Мартенските мами гушкат бебчета засмени!

  • 33 204
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
Добро утро, Мами! Благодаря ви за съветите, състоянието при нас и аз май го отдавам на зъбите или топлото , или и на двете. Simple Smile 
I am Ruth  и ние носим вече 74 размер , големи мъже ще ставаме май. Иначе за капките вит Д моят съяет е да се слушат педиатрите, нали са за това преглеждат и преценяват как наддава детето и какви са ръбовете на фонтанелата. Някои деца се раждат с по-малки фонтанели , при други са по-големички. Ние миналия месец бяхме с по 4 капки 2 преди обед и 2 следобед , защото наистина ни бяха по-меки костите на главата. Давах му и шуслерова сол номер 2 по 1 таблетка на ден, този месец сме с по 1 капка и си печем крачката на слънце. Simple Smile
 Нощна птица много ми харесват тези комбинации за с просото , благодаря. Аз също с езамислям дали да не си правя пюретата и кашите вкъщи. Ще закупя малко оризово брашно от био магазините и ще бъркам.  Simple Smile За въвеждането на тези зеленчуци ,които си писала , мисля , че първо се дава карфиол, после броколи и накрая грах -от газообразуващите храни ( бях го чела в някаква статия, но не съм сигурна)
За тази спелта ми стана и на мен интересно, това вид жито ли е? Има ли глутен?

# 706
  • София
  • Мнения: 167
Един въпрос: Каква е разликата между брашно от ориз на каша и варен и пасирен ориз?  newsm78 Същият въпрос се отнася и за всички останали зрънца, които по традиция се слагат в бебешките каши, но могат и просто да се сваря и пасират.

И да споделя нещо, което и аз не знаех до скоро - вит.Д е добре да се дава след храна, директно в устата, защото така се усвоява по-добре. Иначе, на гладно, преминава много бързо през отделителната с-ма и се изпишква без да се усвои от организма.

И ако ще си ги мерим  Joy Ели също е 74-ти р-р.

# 707
  • Мнения: 374
http://www.bioslunceluna.com/shop/ - това е сайта, на който попаднах. Имат жестоки неща, не само откъм брашна. Е, повечето от вас сигурно го знаят, де, това са бившите "Слънце/Луна". Вчера, обаче, взех от магазина на "Парчевич" 1000гр. брашно от елда - лев и нещо ми излезе - за проба, да видя дали Микаел ще го яде на каша. Ако взема половин килограм... Не, че ние няма да си го изядем, но нали идеята е друга. Ако трябва да съм честна, семейството ми никога не се е хранило особено здравословно, но имаме желание и променяме и своите навици в момента, докато е още по-малък, защото вярвам, че неговите хранителни (а и не само) навици се обуславят първо от нашите и тогава от външни фактори. Фенове сме на колата и понякога junk food-а, но те в негово присъствие вече не се употребяват, а когато стане достатъчно голям, за да разбира повече, няма да ги има и в хладилника, за да си ги иска и намира сам.
Хубавото и разликата между този био-магазин и други е, че тук се плащат само ядките, а меленето не се включва в крайната цена и става в момента, на малка каменна мелница. Замислила съм да взема и малко брашно от киноа и просо като се надявам, че домашна каша повече би му харесала... Готовата оризова безглутенова-безмлечна на HiPP не я погледна под никаква форма.
timshell, в сайта имаше и инфо за спелтата.
Много съм доволна, че не само моята тиквичка носи 74, защото педиатърката като го види, ме гледа ей така  #Crazy

# 708
  • Мнения: 2
Моето момченце също много се разсейва или яде малко и след час,два е гладен пак.Аз си мисля,че е от жегите.Аз започнах да захранвам с картов,но нещо не е очарован.Избутва пюрето с езиче,днес ще го направя по рядко,дано да му хареса,че ми се иска поне едно кърмене да зместим,но явно ще е дълъг процеса  Simple Smile

# 709
  • Мнения: 1 661
Един въпрос: Каква е разликата между брашно от ориз на каша и варен и пасирен ориз?  newsm78 Същият въпрос се отнася и за всички останали зрънца, които по традиция се слагат в бебешките каши, но могат и просто да се сваря и пасират.
В темите за захранването четох, че когато зърната се сварят и пасират става лепкава консистенция, може би затова се използват зърнените брашна. newsm78Но нямам опит с приготвянето им, и аз сега набирам инфо.

# 710
  • Мнения: 636


И ако ще си ги мерим  Joy Ели също е 74-ти р-р.


Амиии да ги мерим хаха Ние от към гащи сме на 82-86
Блузки 74  Mr. Green
Имаме шишкави краченца  Mr. Green

# 711
  • Мнения: 374
Моето момченце също много се разсейва или яде малко и след час,два е гладен пак.Аз си мисля,че е от жегите.Аз започнах да захранвам с картов,но нещо не е очарован.Избутва пюрето с езиче,днес ще го направя по рядко,дано да му хареса,че ми се иска поне едно кърмене да зместим,но явно ще е дълъг процеса  Simple Smile
Това, че избутва с език не означава непременно, че не му харесва. Едно, че е нова храна, разбира се, пък и второ - сукателният рефлекс все още е много силен на тази възраст, а оттам и рефлексът за избутване. Би трябвало постепенно да изчезне до края на 6-тия месец. Предполагам, че това е една от причините всички организации да препоръчват късното захранване - след 5.5 - 6 месеца, когато вече може да седи по-стабилно, а и именно този рефлекс за избутване е изчезнал.
В началото е трудно храненето с лъжица, но постепенно, с повече упоритост (не насилване и настояване, а последователност и опити) нещата се получават. Аз наблюдавам вече изчезване на избутвателния рефлекс и все повече пюре попада в гърлото, все по-ясно чувам преглъщането (като, разбира се, наистина бебетата обичат по-рядката консистенция на храната), докато преди повечето пюре отиваше по лигавника, но аз и не съм настоявала толкова. Като не иска - не го насилвам и не му бутам непременно лъжицата в устата.

# 712
  • Мнения: 374
Момичета, вече бях решила, че си отглеждаме мини-слонче, хахахах... А той не е дебел, а просто едър и по-голям за възрастта си като обща визия. Но все пак трябва да имаме предвид, че в този период започва натрупването на мазнинки по бедрата Crazy Така че никакви шишкави краченца! Това са си едни истински мъже! Flutter Laughing

# 713
  • Мнения: 636
Аз му давам от около 2 седмици сок от ябълка разреден с вода с лъжичката, харесва му сока, а когато види лъжицата зяпа с уста  Crazy Ще каже човек, че до сега само с лъжица е хранен...
Та хубавото е поне, че проблем с лъжицата нямаме...  Simple Smile
А това, че е с шишкави крачета не ме притеснява, предполагам, че като проходи ще се издължи и мнооого от това което е сега ще бъде променено  Grinning

# 714
  • Мнения: 419
Аз му давам от около 2 седмици сок от ябълка разреден с вода с лъжичката, харесва му сока, а когато види лъжицата зяпа с уста  Crazy Ще каже човек, че до сега само с лъжица е хранен...
Та хубавото е поне, че проблем с лъжицата нямаме...  Simple Smile
А това, че е с шишкави крачета не ме притеснява, предполагам, че като проходи ще се издължи и мнооого от това което е сега ще бъде променено  Grinning

АА и ние сме доста шишкави от размер 74 си му е добре на широчина ,единствено на дължина ,иначе доста пухкави крачета вадим ,има от коляното нагоре има гънки на три места,тежи 7 кг ,а е 63 см   Joy.Пишеш че даваш сокчето разреден с вода ,аз го давам директно без вода ,дори вече му давам по 30 мл,минахме периода с лъжичката ,нея добре я приема ,но от няколко дни забелязвам ,че не ми иска сока от моркови, преди го пиеше мн добре ,та днес мисля да го смеся с ябълка,иначе круша обича.От понеделник мился да почвам с плодовите пюрета

# 715
  • Мнения: 636
Аз му давам от около 2 седмици сок от ябълка разреден с вода с лъжичката, харесва му сока, а когато види лъжицата зяпа с уста  Crazy Ще каже човек, че до сега само с лъжица е хранен...
Та хубавото е поне, че проблем с лъжицата нямаме...  Simple Smile
А това, че е с шишкави крачета не ме притеснява, предполагам, че като проходи ще се издължи и мнооого от това което е сега ще бъде променено  Grinning

АА и ние сме доста шишкави от размер 74 си му е добре на широчина ,единствено на дължина ,иначе доста пухкави крачета вадим ,има от коляното нагоре има гънки на три места,тежи 7 кг ,а е 63 см   Joy.Пишеш че даваш сокчето разреден с вода ,аз го давам директно без вода ,дори вече му давам по 30 мл,минахме периода с лъжичката ,нея добре я приема ,но от няколко дни забелязвам ,че не ми иска сока от моркови, преди го пиеше мн добре ,та днес мисля да го смеся с ябълка,иначе круша обича.От понеделник мился да почвам с плодовите пюрета


Шишковци  Laughing Виктор е 8 кг. 67 см.
За соковете съм чувала, че дори и за възрастни е хубаво да се пият разредени с малко вода.. За бебчета най-вече  Crazy

За сега само ябълката му харесва, трябва да опитам и аз круша  Hug

# 716
  • Мнения: 4 292
Здравейте момичета! Относно вит. Д никога не съм давала, според педи е ненужно половината идва от АМ, другата от слънцето. Дава се в по-мрачни страни от нашата, явно им е останало на докторите от руската схема.
 За кг. ние сме родени февруари, сега сме 8кг 70 см, имахме едни обръчи и ние по краката, но дръпна изведнъж на дължина и сега сме едни елегантни ха ха!

# 717
  • Мнения: 636
Имам въпрос : Когато возим бебето отзад в коша с гръб към движението трябва ли да има човек до него ?

# 718
  • Мнения: 4 292
Познавам много майки, които смело си шофират с бебетата още от новородени, мен обаче ме е страх. Не, че трябва да има някой до него,  но просто се ужасявам от мисълта да набивам спирачки някъде насред пътя защото нещо се  е закашлял. Една позната ми сподели, че намества едно огледало срещу бебето и го гледа в шофьорското. Simple Smile

# 719
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Имам въпрос : Когато возим бебето отзад в коша с гръб към движението трябва ли да има човек до него ?

Това е по твоя преценка. Ако бебето не прави проблеми в колата и не се налага постоянно да му подаваш играчки или биберон, спокойно можеш да се возиш отпред.
За тези неща ми е назначена каката, приближила съм нейното столче до това на бебето и тя го обслужва.


Моя трол носи дрехи за едногодишно ( имайте предвид, че тук децата са по-едрички) та значи си е дори по-едър от тях. Simple Smile

Снощи го подстригахме с 8ми номер на машинката. Милото ми, много му отиваше дълга косица, но му влизаше в ушите и врата вече и се потеше яко. Сега имам бебе-мъж, странно ми е да го гледам така, но поне му е по-леко. Поне си знам, че вече ще го поддържам в прическа Daryl

Общи условия

Активация на акаунт