Клиника Малинов-IMSI при док. Калчев и док. Семерджиева-2

  • 57 071
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 163
Джи-Джи, пиши какво направи с теста Simple Smile  Peace
[/quote]

Току що се обадих в клиниката и ми казаха, че ще има утре лаборатория до обяд. Така че мисля да пътувам и да си ги пусна там и чинно да си изчакам или втория тест  Praynig в понеделник или среща с др. Калчев при лош резултат. Дали ще излезнат утрешните резултати още утре или се бавят повече? Така се надявам да видя и аз най-накрая положителен резултат.  Praynig

# 61
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Джи-джи, би трябвало същият ден да излезе резулататът. Искрено ти желая да е положителен и да нямаш поводи за притеснения  Praynig Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 301
Джи-джи, в Малинов резултатът става готов до два часа, след като ти вземат кръв. Стискам палци!  Peace

# 63
  • Мнения: 163
Здравейте, момичета. Току що си дадох кръвчицата и чакам резултата. Ще ми изскочи сърчицето. Калчев беше там и прояви желание да ме види като му казах за силните болки в ЛЯ преди два дни. Всичко е ок, нямам задържани фоликули, имам доста голяма лигавица. Това дали е на добре, как мислите? Стискайте ми палци, момичета.  Praynig Hug

# 64
  • СОФИЯ
  • Мнения: 179
Здравейте, момичета. Току що си дадох кръвчицата и чакам резултата. Ще ми изскочи сърчицето. Калчев беше там и прояви желание да ме види като му казах за силните болки в ЛЯ преди два дни. Всичко е ок, нямам задържани фоликули, имам доста голяма лигавица. Това дали е на добре, как мислите? Стискайте ми палци, момичета.  Praynig Hug
Аз ти казах,че може да е там. Браво,много се радвам, че те е прегледал. За лигавицата не съм компетентна,айде стискаме палци за високо ЧХГ! Praynig

# 65
  • Мнения: 163
 Cry Просто съм съкрушена. За трети път отрицателен.  Cry  В понеделник имам среща с Калчев да коментираме резултата и да търсим евентуална причина или по-скоро решение. Перфектни ембриони и нито веднъж имплантиране, нито за ден, нито за два. Просто съм много отчаяна. Но ще продължавам да ви информирам и да ви чета. Пожелавам ви всички да станете мами до една, без изключение.  Hug

# 66
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Джи-джи, много съжалявам да видя тази новина  Tired миличка, прегръщам те. Дано док открие причината за липсата на имплантация и да ти назначи точните изследвания.  Praynig Hug

# 67
  • Варна
  • Мнения: 830
Джи-джи, кураж и от мен. Горе главата, рано или късно всичко ще бъде наред. Прегръщам те.  Hug

# 68
  • СОФИЯ
  • Мнения: 179
Cry Просто съм съкрушена. За трети път отрицателен.  Cry  В понеделник имам среща с Калчев да коментираме резултата и да търсим евентуална причина или по-скоро решение. Перфектни ембриони и нито веднъж имплантиране, нито за ден, нито за два. Просто съм много отчаяна. Но ще продължавам да ви информирам и да ви чета. Пожелавам ви всички да станете мами до една, без изключение.  Hug
Съжалявам за резултата. Но ако нямате друг установен проблем и след трети неуспешен опит питай дали да не си направите някакви имунологични изследвания./ако досега не сте си правили/
На моя позната и откриха нк клетки,въпреки че преди това си бяха правили имунологични изследвания и имунологът в Малинов казал,че вероятната причина за неимплантиране е точно тази,но никой преди това не се беше сетил да ги изследва. Всъщност тя сама си ги беше назначила и сега при следващия опит ще й правят вливания.

# 69
  • София
  • Мнения: 301
Джи-джи, много съжалявам  Sad
Дано докторът да намери правилното решение и следващия път да е успешен!  Peace
Пиши след срещата в Понеделник.

# 70
  • София
  • Мнения: 152
Здравейте момичета,

Онзи ден писах по повод на трансвагиналната лапароскопия в клиника Малинов, но писах в предишната тема, а сега виждам, че вече има нова. Дали да прехвърля отговора тук или няма значение?

Иначе и аз този месец правих опит за инвитро на собствен цикъл със стимулация Клостилбегит при
д-р Калчев. Получиха се 13 фоликула, което е доста за тази стимулация. След пункцията извадиха 6 яйцеклетки и ги оплодиха, но всеки ден загиваха по един-два ембриона и на третия ден остана само един, който замразихме. За съжаление стимулацията с Клостилбегит подтиска развитието на лигавицата на матката и тя изостава в развитието си от фоликулите. По този начин става невъзможен транфера в същия месец.

Не мога да разбера доктора като знае, че тази стимулация подтиска лигавицата, защо не дава препарати, така че и лигавицата да расте и да има транфер на свежи ембриони? Какъв е смисъла от стимулация и пункция като още в началото се знае, че няма да има трансфер? Все пак трансфера на свежи ембриони не може да се сравни с транфера на замразени?

# 71
  • Мнения: 163
Здравейте момичета,

Онзи ден писах по повод на трансвагиналната лапароскопия в клиника Малинов, но писах в предишната тема, а сега виждам, че вече има нова. Дали да прехвърля отговора тук или няма значение?

Иначе и аз този месец правих опит за инвитро на собствен цикъл със стимулация Клостилбегит при
д-р Калчев. Получиха се 13 фоликула, което е доста за тази стимулация. След пункцията извадиха 6 яйцеклетки и ги оплодиха, но всеки ден загиваха по един-два ембриона и на третия ден остана само един, който замразихме. За съжаление стимулацията с Клостилбегит подтиска развитието на лигавицата на матката и тя изостава в развитието си от фоликулите. По този начин става невъзможен транфера в същия месец.

Не мога да разбера доктора като знае, че тази стимулация подтиска лигавицата, защо не дава препарати, така че и лигавицата да расте и да има транфер на свежи ембриони? Какъв е смисъла от стимулация и пункция като още в началото се знае, че няма да има трансфер? Все пак трансфера на свежи ембриони не може да се сравни с транфера на замразени?

Добро утро, igenova. Аз също току що приключих със стимулиран цикъл за 5 дни с Клостилбегит. В деня на пункцията имах два големи фоликула и лигавица 6.5мм. Веднага след това ми назначиха някаква "виагра" , както каза доктора, на която така и не разбрх името, дадоха ми ги от клиниката около 16 глобулки за 80 лв. В деня на трансфера на 5-и ден имах лигавица 10,5 мм и док. каза, че е перфектна. Но за съжаление нямаше имплантиране. Днес ще нищим проблема и евентуално решение. Лек ден

# 72
  • София
  • Мнения: 152
Да, и на мен доктора ми даде някакви глобули + инжекция в корема, за нарастване на лигавицата. Но при положение, че два дни преди пункцията тя е 4мм, няма как за два дни да стане над 9 мм. Според мен е трябвало още успоредно с Клостилбегита да се гони и наратсване на лигавицата, защото след това е много късно и лигавицата не може да догони узрелите фоликули.
Ще говоря с доктора следващия път да не се получи отново по същия начин?

# 73
  • Мнения: 1 056
igenova - относно Клостилбегита да ясно е, че има вероятност лигавицата да не се развие, но при всеки организъм е различно. Доктора изписва него, защото е най-щадящ относно стимулацията, тоест най-леката и евтина стимулация. Но всеки организъм реагира различно, аз направих само 3 фоликула, но извадиха 3 качествени яйцеклетки. На 9ти ден, когато за първи път ме гледа (беше ми след 5 дневна стимулация с Клостилбегит) - доктора каза, че лигавицата е малко тънка и ще прецени в движение, като види как се развива, какво да прави. Е на 3ти ден след пункцията вече лигавицата беше към 11 мм - доктора ми каза всичко над 8 е идеално за трансфер, така че правим трансфера на 3 ембриона. Е факт е, че има бременност към момента с 2 бебета. Така, че не мисля, че тази практика е погрешна - просто всеки организъм реагира по различен начин - за това при първа стимулация доктора пробва с това, вече като види как реагира организма, може би при следваща ще промени схемата, но не мисля, че тази схема е погрешна - просто като всяко друго нещо, всичко е относително.

# 74
  • София
  • Мнения: 152
Maggie- ОК, съгласна съм, че всеки организъм е различен и реагира различно. Но при такива скъпи процедури + знанието на доктора за минуса на тази стимулацията, означава че трябва да се застрахова за всеки случай.
Другото което е, вас наблюдавал ли вие на ултразвук през тези 5 дни на стимулация, за да види как вървят нещата или направо ви извика за преглед на 8-ми ден?

Последна редакция: пн, 01 юли 2013, 09:59 от igenova

Общи условия

Активация на акаунт