Лято, плаж, море + бебе ... това ни чака мацките от "Искам бебе"-тема 7

  • 25 946
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 39 473
тигъра пропи чая tooth
вече сме напред с 50 гр Party

свате, лия като си я взехме вкъщи нищо не и ставаше и само от джъмбото намерихме 47 номер бодита и гащиризони.

пропуснала съм-какви са драмите с франсетата newsm78

# 61
  • Мнения: 2 802
Момичета,
някой купувал ли е бебешки наколенки от Джъмбо? Колко струват и как изглеждат? Чудя се да чакам ли до събота или да взема на моя на Camera, намерих на един магазин за 8 лева, ето такива:
http://static1.framar.bg/product/kamera-nakolenki.jpg
Джъмбовските по-хубави ли са?

Пламен е с такива и са му много добре  Mr. Green за джъмбовските не знам  newsm78

# 62
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Добър ден!
И на нас ще ни трябват наколенки май.
Ооф,ние днеска излезнахме рано и се прибрахме и на обяд спахме и 2-та.Сега дребен стана и като се наяде към 17 пак ще излезнем докам 20.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ще му взема май още утре - едното му коляно е синьо, защото пълзи на едно коляно и едно стъпало Crazy Ама много е синьо. Ми то по цял ден да се сурка напред-назад...
Днес бяхме на мерки и теглилки, мамин глезльо вече е 10.100 кг, но на дължина не даде да го измерим - наду гайдата яко, на ваксини ревеше по-малко Crazy И се отказахме. Ще си го измеря вкъщи.

# 64
  • Мнения: X
Петеске, аз съм за, ама утре и в петък не мога  Cry
Пандата поне наколенки ми спести, не знам дали съм ви показвала, че лази като маймуна, т.е. той ходи на четири крака  Joy
Месечинке, Лоа беше купила наколенки на нейния, ако искаш ще я питам откъде  Hug
Браво на работещите  Blush

# 65
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
според вас ако сега успея да дам 2-3 дни по няколко лъжици млечна каша, за да захраня Ема с глутен и после спра да й давам пюрета, дали ще е фатално?! в смисъл такъв да я изчакам да стане просто по-голяма и директно да й дам да гризе разни неща и да се надявам, че няма да я задавя фатално .. питам, защото просто вече изчерпах вариантите, за да я приуча да яде пюрета и в общи линии варианта е, че тя отказва да яде и това е, а аз не съм склонна да измъчвам и нея и себе си като гледам пристъпите й на истерия .. питам вас защото според педиатърката просто трябва да я натискам и тъпча насила, а аз не мога психически да приема така да постъпвам с детето си, просто ви казвам като приключим с "яденето" съм толкова изцедена емоционално от това мъчение, че ходя в другата стая и плача самичка, че като Ема ме види разстроена и тя почва да плаче, а аз нямам нужда от още доказателства, че съм пълна скапанячка .. та какво мислите?!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 915
Меци  spoko, съчуствам ви искрено , много е изнервящо да се мъчиш да нахраниш дете което не иска да яде , дори и нерви от въже да имаш , ще се скъсат .......ако кашите и се усладят можеш да добавяш по някоя лъжица плодово пюре примерно, за гризенето Фейт мисля че беше пуснала линк за мрежичка за плодове , ей такава  :

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11631&cat=40

При нас към момента на всяко хранене преди да опита от манджата , мята ръце , върти глава, мрънка , ха си посегнал с лъжицата към устата и , ха сте омазали положението , поради което отвличам вниманието и с най различни предмети и така се храним, знам че пише да не се играе с нищо докато детето се храни , нооо в противен случай ще стои гладна пък аз нервна , та това е нашият начин  Peace, ти опитвала ли си да я прилъжеш с някоя жвъчка  newsm78

Месечко, и муцуни така пълзи  Crazy, но нали вече ходи , та не е посинена  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 19 юни 2013, 20:01 от libra

# 67
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
имаме си мрежичка - когато напъхам нещо в нея, просто не го искаме .. примерно краставица - ако я дам директно в ръчичките да си я стиска, я яде, като я сложа в мрежичката изобщо не отразява, все едно съм й дала нещо отровно ..

за храненето опитахме следното:

1. хранене с различни видове лъжици - като цвят, форма, големина, материал, от който са изработени - мога да ви замерям до нептун и обратно с лъжици
2. да дам любимата играчка
3. да се разнасяме на ръце
4. да се храним навън
5. някой да й отвлича вниманието с дрънкане с различни предмети - бутилки, играчки, и всичко което дрънчи
6. да слагам АМ и захар в пюрето
7. да давам пюрето с шише и биберон за каши
8. да я хранят други хора - майка ми, баща ми, мъжа ми, свекърва ми, снаха ми и още няколко човека
9. да се храни сама
10. всевъзможни комбинации от горните

единственото, което не съм опитвала е да й давам пюрето, докато спи Sad

# 68
  • София
  • Мнения: 279
Меци, остави я за няколко дни, Коко беше същия, първо може да е от зъбите, второ - от жегата, трето - като й огладнее хубаво душата може и да прояде Wink При нас мъката трая около 4 месеца, но поне си дояждаше с цица, пробутах всичко, за което се сетих, барабар с ягодите, и започна на обед да яде от моята манджа по малко. Сега яде от кухня, пред компа, гледайки Маша или Белка и Стрелка Wink

За глутена е важно да даваш поне 7 дни, защото алергията, ако не дай Боже я има, се проявява по-бавно.

Дано скоро прояде, а дотогава не я тъпчи с количества, насилственото хранене води само до травми и за двете ви Wink

Наколенки имаме и не ги ползваме - толкова е клечав, че му падат  Mr. Green От днес е горд собственик на тиранти, защото дори панталоните от миналото лято, които са му бая къси, му се свличат  Crazy

Важното е всичките да са ни живи и здрави, другото ще мине и замине, сега как ми липсва малкото бебе, което мажех с пюрета... Трябва да се радваме на всеки миг, колкото и да сме изтощени, защото той никога няма да се повтори...

Поулях се, но нещо ми е меланхолично тия дни, голямо гуш на всички  Hug

# 69
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Бютка,
питай я Simple Smile
Глутенът трябва да се дава поне един месец без прекъсване.
Меци,
аз не разбрах какво точно питаш. Ако решиш да въвеждаш глутен може да стане с каша (най-добре овесена за начало) или примерно бисквитки, натрошени в плодово пюре, каша, добавена към пюре или нещо такова. Може да пробваш да и даваш коричка хляб, кус-кус, такива неща. Но най-добре да се започне с овес под някаква форма. Всъщност Ема не иска пюрета, така ли? А какво обича да яде?

# 70
  • Мнения: 1 172
Ооооох, мила Мецанке! Hug Явно наистина много зор ти дава Ема... Confused Чета, че като й даваш в ръчичките похапва... Сещам се в такъв случай за опция, на която аз лично не съм фен, но при вас може и да е печелившата... Искаш ли да опиташ Захранване, водено от бебето? Нямам никакъв опит с него, защото и аз често пробутвах насила (та и сега понякога ми се налага, щото ми е важно да яде), ама ето ти темата да прочетеш. Може единствено паралелно с това захранване да даваш поне едни 4-5-10 лъжички каша (в случай, че не хареса и нея), защото и аз знам, че глутен се въвежда цял месец без прекъсване.

# 71
  • Мнения: 2 802
Еххх Меци ... все едно чета себе си преди няколко месеца. Мислих, че само моето дете е такова, но явно не е. Моят съвет е ... Спри да предлагаш повече зеленчукови пюрета. Каквото е хапнала, хапнала. Въвеждай спокойно глутена и започвай да предлагаш друг вид храна. Можеш до топкаш после хляб във вашата манджа, спокойно да даваш вече глутенови храни, а те не са малко. Аз го въведох с бисквитките на суит + ... никакви овеси, трици и т.н не  съм давала повече /никой да не се обижда  Mr. Green/
Скрит текст:


Много са хубави и сладки и лесно се трошат. Тях в момента ги слагам в мрежичката /два броя/ и така се кефи, щото се разкашкват и стават много яки. Направих грешката да изчакам с киселото  мляко /щото тея форуми и този нет ми завъртяха главата какво да давам и какво не/ та пак тях му ги натрошавам в кисело мляко и става просто божествено. Умира си за него /3 лъжици кисело мляко с 6/7 бисквитки слагам/ Отделно от това можеш да ги слагаш и в кисел или нишесте ако и даваш. То е много безвкусно, но с тях става  Mr. Green
Иначе Пламен си беше основно на АМ и бананова каша на Слънчо. Пробвах и други, но само банановата му харесваше. Можеш да вземеш и кус-кус на Плазмон /аз сега за закуска му правя още от него/
http://papagal.net/image/cache/data/PLASMON/89_big-500x500.png
Те са много видове, но този на топчетата е много хубав и ври точно 2 минути. Слагам само сирене /без масло/ и пасирам. Даже сиренето не го обезсолявам, защото така не искаше да яде кус-куса. Как ли не го пробвах .. и захар слагах, но детето си е искало нормален кус-кус  Mr. Green
Погледни и другите неща на Плазмон. Скъпи са, но имат хубав избор ... мисля, че имаха и безглутенови бисквити  newsm78

http://www.plasmon.bg/index.php?m=320&lang=1&id_prod_gru … =11&prodid=18

Сега мога да кажа, че от както е на кухня прояде манджи. Не всичките, но все пак яде. Има дни, в които си изяжда почти всичко от трите порции, има и такива, в които не ще нищо или пък само една манджа.  Mr. Green Понеже нашата кухня не е на групи, нещата не са пасирани ... му ги пасирам вкъщи.
В Зарата все ще имате частни кухни, пробвай няколко пъти на тях. Не се отчайвай от първия път. Пламен на втората седмица свикна с вкуса.
Въпреки, че не го бях захранила с всички /по разбираеми причини  Mr. Green/ давам смело, защото иначе просто не става... истинско мъчение си беше. Даже жълтък само два пъти го излъгах да хапне, а от месата беше хапвал само пуешко, пилешко, заешко и телешко, но пак по няколко лъжици  Mr. Green
Вкъщи му давам картофчета от нашата манджа, миналата седмица си облиза пръстите за тиквичките ни  Crazy

Друго, което много ядеше и все още хапва от време на време са млечните готови каши на Ганчев  Heart Eyes


http://www.ganchev.bg/bg/products/bebeshki-hrani/mlechni-kashi

С бисквити и банан и бисквити са му любимите. Както и една зърнин 8  Peace

Хапва и на Слънчо плодовите пюрета ... ти давала ли си вече плодови?

Давай  смело и не се притеснявай  Hug Ако се сетя още нещо ще пиша ...

Последна редакция: ср, 19 юни 2013, 22:08 от F.a.t.e.

# 72
  • Мнения: X
Месечинке, от Вис Виталис, май Фарлан била марката  Hug

# 73
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Месечинке то хубаво месец, ама неискам с пюре .. примерно да й давам коричка хляб, бисквити или нещо друго, което не се дава с лъжица, освен това единственото, което Ема обича да яде е АМ и абсолютно нищо друго .. всъщност и краставици и това е ..
Фейти ама ние грам месно пюре не сме яли .. освен това на мен Ема ми отхвърля абсолютно тотално всичко по всякакви начини .. или ако й привлече нещо вниманието и аз реша, че го ядем, то това трае точно 2 дни .. 1 ден докато го дам и 1 докато уж ще го ядем и на третия ден вече плюем, пищим, плачем със сълзи и толкова тъжно ме гледа и толкова сърцераздирателни звуци издава, че просто се чувствам като тотален изверг и просто каквото и търпение и желание да имам те просто са адски неуместни .. ние просто не можем да ядем с лъжица .. не разбирам дали е от страх от тая лъжица, дали е защото е по-уморително да се яде с нея или защото просто не искаме да се откажем от АМ, просто вече съм на ръба на нервна криза от ужас, щото от една педиатърката ми говори как ако не проядем ще ми се влоши детето, ще се наложи да влизаме в болници, да ни правят преливания, от другата страна майка ми пищи като види как съм хванала Ема за личицето с ръка и я държа неподвижно докато натъпча достатъчно в устичката й, че да не успее да изплюе всичко и да глътне дори и мъничко, от трета страна свекърва ми и мъжа ми като латерни повтарят как трябвало да съм спокойна, щото тя все някога щяла да се научи .. ама никой ей толкова не посяга вече към детето като дойде време за хранене с пюре, всеки ме гледа в ръцете и много може да дава акъли, ама до там спират .. и аз на никой нищо не мога да кажа, щот като се опъна на майка и й кажа, че искам да си идем в къщи, тя почва да плаче, че баща ми иска да се оправи само заради нея и ще умре, ако Ема не е при него, от другата страна свекървата пък откакто почина свекъра се е вкопчила в Ема като удавник за сламка и всичките искат да сме при тях и да дават акъли и ако случайно изтърва един ден някой да не я види и все едно е паднала атомна бомба в рая, всеки се оплаква, мъжа ми мели сол на главата и да ви кажа на моменти супер егоистично и безсърдечно повтарям на детето да ме гледа сега поне да ме помни, щото някой ден просто няма да издържа цялата тая психария около мен и ще се самоубия и после се мразя, че така съм й говорила и се въртя в един омагьосан кръг, точно като хамстер .. както и да е .. това не е особено по темата
Теди да пробвам ЗВД, ама Ема не иска да се храни сама .. веднъж си топна ръчичката в паничката с пюре, облиза я и ревна и повече не успях да я накарам да бръкне ..

отивам да я приспивам, че е крива до безбожие, лека вечер Hug

# 74
  • Мнения: 2 802

Фейти ама ние грам месно пюре не сме яли .. освен това на мен Ема ми отхвърля абсолютно тотално всичко по всякакви начини .. или ако й привлече нещо вниманието и аз реша, че го ядем, то това трае точно 2 дни .. 1 ден докато го дам и 1 докато уж ще го ядем и на третия ден вече плюем, пищим, плачем със сълзи и толкова тъжно ме гледа и толкова сърцераздирателни звуци издава, че просто се чувствам като тотален изверг и просто каквото и търпение и желание да имам те просто са адски неуместни .. ние просто не можем да ядем с лъжица .. не разбирам дали е от страх от тая лъжица, дали е защото е по-уморително да се яде с нея или защото просто не искаме да се откажем от АМ, просто вече съм на ръба на нервна криза от ужас

Вие пак много дни ядете ... Пламен и толкова не ядеше. Искаше си млякото и точка. Нервни кризи бол и при мен .. и сега още ги имам, но си казах Край! Няма да си измъчвам детето да яде нещо, което не харесва. Предлагам няколко пъти и като откаже спирам, защото просто не искам да го травмирам. Първата седмица от кухнята ми идеше да го хвърля от някъде ... гледам как другите деца ядът, че и за още питат, а аз разнасям още термоси, млека и шишета из паркове да го храня. Това мъчение е от края на петия месец. Сега когато се примирих и не го насилвам виждам, че има резултата. Когато ми обърне глава два три пъти спирам.

И Какъв е този педиатър дето в болница ще ви вкарва  ooooh! Кажи му, че има деца, които до 1 годинка, че и на горе нямат заместени още хранения ... не 1, не 2 а почти николко и са си живи издрави. Когато детето е готово ще прояде и тва е ... няма цал живот да е на мляко я.
В момента е важно ти да си спокойна и да не я насилваш. Спираш когато откаже.
Друг е въпроса, че към 7/8 месец започват да развиват дъвкателни способности /така пише в големите книги/ Някой започват по-рано,други по-късно. Пламен дъвчеше още от самото начало, а има мами в парка дето излизаме заедно, техните още не могат.
Спокойствие  и това му е майката.  Hug
Друг е въпроса, че аз нямам "дразнители" на главата си и си гледам детето сама ... при теб обаче обстановката е доста нажежена и май Ема го отнася  Tired Не и се съърди, ще се научи  Hug

Общи условия

Активация на акаунт