Отмяна на забраната за тютюнопушене-2013 "За" или "Против"

  • 13 038
  • 402
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 46 641
Не, Краси. Искам да кажа, че човек трябва да живее така, както се чувства добре и както смята за добре, по отношение на себе си.
Просто никога да не забравя, че е човек, и да не гледа от високо и с ирония към онези, които смятат за ок да живеят по друг начин (защото никой никога не може да бъде сигурен какво ще му поднесе живота, дори да е живял по възможно най-здравословния начин). И ако не одобрява техния начин на живот, или смята, че е опасен за него, не е нужно да им набива канчето и да се радва, че им е гадно, а просто да избягва въпросните опасни места. Не съм чула някой да е умрял, защото не е обикалял по кръчмите, спокойно, не е страшно  Simple Smile

# 316
  • София
  • Мнения: 4 878
Не съм чула някой да е умрял, защото не е обикалял по кръчмите, спокойно, не е страшно  Simple Smile

И аз не съм чула някой да е умрял, защото не е пушил по кръчмите. Т. че щете, не щете ще трябва да се съобразявате със забраната, която няма да падне.

# 317
  • Мнения: 46 641
И аз не съм чула някой да е умрял, защото не е пушил по кръчмите. Т. че щете, не щете ще трябва да се съобразявате със забраната, която няма да падне.

Така е. Мисля че е добре и алкохолът да се забрани, както и силния говор там. В дискотеките - музиката.
И пак никой няма да му стане нищо от това, че не ги посещава.
Просто няма да са вече кръчми, заведения, дискотеки, а библиотеки, спа центрове и др. подобни Simple Smile
Хубаво е човек като тръгне някъде, да знае къде отива, за да не му се разминат очакванията  Peace

# 318
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Каква забрана? Че то всичко живо, що е пушач, си пуши по заведенията. Отвън, защото вече е лято. Ето затова се чудя какво толкова върши забраната сега.

# 319
  • Мнения: 46 641
Каква забрана? Че то всичко живо, що е пушач, си пуши по заведенията. Отвън, защото вече е лято. Ето затова се чудя какво толкова върши забраната сега.

Мижи да те лажем. Държавните органи имитират някаква политика на опазване здравето на хората, а в същото време правят 100 други неща, които ги затъркват тотално  Mr. Green

# 320
  • Мнения: 12 692
Каква забрана? Че то всичко живо, що е пушач, си пуши по заведенията. Отвън, защото вече е лято. Ето затова се чудя какво толкова върши забраната сега.

Могат да си седят вътре. Ама то всичкото вътре е отворено . Климатици няма.

# 321
  • Мнения: X
Не, Краси. Искам да кажа, че човек трябва да живее така, както се чувства добре и както смята за добре, по отношение на себе си.
Просто никога да не забравя, че е човек, и да не гледа от високо и с ирония към онези, които смятат за ок да живеят по друг начин (защото никой никога не може да бъде сигурен какво ще му поднесе живота, дори да е живял по възможно най-здравословния начин). И ако не одобрява техния начин на живот, или смята, че е опасен за него, не е нужно да им набива канчето и да се радва, че им е гадно, а просто да избягва въпросните опасни места. Не съм чула някой да е умрял, защото не е обикалял по кръчмите, спокойно, не е страшно  Simple Smile
Ама виж сега, нито гледам някого от високо, нито иронизирам нечий начин на живот.Да, всеки има право да живее и да се трови (сам себе си    Peace  ) колкото си иска.
Ако обаче иска да пречи/трови мен, тук вече не съм съгласна.
Не обикалям по кръчми нон-стоп, но когато реша да отида и да изкарам приятно, не желая някой с друг начин на живот да ме опушва.
Ако имам любимо заведение, защо трябва да се лиша от него и да го избягвам, заради кефа на някой пушач, а да не се боря то да си остане за непушачи?
Както той, така и аз имам правото да го посещавам.А пушенето е лична зависимост, с която пушачът трябва да се справя сам, а не да иска другите да се съобразяват с неговия порок.

# 322
  • Мнения: 46 641
Не съм против да има и такива за непушачи, дори да са повече от другите, така че няма да се налага човек да се съобразява с другите  Peace а вече ако се разминават прекалено много с приятелите си, това е друг въпрос, защото той би стоял пред тях и при едно елементарно гостуване в дома им.

А пушенето е лична зависимост, с която пушачът трябва да се справя сам, а не да иска другите да се съобразяват с неговия порок.

Алкохолът също е лична зависимост. Защо трябва да съм зависима от това, че някой на съседната маса не може да си контролира пиенето и действията? Да забранят и алкохола по тази логика  Simple Smile

# 323
  • Мнения: 15 960
Не съм против да има и такива за непушачи, дори да са повече от другите, така че няма да се налага човек да се съобразява с другите  Peace а вече ако се разминават прекалено много с приятелите си, това е друг въпрос, защото той би стоял пред тях и при едно елементарно гостуване в дома им.
Алкохолът също е лична зависимост. Защо трябва да съм зависима от това, че някой на съседната маса не може да си контролира пиенето и действията? Да забранят и алкохола по тази логика  Simple Smile

Досега не ми се е случвало да ми пречи, че някой на масата или на съседната пие алкохол. Peace
А как да се определи кои заведения да са за пушачи и кои за непушачи?

# 324
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Алкохолът също е лична зависимост. Защо трябва да съм зависима от това, че някой на съседната маса не може да си контролира пиенето и действията? Да забранят и алкохола по тази логика  Simple Smile
Много от действията, които произтичат в следствие на алкохол, са забранени - шофиране, буйстване, бой, трошене. Ако не ти пречи с нищо, т.е. не те притеснява алкохоликът на съседната маса, тогава е ОК ситуацията. По същия начин и онези, които пушат без дим не пречат на останалите със зависимостта си.

# 325
  • Мнения: 46 641
Те може да са забранени, но щом употребата е позволена, последствията не са далеч.

А как да се определи кои заведения да са за пушачи и кои за непушачи?

Както в другите страни.

На теб може да не ти пречи, че някои пие алкохол, но ако се замислиш за всички инциденти - катастрофи, сбивания, случайно пострадали, защото са седели или минавали в близост и т.н., опасността от алкохола е много по-реална и близка по време от тази от цигарите.

# 326
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Те може да са забранени, но щом употребата е позволена, последствията не са далеч.

А как да се определи кои заведения да са за пушачи и кои за непушачи?

Както в другите страни.

На теб може да не ти пречи, че някои пие алкохол, но ако се замислиш за всички инциденти - катастрофи, сбивания, случайно пострадали, защото са седели или минавали в близост и т.н., опасността от алкохола е много по-реална и близка по време от тази от цигарите.

В кои други страни? В другите страни пушенето в затворени помещения е забранено, поне в цивилизования свят. Дори и в Германия, която толкова се спряга тук, е позволено пушенето в затворени помещения само в една провинция. Ходя да пазарувам там храна на всеки две седмици обаче и никога не съм виждала заведение, в което да се пуши в някакъв отсек от него. Нито веднъж. То е позволено, но не се прави.

Да не ходя по кръчми, защото някой има проблем със зависимостта си и да ги избягвам? Няма начин. Има закон, този закон е валиден във ввсички цивилизовани държави. На който му се пуши на закрито - съседните държави, в които може да го направи, са Сърбия и Албания. Моля.

Няма да отпадне забраната. По-вероятно е да падне правителството. Ограниченията за пушенето само ще се затягат, предстоят нови - и за производители, и за търговци, и за пушачи. ТОва е.

И, о, да, рисковете са навсякъде. Не можем да контролираме цунами и земетресения, но можем да се справим с тези, над които имаме контрол.

Последна редакция: вт, 18 юни 2013, 11:51 от Saule

# 327
  • Мнения: 15 960
Те може да са забранени, но щом употребата е позволена, последствията не са далеч.

На теб може да не ти пречи, че някои пие алкохол, но ако се замислиш за всички инциденти - катастрофи, сбивания, случайно пострадали, защото са седели или минавали в близост и т.н., опасността от алкохола е много по-реална и близка по време от тази от цигарите.

Както и преди писах, говоря конкретно за нарушаване на комфорта ми например в ресторант, а не за опасности и че ще ми навреди толкова, ако няколко часа някой  пуши до мен. А освен алкохол, има и лекарства, които са опасни при шофиране, така че всичко опира до личното съзнание на човек /и до наказания, ако такова липсва/.

И как са определени в другите страни заведенията?

# 328
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз това щях да попитам - кои са пак тези "други страни"?
За Турция, предполагам, че не става въпрос...

# 329
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
И аз това щях да попитам - кои са пак тези "други страни"?
За Турция, предполагам, че не става въпрос...

Сърбия и Албания, кафе ... За предпочитане в присъствието на децата. През зимата, ако пътуваш от там, или стоиш гладен, или ти опушват детето. Сега, предполагам, ще ми обяснят, как мога да му отрежа една филия бял хляб от супермаркета, като не искам да го опушват  Wink

Общи условия

Активация на акаунт