Отмяна на забраната за тютюнопушене-2013 "За" или "Против"

  • 12 971
  • 402
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 46 572
Сърбия и Албания, кафе ... За предпочитане в присъствието на децата. През зимата, ако пътуваш от там, или стоиш гладен, или ти опушват детето. Сега, предполагам, ще ми обяснят, как мога да му отрежа една филия бял хляб от супермаркета, като не искам да го опушват  Wink

Да не преувеличаваме. Аз говоря за нощни заведения и кръчми, смятам, че не са местата, на които децата ни получават залъка си  Simple Smile

За това къде се пуши и къде не, няма да повтаряме цялата предна тема. Там подробно за описани законите в различните страни. Да, има няколко, които се броят на едната ръка с пълна забрана, има и други с по-свободен режим, има и такива, при които въобще не се спазва, както и различни с право да правиш частни партита, и т.н., и т.н.
Просто не харесвам крайностите, това е, всеки има място под слънцето.

# 331
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Oх, и аз не харесвам общите приказаки, ама... Simple Smile


Да, има няколко, които се броят на едната ръка с пълна забрана, има и други с по-свободен режим, има и такива, при които въобще не се спазва, както и различни с право да правиш частни партита, и т.н., и т.н.

И къде, къде?
"с по-свободен режим"  newsm78

# 332
  • Мнения: X
А пушенето е лична зависимост, с която пушачът трябва да се справя сам, а не да иска другите да се съобразяват с неговия порок.

Алкохолът също е лична зависимост. Защо трябва да съм зависима от това, че някой на съседната маса не може да си контролира пиенето и действията? Да забранят и алкохола по тази логика  Simple Smile

Ако някой си пие дневната доза алкохол на съседната маса, той вреди само на себе си.ДАли ще изпие 1 чашка или 1 литър, това по никакъв начин няма да ми повлияе.Обаче, ако пуши, ще ме опушва и мен.    Laughing
А за последващи действия от пиенето също има закони.И съответни наказания, ако не се спазват. Също както при пушенето.

# 333
  • Мнения: 3 241
Oх, и аз не харесвам общите приказаки, ама... Simple Smile


Да, има няколко, които се броят на едната ръка с пълна забрана, има и други с по-свободен режим, има и такива, при които въобще не се спазва, както и различни с право да правиш частни партита, и т.н., и т.н.

И къде, къде?
"с по-свободен режим"  newsm78

Сега ще кажат в Германия. Да в някои провинции има разрешение за нощни заведения.
Но примерът не е добър за нас, защото там хората спазват забраната по принцип.
В България малко да се отпусне и ще стане страшно.

# 334
  • Мнения: 46 572
И къде, къде?
"с по-свободен режим"  newsm78

7 европейски страни са с пълна забрана. В 3 от тях - Испания, Литва, Кипър, се обсъжда отмяната.
Къде, къде, Австрия например, Германия, във Франция не, но пък не се спазва  Simple Smile Холандия също разхлаби режима, в Испания има Клубове на пушачи.
Наистина ли е нужно да повтаряме това във всяка тема. Всеки може да намери информацията, ако го интересува  Peace

Краси, явно е въпрос на личен избор, аз предпочитам да имам избор и да избера дали да седна в заведение за пушачи или непушачи, отколкото да не знам кой ще ме блъсне или удари, защото е пил.
Пък после нека го наказва, като те е утрепал или осакатил, голям праз.

Сега ще кажат в Германия. Да в някои провинции има разрешение за нощни заведения.
Но примерът не е добър за нас, защото там хората спазват забраната по принцип.
В България малко да се отпусне и ще стане страшно.

Ти сериозно ли си мислиш, че пълната в момента се спазва?  Joy

# 335
  • Мнения: 15 268
Уважаеми НЕпушачи,
Когато сте на съседната маса и дима от моята цигара ви пречи, моля не ми правете физиономии. Пушенето на открито НЕ Е забранено.
Заведенията не са и място за бебешки колички с ревящи бебета. Няма забрана, но да разместиш половината маси за да намъкнеш количка/и и да гледаш страшно към пиещите бира и пушещи ми идва в повече.

# 336
  • Мнения: 3 241
Не, не мисля, че се спазва.
Ама иначе какво ще стане?

Мама-Нана, има нещо наречено възпитание, то включва и да не опушваш околните.
Затова например на спирките пушачите застават настрани.

# 337
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911

Ти сериозно ли си мислиш, че пълната в момента се спазва?  Joy


Аз не мисля. Аз знам. В някоя част на Германия съм всеки уикенд.

# 338
  • Мнения: 46 572
Имам предвид забраната в България.  Simple Smile

# 339
  • София
  • Мнения: 12 461
Имам предвид забраната в България.  Simple Smile
И закона, който забранява да се краде не спазва и този, който забранява да се убива, но това не е повод да бъдат отменени, а само да се търси начин да се спазват.

# 340
  • Мнения: 46 572
Не смятам, че има място за сравнение, но явно нямате други доводи, затова стигате до дивотии  Simple Smile

# 341
  • Мнения: 24 467
Може ли да спомена, че то и данъчните закони не се спазват... у нас.
Аз тях желая да бъдат отменени...

# 342
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Да не преувеличаваме. Аз говоря за нощни заведения и кръчми, смятам, че не са местата, на които децата ни получават залъка си  Simple Smile
Ами приеми, че доста от порасналите ни деца непушачи, си плащат следването както работят точно на такива места.

Ако сега открием и начин забраната наистина да се спазва, ще взема да почна да си уважавам управниците Mr. Green

# 343
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Не смятам, че има място за сравнение, но явно нямате други доводи, затова стигате до дивотии  Simple Smile

Ти не смяташ, но за щастие има законотворци, които са критична маса и смятат. И те са повече от онези, които не смятат. И не е нужно да разбираш защо Бояна е дала такъв пример или да разбираш защо не е в интерес на обществената безопасност да се пуши на публични места. Смисълът на законите е не да ги разбираш, а да ти попречат да вредиш.  

Доводи до тук се изразиха поне 1000, институциите ги смятат за сериозни, но щом не ти стигат...  Wink

# 344
  • София
  • Мнения: 12 461
Не смятам, че има място за сравнение, но явно нямате други доводи, затова стигате до дивотии  Simple Smile
Защо да няма място за сравнение, кагота има един принцип той трябва да е приложим към всичко, за да е принцип. Законите имат смисъл и трябва да се намират начини да се спазват, а не да се отменят. А смисъла е именно най- малко загуби, а не най- големи печалби, т.е. не е нужно всички да са доволни, а да се гледа общо какво е най- добро за най- много хора. В случая несъмнено е най- добро да се пуши по- малко и на по- малко места. Факта, че наркотиците са забранени не прави употребата им невъзможна, на я прави нелегална, т.е. по- трудна и това намалява възможността да бъдат употребявани. Тук вместо да се грижим да има къде да с пуши е добре да помислим за следващи стъпки и по отношение на алкохола, защото си имаме половин милион алкохолици.

За останалото вече ми е досадно да казвам едно и също, само ще напомня, че в заведенията работят хора и те не бива да са пасивни пушачи.

Общи условия

Активация на акаунт