Мартенските мами гушкат бебчета засмени!

  • 33 202
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 374
... Моето бебе е февруарче, но това не ми пречи да ви поглеждам. ...
Ааа, ти какво си мислиш - аз пък също надничам в темата на февруарските бебета и ми е доста полезна, защото чета какво може да ме очаква в близко бъдеще smile3534 smile3533
аз пък от декемврийските бебета съм почнала да шпионирам  Mr. Green
smile3532 Имаш право! Отивам да надникна!

# 691
  • Мнения: 1
Здравейте , Мами! Искам да питам майките , които все още кърмят, как го правите ...защото ние от известно време имаме голям проблем . Почне ли да яде, суче по 2-3 пъти и почва да разглежда всичко наоколо , да ми се смее, да си говори нещо неразбираемо.. иска да се върти на всички страни и не иска да яде, а пък е гладен. Не знам как да го храня вече, суче по -малко от едната гърда , от другата не иска, а като го оставя настрана почва да реве и осъзнава , че е гладен...вземам го и всичко се повтаря... Sad  Вчера например яде сутринта към 5 ч. и после чак в 12, бяхме навън на разходка и  не пожела да яде, не искаше и да  спи, само едно ужасно мрънкане и църкане.  Навън използвам шал , уж да се прикривам и уж  да не гледа и да с еразсейва, но явно и той не помага.Вярно , че вече е по-голям , но толкова часа да не иска да яде, н е ми се струва нормално. Така , оплаках ви се. Вие ка се справяте с храненето?

# 692
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
timshell, при нас също има разсейване, но доста рядко и най-често докато суче издава гърлени звуци, които не и пречат да си гълта млякото в същото време. Кърмата ми може би е понамаляла или пък ирина има нужда от повече, вече я дохранвам на всяко хранене (без първите 1-2 хранения, към 5-6 и към 8-9ч)
днес бяхме на ваксини. поплака повече от предните пъти, но бързо й мина. 6,450кг сме, 65см. за месец и 11 дена е качила 460г. Нямам никакви опасения, че е малко, видимо са й наедряли кълките.

След около 2 седмици ще започнем да се захранваме с пюрета. После и каши. Искам да попитам някоя от вас правила ли си е домашна каша от елда, ориз или спелта примерно!? Имам такива брашна, предполагам трябва да поврат на котлона и да се разбърква до подходящата гъстота..ще се радвам някой да сподели личен опит.

# 693
  • Мнения: 4 292
Ха ха, голямо шпиониране става! Аз, обаче стигнах до извода, че децата колкото и еднакви на възраст, толкова са и различни. Има две бебета около мен по-малки от нас, обаче те се въртят, набират, стъпват уверено като пумпали са, а на нас още ни е зор да се завъртим, тези дни открихме, че имаме крака и можем да стъпим, или да ги ядем. Laughing Това със завиването през глава с пелена го налучкахме едва преди 10 дни и така. Явно месец напред и назад можем да черпим инфо.

# 694
  • Хасково
  • Мнения: 51
Здравейте , Мами! Искам да питам майките , които все още кърмят, как го правите ...защото ние от известно време имаме голям проблем . Почне ли да яде, суче по 2-3 пъти и почва да разглежда всичко наоколо , да ми се смее, да си говори нещо неразбираемо.. иска да се върти на всички страни и не иска да яде, а пък е гладен...

Павката също е станал много любопитен. Най-лошо е когато хем иска да суче, хем да види какво става около него... тогава си мисли, че зърното ми е ластик  Laughing и се върти насам-натам с него в уста. Аз го изчаквам да се нагледа каквото има и отново да ме уважи Simple Smile Не бързам да го вдигам, чакам си търпеливо

# 695
  • Мнения: 374
Ха ха, голямо шпиониране става! Аз, обаче стигнах до извода, че децата колкото и еднакви на възраст, толкова са и различни. Има две бебета около мен по-малки от нас, обаче те се въртят, набират, стъпват уверено като пумпали са, а на нас още ни е зор да се завъртим, тези дни открихме, че имаме крака и можем да стъпим, или да ги ядем. Laughing Това със завиването през глава с пелена го налучкахме едва преди 10 дни и така. Явно месец напред и назад можем да черпим инфо.
Hug

# 696
  • Мнения: 16
Здравейте , Мами! Искам да питам майките , които все още кърмят, как го правите ...защото ние от известно време имаме голям проблем . Почне ли да яде, суче по 2-3 пъти и почва да разглежда всичко наоколо , да ми се смее, да си говори нещо неразбираемо.. иска да се върти на всички страни и не иска да яде, а пък е гладен. Не знам как да го храня вече, суче по -малко от едната гърда , от другата не иска, а като го оставя настрана почва да реве и осъзнава , че е гладен...вземам го и всичко се повтаря... Sad  Вчера например яде сутринта към 5 ч. и после чак в 12, бяхме навън на разходка и  не пожела да яде, не искаше и да  спи, само едно ужасно мрънкане и църкане.  Навън използвам шал , уж да се прикривам и уж  да не гледа и да с еразсейва, но явно и той не помага.Вярно , че вече е по-голям , но толкова часа да не иска да яде, н е ми се струва нормално. Така , оплаках ви се. Вие ка се справяте с храненето?
Зъбки може да са,апетитът при някои бебета намалява.Марти също много се разсейва на вън,но като е гладен си яде.

# 697
  • Мнения: X
Здравейте , Мами! Искам да питам майките , които все още кърмят, как го правите ...защото ние от известно време имаме голям проблем . Почне ли да яде, суче по 2-3 пъти и почва да разглежда всичко наоколо , да ми се смее, да си говори нещо неразбираемо.. иска да се върти на всички страни и не иска да яде, а пък е гладен. Не знам как да го храня вече, суче по -малко от едната гърда , от другата не иска, а като го оставя настрана почва да реве и осъзнава , че е гладен...вземам го и всичко се повтаря... Sad  Вчера например яде сутринта към 5 ч. и после чак в 12, бяхме навън на разходка и  не пожела да яде, не искаше и да  спи, само едно ужасно мрънкане и църкане.  Навън използвам шал , уж да се прикривам и уж  да не гледа и да с еразсейва, но явно и той не помага.Вярно , че вече е по-голям , но толкова часа да не иска да яде, н е ми се струва нормално. Така , оплаках ви се. Вие ка се справяте с храненето?
1:1 e и при нас, но пък започна отново да яде през нощта /беше спряла за около месец/ - буди се към 2-3 и после към 6 за хранене, после в 8-9 отново, та три хранения имаме през нощта, имам чувството че само от тях се нахранва, през деня в жегите тотален отказ, ама тотален, по 2 минути цока и това е. Друга приятелка споделя същото, въпреки, че бебето й е на смесено хранене, шишето отказва на средата, вместо 170 изяжда по 70. От жегите е, предполагам, то си стана доста топло тия дни, няма какво друго да е. Аз също през деня почти не ям, по някое кисело мляко и салатка, то яде ли се?
Nuance, аз ще захранвам само с домашна храна, за спелтата за първи път чувам, я раздуй идейки...
Иначе съм си направила брашно от кафяв ориз/за който разбрах, че се дава малко по-натам/, след което направих и брашно от бял ориз и от просо, това ще са ми първите, елдата заради алергиите оставям за малко по-натам. Взех и киноа, но не съм го смляла още, то също ще ми е по-натам. Апропо за просото видях чудесни рецепти без смилане - слага се директно при зеленчуците при варенето, ето ти и комбинациите му /също е от първите храни, но не съвсем първа поради по-трудно смилане/:
* просо + броколи (витамин С от броколито подпомага усвояването на желязото в просото)
* просо + карфиол (същата причина)
* просо + червена чушка + морков (червените чушки имат 2 пъти повече витамин С от зелените, но е добре да се дават поне след 8 м.; морковът може да се замени с друг зеленчук, в случая допълва комбинацията за вкус и обем)
* просо + спанак + морков (същата причина; комбинацията е за след 8-10 м.)
* просо + всякакви зеленчуци (просото има мек и неутрален вкус, съчетава се добре с всички традиционни зеленчуци)
* просо + месо + зеленчуци (хемовото желязо от месото и нехемовото растително желязо се усвояват по-ефективно, когато се консумират заедно)
Виж 5та звездичка : просо + зеленчуци, това е за първите периоди, както и просо и морков.
Правят се с накисване 1 час по-рано /или 12 часа или 24 дори/, за по-добро усвояване на веществата, сутринта като станеш си го слагаш на котлона и да поври малко /да речем 10 мин./, според зависи колко си го киснала естествено, добавяш си накрая кърмата или АМа и гледаш да е редичко, те така обичат повече.

Последна редакция: чт, 01 авг 2013, 17:52 от Анонимен

# 698
  • Мнения: 374
Елдата може да предизвика алергии, така ли?  #Crazy Аз пък тъкмо взех брашно от елда от бившия "Слънце/Луна" на "Парчевич" и мислех утре каша с плод да правя...

# 699
  • Мнения: 1
Здравейте,

аз пък спелтата си я варя като жито (то си е от същия вид) и си я хапвам с орехи, канела и мед, за да си стимулирам кърмата. Според мен ми се отразява. Няма общо с менюто на бебчо, обаче  Peace
Сашко е изцяло на кърма и наистина е започнал да се разсейва, но като е гладен определено му е по-важно да хапва:) Но и на мен ми прави впечатление, че като му е топло, аз допълнително го стоплям и се изнервя и не яде, както преди. Timshell, може би да пробваш на по-хладно и по на често? Може би ако не го чакаш да огладнее зверски няма да се изнервя с разсейването, а просто ще хапва по-малко, но достатъчно. Така и ще си хапва предното мляко, което е с по-голямо съдържание на вода, защото в жегите е важно да не се обезводни бебчето... Не съм специалист, но това е моето усещане  Peace

# 700
  • Мнения: 1
По повод разсейването се сетих нещо друго - нали се мъча с ЕБХ от време на време - аз имам проблемът с разсейването, докато го държа над легенчето. Аз му издавам ключовия звук и съм сигурна, че му се ходи до тоалетната, но той извърта главичка към мен и ми се смее с глас и до там с изхождането Laughing

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Днес ходихме на консултация в колежа/базата/ на моят съпруг. За месец и половина бебата е качила само 600 гр./в момента е 6 500/, но колкото толкова. Станала е 66 см. Днес и биха 3 ваксини на веднъж, направо ужас. Ваксината, която в Бг се бие на 6м за хипатит Б тук ни я сложиха сега, казаха, че не било проблем. Днес купихме едно пюре от тиква на Гербер за да го покажем на педиатърката каза, че е ок и спокойно мога да започвам да я захранвам със зеленчуково пюре. Мислех да изчакам да направи 5 месеца, но сега нямам търпение. Ще изчакам обаче да видя, че след ваксините всичко е наред ден, два и тогава. А и капките и показах витамин Д, които давам по 5 капки, каза да ги спра защото тук във формулата имало достатъчно. За какпките незнам какво да правя, не може ли сутрин да и слагам по 1-2 капки в млякото? Чао за сега baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 702
  • Мнения: 374
По 5 капки? На ден? Леле, не е ли ужасно много това? Фонтанелата на Ирен как е? Преди време, когато педиатрите още не бяха свикнали, че Микаел просто ще е ужасно висок и едър здравеняк (той носи р-р 74) и постоянно ми повтаряха, че нали знам, че рахитът е "болестта на бързорастящите деца", един лекар в "Щерев" ми каза да давам по 2 капки сутрин и следобяд, и то за 10-14 дни максимум. След което да продължа само с по една сутрин. Детето, разбира се, няма рахит, а аз, разбира се, не му давах "предписаното" за тези 10-14 дни.
Освен това, все си мисля, че е по-добре да са на гладно капките - т.е. преди млякото, а не в него. Освен ако не си сигурна, че ще изпие цялото количество формула - иначе не би имало смисъл.
Лекарите ми обясняваха колко единици има в една капка D и че 1-2 (максимум) дневно е съвсем окей.
Аз давам по една сутрин - директно в устата, преди млякото. Извеждам на слънце и въздух, а и наистина в АМ-то има известно количество D, което по-късно, когато захраниш, ще идва още с рибата и спанака в пюретата.
Тук някои момичета коментираха преди "за" и "против" допълнителното D на капки и споменаваха статии и материали по темата...
Но като че ли 5 капки, че дори и 2, са много на ден Hug

# 703
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Вслушай се в педи. Аз преди време точно това ти бях казала, че във формулата има достатъчно витамин Д и няма нужда от допълнителни капки.  Peace

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Да бладодаря момичета. Незнам как е фонтанелата точно аз мисля, че е ок. В Бг ми казаха, че и била омекнала главата и за това да давам по 5, а преди това давх по 2 - наистина това беше обяснението. Но искам да кажа, че аз отдавна давам само по 2-3 и то много често пропускам, защото забравям Embarassed. Но вече ги спирам.

Общи условия

Активация на акаунт