Отговори
# 525
  • Мнения: 2 837
Мая, Явор е като Йосиф. Много малко думи, кратки - едносрични, максимум двусрични. И той ходи на логопед, но засега без особен успех - харесва му там, но не поддава Simple Smile Решила съм да го отведа на невролог, така ме посъветваха логопедите, ще видим кога ще мога да го организирам.

# 526
  • Мнения: 984
Ана2 да кажеш после как е минало. Йосиф ми е много странен - успява да каже изречение с ама ати абу ту ту  и да го разбера. С много неща е 2 крачки напред, само с говоренето е две назад. Като гледам наборите в яслата му се радвам колко добре се справя с някои неща, но това говорене... Логопедката също казва, че е умен и схватлив, много манипулативен. Според нея е повече инат. Ако прави нещо с ръце и е концентриран се отпуска и отговаря на въпросите. Като се усети обаче спира.
Също нещо странно - ако му кажа: "Кажи пиле" не иска, но ако кажа bird го повтаря. Същото беше със син и blue. Логопедката обаче каза да не го учим така, защото после съвсем няма да можем да го убедим да каже пиле и син. Косьо също проговори късно. Или аз правя някаква основна грешка с тях или е генетично  Rolling Eyes

# 527
  • Мнения: 43
Добро утро ,мили мами
Ани,еххх наистина много мило ,особено това ,че ви рисува хванати за ръце-едно щастливо дете е Никола! Hug
Ана2,важното е ,че е минал инцидентът !  Hug
Деска ,Йоанка бърборанка! Grinning
М@я,дано наистина се укаже особеност на характера на Йосиф! Hug
Дара бърбори доста ,разбира се не ги изказва думите правилно ,но обясняваме кое как .....та ок е в това отношение!
Аз имам промени на работното място,разбрахме се да съм на 6ч. от 8.30 до 15 ч. за да мога спокойно да си я взимам ,защото вчера беше последна  сама и ми стана много криво ,въпреки че беше едва 17.20 ,но повечето родители се въртят с вземането ,както и ние когато ММ беше тук ,та ги взимат дечицата към 16.30....Така че и аз ще работя на по-малка заплата ,но с такова намалено работно време.
Хубав ден ,мамита !

# 528
  • Мнения: 378
Здравейте! Аз съм сама вкъщи, това не ми се беше случвало от 100 години Mr. Green. Започнах работа, вече два месеца и отгоре, а пък малкия вече толкова не може да се оттърве от болести, реших да го спра за известно време от ДГ, поне да поотминат тия вируси. Добре че свеки го гледа, оплаква се, ама няма къде да ходи. Много имам да пиша ама все нямам време. ММ се прибра от Чехия , започна работа тук и за сега няма да мърда, дано не му дойде друг акъл Laughing. Близнак - сега го мисли едно, след 5 мин. вече е на друго мнение. Добре че малкия е рак. Бюти, моя близнак е точно такъв, не можеш да го усетиш кога се сменя и никога не знаеш в какво настроение е в момента.

И Иво не може да говори. Повтаря някакви неща, но в повечето случаи нямат нищо общо с действителността. Аз му казвам 'кажи, кажии папагал" а той - "кали, калии такатал". За мерси казва "какъм", от къде го е измислил не знам, но го ползва точно по предназначение и без подсещане. Може да каже "мама, тате, баба, дадо (за дядо)", като види някъде бебе и пищи от кеф - "бебеее". Много имитира и движения, танци. С техниката пък е напред, справя се със всичко и постоянно учи нови игри на лаптопа Crazy. Имам желание да го заведа на логопед и/или психолог, но още си търся.

Прибраха се, ставам...

# 529
  • Мнения: 84
Здравейте. Hug
След дълго време се връщам както винаги. Embarassed Simple Smile Ние сме добре, Софи ходи на ДГ, аз чакам трето детенце август и общо взето това е ново при нас. Връщам се да ви дочета. Гледам за говора сте писали аз с Крис и до днес имам проблеми, но Софи пък е голяма бърборана, а сега с френския е уникална. Как го изкарва това ''Р'' точно като белгийците. Laughing Много бързо учи френския, вече се оправя съвсем спокойно в ДГ, макар и госпожата да и е италианка и с нея да се разбират по лесно, но с децата вече бърбори на френски. Ще пиша после по - адекватно като прочета назад. Embarassed

# 530
  • Мнения: 984
Ехааа, трето детенце  Heart Eyes Честито! Лека бременност ти желая.

# 531
  • София
  • Мнения: 13 206
Ехааа, Nakri, лека бременност ти желая!  Hug Hug Hug

# 532
  • Мнения: 4 370
Трето детенце - момченце!  Hug
Накри е нашия герой!

В темата някой беше писал за магнезиево олио за венците. Моля, напишете ми как го ползвате. На моето пише че е хранителна добавка. Но на вкус е отвратително. Какво да го правя точно?  Rolling Eyes

# 533
# 534
  • София
  • Мнения: 13 206
Ani, не знам за магнезиево олио за венците, но ние у дома се жабурим с шарлан от известно време. Стяга венците и по принцип прочиства организма  Wink

# 535
  • Мнения: 4 370
Супер, имам една бутилка шарлан и хич не ми харесва вкуса му за готвене. Ето за какво ще го употребя!  Hug Да разреждам ли или така направо да жабуркам!?

И да не е спам, да напиша и нещо за Никола!  Wink Днес замина весел на ясла, Баба Марта щяла да идва и да им донесе питка и "пукики"  Grinning

# 536
  • София
  • Мнения: 13 206
Супер, имам една бутилка шарлан и хич не ми харесва вкуса му за готвене. Ето за какво ще го употребя!  Hug Да разреждам ли или така направо да жабуркам!?

И да не е спам, да напиша и нещо за Никола!  Wink Днес замина весел на ясла, Баба Марта щяла да идва и да им донесе питка и "пукики"  Grinning

Ани, шарлана НЕ става за готвене. Той е студено пресован и на високи температури се разпада на канцерогенни вещества. Той се ползва за салати и не е рафиниран. За готвене над 100 градуса се ползва рафинираното слънчогледово олио.
Ето подробно как се прави
http://www.zemianazaem.com/archives/194

Сега, разбира се в статията нещата са малко преувеличени с изказвания как това лекува страшни заболявания, ама ще добиеш представа за какво иде реч...
Аз го правих 5-6 дни, но аз например нямам проблеми с венците. Хора, които имат е добре да го правят повече. Малко е гадно да го правиш 20 мин, ама аз още със ставането без да се мия (така трябва) го започвам и докато щъкам насам-натам, будя Саше, слагам закуски и то минават 20 мин.
Ето още
http://biopogled.com/%D0%B8%D0%B7%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%8F% … 0%BA%D1%82%D0%B8/

Последна редакция: сб, 01 мар 2014, 10:15 от Vache

# 537
  • Мнения: 84
Честита Баба Марта!  bouquet Hug  bouquet

# 538
  • Мнения: 4 370
Честита баба Марта!

Ваче, благодаря за статиите, ще опитам. А шарлана точно на салати и сурови сладкиши го пробвах, но не ми допада вкуса му, някак ми е тежък. Това имах в предвид под готвене.  Peace

# 539
  • София
  • Мнения: 3 077
Честит 8 март! Поздравявам ви с една песничка, която обичам да си пускам на този ден:
http://www.youtube.com/watch?v=ndEA11r053s

Честита бременност, Накри!

Ани, аз се мажа с магнезиево олио (напоследък пропускам и пак ми се появиха схващания), но за венците ако е - мисля, че може да се жабури.

Ани2 и Мая - пожелавам ви скоро да забравите за тези грижи. На моя мъж братовчед му например до 3 години е мълчал като рибка, но после всичко се е оправило.

Ире, успех с работата и по-малко болести.

Ние сме горе-долу добре, Виктор два месеца не го пусках на ясла, но вируса не ни се размина.
Иначе си расте човека, но през нощта още се буди и в съчетание със стреса на работа съм доста изнервена, но... и това ще мине. Много ми се почива някак - ще ми се нещо като шезлонгчето, коктейлчето  Sunglasses
Целувки на всички.

Общи условия

Активация на акаунт