Мартенските мами гушкат бебчета засмени!

  • 33 203
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 46
Имам въпрос : Когато возим бебето отзад в коша с гръб към движението трябва ли да има човек до него ?

Аз от скоро започнах да я возя сама на задната седалка. Много ми се струва опасно отпред, въпреки че не знам кое е по-опасно: дали да е отпред до мен, но да ми е постоянно пред очите или да е отзад сама с гръб и да не я виждам какво прави. А тя е изключително кротка, разглежда си навън, пее си и ако е  пътят е по-дълъг заспива. Но за дълъг път си мисля, че е препоръчително да има някой отзад при детето.

TheBlackWidow, много често съм си мислила за ползата от по-голямото дете, което да ти помага в гледането на малкото, както е и в твоя случай. А малкият е страхотен с новата прическа  Peace

# 721
# 722
  • Мнения: 1 661
Аз се притеснявам да оставя малчо да се вози сам отзад и аз да карам. Той си дърпа коланите, дъвче ги, иска да излиза от стола, едвам го удържам да стои седнал като съм до него, абсурд е да го оставя сам отзад.  Peace

# 723
  • Мнения: 46
Аз се притеснявам да оставя малчо да се вози сам отзад и аз да карам. Той си дърпа коланите, дъвче ги, иска да излиза от стола, едвам го удържам да стои седнал като съм до него, абсурд е да го оставя сам отзад.  Peace

 Laughing о да, така и аз бих се притеснявала  Peace

# 724
  • Мнения: 636
Аз по-скоро се чудех дали има закон, който задължава това да има човек отзад, но явно няма Simple Smile
Благодаря ви момичета!
Виктор винаги е отзад, отпред няма как защото има въздушни възглавници...
А той е кротък, щом тръгне колата заспива и на дълъг път никога не сме имали проблеми... Като цяло за път е идеален !  Mr. Green

# 725
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз се притеснявам да оставя малчо да се вози сам отзад и аз да карам. Той си дърпа коланите, дъвче ги, иска да излиза от стола, едвам го удържам да стои седнал като съм до него, абсурд е да го оставя сам отзад.  Peace

Между коланите и телцето му трябва да има само два пръста разстояние като си мушнеш ръката. Недоумявам как може да си дърпа колана и да го дъвче.... Нали говорим за тези колани..

# 726
  • Мнения: 1 661
Да, черна вдовичке, същите са коланите. По някаква причина обаче той съумява да ги дъвче, явно защото му ги оставям хлабави. Последния път като му ги затегнах ми се стори,че на пишката му е много стегнато, пък отдолу не можах да отпусна повече и реших да разширявам отгоре. Явно затова ги лапа защото са доста хлабави. newsm78

# 727
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Момичета предложете заглавие за следващата тема.

# 728
  • Мнения: 1
Добро утро, мамчета на сладки бебчета! Да ви се оплача, вчера отбелязахме първото ни падане.  Sad Не знам как така се случи, всичко стана пред банята...оставих го на леглото да се мъчи да лази,отидох до банята да приготвам водата, таткото през това време се въртеше и той покрай него и до пералнята и ....изведнъж чух страхотен плач, когато влязох в стаята , тати вече го беше дигнал, а той милия така ревеше  и се дереше  Sad ужас. За щастие му няма нищо , дори цицина не виждам да има.  Аз , обаче, така се стреснах, че не съм спала цяла нощ..да премислям как съм го оставила, защо съм се забавила ...и т. н.  Знам си аз , че все някога ще се случи , но си мислех , че ще е по-големичък. Така че , мами, внимавайте с малките буболечки, изведнъж станаха много подвижни ! Simple Smile Хубав ден !!!

# 729
  • Мнения: 374
timshell, ако ще има падания, май е по-добре да са сега, докато са още "по-гумени" - после има опасност от луксации и по-сериозни травми. Не се притеснявай и не се обвинявай - нищо му няма на бебо! Hug
TheBlackWidow, предлагам нещо като "Първи зъбки, първи каши чакат МАРТенчета наши!"  Crazy Е*ати тъпотията, но музата ме е напуснала нещо... ooooh!

# 730
  • Мнения: 636
timshell , спокойно важното е, че всичко е наред.. Понякога представите ни са по-страшни от реалността, не се измъчвай  Hug

Момичета, моят шишко вече ясно разбира коя е мама и кой е тати  Crazy Mr. Green
На два пъти ми се случва, да не съм пред очите му и някой друг да му се радва, гушка, разнася насам-натам, при което след около 2 мин. спокойствие той усеща, че я няма мама. Започва един истеричен рев и докато не го гушна не се успокоява  Mr. Green

Вчера го заведох у свекърва ми и тя го взе и отиде в спалнята при нейния (мъж, любовник... не я знам ) и след по-малко от минута малкият се разплака... Тя имаше голямо желание да го успокои, но бебо си търси мама  Heart Eyes И такааа с голямо разочарование от нейна страна си го взех да го утеша  Joy

# 731
  • Мнения: 11
канарска-маймунка, много милинко:) Иска си мама и тва е!
Момичета, моето момче почна да си пробва високите честоти и вкъщи е като зоопарк!:) Понякога звуците са делфински, друг път - папагалски, но доста рядко човешки. Сега ми е смешничко, ама като го прави в 5 сутринта... абе, лудницата е пълна:)

Иначе относно паданията... Четох една мила книжка за отглеждане на бебета до 3 годинки, в която пишеше, че е добре бебето да си има "кътче" във всяка стая - просто одеялце на земята с няколко възглавнички и играчки. Така хем бебето си знае, че във всяка стая то си има собствена територия, така и има винаги къде да го оставиш, ако трябва да направиш нещо с две ръце:) Вики прекарва много време на пода - врътка се, играе си, напоследък прави сериозни опити да си смуче палците на краката, но пусти няколко см остават и не може да ги преодолее:) Та... от пода няма къде да падне. И му е забавно.

Вики в крайна сметка го захранвам с оризова каша - картофите и морковите претърпяха пълен провал, независимо дали готвени от мен, от Хип, с мляко, без мляко... А сега се сърди на оризовата каша, че бързо свършва:)

# 732
  • Мнения: 374
Ох, момичета, радвам ви се за кашите. Аз взех 100гр. брашно от елда за проба - еееее... Прие се със смесени чувства, но отговорът май по-скоро беше "не" Laughing . Сега съм замислила 100гр. брашно от киноа и ще опитам. Във всеки случай, елдата се прие далеч по-добре от готовата оризова на HiPP, което ме навежда на мисълта, че кашите ще си приготвяме у дома.

# 733
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
След като няма други предложения, май ще сложим предложеното заглавие.
Ще добавя на първа страница, всички, които не са там и са ми писали на лична.

Иначе моя още не е падал, но си знма урока от каката и винаги има някой около него като го оставям на високо ( повивалник, легло и т.н.).
Моята кка днес го е нахранила, с какво количесвто прах и вода не знам.. Факт е, че не беше гладен и се хилеше като тиква ( както се изразява Холера).  Mr. Green
Снощи хапнахме вечеря навън в марка. Много съм доволна от това лято, не е такова лудо като миналата година. Реално температурата започва да спада след като слънцето се скрие, както трябва да е.

Снощи отново разучавах марки пюрета и бебешки храни. И за последно се спрях на Eart's best и това ще е нашата марка като започна със захранването.

# 734
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=731987.new#new

Общи условия

Активация на акаунт