Мартенските мами гушкат бебчета засмени!

  • 33 260
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Оф това захранване няма да го разуча в детайли,както искам докато стане на 18 мес ми се струва  Embarassed Педи каза да давам новото нещо на обедното хранене, в продължение на поне 7 дни като достигна до 60 гр. и респективно намаля млякото с толкова. И това се случва само на въпросното хранене, останалите си остават. Това ок ли е? И ако да то как да му дам по-малко мляко, той да остане гладен и чак след 30 мин да му дам другото? Абе нещо колкото повече информация събирам толкова повече се обърквам  #Crazy А искам да съм сигурна, че правя нещата правилно!

Да, на мен ми звучи добре.  Peace ( Но имай предвид, че аз съм просто една майка и нищо повече).

# 661
  • Мнения: 43
Аз още не преработвам царевицата, а далеч не съм бебе   Laughing
Плодовото пюре го давам за десерт. 20 гр сутрин, 20 вечер. Определила съм си ( след четене и консултации) доза, както при млякото. При пюрето е колкото са месеците в грамове по 10 и се дели на две - сутрин и следобед. Ние не сме от лакомите бебета и си ядем (невинаги) по 150 мл мляко.
От три дни давам картоф. Давам го преди обедното хранене. Не съм чула и чела това за преработването на празен стомах. Мерси за инфото! Целта ми е да заместим едно хранене и затова давам първо пюре, а после дохранвам. Засега се получава "нахранвам", защото от картофа ядем малко  Laughing
Нямам проблеми с яденето с лъжичка. Засега сме опитали ябълка, картоф и праскова. Всичко ни е харесало, не сме имали проблеми. Купила съм и една круша, но ще изчакам с даването й.
За марките... Всичко си е индивидуално, както с АМ. Едни им понасят, други не.

# 662
  • Мнения: 1
Хихи, chocholinka и аз съм така. Все още не захранвам, ще започна 6-ия месец, но чета коментарите тук и ми се вижда мноооого сложно Grinning Като за човек, завършил приложна математика, захранването ми звучи като квантова физика Laughing Мисля да седна да си разпиша нещата, да ги систематизирам, иначе всичко ми излиза от главата.
Имам въпрос към майките, които захраниха по-рано - вие децата в седнало положение ли ги храните? На мен ми е още странно да го слагам Сашко в седнало положение, макар че той много добре си седи и не ми изглежда да се мъчи нещо, но пък е само на 4 месеца. Какво казаха вашите ортопеди, че аз не случих на свестен такъв?

# 663
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
От около 2 седмици ( откакто навърши 4 месеца), слагам малчо от време на време полулегнал/полуседнал. Не го държа дълго. Той и сам иска да сяда, но още не може и така му помагам лека полека да види как стоят нещата. Понякога го слагам в стола за хранене в полулегнало положение, за да свиква с него и предимно, когато ние се храним на масата.

# 664
  • Мнения: 11
Хм, това за храненето с друга храна по-късничко може и да е нашия вариант! Утре ще му дам морков, пък да видим - може и да изчаквам и след млякото да давам. Иначе аз го храня в кошчето за колата... аз за какво ли не го ползвам - за приспиване, хранене, игра, местене... Вики също има големи мераци да сяда и понякога го слагам да седне на коленете ми, като го държа, за да се порадва. С глас се смее и се оглежда, все едно е качил Еверест:) После, обаче, гледам да го слагам по коремче, за да е сигурно, че се е изправило гръбчето.

# 665
  • Мнения: 374
Аз също храня Микаел в столчето за кола Peace и го ползвам доста активно за всичко. Махам, пера, съхне за отрицателно време и изобщо - доста удобен вариант ми е. Стол за хранене - към 6-7 месеца, като започне да седи самостоятелно.

# 666
  • Мнения: 46
Да питам: вашите деца хълцат ли? Микаел хълцаше редовно още докато бях бременна, а и до ден-днешен хълца по веднъж на ден. Това не изчезваше ли с времето или си е окей?

P.S. Мире, спокойна и по-прохладна морска почивка ви пожелавам! Hug

И Дари хълцаше непрекъснато докато бях бременна и сега продължава поне един път на ден започва да си хълца. В началото се притеснявах, но го споделих между другото с няколко лекари. Единият ми каза, че се получавало, защото не се оригвала добре, друг ме посъветва като започне да хълца да я слагам на гърда и така минавало. Но всички са единодушни, че няма място за притеснение и че било нормално и аз вече не ѝ обръщам внимание. Хълца, хълца пък спре Wink

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Завърнахме се от Вашингтон, беше хубава седмица. Още не съм чела назад, но искам да попитам вашите бебчета по колко мляко пият. Моята беба започва все по малко да пие. Вече пие 4 пъти на ден по 170 мл. и то с голям зор. Това дали е ок, защото преди пиеше същото количество, но по 5-6 пъти на ден. Друго още не съм давала. Ако започна да давам друго имам чувството, че съвсем ще спре да пие мляко.

# 668
  • Мнения: 118
Аз захранвах каката в шезлонг, на съвсем леко повдигнато положение, беше на 4м, после като стана на 5м я слагах в столчето за хранене на най- легналото положение и така лека полека докато седне. Имам доста приятелки който започнаха захранването в легнало положение, но за мен това не е нормално, все едно аз да ям легнала. С Алекс мисля да почна пак в шезлонга, но може и направо в столчето, ако се забавя със захранването.
От няколко вечери Алекс е много крива преди да заспи, все мърмори и плаче. Четох статията която Cookie-Lover е публикувала, много хубави неща пише, ама като се замисля то излиза че децата докато излязат от единия кризисен период влизат в другия и са вечно криви  Laughing , да му мислим ние майките.
Donka_78 , моята дъщеря също не яде по- много, на млякото пише че за бебе на 3 и 4 месеца трябва да се дава 200мл, Алекс още и още пие по 170мл по 5 пъти на ден, даже понякога не изпива всичкото мляко. Може да е от жегите, не знам как е времето при вас?

# 669
  • Мнения: 374
И Микаел киселее повечко напоследък, което не е особено типично за него. Отдавам го на жегите и правя всичко възможно да му е по-хладно: редувам дните и го извеждам или след първото хранене в 7, или след 18.30ч, след прибиране - веднага една прохладна вана, спуснати щори, затворени прозорци в най-топлите часове от денонощието. Климатиците пускам единствено когато не сме у дома, за да разхладят и веднага щом се приберем - изключвам.
С апетита няма никакъв проблем и никаква промяна - единствено пие повече вода. Киселее именно през деня, преди дневните периоди на сън, но вечер заспива без проблем. Иначе съм чела, че промяна в апетита може да се дължи и на температурите, и на предстоящите зъби...

# 670
  • София
  • Мнения: 423
От вчера си правя опити с лъжичка. Не и давам храна, а вода, но исках да видя как ще приеме лъжичката. Давах и дентокинд за зъбките и ми направи впечатление, че отваря уста за хапчето и започва да го "дъвче" като щърба баба  Laughing Та вчера си седи в столчето, отваря уста за лъжичката и дотам. Веднага щом си затвори устата се изплюва водата, чак на струйка. Много и е гадна, прави физиономии, все едно -тая няма ли да даде нещо по-свясно.
TheBlackWidow , ти слагаш ли вече Дж. в столчето?

# 671
  • София
  • Мнения: 23 214
като гледам какви количества мляко пият вашите деца моето направо седи гладно  newsm78
по 120мл 5 пъти на ден, ако е на ам.
то рядко му се случва, но повече не може да изпие, бута и дъвче биберона.
пък си расте добре, мина 7 кила вече. явно ще е икономичен откъм храна  Mr. Green

# 672
  • Мнения: 867
Самуил хълца най- редовно. Поне веднъж на ден. Симеочка, на мен ми казаха, че ще ми махнат бенките като захладнее. Защо сега на мъжа ти ги махнаха и къде?



Ами, махна я мин. година. Но понеже има много други, които се следят, т.е въобще не са добре като форма и размери, излагането на слънце му е забранено доживот.

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Аз вчера нали се оплаках, че бебата не яде. Вчера пък яде още по малко само 3 пъти. Вечер яде към 18 часа и повече не иска. Заспива към 20 часа пробужда се към 6 сутринта, но пак не иска да яде. После пак заспива и като се събуди към 9 тогава и е първото ядене за деня. Нощно време прави около 13 часа пауза. Оф много сложно, го обясних.

# 674
  • Мнения: 374
А вие предварително и превантивно ли давате неща за зъби или вече имате причина?

Общи условия

Активация на акаунт