажданици от фирмения телефон на всеки номер оттам, то не бяха излизания за проверки кой живеел на еди-кой си адрес ... И постоянните змии и гущери срещу "курвата". За доброволното участие на нейния убавец - нито дума. Ми към днешна дата, доколкото разбрах, той е откраднат от поредната и сега тя била на мушката.
Как не им стана ясно, че никой не може да принуди човек да направи нещо, ако сам той не пожелае.

# 16
  • Мнения: 563
Ами да, както писах по-горе, така е за мен. За другите хора, не зная.

човек само и само да запази това, което има!

сори, но ако мен някой ме "има" наистина, то няма никаква нужда да ме "пази". Ако пък не, то няма сила на земята, която да ме принуди да съм с него, ако аз не желая.  Това с пазенето е бошлаф работа, както казваше баба ми  Simple Smile  Ще ме пази, но от мен самата, не от другите. И за протокола, виждала съм подобен цирк в действие, продължи около година, абсолютна агония, не мога дори да употребя думата "връзка". Нали не мислиш, че въпросната успя да го "опази"?  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
едни успяват, други не успяват. Но в такива ситуации няма правилно и неправилно, а всеки гледа да спасява каквото може и както може.

# 18
  • Мнения: 563
Е хубаво, нека е както ти казваш. За мен няма смисъл да спасявам нещо, което не желае да бъде спасено. Щом за други хора има, ок. Аз съм пас, пирова победа не ми е по вкуса.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Силви, ако се поразровим малко в живота ти, най-вероятно ще се окаже, че вече си се борила за нещо, което в очите на другия не си е заслужавало да бъде спасявано или ти впоследствие, след някакво време си се чудила сама на себе си защо си се борила. В любовта на хората им се случва поне веднъж в живота да се борят за някой от интимните си партньори. Това дали си заслужава или не го решава субектът в двойката-тройката, а не обектът на спасяване. Ако А има връзка с Б, а Б вече има нова връзка или забежка, но А реши да спасява Б, то няма никакво значение, че Б не иска да бъде спасяван, защото А не го пита, а направо започва да го спасява.

# 20
  • Мнения: 6 365
Мисля, че прекалено големи способности за кибер и мобилно
следене са токсични за владеещия ги.

# 21
  • Мнения: 563
Съмнявам се, Анди, много силно се съмнявам. За любов не съм се борила, нито пък възнамерявам да го правя занапред. Самото словосъчетание е абсурдно за мен, да се бориш за любов Rolling Eyes любовта се дава доброволно, не се бориш за нея. Не идва по поръчка, не си отива по желание и е едно от нещата, които най-малко подлежат на контрол. Ако например мъж ми ме разлюби, кажи ми моля те, как бих могла да го накарам да ме заобича отново? ....  Била съм в подобно положение, но от обратната страна и честно казано, борбата на въпросният мъж тогава изобщо не ме накара да го обичам, тъкмо обратното. Опротивя ми тотално, разочаровах се и спрях да го уважавам, защото безкрайно се излагаше в борбата си за любовта ми. Звучи гадно, но е факт.
В посоченият от теб пример аз поддържам тезата, че опитите на А да спасява Б са безумни и излишни, да не кажа глупави. Обектът на спасяване Б е изобщо ирелевантен, говоря/пиша само за действията на А.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Това не е до възнамяраване. Такива неща просто се случват. на повечето хора им се случва още в ученическите години, на други в младостта, а на някои дори в пенсионна възраст. Докато е жив човек, всичко може да му дойде на ума и като действия.

# 23
  • Мнения: 563
Надявам се да грешиш. Дано не ми се случва никога, особено пък в пенсионна възраст, защото тогава изобщо няма как да разбера дали е от лИбоФ, или просто от възрастта си съм изкукала тотално Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
ще ти изглежда съвсем реално, нормално и наложително, защото ще си вътре в себе си и ще е твоята реалност с твоите аргументи. Отстрани може да изглеждаш сенилна или направо луда. То, да не дава Господ да стига човек до такова състояние, ама стават и такива работи.

# 25
  • Мнения: 814
Изрази от сорта"открадна ми мъжа" и "върза го с дете" са ми любими просто. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 17 546
Сигурно на всички ви се е случвало да чуете истории от сорта - еди коя си открадна на онази мъжа, или тая ми взе гаджето и тем подобни..
Как стават тея кражби, има ли ги наистина се питам,  или просто на хората им е удобно да вярват в тях ...
Вие как мислите?
Мисля, че им е удобно на хората да мислят така. Често някой се оставя да бъде откраднат, защото сменява досегашното си положение с по-добро. От хубаво кой бяга?! Малко хора са толкова заблудени, че да оставят едни прелестни мъж или жена, с които имат най-прекрасните отношения на света, уважават се и се обичат и да хукнат при други такива.
Понякога  обаче се случва и обратното - някой се е дал да го "откраднат", а след време си скубе косите що ли му е трябвало ми не си стоя където си беше, защото някои като станат "притежатели" на някого показват една такава неподозирана страна в характерите си, която старателно са крили до този момент. Но минава време и всеки се нагажда някак. Малко са хората, които щял живот не могат да преживеят "кражбата" на партньор и бълват огън и жупел, преследват, отмъщават...

# 27
  • Мнения: 6 365
Мисля си, че жената може да я открадне само по-качествен
мъж. Тогава "пазенето" е и въпрос на мъжка чест, виж какво стана
с Хубавата Елена.

А мъжът може да го открадне и по-нискокачествена жена. При
съпруга академик- 21-годишна кифла. При хубава жена- грозна, ама
сексуално разкрепостена. Или по-богата. Или просто с повече хъс,
или такава, която го прави заради играта.

Малка е вероятността да е фатално и невинно влюбване,
щото брачният живот като че ли укротява тази възможност.

# 28
  • Мнения: 45
Няма мъж или жена, които да не могат да бъдат "откраднати" от друг партньор, колкото и да не искат. Зависи от количеството и качеството на положените за целта усилия.

На мъжете пък специално ангелите са им изключително слаби.

# 29
  • Мнения: 563
Изрази от сорта"открадна ми мъжа" и "върза го с дете" са ми любими просто. Mr. Green

 Joy Моя биВш съпруГ така каза на приятелите си като забременях : Аз си вързах коня,вие се оправяйте! Ама после коня скъса юздите нещо....  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт