Отговори
# 60
  • Мнения: 388
Вили, евтин и ултра бърз вариант за проблема с комарите - http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_24907.htm. Ние си купихме 3 броя, бели и ги накачихме - вършат чудесна работа, особено за тия пари! А и мен повече ме кефят от вратичките, защото ми приличат на мрежа и ми изглеждат по-морско   grinning039
Леда, мерси за идеята Wink. Предложението е доста добро, но ние вече поръчахме на един познат и утре идва да ги монтира. А и като ги гледам тези са само за врати, а на мен ми трябват за прозорци.

Вили видях,че сте като нашата количка Лупо.Доволна ли си от нея и изкарахте ли летния кош?
Керина, аз определено съм доволна от количката ни. Единственият и недостатък е, че е малко по-тежка, но пък ако е по-лека си мисля, че ще е паянтова. Нямам абсолютно никакви други забележки - страхотни гуми и амортисьори и не се усещат дупки и потрошени плочки, височината е доста добра и ...... още доста мога да изреждам  Laughing. И да, изкарахме летния кош сигурно преди 1-2 месеца, че нашето клюкарче иска да гледа всичко  Shocked. Доволна съм много от коша - страхотен, закътан и затъмнен, страхотен сенник ..... Simple Smile. Ти доволна ли си?
Бъни и ние спахме с боди с къс ръкав и летен чувал, ама тази вечер махнах чувала и го наметнах с една тънка памучна пелена. Чувалчето ни е двойно чаршафче и ми се струва, че му е топло. Снощи се събуди в 4ч и до 6ч не заспа  ooooh!. Беше ужаааас!
Мами не се шашкайте, че бебоците качват по-малко последният месец. Съвсем нормално си е  Peace!

# 61
  • Мнения: 78
Амониата не съм я ползвалал - не се наложи след кивито и сливите  Embarassed НО лекарката каза - разтваряш 5 хапченца в малко вода и й го даваш с лъжичка и да видим дали ще подейства... Сигурно има някаква схема, ако не подейства до 2 часа, обаче ние като не стигнахме до там и аз не попитах. Ако искаш, мога да й звънна да я питам как се пие това чудо?

Иначе за хомеопатията - то има няколко разновидности хомеопатии (едните са на капки, ей тия соли и те са нещо такова, тия на хапченцата - аз съм ползвала само последните, на Боарон). Моята лекарка, която ме оперира с Биляна, ми се смееше и казваше - Ако питаш мен - не помага, то затова и не вреди  hahaha Та не знам дали е самовнушение, но ... при мен помага... Специално за кърмата (рицинус комунис 5) и за ръката (за тендовагинита пих няколко неща - арника и още някакви две) много ми помогнаха. А имам една мигрена, която много ме мори, и сега като не пия лекарства и нея я боря с хомеопатии - не помагат там особено  newsm78

Ние спим с летни гащеризончета - къс ръкам, къси панталонки, но доста къси, прилича си почти на боди. Аз да ви кажа не издържам и пускам климатика - за малко през деня, дори когато бебка е в стаята... Иначе по принцип докато ни няма го пускам да охлади... Сега като спи, го пускам в съседна стая и оставям вратите в апартамента отворени... Опитвам се за климатика да се ръководя по себе си, за да не я простудя.. Не знам дали постъпвам правилно, но досега не сме имали обрив, откакто свеки си тръгна...  Joy

Това с легенчетата по кое време го правите на деня? А колко градуса правите водата?

# 62
  • Мнения: 28

Това с легенчетата по кое време го правите на деня? А колко градуса правите водата?

Аз вчера към 12, на шарена сянка, за 10 мин. Температурата на водата не съм мерила, горе-долу с каквато го къпем, на мен да ми е приятна  Peace След слънчевата баня (понеже бях стоплила вода на слънце) спа като къпан  newsm44

# 63
  • Мнения: 78
Хм... шарена сянка  Thinking ... вие имате градини, бе хора... Ние на тая тераса огрята в слънце, която дори няма покривче, как да го изплющя детето... Ноооо от друга страна - нали преди раждането ходих на курс (когато си мислех, че раждането и изобщо нещо зависи от мене  hahaha) и там ни казаха, че няма по-полезно нещо за децата от слънчева баня. Така че сега слагам коритото да се топли на терасата, пък ще видим къде ще се къпеме със слънчевата вода после Simple Smile

# 64
  • София !
  • Мнения: 1 240
Едно чадърче бе душа  Mr. Green , аз така права , и нашата тераса е цялата слънчева   Nature Sunny !!

# 65
  • Мнения: 85
Здравейте мами.
Като чета май на всички бебетата са изнервени от жегата.Ние през ноща спим по боди ,което няма ръкав или по потниче+ пелена към 3-4 часа през ноща слагам понеже тогава става по прохладно.И на отворена тераса ,която притварям по някое време като се разхлади през ноща.През деня е по памперс само.Ако заспи я завивам някой път ,но стаята в която спим е най-студената в апартамента в нея слънце не огрява цял ден и се понася.
За захранването и запека какво да кажа...преди да се захраним взехме да акаме по 1 път на ден само с по-гъста консистенция вместо обичайните 3 пъти от както я захраних ака по 3 пъти,нямаме никакъв запек ,а акото не е било с по-хубав цвят от сегашния....и аз се опасявах че ще се запече ама ние все не сме като хората.Каквото и да чета по книгите и нета всичко е на опък при нас.Имам чувството ,че и с пирони да я захраня ще ги смели и изака без проблеми. Mr. Green  Яде домашно пюре от картоф и тиквичка(домашна). Сега купих само пюре от тиква и круша.Като крушата мисля да дам по някое време днес,педи по принцип каза за десерт да ги давам...И пак ще се повторя ама водата доста помага да не се запича и да има кашкаво ако,предлагам и постоянно ,пие към 150-200 мл на ден .
Леда- къпането е в тясно легенче,което пасва на тоя шезлонг(дето е едно пластмасово с ограничител м/у краката и за ръцете,то май повечето сме с такива),самия шезлонг не може да мръдне повече от 5см на горе или надолу и то с много мои усилия,а пък има и вендузи и едвам го отлепих след плажа даже.+това и аз съм до нея на едно столче ,плискам я и ръцете ми са все в коритото.А за слънцето...аз почти винаги имам пране на терасата  и не и свети ако пък няма и на някой му е мн слънчево опънете един чаршаф на простора и готово!От дерматолози знам ,че до 3 години никаква пряка слънчева светлина и затова не смея ...Водата е по-студена  от тази ,която е за къпане(ама не изцяло студена ) защото на жега в топла вода да кисне ми се вижда прекалено,нали е за разхлаждане и закаляване.Плажа е на обяд в най-голямата жега към 15ч някъде.
petya_1234 - Браво за спането много се радвам,ще му хванем цаката на тия бебешоци!
Режим нямаме(с изключение ,че си спи през ноща) ядем когато искаме ,а като се опитвам да давам на 3ч плюем и бръмчим с уста така ,че мама става в мляко цялата.В тая жега  още и намаля апетита не стига ,че и без това не е ящна ooooh!
 Hug

# 66
  • Мнения: 455
При нас първото захранване завърши с провал.На обяд дадох на Дени домашно картофено пюре и ревна.Гледа ме жално жално и се чуди какво става. Laughing
Утре ще пробвам пак.
Вили и аз съм много доволна от количката,наистина е малко тежичка,има и по тежки,но на мен не ми пречи.Вдигам я само на задни гуми по стъпалата за да стигна до асансьора.
Още сме с коша за новородено,като сме навън Дени почни през цялото време спо,а като се събуди му повдигам нивото на гръбчето.
Мисля да изкарвам летния тези дни,но ми се струва,че е рано да седи,дори на средното ниво на коша.

# 67
  • Мнения: 15 572
Здравейте сладки  Hug

Леле, в тези жеги не се издържа. Гледам по обед задължително да сме си вкъщи /пускаме климатика, докато сме навън и като се приберем го спираме, та е прохладно вкъщи/, че малката едвам издържа. През нощта я оставям да спи по боди с къс ръкав и завита с чаршафче, но през деня я държа по памперс само, че й е много топло

За килограмите - знам, че е нормално да качват вече по по-малко, но тя утре става на 5 м., а тежи 6 кг. точно. Докато бяхме в болницата тя поизостана малко с кг., заради боледуването /тогава качи 500 гр. за 1.5 м. и сега си върви по-назад/, въпреки, че на външен вид си изглежда пухкава дори, ама ..... Rolling Eyes  Абе ще видим до къде ще я докара. Иначе си яде и по жегите, въпреки, че понамали малко грамажа, от утре вкарвам жълтъка, пък кашите към сряда някъде, та ще видим дали ще ги яде и дали ще помогнат с качването

Това от нас - целувки   bouquet

# 68
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
[]Привет на вси4ки мами:)Моят въпрос е към ЛЛЛ.Бебето ми в4ера навърши 4 месеца,но от един месец насам е с упорит запек-изцяло е на кърма,в на4алото се изхождаше по няколко пъти на ден и изведнъж нещата се промениха.Имаше момент в който не беше акала 4 дена,бяхме в провинцията и си мислех,4е се дулжи на смяната на климата,но като се прибрахме в София проблема си остана и така ве4е един месец.Ака само с термометъра в дупето  или пък с Дуфалак,който по съвет на лекарката е безобиден,но гледам да не прекалявам с него,общо взето ги редувам двете неща.Нищо не съм променяла в хранителния си режим,ям много овесени ядки,ям и плодове много.бебо пие и вода ,което също знам 4е е от зна4ение,но не дава резултат.Акото и не е толкова гъсто,по-скоро изглежда едно такова как да кажа...мазно:))) и лъскаво.А видимо си е много добре,не се превива,не пла4е дори и два-три дни ако не ака си е спокойна.В4ера оба4е я заведох при друг лекар и съвета му беше да запо4на да захранвам с плодови пюрета,защото по неговте думи кърмата е излю4ително пълноценна храна и бебето усвоява вси4ко-дефакто няма какво да изака.Дали е така наистина?Баткото го захраних на 6 месеца и то със зален4укови,много рано ми се вижда за захранване,но ако трябва ще запо4на....Моля за съвет! Praynig

Здравей, dilandii ,
Немалко изключително кърмени бебета понякога се изхождат по- рядко.  Счита се, че след  шестата седмица някои от тях усвояват напълно кърмата и щом коремчето не е твърдо, не изпитват болка или дискомфорт, пръцкат (това показва, че червата работят) и когато се изакат, изпражнението е с нормална консистенция, няма причини за тревога. Счита се за нормално изцяло кърменото бебе на възраст над 6 седмици да изпразва стомахчето си само веднъж на няколко дни. Някои абсолютно здрави деца акат всичко на всичко веднъж седмично. Достатъчно е да се наблюдава бебето.

# 69
  • Мнения: 9
И ние от в4ера се захранваме с пюре от тиква взех и на хип от 125 гр. но не иска една две лъжи4ки давам и ги а тя пла4е за още  Crazy и така за два дена едно пюренце си изяде знам 4е не трябва  толкова много но много и  хареса Crazy .В жегите и ние сме в къщи по боди Mr. Green само

# 70
  • Мнения: 0
Здравейте сладки  Hug

Леле, в тези жеги не се издържа. Гледам по обед задължително да сме си вкъщи /пускаме климатика, докато сме навън и като се приберем го спираме, та е прохладно вкъщи/, че малката едвам издържа. През нощта я оставям да спи по боди с къс ръкав и завита с чаршафче, но през деня я държа по памперс само, че й е много топло

За килограмите - знам, че е нормално да качват вече по по-малко, но тя утре става на 5 м., а тежи 6 кг. точно. Докато бяхме в болницата тя поизостана малко с кг., заради боледуването /тогава качи 500 гр. за 1.5 м. и сега си върви по-назад/, въпреки, че на външен вид си изглежда пухкава дори, ама ..... Rolling Eyes  Абе ще видим до къде ще я докара. Иначе си яде и по жегите, въпреки, че понамали малко грамажа, от утре вкарвам жълтъка, пък кашите към сряда някъде, та ще видим дали ще ги яде и дали ще помогнат с качването

Това от нас - целувки   bouquet
Маце ние се родихме 3300  и без да боледуваме на 5м сигурно ще сме 6кг, сега на 18 бяхме на консултация и бяхме 5 800, 5 месеца правим на 5 юли Simple Smile Според нашата педи детето си расте и всичко е наред, а и поведението определено не подсказва за проблем ( било то  и ниско тегло).

# 71
  • София !
  • Мнения: 1 240
Е ние се родихме 3,200гр. ,  колко точно ни изписаха не помня трябва да погледна , ама около 3,000кг. . Последно като бяхме миналата седмица беше 6,010гр. , а сега на 6-ти прави 5 месеца ... Ние първия месец качихме 1,035гр. , после 800гр. , после 700гр. , и последно 500гр. . А иначе похапва , на 3 часа си яде , има една пауза след баня т.е. от към 21:00 до към 4:00 понякога до 7:00 , от там на там на 3 часа  Wink . Нормално е да почнат да качват по по - малко , то ако качват по кило на месец примерно , ще станат прасенца   Animal Pig , на годинка  hahaha !! Живи и здрави да са ни , и ние покрай тях !!!!!!!!

Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 22:30 от bunny : )

# 72
  • Мнения: 1 236
deni_k,,благодаря ти за отговора.Не смея да я оставя да не ака пове4е от 4 дни,общо взето на третия ве4е действам с термометъра,4е педиатърката ме наплаши.Акотот и е малко по-гъсто от обиконовено,но в никакъв слу4ай не бих го определила като твърдо.В крайна сметка реших още поне месец да заържим така преди да захраня,защото не съм сигурна,4е това ще реши проблема,като силно се надявам с тия "клизми" да не взема съвсем да объркам нещата.Опитвам и с по-разхлабващи за мен храни,но нищо не става.....И батко и съм го кърмила,но не сме имали такъв проблем,а тогава не ядях нито плодове,нито овесени ядки....

# 73
  • Мнения: 85
deni_k,,благодаря ти за отговора.Не смея да я оставя да не ака пове4е от 4 дни,общо взето на третия ве4е действам с термометъра,4е педиатърката ме наплаши.Акотот и е малко по-гъсто от обиконовено,но в никакъв слу4ай не бих го определила като твърдо.В крайна сметка реших още поне месец да заържим така преди да захраня,защото не съм сигурна,4е това ще реши проблема,като силно се надявам с тия "клизми" да не взема съвсем да объркам нещата.Опитвам и с по-разхлабващи за мен храни,но нищо не става.....И батко и съм го кърмила,но не сме имали такъв проблем,а тогава не ядях нито плодове,нито овесени ядки....

Леда беше дала много хубави съвети за не акането,имаше и чайче Блевит с киви защо не пробваш с него?

А за килограмите ,не се притеснявайте ... БЪНИ като стана на въпрос за  Animal Pig ние вчера бяхме на разходка и кафе с едно такова  ...и гледката не беше много приятна..За 3 часа това бебе само искаше да яде,опука шише с мляко,пюре после това което родителите си бяха поръчали и само мучеше,че гладно пак...ужас ви казвам..за малко да се почерпи и от моята чиния.Бебето беше 2 пъти по-голямо от нашето на месеци ,нито се е обръщало още ,нито пълзи само ядене му дай  и сканираше масата с гладен,гладен поглед:))))))))) Mr. Green отгоре на всичкото майка му взе да ме поучава как да си захранвам моето бебе... ooooh! не мерси!Аман от знаещи!То няма лошо да яде и да му угаждаш, ама като гледаш,че дебелее и  е с наднормено тегло се вземат мерки ...

# 74
  • София !
  • Мнения: 1 240
Оле Бъфче ужас  Tired .... Това е абсурдно бе , как може така да храниш бебе , и то в рамките на 3 часа  Shocked . То голям човек да си пак не е нормално , пък какво остава за бебе  Crossing Arms . Ама то в крайна сметка луди всякакви  Crazy !!!

Общи условия

Активация на акаунт