Слънце весело пече- НОЕМВРИйчето мечатае за море!

  • 29 502
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1
Дами да ви питам някоя от вас купила ли си е кехлибарено герданче за детето? Помагало при никнене на зъбки и нервност. Вчера видях една позната, която е купила такова на малката и доста ми го похвали. В чуденка съм дали да взема и на Моника. Ето това е сайта, от който го е поръчала http://amberlino.com/

# 691
  • Мнения: 531
el_vn сестра ми е взела на нейния мъж Simple Smile  Да ти кажа вече е по-спокоен, но не знам дали е от гердана.
Маги, също като Рони е с много малък крак и никакви буйки не и стават. За това се разхождаме по боси крака, без чорапи. Чувала съм, че е най-добре при прохождане, а бабите само ни гледат и обсъждат Mr. Green
Тази сутрин към 4ч. станах до тоалетна и като пипнах Маги-гореща. Температура-37,5. Махнах и тениската, поразхладих я, и спадна до 37. Сега още спи, но преди малко я мерих беше 37.1, после 36 и нещо. Нищо не съм й давала дано да й мине Praynig
И сега да ви почерпя за порасналата ми госпожица. Не е истина колко бързо пораснаха!


# 692
  • София
  • Мнения: 3 123
дейза.честита ви месечнка.Никола в нас ходи бос,но на площадката не става- нашата е много смотана и има много трънаци и боклуци.Редовно я метем и чистим,но вечер се събират разни пубери и след тях е страшна кочина. ooooh!На баткото разрешавах до скоро да се събува поне в пясъчника бос,но от как си омазаха количките с кучешки лайна в пясъчника  Close и това не давам.
Просто ми писна от тези пумяри ви казам.Два огромни песа си седят редовно там и сутрин мъж ми постоянно вижда едното да си лежи в пясъчника.То от пумяри,човек и на площадката не може децата да си изведе.А на спирката е чудо- 4 огромни песа лаят и се стрелкат по колите и на ММ му захапаха бронята на служебната кола.

Ние бяхме на ДК - качил е 360 гр. (10 060 гр. е ) и +1 см. ( 76 см. ) - като цяло е пораснал малко за 1м. ,на фона на качването до сега(под 600 гр. не е качвал до сега) ,но яде доста и е мнооого подвижен ,та според мен си е доста ок.Пъпките му бяха почти изчезнали,но както и мислех не са били от глутена ,защото и педи каза,че единствено диария може да има от него ,не и пъпки.
 Една приятелка ми даде проходилка преди време и го слагам чат пат,но малкото палавниче прави белички с нея. LaughingОтива да огъва щорите ,отваря хладилника,отваря и шкафовете .Като го сложа и за секунди се ориентира къде,какво може да свърши.

витанова,дано да е добре беби.Май е по-добре да смените проходилката,щом толкова лесно се  обръща ,явно не е стабилна.
По принцип е много важно да е хубава проходилката,защото може да доведе и до изкривяване на гръбнака ,освен че е опасно за падания.

# 693
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Deiza, честита 8 месечинка! Все така да ви радва хубавицата Маги!

Аз да ви се оплача. Моето диване уж не може да пълзи, а оная вечер съм опънала дивана в кухнята и тя най-навътре. Тела ми звънна и отидох да го взема. Нямало ме е не повече от 4-5 секунди и се тупна това дете. А точно до диване ( на 20 см разстояние) има стъклена маса. Как се е прохлузила през това разстояние незнам. 2 дни имаше червено петно на главата. Звънях на личната и ест. не можах да се свържа. Изнамерих тел на детския спшен, че от там поне ме успокои жената Simple Smile

Аз съм в голяма чуденка. Кое да въвеждам: глутен ли, жълтък ли, месо ли?
Ако е глутен с какво?

Иначе буйки вчера взехме на КК летния вариант. Пробвахме и на Беко, но на КК ми се сториха по-удобни.

# 694
  • Мнения: 73
Добър ден!

Витанова дано нищо му няма на детенце. Проходилката ни е с 6 колелца и до сега не е имало проблем и дано да няма.

Аз пак искам да живея в Сф. Щом ми се приходи на Джъмбо, искам да живея в Сф.  Mr. Green За съжаление у наше село няма частни кухни. Има само една държавна. Ще я пробвам, ако не става ще продължа да си готвя аз.

Да вземете да пишете повече днес, та да изпишем темата и си видим колажите на 1ва страница?  Mr. Green

# 695
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Кукумел, може да започнеш с овесена каша. Тя е с най-ниско съдържание на глутен доколкото си спомням и е удачна за първоначален прием. Тъй като сте на ЗВБ може би ще не по ок за Еличка с коричка хляб.

# 696
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Вчера писах имейл на Слънчо за млякото в пюретата, вижте какво ми отговориха:

Здравейте,
Кашите и пюретата "Слънчо" се произвеждат с пълномаслено сухо краве  мляко.

Колебая се дали да пиша и на Ганчев, защото една продавачка ме убеждаваше, че са правени с АМ 2.

Иначе, Гери: zlatina.nikolova@gmail.com

# 697
  • Мнения: 307

vitanova Махни го тоя паяк, по добре го оставяй на земята да си се развива детето. Не е толкова мръсно, пък и да е имунитет. Аз Лили я оставям на земята и влизам да се къпя, най много както седи седнала да падне като круша Simple Smile

puphi Ако се притесняваш за млякото в кашите си ги прави ти. Не е сложно, трябва ти само хубав пасатор.   

2 с.л. (ориз, елда или каквото искаш) по желание 1 ч.л. захар и вода колкото искаш и да ври докато хубаво се развари. После с една цедка махаш водата, миеш със студена вода, слагаш за пасиране, слагаш и плод ( 2 праскови или кайсии каквото искаш) пасираш и готово. Отнема 10 мин на газов котлон.
Ако искаш да сложиш АМ 1 плод и  в топла вода ( по-малко от доза) размиваш 1 доза добавяш и готово Simple Smile

# 698
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
По- скоро за пюретата ми е дерт. Не мога да й осигуря разнообразно ядене, така както успявам с пюретата, но вече в повечето има мляко.... Супер много ме ограничава това, то ако производителите ще ме "карат" да си готвя сама, могат да се ориентират към фалит знам ли. Нали идеята е да са ми алтернатива на готвенето вкъщи.... или аз бъркам....

# 699
  • Мнения: 439
За буйките - имаме на КК , но все още не сме ги слагали номер 16/17 мисля че беше, но пак са ни малко големички

Аз докато се похваля , че моето дете не е боледувало, и днес е с температура 37.5, ака рядко и подкашля. Отделно , че отказва и храна днес, а това не ми се е случвало досега. Дано не е нещо сериозно, вече дадох панадол и ще чакам, дано спадне темп. Иначе е жизнен, вече е в паяка Party само дето не мърда ни напред, ни назад , а само играе с играчките и блъска по таблото. Предполагам , че сще свикне

Витанова, наистина сменете паяка, явно този няма да ви върши работа , пък и може да го оставяте на земята, Борко досега все на земята беше, ограждах го с възглавници , като се налага да свърща нещичко, и така

# 700
  • София
  • Мнения: 230
Vitanova, много неприятно това с падането от проходилката, дано не се откаже малчо сега от нея... при нас е голяма забава!  Grinning Това ни е любимото нещо в момента, и Точката е просто неудържима! Прави яки маневри- предни, задни, странични- страхотия!  Mr. Green От шкафовете може да отваря само 2 за момента и аз не я спирам, нека й мине меракът.
Проходилката, която ни дадоха назаем, е на "Чико", обаче без стоперите около колелата:
Скрит текст:

Луиза отказва категорично да се учи да пие от преходната чаша.  Tired Имаме на "Томи Типи", дали има смисъл да сменям марката?  newsm78

# 701
  • Мнения: 0
Юле и ние сме така с преходната чаша .И нашата е на Томи Типи , обаче аз съм решила да опитам с друга . Той с тази иска само да си играе и я бута като му давам да пие от нея  newsm78
deiza , Честита месечинка , много здраве за сладката Маги  Hug
coucoumelle , ти най-добре ще си решиш , допитай се и до док. Аз и с двамата : месо , жълтък , глутен .

# 702
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз с баткото  давах първо глутен,после месо и накрая жълтък.Сега с Никола първо месо,после глутен и пак жълтък ще е накрая.Месо само един вид съм дала за сега -пуешко.С глутен захраних вчера (минаха към 10-12 дни от захранването с месо) и давах овесена каша.След 10-тина дни ще дам друг вид месо- заешко или пилешко.

# 703
  • София
  • Мнения: 230
Емили, съседчето, което е 6 месеца по- голямо от Луиза, успешно се научи с една чаша на Philips Avent, но все пак не съм убедена докрай, че това е проблемът. Нали самата постановка на езика вече трябва да стане различна, не като при биберона, и Точката като види, че не става веднага и се отказва...  Tired newsm78

# 704
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Благодаря за съветите. Иначе захранването ни не е само по ЗВБ, ами комбинация от всички. Зависи на какъв кеф е Еличето  Grinning
Сякаш и аз се насочвам както angels прави с Никола: месо, глутен и жълтък.
За месото гледам пуешко и заешко давате за начало. Аз за телешко си мислех, че имам с гарантиран произход! Дали е тежко като за първо месо?

Общи условия

Активация на акаунт