Отговори
# 510
  • Мнения: 4 370
Здравейте!
Никола също изкара грипа. Ичка, точно кашлицата е около 2-3 седмици. Никола вече е добре и в понеделник ще тръгва на ясла. От 1 месец не е ходил, да видим как ще е.
Успех на новата работа!

Аз сега съм в процес на мислене в коя ДГ да запиша Никола. В ДГ, в която беше Иван, не харесвам госпожите, които ще са тази година първа група, но пък Никола познава ДГ и може би там ще му е по лесно. В друга ДГ, имам добри отзиви за госпожите, но някак ми е чуждо там. Simple Smile

Цвети, много неприятно, точно по празниците!

# 511
  • Мнения: 4 413
Здравейте.
Не пиша много, защото нямам време.
Ние тримата също изкарахме вируса. Аз обаче направих и гройна ангина, че не ми се размина и антибиотика.

Ичка, късмет на новата работа. В коя фирма работиш - може и на лични да пишеш де. Имам малко опит в превозите, така че ако мога с нещо, бих ти помогнала.

Хелън, много неприятна ситуация в яслата. Дано да се реши проблема.

Йоана тази седмица си постоя в къщи с гледачката, че и аз реших след боледуването да си почине още малко. От понеделник трябва да тръгне отново на ясла, косата ми се изправя само като си помисля. На всичкото отгоре тук обявиха грипна епидемия, та сега мисля дали да не стои още в къщи. Лошото е, че колкото повече седи тук, толкова повече не й се ходи на ясла. Казва, че си обича гледачката и иска да стои с нея. Било хубаво, на яслата не било хубаво  ooooh!

# 512
  • Мнения: 445
Здравейте  Hug

Цвети, много неприятна Нова година сте изкарали. Дано сега се позакрепят дечицата, че и вие...

Бюти, как е малката? Здрава ли е?

Ичка, как сте и вие? Брат ти пооправи ли се? Как се справяш на работа? За съжаление не мога да ти помогна, само стискам палци да се справиш  Praynig И аз като почвах не ме обучаваха, та се наложи сама да си свиквам, но при мен сферата не беше съвсем непозната.

Алекс не се е оплаквал скоро да са го наказвали, чат пат го подпитвам, казва "не" в повечето случаи. И госпожите са много любезни напоследък, та си мисля, че засега всичко е наред... Той си ходи с желание на ясла, радва се, иска да е там, явно се забавлява с децата... Устоя на всички вируси, засега, само малко носа му се разтече, но пресъхна много бързо. Стискам палци да преодолее, макар че в групата от 19 деца в момента ходят 5  Tired ooooh! Всички останали са болни.

# 513
  • Варна
  • Мнения: 898
Маменца, издирвам количка X-Lander XA Desert. Ако някоя от вас я има и я продава, моля да ми пише.   bouquet

# 514
  • Мнения: 4 413
Добро утро.
Замря ни темичката.
Аз не бях писала доста време, а честно и нямах желание за писане. С нервите покрай яслата нямах желание за нищо.
Вече тихичко мога да се похваля, че от две седмици всичко се нареди. Бях я оставила за една седмица с гледачката да си почине и след това стана нов човек. Чак не смея да се зарадвам, но силно се надявам така да продължим и занапред.
Не вярвах, че някога ще мога да я заведа спокойна на ясла и ще си тръгна усмихната сутрин, но ето, че и този момент дойде.

Пожелавам хубав ден на всички и приятен уикенд.

# 515
  • Мнения: 984
Браво на Йоана! Добре ви е започнал деня Simple Smile
И Йосиф тръгна на държавна ясла тази седмица. Той преди това ходеше в Смехуро по цял ден, така че нямаше драма. От първия ден остана да спи. Дори като го вземах се сети, че му се пишка и се затича обратно в стаята. Подозирам, че тайната на успеха е ТВ и детски, но не знам със сигурност. Понякога казва, че са гледали, понякога не били гледали.
Всъщност яслената група изглежда много добре. Аз си представях изправено дете в кошата, което плаче по цял ден и сополът му е до колената. Няма такова нещо. Подновили са доста неща - хареса ми.
Само да са здрави, но до сега при нас не съм забелязала нещо притеснително. Аз вътре не влизам де, само при гардеробчетата като се засека с някого.

# 516
  • Мнения: 4 370
Никола тази година е ходил само три дни на ясла. Simple Smile Един път беше болен, после голям студ и сняг, после батко му ваканция , 'айде и той с него. От понеделник вече започва, дано да не е забравил.

# 517
  • Мнения: 43
Здравейте,
отдавна не съм писала .....но и то няма много за четене ....наистина ни позамря темичката!
Тежичък месец изкарахме ,Дара беше позакъсала доста сериозно с третата сливица....обикаляхме по УНГ лекари ....да кажат ще я вадим ли или не ....засега ще опитаме да я свием с хомеопатично лечение !Дано успеем! Praynig
Деска,еее много се радвам за Йоанка! Айде да мине и  този зор вече при вас! Hug
М@я,браво и на Йосиф!  bouquet
На новата работа си ми е зор.....сбълсквам се с много неща.....чисто професионално нови за мен ....и чисто лични отношения!
Желая ви много здраве и повече разходки с дечицата в топлите почивни дни! Hug

# 518
  • София
  • Мнения: 142
Ани, дано не съм права, но най-вероятно ще е забравил Confused  Лора след 10 дни престой вкъщи все едно започна всичко отначало Confused  Трябва и почти седмица да влезе отново в ритъм.

деска, радвам се за напредъка на Йоанка.  Знам колко е трудно, когато отива по този начин сутрин, и се радвам, че можеш вече да си по-спокойна Hug

Не знам дали при всички е така, но при Лора това, че в "близнаците" живеят двама човека едновременно, важи с пълна сила.  Ту е сладка, сговорчива и добричка, ту е невъзможна, непослушна и направо проклета.  И превключва между двете състояния без никакво предупреждение Laughing  Докато е във второто, аз не съм на себе си, защото не успявам да намеря никакъв път към нея, изнервям се, карам и се и изобщо... Confused

Иначе тя вече се катери по всички столове и мебели вкъщи и рови из всички възможни шкафове ooooh!  Голямо шетане пада!  Тича и се вре навсякъде и в резултат вчера се подхлъзна и си удари главата в ръба на радиатора.  Помислих, че си е разцепила челото, отначало изглеждаше много страшно, заведохме я в спешното и се оказа, че не е дълбоко.  Но си беше страшно Sad

# 519
  • Мнения: 2 837
Горкичката Лора! И ние имахме инцидент - преди две седмици в голямото междучасие Румен си играел на гоненица с едно момиченце, подхлъзнал се и си ударил устата и носа в една пейка. Беше ужасно подут, много кръв изтече, наложи се да го лепят, но вече започна да минава. Сега пак е вкъщи заради вируса, миналата седмица беше брат му.
Та така минават дните - работа, болести, училищни и извънучилищни занимания, разходки в топлото време...
Ичка, ще свикнеш постепенно, само Дари да е здрава!
Хубав ден!

# 520
  • Мнения: 4 413
Бюти, горката Лора. Ама няма как, от тук нататък ще има доста инциденти. Дано поне да са по-леки  Peace

Йоана от снощи има ролери. От доста време искаше и най-накрая се решихме да й купим. Сега остава да се научи  Laughing

Ани, видях снимка на Румен във ФБ.

Ичка  Hug

Мая, аз също съм учудващо доволна от нашата ясла. Педагожката се справя много добре и медицинските сестри много я слушат. Разрешават им да ходят с играчки, за да могат да си ги гушкат и да се успокояват. Аз в началото не давах на Йоана, но госпожата ме помоли да й занесем нещо нейно любимо. Съобразяват се с всички "капризи" на децата и не се опитват да ги превъзпитават. Знаят на всяко едно дете странностите и навиците и ги следват. В началото имахме малко проблем с памперса, но като видяха, че тя си казва и не се напикава се съгласиха, че наистина няма нужда да нося. Сега се моля да попаднем на детска градина със същия добър персонал.

Ани, дано да не е отвикнал Никола и да тръгне спокоен отново на ясла  Peace

Хубав ден на всички.

# 521
  • Мнения: 984
Йосифчо днес се затича да влезе в яслата. Много ме радва.
Там също искат да му слагат памперс докато спи на обяд, защото са сменяли матраците и искат да си ги пазят. Разбирам ги и нямам нищо против.
Виждам, че и наборите напредват с раните. Йосиф вече е шит и лепен... И пак си е толкова бесен. Да минава бързичко на всички и да не остават белези  Praynig
Наборите говорят ли? Йосиф упорито не иска да говори. Има 5-6 думи и си ги върти. Една вечер искаше вода и аз се правех, че не го разбирам, за да ми каже "дай" или "вода"... Той си мрънка неговите думи и накрая му писна, стана, отиде в кухнята и пи вода. Ходи на логопед, там казва по нещо, но сякаш има някаква преграда да не говори. Ако се изпусне да каже нещо после млъква и дори "да" и "не" не казва, а само кима. Хем ми е смешно, хем вече си става притеснително.

# 522
  • Мнения: 4 413
Мая, Йоана говори много. Има доста богат речник, прави изречения, като цяло не млъква. Може да ми обясни, да каже какво харесва или не харесва. Възможно е да се води съвсем смислен диалог с нея. Дано това при Йосиф да не е някакъв проблем, а да си е до характер. 

# 523
  • Мнения: 4 370
Никола също много говори, обяснява се, но пък трудно му се разбира. Обикновено използва втората част на думата и като ги нареди в изречение става чудо. Аз му разбирам, понеже речника му не е толкова богат и все пак се досещам какво казва. Но има случаи в които не мога да го разбера и го питам по няколко пъти и той свикна че нещо трябва да ми го обясни и с други думи и ако пак не успея да схвана, ми става смешно, понеже го виждам че се старае, а аз не вдявам и той почва да се хили заедно с мен и голям смях пада. И когато го разбера казва : даааааааааааа!

За яслата - тръгна нормално , весел е като влиза. Лелите го похвалиха, че имал много интересен и различен поглед над нещата. Определят го като насочен към архитектурата. И моето мнение е такова, но щом и те са забелязали. Строи разни неща по много различен и оригинален начин. Научи се да рисува човечета. Все ни рисува у нас - мама, тати, бати и Ди (така казва на себе си) или Никикола.  Рисува ни хванати за ръце!

# 524
  • Мнения: 984
Ех, че мило  Heart Eyes Браво на Никола!

Общи условия

Активация на акаунт