Лято, плаж, море + бебе ... това ни чака мацките от "Искам бебе"-тема 7

  • 25 976
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • shumen
  • Мнения: 18 225
Меци,успокой се.С нерви нищо няма да постигнеш.
И Дени понякога отказва да яде,но аз не се нервя вече.Тази сутрин ако ти кажа,че изяде 5 лъжици попара и ми отказа другата и го оставих.След час бяхме навънка и си изяде остатъка с малко маймонджолуци от другите майки.

# 76
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мецко един съвет от мен.Бре жена тегли им майните на всички и си седнете на д-тата с мъжо и Ема вкъщи и се успокойте.Тя те усеща.Кажи им на всички как се чувстваш и че в момента те тероризират и манипулират ужасно и това дава отражение на детето. Не и бутай насила.Няма да стане.Сложи я с вас на масата като ядете да ви гледа-дай и да близне нещо,макар и да не е съвсем подходящо и да опита.Може пък нещата да потръгнат. Извинявай че те наритвам така,ама не си пред нервна криза ами направо си гръмнала.Остави детето да те води.Ай след лекцията много гушки и моля те помисли трезво над нещата.Знам,че не можеш да оставиш вашите или свеки да страдат без Ема,но си намерете друг начин.Идете някъде за 2-3 дни сами с нея,ако не можеш съвсем да ги отбиеш да не дават акъли и вижте как ще ви се отрази.И без да се карате с мъжо-обещайте си го още преди да тръгнете. Hug
След всичко написано по-горе смятам,че моята постъпка да накарам майка ми да си тръгне,когато малчо беше на един месец е било най-правилното ми решение от много години насам Crazy
Друго няма да пиша сега,че трябва да се спи.
Скрит текст:
Бях си харесала хотел в Гърция за море и в последния момент преди да се набутам прочетох супер кофти отзиви и сега си търся нещо друго пфффууу Tired

# 77
  • Мнения: 2 802
Мецанке ... стоя снощи и си мисля за вас. Има голяма възможност да се е стресирала от лъжицата. Пробвала ли си да и даваш нещо с пръст ... давай в момент когато е в добро настроениеили се заеграва сд нещо. Пламен и преди и сега гледа Джъмбо но нета /колкото и грешно да е, но повярвайте майки, които нямате злояди деца ... колко е трудно  Tired/

http://www.youtube.com/watch?v=hrSFdb1V688

ве
че ги е научил всичките и им се смеее  Mr. Green


после ще пиша още

сетих се също, че от кашите на Ганчев има и безглутенови ... пробвай с тях мвного са хубави  Heart Eyes

И да питам по опитните. Вчеара на дребното му излязоха ситни малки пъпчици по коремчето, но тази сутрин видях, че има и по гръбчето  Thinking
Вчера беше вир вода и едвам заспа /пуснахме накрая климатика/

Дали е наистина от топлото, започвам да се притеснявам ...

не знам здали се вижда добре, но е нещо такова
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 20 юни 2013, 07:47 от F.a.t.e.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 321
В момента е важно ти да си спокойна и да не я насилваш. Спираш когато откаже.
Точно!!! Мецанке, разбирам, че си изнервена, разбирам те напълно. Но да държиш насила Ема и да и ТЪПЧЕШ в устата е огромна, огромна грешка. Представи си как ти ще се чувстваш, ако някой те хване в яка хватка и ти тъпче в устата! Честно, стана ми жал за детето! Само прочети как звучи отстрани това:
Цитат
как съм хванала Ема за личицето с ръка и я държа неподвижно докато натъпча достатъчно в устичката й, че да не успее да изплюе всичко и да глътне дори и мъничко
Спри, защото ще си докараш адски злоядо дете, което ще пищи от лъжицата и от всеки опит да му дадеш нещо да яде. Извинявай, че и аз ти се карам, ама го правя с най-добри чувства. Ти си ми една от любимите мацки тук, много ми е мъчно, че това позитивно, весело момиче, което винаги намира добра дума за всеки сега е толкова хипер изнервено. Ти си такова слънце, я верно ги наритвай всички и си гледай семейството и детето. Не позволявай да излезеш от кожата си за такова нещо. Малка е още Ема, има време бол да прояде. До годинката основната храна трябва да е мляко! Щом тая педиатъррка ти дрънка такива простотии сменяй я! Води се по детето, щом не иска да яде пюрета - да не яде. Няма цял живот да пие мляко, не се тревожи Hug

Последна редакция: чт, 20 юни 2013, 09:01 от Месечинка виторога

# 79
  • Мнения: 1 172
Теди да пробвам ЗВД, ама Ема не иска да се храни сама .. веднъж си топна ръчичката в паничката с пюре, облиза я и ревна и повече не успях да я накарам да бръкне ..
Ааааа, тука не мога да се съглася с теб! Naughty Пак повтарям, че не съм се интересувала подробно от този метод на захранване, обаче доколкото ми е попадало инфо, там няма пюрета! Просто се предлагат храни, подходящи за възрастта и най-вече в подходящ вид (така, че да не се задави детето). Ема явно не обича пюрета - дори с ръка да го яде не иска. Наистина, прочети и пробвай. Струва ми се, че ще сработи (съдя от това, че като дадеш краставичка в ръката, детето си хапва - моето до онзи ден нищо не искаше да хваща самичко Whistling ).

# 80
  • Мнения: 2 843
Мецанооо, я им тегли една майна на всички  Mr. Green Ох, извинявай, че така се изразявам, но со представям какво е някой да ти се бърка в гледането на детето. Аз при това, че нямам баби, а само една прабаба от време на време направи някой коментар ми кипва, представям си ти как си. Не нервна криза, а не знам какво ще ми стане  ooooh! Според мен и майка ти не може така да те държи заради баща ти, тъпо ми е да ти говоря така, че коя съм аз все пак. Но ако ти си спокойна и Ема ще е спокойна, отивайте си в квартирата и си се оправяйте сами, пак ще се виждате с баба и дядо и срещите ще са къде къде по-мили  Mr. Green Силно те прегръщам, не се обвинявай за нищо, ти си прекрасна мама и всичко зависи от теб  Hug Hug Hug

# 81
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
питайте експерта по неядящо дете - и аз изпадах в нервни кризи, когато идваше момент да яде, ама буквално... докато един ден си казах "ако иска"... в крайна сметка на мен няма да ми е приятно някой да се опитва да ме "натъпче" с нещо, което не харесвам или не искам... с детето е същото... тя и до ден днешен ми ги прави тези изпълнения, ама я оставям гладна  Crossing Arms

# 82
  • Мнения: 2 358
Благодаря много за пожеланията  Hug
Месечко браво за мерките
ЗВБ се дават големи парчета плод/зеленчук и се оставя бебокада си ги хване в ръка и да си ги гризка
Като ви слушам за захранването и направо ми се изправя косата предварително  ooooh!
Фейти ние имаме подобни пъпки около пампито понякога - от топлото, но пък на вратлето когато ни излезнаха такива пъпки ги обявиха за гъбички и с клотримазол ги оправихме

Ние утре сме на ДК и пак трябва да ни слагат от гадните ваксини, така че ще се изнеса към мама и тате та да помагат, че предния път беше страшно  ooooh! Дано сега по- леко да ги понесе  Praynig

# 83
  • Мнения: 2 843
Фейтун, мисля, че са от топлото пъпчиците, и Дени вчера се сдоби с такива, но днес ги няма  Hug

# 84
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
F.a.t.e. ако са само пъпките е от топлото.. следи за други и ако има на док. да каже Wink

# 85
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Мецко, предлагам известно време да я оставиш на мляко и да я оставиш когато сама прояви интерес към някаква храна, тогава да и предложиш.Не мога обаче да разбера за кЪв ти е на всяка цена дори плюейки да приеме някаква си храна, те момичетата са казали че и до годинка да кара само на мляко не е проблем.Да питам пробвала ли си да даваш нишесте с плодово пюре и АМ. Моя това най-много го яде.

Фейт, ние се сдобихме с такива пъпки когато се опитах да вкарам кайсия (от първи прием), минаха му само с вит.Ц по една ампула дневно. Докито каза да не давам кайсия, праскова и дюля (демек мъхести) до годинка. Вашето ако е от топло, би трябвало до час два да отмине, при на се така.

Бютка, ами за другата седмица ще го оставим тогава, ако някой друг се закачи до това време, ако не - ще се разберем допълнително, специално ще дойда да нащипя бузки на Панда. Hug

# 86
  • Мнения: 2 802
Пъпчиците почти изчезнаха ... явно е от топлото, но все пак ако утре се появят пак или не изчезнат отивам при педи  Heart Eyes

Имаме ли юрист в темата ... трябва да се консултирам спешно по един правен въпрос  Praynig

# 87
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Пъпчиците почти изчезнаха ... явно е от топлото, но все пак ако утре се появят пак или не изчезнат отивам при педи  Heart Eyes

Имаме ли юрист в темата ... трябва да се консултирам спешно по един правен въпрос  Praynig
Перуника, пиши и на лични  Peace, ако не става и аз мога да помогна, но не лично, ще трябва да препращам до леля ми ...

# 88
  • Мнения: 2 802
Пъпчиците почти изчезнаха ... явно е от топлото, но все пак ако утре се появят пак или не изчезнат отивам при педи  Heart Eyes

Имаме ли юрист в темата ... трябва да се консултирам спешно по един правен въпрос  Praynig
Перуника, пиши и на лични  Peace

Верно  ooooh!

# 89
  • Мнения: 1 490
Благодаря много за пожеланията  Hug

Като ви слушам за захранването и направо ми се изправя косата предварително  ooooh!



и аз и аз ... Confused

Общи условия

Активация на акаунт