Отговори

Анкета

Заглавие за нова тема

Опции:

# 45
  • Мнения: 1 236
[]Привет на вси4ки мами:)Моят въпрос е към ЛЛЛ.Бебето ми в4ера навърши 4 месеца,но от един месец насам е с упорит запек-изцяло е на кърма,в на4алото се изхождаше по няколко пъти на ден и изведнъж нещата се промениха.Имаше момент в който не беше акала 4 дена,бяхме в провинцията и си мислех,4е се дулжи на смяната на климата,но като се прибрахме в София проблема си остана и така ве4е един месец.Ака само с термометъра в дупето  или пък с Дуфалак,който по съвет на лекарката е безобиден,но гледам да не прекалявам с него,общо взето ги редувам двете неща.Нищо не съм променяла в хранителния си режим,ям много овесени ядки,ям и плодове много.бебо пие и вода ,което също знам 4е е от зна4ение,но не дава резултат.Акото и не е толкова гъсто,по-скоро изглежда едно такова как да кажа...мазно:))) и лъскаво.А видимо си е много добре,не се превива,не пла4е дори и два-три дни ако не ака си е спокойна.В4ера оба4е я заведох при друг лекар и съвета му беше да запо4на да захранвам с плодови пюрета,защото по неговте думи кърмата е излю4ително пълноценна храна и бебето усвоява вси4ко-дефакто няма какво да изака.Дали е така наистина?Баткото го захраних на 6 месеца и то със зален4укови,много рано ми се вижда за захранване,но ако трябва ще запо4на....Моля за съвет! Praynig

# 46
  • Мнения: 85
Мами ние ревем като луди от както почнаха жегите  ако не ревем то се тръшкаме изобщо не спим.Преди спеше като пор цял ден.Мислих,че е от зъби ама нали излизали от 1-3 дни ами не от зъби.Писна ми накрая и извадих коритото и шезлонга на балкона ,напълних вода ,сложих я ...рева рева 5 мин  като истричка и като и хареса....ти да видиш...то не бе едно плискане и бръмчене с уста ...голям кеф Mr. Green След плажа веднага заспа ,събуди се хапна и пак спи smile3508!Дано и утре така! newsm44

# 47
  • Мнения: 28
Мами ние ревем като луди от както почнаха жегите  ако не ревем то се тръшкаме изобщо не спим.Преди спеше като пор цял ден.Мислих,че е от зъби ама нали излизали от 1-3 дни ами не от зъби.Писна ми накрая и извадих коритото и шезлонга на балкона ,напълних вода ,сложих я ...рева рева 5 мин  като истричка и като и хареса....ти да видиш...то не бе едно плискане и бръмчене с уста ...голям кеф Mr. Green След плажа веднага заспа ,събуди се хапна и пак спи smile3508!Дано и утре така! newsm44


Йееее, утре ще пробвам и аз, че си имам едно нерваче у нас, което не иска нито легнало, нито в люлка, нито на ръце, абе....... малък ад настана.... Crazy

# 48
  • Мнения: 9
Да ни запишете и нас при февруарските бебета ако може  Алия родена на 19.02.2013 нормално термин за 09.03.2013 но избързахме малко Grinning 3.050 кг 51 см  bouquet

Последна редакция: чт, 20 юни 2013, 23:37 от Вени Цветанова

# 49
  • Мнения: 78
[]Бебето ми в4ера навърши 4 месеца,но от един месец насам е с упорит запек-изцяло е на кърма,в на4алото се изхождаше по няколко пъти на ден и изведнъж нещата се промениха.а....Моля за съвет! Praynig

Диланди, кърмата наистина е храната, която до най-голяма степен се усвоява от организма, но все пак не е добре да не ака съвсем... Поне така каза моята лекарка... Иначе на моя приятелка също й беше казал лекар, че и седмица да не е ака, щом е само на кърма, не е проблем. Имам въпрос - като пръцка мирише ли? Ако мирише, значи в дебелото черво има нещо и това нещо трябва да излезе...

А относно съвета как да стане - имам два:

1. Щом сте само на кърма, начинът е много прост - всичко зависи от теб - при мен подейства киви - даже си го правя на плодова салата със сладолед Simple Smile също така - компот от сливи... С две думи - ако ти се "разстроиш" и бебето ще се "разстрои" Simple Smile "разстройвай" се на воля Simple Smile
2. хомеопатия - амониа 9 то разреждане - препоръчано ми е при същите симптоми като при вас (не ака, не се напъва, не й е дискомфортно, яде си нормално, пишка си нормално) -  5 хапченца ги разтваряш в малко вода и го даваш на бебока с лъжичка
Пак от хомеопатията - това, което се пие от мен за повече кърма - рицинус комунис 5то разреждане, действа на течностите в организма и също помага за "разстройването" донякъде...
3. Пий МНОГО вода

За лекарства не знам и не смея да съветвам, че не съм фен и не съм и лекар Simple Smile
Моят съвет за захранването - не бързай да захранваш, поне не с тая причина. А и моето впечатление от девойките, които захранват е, че от захранването бебето допълнително се запича... Нали яде по-твърда храна, още по-трудно ака...  newsm78 Не знам - те да кажат. Ние сме само на кърма и ако устисткаме, ще сме така до 6ти месец Simple Smile

Успех!  Hug

Бъфче, Бъни, как го правите тоя номер с легена?? Не ви ли е страх, че ще се удави, т.е. нещо ще се хлъзне... Ние имаме ваничка със стопер - т.е. за подмишници и на дупето (не знам как да го обясня по-добре), но тя много рита в банята и се кефи и дори докато я къпеме не смея да я оставя за 5 минути дори... Я разкажете по-подробно Simple Smile

Вили, евтин и ултра бърз вариант за проблема с комарите - http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_24907.htm. Ние си купихме 3 броя, бели и ги накачихме - вършат чудесна работа, особено за тия пари! А и мен повече ме кефят от вратичките, защото ми приличат на мрежа и ми изглеждат по-морско   grinning039

Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 03:34 от Leda

# 50
  • Мнения: 15 223
Здравейте сладурки  Hug

Айде и аз в новата тема - страхотна е  Heart Eyes

Да разкажа за захранването ни. Във вторник бяхме при педи на преглед и ваксина. И тъй като коконата беше качила само 500 гр. за 1 месец, въпреки че си ядеше достатъчно мляко, а и бях започнала полека да я захранвам със зеленчуково пюре на обед, педи каза, че вече мога да заместя цялото обедно хранене с пюре. Каза след седмица да започна да давам по 1/4 жълтък през ден и няколко дни след това да заместя следобедното хранене с каша - без захранване. За плодовото пюре каза да го давам между храненията, тъй като то няма хранителна стойност и няма да могат да я заситят добре. Та започвам от другата седмица - тази да позахраня с повечко видове зеленчуци  Peace

А да се оплача - малката в последните 2 дни е станала доста кисела - непрекъснато мрънка нещо. Направо се чудя вече какво да я правя. А не ми се ще да я гушкам постоянно, за да не свикне на ръце - чудо голямо е  Tired

А да попитам - вашите бебоци имат ли някакъв режим на хранене и спане? Че ние имаме режим на спане и то доста сериозен, обаче с храненето хич ни няма - яде когато се сети. Гледам само да са 5 хранения на ден. Но всеки ден е различно  Rolling Eyes

Това за сега от мен - успешен ден   bouquet

# 51
  • Мнения: 78
ВЯра-А, не съм експерт, но не е ли време след третия месец да качват по по-малко от преди... И майките в градинката така казват, и лекарката ми така каза, че сега ще забави килограмите newsm78 (ние сме 7200гр по последен преглед и аз се бях притеснила за обратното, че много качваме)

С две думи, според майките в нашата градинка, сте качили нормално и техните по толкова качват Simple Smile

Леко захранване ви пожелаваме  Hug

Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 14:02 от Leda

# 52
  • Мнения: 1 236
Леда,благодаря ти за съветите,мила!като пръцка си мирише и то като на голямо:)Това за "разстройването",абе нещо не ни се полу4ава-на закуска съм с овесени ядки,ям по половин кило 4ереши на ден,ще пробвам и киви,макар 4е ве4е май трудно се намира,и с тиква не ми се полу4ава....Амониа 9то разреждане-това така ли да го търся по аптеките и всеки ден ли да давам?Зна4и да не бързам със захранването,4е и без това не ми се искаше,а и в тия жеги и без това се е изринала цялата,остава сега и от захранването да по4не с обриви и съвсем ще я втасаме...
Ина4е ми казах за този 4ахй 4е вършел работа,ама нещо много изкуствено ми се види това с "аромат" на ябълка.... newsm78
http://papagal.net/index.php?route=product/product&product_id=403

# 53
  • Мнения: 0
ВЯра-А, не съм експерт, но не е ли време след третия месец да качват по по-малко от преди... И майките в градинката така казват, и лекарката ми така каза, че сега ще забави килограмите newsm78 (ние сме 7200гр по последен преглед и аз се бях притеснила за обратното, че много качваме)

С две думи, според майките в нашата градинка, сте качили нормално и техните по толкова качват Simple Smile

Леко захранване ви пожелаваме  Hug

точно така, забавят се темповете.
от друга страна всичко, което написа Вяра -А ми го каза и на мен педи, ама аз от бързачките, дето рано захраниха, къде по нужда, къде по желание и така Simple Smile)

# 54
  • Мнения: 223
За захранването - големият ми син спря да качва след захранването - т.е. качваше по 100-200 грама. Та не знам дали захранването може да спомага наддаването. И Захари започна сега да качва по-малко (още не съм захранила) и предполагам, че след захранването съвсем ще отънее. Мисля да захранвам след 5,5 - 6ти месец. избрала съм морков. Плодове ще давам след 8мия. Така си мисля.

# 55
  • София !
  • Мнения: 1 240


Бъфче, Бъни, как го правите тоя номер с легена?? Не ви ли е страх, че ще се удави, т.е. нещо ще се хлъзне... Ние имаме ваничка със стопер - т.е. за подмишници и на дупето (не знам как да го обясня по-добре), но тя много рита в банята и се кефи и дори докато я къпеме не смея да я оставя за 5 минути дори... Я разкажете по-подробно Simple Smile


Значи аз слагам една кърпа под нея и не се хлъзга , още по малко аз през цялото време съм при нея , така че няма страшно ! Не бих я оставила сама , колко и да е малка е , нали знаеш че белята става за секунди .... Ритка във водичката , шляпа с ръце , с крака - голям кеф и е  Mr. Green , тя и в банята е така де : )))) ! Мисля да взема тия дни някое басейнче по удобно ще и за нея и за мен  Wink . Пробвай няма нищо страшно , на бебка ще и хареса после няма да иска да я вадиш  Laughing .

Мале момичета каква жега  е sweating , направо не се диша . Тя Габи от жегата милата не може и да спи като хората , и само мрънка и реве  ooooh! . Ние излизаме след 17:00 , преди това не смея , пък и оня ден бяхме на вън сутринта тя през цялото време плака , беше и дискомфортно от топлината .

Вие как обличате бебчетата за сън ?? Ние сме по едно боди и в едно лятно чувалче , че много се отвива , и това е , то не се диша Crazy .  

# 56
  • Мнения: 1 236
Бъни,как боди и лятно чувалче бе?Много ми се види....Моята е с памперса и потни4е(не боди,да и е по-леко) и не я завивам.И въпреки вси4ко цялото и гръб4е е в пъп4ици от изпотяването,те сега нали пове4ето време лежат и постоянно са им спарени гръб4етата(поне на моята)...А относно излизането,аз нямам избор заради баткото-сутрин от 9 до 12 сме навън и следобед от 17 до 20 пак,даже днес малко окъсняваме със следобедното излизане,4е се за4етох из форума нещо:)
Вяра,относно режима-нито на сън нито на храна имаме режим,когато и както дойде,важното е детето да се 4увства добре:)))

Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 17:04 от dilandii

# 57
  • Мнения: 0
днеска и ние се цамбуркахме  в коритото на терасата Simple Smile))  Инае нощем спим по боди - потниче  намятам с една тънка бархетна пелена, която за 10 мин  бива изритана и до там със завиването.. за излзиането...сутрин максимум до 10 и  вечер след 18 Simple Smile)

# 58
  • София !
  • Мнения: 1 240
Е това чувалче е тънко като весник  Mr. Green , на вместо пелена него , защото като я завия с нещо и след малко го няма  Laughing . А не смея да я оставям пък хептен без нищо от горе .

# 59
  • Мнения: 455
Привет и от нас!
Днес бяхме на консултация.Биха ни и двете ваксини.Първата изобщо не я усети,но втората малко поплака.Вече сме 6400гр.(+400гр.) и 68 см(+2 см).
Започваме захранване по съвет на педиатърката.Първо с картоф,но по разредено с АМ ,гъстота на боза.След две седмици да въвеждаме и кашите следобед.
И Дени е качил малко този месец.
Относно режима и ние нямаме такъв.Храни се на 3-4 часа,спи когато му се спи.Само вечер е железен
Къпане в 20 часа и до 21 часа е заспал.Тъй де и ние сме хора,да седнем да хапнем да се видим. Mr. Green
Вечер го обличам само с боди с къс ръкав и една тънка пелена,изритана набързо и на отворен прозорец.То не се диша.
Навън го завивам само като спи.
Крачетата на Дени хванали малко тен вече. Simple Smile
Днес купих една постелка на Бертони за летния кош  и скоро ще го слагаме.
Вили видях,че сте като нашата количка Лупо.Доволна ли си от нея и изкарахте ли летния кош?

Общи условия

Активация на акаунт