Отговори
# 15
  • Мнения: 47
Здравейте мами,
И аз съм с косопад и е нещо страшно, но мисля, че едно подстригване ще подобри нещата хаха!
Да ви питам по колко пъти на ден и по колко мл АМ хапват вашите бебоците?
При нас от три дни преспиването се превърна в някакъв ад....ревем до пълно изтощение и тогава заспива, нямам предвид само вечер........през деня така или иначе не спим повече от 30-тина минути и след като се нахраним се започва.....дерем се, носим се, разхождаме се......абе големи мъки!
Обсъждате и пътувания...искам да ви кажа, че ние не сме се спрели откакто навърши 3 месеца. Всеки ден почти се вози с колата, тъй като няма кой да ни помага в момента, си е вечно с нас....по разходки, кафета, на любимия ресторант, неделя задължително се качваме в планината (пътуваме по 100тина км) (с количката или се носим с кърпата) и сме се качвали два пъти на 1800м с лифт Laughing Другата седмица и със самолет ще летим, че си искаме на моренце.....така че ако на бебоците не им се отразява зле, не мисля че трябва да се притесняваме толкова. Това си е моето разбиране, вероятно има мами, които биха ме сметнали за безотговорна,но така ги виждам аз нещата.
Лек ден ви желаем  Simple Smile
Бебка е на АМ от раждането и в момента пие 5 пъти по 150мл. А за морето съм за с двете ръце    Party ние ще пътуваме Август Grinning

# 16
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Здравейте, МамЧета...

Ние в Дружба пак нЕмаме вода...
Че то на село, при нашите не са я спирали толков често... Писна ми, бре Mr. Green  Crossing Arms!

Иначе, вече си ходихме към Бургас за Великден... не беше леко пътуване, но се оправихме...
Авгус пак отиваме на гости в Средец...
И това е момента да ви попитам за кошниците...
Нашата на Hauk вече ни е малка... Кат` вътре е като в менгеме...
Ужасно е... Направо не знам какво ще правим, защото е рано за столче...

Вашите кошници за кола, как са?

# 17
  • Мнения: 455
Привет и от мен!
Моята коса от месец насам ужасно много пада,направо в чудо съм се видяла.Все намирам някой косъм в ръцете на Дени,а е вързвам.
Моето юначе е малко мързеливо и спря да се обръща.Беше на два месеца,когато се обърна за първи път,а сега не иска.
В кошарата се върти по часовниковата стрелка.Тази сутрин го заварих обърнат наобратно и спи сладко сладко. Laughing
Ръцете ни непрекъснато са в устата ни,биба не искаме.Сърбят го венците милото...

# 18
  • Мнения: 28
И аз имам косопад, момичетааа  Cry А през бременността един косъм не ми е паднал! Дали мога да пия нещо, докато кърмя или да изчакам  newsm78

Моето момче също е много неспокойно напоследък, големи ревове между храненията, докато не се изтощи. Сърбят го много венците, кажете нещо, което помага при появата на зъбки. Мажа го с Дентинокс, но е много кратко действието му.

Разгледайте тази статия за хомеопатията при бебета и си кажете мнението или дайте други подобни да четем. Аз бях скептично настроена, защото не виждах особен ефект, но сега разбирам, че трябва много добре да се подберат симптомите за избора на лекарство.

http://homeohelp.eu/bg/homeopatiya-za-vsichki/homeopatiya-i-detz … prez-noshtta.html

# 19
  • Мнения: 388
При нас от три дни преспиването се превърна в някакъв ад....ревем до пълно изтощение и тогава заспива, нямам предвид само вечер........през деня така или иначе не спим повече от 30-тина минути и след като се нахраним се започва.....дерем се, носим се, разхождаме се......абе големи мъки!
Ina04, а да не би да му е малко храната на бебчо  Confused Пробвай като започне да реве така да дадеш малко мляко.... може да се успокои  newsm78. Калоян също има такива моменти, но май като му дам малко млекце се оправя. Иначе, поздравления за разходките  Flutter. Чудесно е, че ги приема добре и не протестира.
Вили ти се уреди с снахата трябва и аз да видя за моя убавец снахичка newsm62 .

peteto28, ние верно се уредихме и си взехме кукличка за снахичка  Heart Eyes. Ама и вашият дребчо е голяяям сладур, така че няма да е трудно да се уредите. Пък и момиченцата са ни хубави  Party.
Пеперудке, абе да ти кажа и нашата кошница взе да ни умалява  newsm78. Краката му вече опират в седалката. Ще изкараме още малко и не знам ..... може би ще се наложи да купуваме по-голяма кошница. Нашата е Чиполино Еуфория.

# 20
  • София
  • Мнения: 23
 Butterfly, и нашта е Хаук и приключих с нея, взех столчето от племенника ми- то е по-голямо, но и там е драма, защото е едно въртене, пръхтене, стои на мост и изобщо, като тръгнем с колата на някъде ми призлява, седя до нея и се правя на маймуна, за да седи мирна Sad

Ina04, АМ давам 6 пъти по 140, но тя не всеки път изяжда по толкова, вечер преди да заспи и правя 160 и спи спокойно до 6ч. Опитай да даваш по повече, може да остава гладно човечето и за това да е неспокойно.

# 21
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Така...

Аз се поразрових малко за тези столчета и от това, което прочетох,
е ясно, че трябва да се снабдим с такова от 0 до 18 кг...
Ето, тук в Бебеландия добре е описано:

http://bebelandia.bg/category/407/stol-za-kola-0-18-kg-0-1.html

Цените на по-сносните са направо "цветущи" съответно...
И честно казано пак ще започне Голямото чудене, като с количката...
400 - 500лв. за нещо такова ,
на мен лично ми се виждат страшно много, от една страна...
От друга не ми се купуват евтини или китайски еднодневки...

Същата работа е и със столчето за хранене...
Вече започнах и тях да оглеждам...
Но за десетина години са претърпяли сериозна "еволюция" с размерите...
Grande, та Grande...

Абе, все едно всички имат надпис:" Колкото по-обемисто, толкова "по-добре."...
Харесах си два модела на Chicco и Cam,
обаче не знам дали искам, да простя и прежаля "скромната" сума от 300 лв...
Можем да си го позволим, не че не можем, ама изобщо не е там работата...
Просто ми омръзна да робувам на нечии марка с надежда за малко повечко качество...
И все е относително, `щото` все се бият в гърдите,
с големите букви върху опаковката - "Made in Italy" и после...
... гледаш на вътрешното етикетче - "Произведено за Инглезина Италия (примерно) в Китай"...
Това - горенаписаното е неслучаен пример всъщност,
защото, ако знаех, че "златното" кенгуру, което купихме е китайско,
ами щях наистина да си взема китайско,
а не да ми пишат, че е италианско... само, `щот`фирмата била...
  Angry...

Отнесох се, но се ядосах...
С това прехвърляне на производството,
за по-евтина, работна ръка в Китай,
доста фирми, на които разчитах преди,
ме загубиха като потенциален купувач...

Ако щеше ми вярвайте,
ама имаме няколко дрънкалки на Baby Nova и не съм им махнала етикетите нарочно,
защото са немски, а това вече е изключителна рядкост...



# 22
  • София !
  • Мнения: 1 240

Вили ти се уреди с снахата трябва и аз да видя за моя убавец снахичка newsm62 .

peteto28, ние верно се уредихме и си взехме кукличка за снахичка  Heart Eyes. Ама и вашият дребчо е голяяям сладур, така че няма да е трудно да се уредите. Пък и момиченцата са ни хубави  Party.


Вили благодаря за хубавите думи Heart Eyes  !!
Всички бебенца са ни сладки пу пу , ФЕВРУАРките сме с най - хубавите бебета  Blush  Heart Eyes !!

Относно кошницата - Ние имаме цели две  Simple Smile . Едната ни е към количката , другата си я купувахме на Чиполино е , та тази която купихме още ни е добре , тази от количката - става , но вече малее  Laughing , но пък за столчетата още е рано !!

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 1
Здравейте! С тези кошници ме хвърлихте в смут, тъкмо бях решила, че някои неща няма да са ни нужни и тези цени ме "зарадваха", а тъкмо си викаме, че няма какво да купуваме освен стол за хранене. Разгледах ги тези публикувани тук и си харесах на Сам, че е същото като количката ни. Хем и на мен ми се виждат скъпички, хем много пътуваме и безопасността май е по-важна от спестяването на 100-200лв. Ние днес се изправихме да седнем самички, ако върви така как да го държа насила легнал още месец не зная  Thinking Лека вечер, отиваме на баня, че след 6 часа разходка...  Grinning

# 24
# 25
  • Мнения: 0
Благодаря ви момичета са съветите.....днес пробвах на хранене да давам по 180мл(въпреки, че ми се съруват доста за 4 месеца) иначе давам 150мл, да видя дали пак така ще се дерем, всичко си хапна...но със заСпиването пак фасони.....надявам се да отмине този период.
Някой да ми препоръча педиатър в Бургас?

# 26
  • Мнения: 338
Здравейте,мамита  newsm51!Честита прекрасна нова тема !

Ina04,страхотни сте,че пътувате толкова много,въпреки малкото същество!Възхищавам ти се,продължавай в същия дух!Дано да отмине този период наистина!И аз мисля,че е било гладничко ,милото,дано вече да е ок и да спинка лесно.Peace

Rossitta_,и ние бяхме така със запека Simple SmileПри кърмени бебета това даже не се води запек.Само на кърма сме,и по 4-5 дни нямахме акане.Да не те притеснява,ако иначе бебето изглежда добре и не се напъва супер много при изхождане-всичко е нормално,просто си усвоява цялата кърма.Ledaбеше писала по същия повод,че е взела да яде кивита и пила компот и изакването се получило от само себе си Laughing  PeaceМоже да пробваш-яж разхлабващи храни и ти,то си отива в кърмата и би трябвало и на бебо да повлияе.успех! Peace

Нашето кошче е супер смотано,даже марката  не знам каква е   и бебка хич не ще да седи в него...много е свита.При пътуване с кола аз я държа и се моля да не се случи нещо...
Buterfly_Lovehunter,за столчето за хранене-струва си да си вземеш хубаво столче!Моето е на Giordani.Иначе и на Чико са ми фаворити.И колкото е по-обемно и стабилно,по-добре!Нашият батко още си е на столчето(на 2 години) и се мятка като луд на него,представям си колко инциденти щяхме да имаме досега,ако беше някое от тези по-леките.А столчето е кучемарка!Разбира се,зависи и от детето,но аз залагам на по-"едрите" столчета,вдъхват ми повече доверие Simple Smile.За цените-в продавалника има чудесни предложения за по-ниска цена,моето си го взех оттам за 160лв,а е като ново!

petya_1234,много интересна статия.Както си говорихме и в старата тема като отидеш на качествен лекар-хомеопат той би трябвало точно такова подробно "интервю" да ви направи ,за да реши какво да предпише.И както виждаш не е лесно..За зъбките аз имам добри отзиви за
Дентокинд: http://apteka.framar.bg/30010137/%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE% … -dhu-arzneimittel

от познати мами.На таблетки е,пие се или като си разтваряш във вода всяка тб и я даваш на малкия,а може и да разтвориш дневната доза във водичката,която пие за деня и така да му даваш.При по-леки състояния-по1тб 3пъти дневно,а при по-тежки-на всеки час,до 6тб на ден!Предполагам,че тъй като вие все още нямате зъб по 3тб на ден ще са ви достатъчни като за начало.Има една важна особеност,че трябва да се приема продължително време,за да може като започната да избиват зъбките да има по-добър ефект..или ефект изобщо...Така,че и сега да почнете да го вземате не е рано.Това са само мои наблюдения и за всеки случай може да се консултираш и с педиатъра си Simple Smile

Други хомеопатични-Шуслерови соли: http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/in-balance-wi … essler/index.html ...Chamomilla и други.

Много целувки на всички февруарчета  Heart Eyes най-ХуБаВиТе БеБеТа Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!

Последна редакция: ср, 19 юни 2013, 01:10 от pum_pall

# 27
  • Мнения: 78
Леле, момичета, пак съм ви изтървала!

Да се запиша в новата ни прекрасна темичка.

Аз не съм качила снимки, но разгледах вашите - страхотни бебоци! Много красиви нашите дечица! Ще видим кога и аз ще се наканя да кача...

Да побързам да отговоря за хомеопатията - по принцип симптомите са много важни, но специално за кърмата си е едно - Рицинус Комунис разреждане 5 на Боарон - пие се по 3 пъти на ден, по 5 хапченца под езика. Но аз пия веднъж, тъй като толкова ми увеличава кърмата, че не смея по повече...

Относно акането - разхлабващи храни (киви специално) за втори път пробвам, та даже си го правя на плодова салата със сладолед  - за втори път действа безотказно. Пак не бяхме акали вчера, снощи изядох кивито - днес два пъти акаме по много. Иначе и хомеопатия ми изписаха като следващ вариант - алумина 9то разреждане - това за бебока - пак 5 хапченца ги разтваряш в малко вода и й ги даваш с лъжичка. И при нас беше същото като симптоматика - бебето весело, не напъва, но не ака  newsm78 Но засега не съм опирала до хомеопатията за акането - ям киви и ми плющят ушите! eat

Да се похваля - днес бяхме на консултация - много ни се радваха и ни похвалиха, но бяха изумени от шушулката като размери и тегло - 7200, 68см...!!!!  newsm44Само на кърма сме още - което допълнително ги изуми за размерите на бебката... Ама това е - мама висока, тати висок, тя каква да е... Стъпва на крачета, държи главата, набира се на ръце като я хванеш, за да се изправя... Лекарката предния път ни каза да правим повече упражнения за главата, сега ми вика "ама вие правите нещата за 5ти месец вече, намалете упражненията"  Joy

Биха ни двете ваксини отново - плака милото... след това поспа... и след това веселушка до вечерта и понеже ходих на кино с ММ, като се върнах спеше и не можах да й дам превантивно Панадол и сега само ходя я целувам за температура през 1 час и ме е шубе да заспя... А ММ къртиии, перди да легне ми вика - нищо й няма, ако щеше да вдига температура, щеше да е неспокойна... Отде това спокойствие в тия мъжеее... Whistling  Явно майките сме луди просто по децата си  Joy Тя и тя си спи, даже не сука като хората, вяно ще ме събуди след час-два, ама аз що не лягам, да ме пита човек...

# 28
  • Мнения: 40
Mama Alya, може да пробваш да се возиш на предната седалка, за да не те вижда. Доста често бебетата се "лигавят" като мама е наблизо и виждат шанс да се измъкнат от столчето. Като са самички на седалката няма на кого да се жалват и се возят спокойно.

Столчета/кошчета за кола - първото ми дете се возеше до 1г и нещо в бебешкото си кошче. Нищо, че краката опират седалката. За мен е важно да е здрав и жив, отколкото да не мрънка. Имайте предвид, че возенето с гръб към движението е най-сигурно при катастрофа, защото обърнеш ли го с лице вече го обричаш на разнообарзие от травми - на вратлето, на гръдния кош от коланите и др. Има седалки за по-големи деца, които са пригодени за возене с гръб, но са по-скъпи и стъпват на един крак на пода на колата, така че монтирането е по-сложно малко. Има доста клипчета в интернет по темата, де. Така или иначе бебе под 10-12м не знам да се слага в столче, а камо ли с лице към движението, това исках да кажа. Както за всичко останало и тук родителите си решават дали, кога и колко да рискуват Wink

# 29
  • Мнения: 0
За акането може да пробвате с череши - аз като ям малко череши и после бебока ака като за световно Simple Smile , а пък на мен изобщо не ми действат. Тъкмо им е и сезона и лесно се намират хубави.
Момичета да ви се похваля - пристигна ни сенника и много го харесах. Дано и да върши работа, че моя малчуган хич не понася да го пече слънцето. Още довечера ще го изпровам и ще докладвам как е Simple Smile
Хайде приятен ден на вас и прохладни разходки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт