Отговори
# 75
  • Мнения: 10

Darimu, честити розови гащички!
Станислава не се притеснявай имаш време и можеш да направиш късния БХС на мен мк казаха че няма смисъл от ранния, а колкото до кървенето аз имах  ссамо леко зацапване около 5 г.с и пих прогестерон до 13 г.с аз мислех че е мнкго но длк явно се е застраховал и засега нямам проблем

# 76
  • Мнения: 1 298
TDI аз и в групата ти писах дано всичко се оправи, ще стискам палци, мисли позитивно и всичко  ще е наред.
Чарминг може да се сменя лекаря за ЖК не знам един или два пъти. Отиди при личния си лекар, той дава друго направление за ЖК, като решиш да го сменяш.

# 77
  • София
  • Мнения: 89
TDI, това е обезпокояващо! Може ли отлепянето да се е възобновило днес? Доста зле ми звучи, макар на ФМ да се вижда по-ясно от на ехограф, не е ли така  newsm78?
Станислава, 140 лв за БХС - това сигурно е комбинирана цена с ФМ, а щом ФМ вече ти е правена миналата седмица, значи ще е около 40 лв плюс там таксите за кръв, каса и пр. Защо не се обадите да попитате на място?
Мен нещо особено взе да ме наболява коремът и май ще си лягам да лежа. Някой знае ли защо не трябва да ядем пушено месо? То е солено и аз хапнах малко сега. Айде, суши разбрах защо - да няма някоя риба с по-високо съдържание на живак, нали така? Ама, това с пушеното месо защо е?

# 78
  • Мнения: 154
Ами пушеното месо и сушените също съдържат някаква бактерия, която е вредна

# 79
  • София
  • Мнения: 267
Айде здравейте и от мен. Аз докато налазя компа пак и вие сте изписали романи Wink Аз съм на БХС на 4ти юли и после ще ми определят дата за ФМ. Докторката ми каза,че за БХС ще ходя в някаква друга лаборатория,ама не е споменала къде.. Честно казано идея си нямам дали ще трябва да ги плащам,но мисля,че не предвид момента,че съм с платен цял пакет ЖК....То ще се чуе Simple Smile
Иначе с жегите е не питайте-като жаба съм станала и ме мъчи едно главоболие,ама като се крия по цял ден вкъщи и излизам само като е хладно вече е ок. С килограмите съм ок засега,не съм спряла да ям,ама  и не прекалявам.... За протокола-сладкото вече не ми е сладко  Grinning
Нямам търпение да разбера какво ще е дребчото-силно се надявам да е принцеска,ама да видим дали таткото е художник или четката нещо се е прецакала при първия опит Wink
А термина ми е за 19ти декември Simple Smile

# 80
  • Мнения: 183
Здравейте!
Станислава Димовска-Текьова, ти при доктор Даскалов ли ходиш ?
Ако е така, за БХС взима 65лв и за ултразвуковия преглед още 75лв. ФМ не е ултразвуковото изследване което се прави при БХС.При него се оглеждат органите на бебето, доколкото знам
Аз ходя при Дасколов, но не ме е карал да правим ранна ФМ. А за БХС държи да се правят и ранния и късния.

Последна редакция: вт, 18 юни 2013, 19:28 от Mirabela_88

# 81
  • Мнения: 13
Ох милите с тези изпити и аз си се върнах 3 годинки назад, и сега като се сетя че магистратура ще записвам и ми става лошо  Crazy

Станислава, на мен това ми изглежда на обирджийство. Днес 100 утре 140. Не можеше ли да комбинират нещата. Странно !

TDI и аз ти писах  в групичката, стискам палци. Всичко ще е наред. И аз бях с отлепване в 6 седмица май беше. Биха ми 4 инжекции Прегнил + Дуфастон, който все още пия и всичко се нареди. Иди и на другия доктор, нека ти изпише нужното. Няма страшно ще се оправиш, но наистина лежане, никакво вдигане на тежко. Общо взето пълен релакс. Целувки Simple Smile

# 82
  • Мнения: 0
Запис и от Карлово. Има ли и други мами от този град? Wink

# 83
  • Мнения: 277
допуснах грешка,извинявам се.днес за ФМ дадох 100лв и за БХС ми казаха още 70лв.извинявам се отново за предния пост,мислих за съвсем други неща докато го пишех

# 84
  • Мнения: 13
Е Станислава това вече е нещо друго  Flutter От там нататък както решиш. Simple Smile

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 246
TDI, спокойно, не се нервирай. Щом досега си мъкнела торбите и си ходела на работа, и бебо е добре, значи всичко е наред. Сега си почивай и ако трябва питай за някакви лекарства. Нещо забелязвам, че някои лекари нямат навика да изписват (както при мен беше).

# 86
  • Мнения: 11
Здравейте, дами,

аз очаквам моето съкровище началото на декември или края на ноември (личната лекарка каза едно, АГ - друго), но при мен БХС беше насрочен в 13-та седмица, а за ФМ искат да ме видят в 19-та. Малко ме изненадвате с тези суми, които цитирате. За БХС ме предупредиха, че не се поема от здравна каса и ми струваше 42 лв. За феталната морфология докторката не спомена нищо от финансова гледна точка, само каза, че ми се полага още един преглед в 36-та седмица. Тъй че началото на юли ще ходим да се гледаме, казано честно леко съм любопитна какво ще е детенце, но от друга страна навремето мен са ме определили като 95% момче. Аз пък да взема да вляза в останалите 5%... Едно е сигурно - каквото и да е детенце, ще си го гледаме и обичаме. Само живот и здраве всичко да мине нормално.

# 87
  • Мнения: 22
Здравейте, не съм влизала от 2 дни, но вие доста сте писали...

Само на мен ли не ми е лошо от горещото и вече открихме в пълна пара летния сезон и сме всеки ден с детето на плаж. Е, вярно- ходим сутрин рано и до обяд сме се прибрали, но определено смятам да ходя колкото мога повече. Нито ми е лошо, нито ми е зле  Sunglasses Сега ме заплюйте, да си остана така.

Чета и аз за тези изпити.... луда работа. Радвам се, че ученето и магистратури и бакалаври са далеч в миналото. Е, не чак толкова далеч де.

Искам и аз да се включа в групата във фейса. На кого трябва да пиша да ме добави?

# 88
  • Мнения: 199

Аз ходя при Дасколов, но не ме е карал да правим ранна ФМ. А за БХС държи да се правят и ранния и късния.

Докторите не могат да ви накарат да правите каквото и да е дори и кръвни изследвания и урина, какво да говорим за изследвания, които не се поемат от касата.

Иначе аз ходих в центъра по репродуктивно здраве където работи Даскалов, но не бях при него. Точно там ми взеха 40лв. за БХС, ама то не е до мястото, а до доктора явно. Колкото до ранните бхс и фм аз нямах ни най-малко желание да ги направя , но д-ра успя да ме убеди, а и според мен беше прав, ако има проблем е по-добре да се знае от по-рано има неща, които са предотвратими, но и такива, които не са. Според други лекари веждам, че няма смисъл, но най-доброто е да постъпите както вие чувствате за добре. Аз съм на 21, но все пак ми препоръча да направя БХС|(защото прочетох, че ако си под 35 нямало смисъл), нямам болести или нещо наследствено в семейството, но тези синдроми, за които проверяват не са наследствени так че вие преценете. Някои се натоварват ходейки на прегледи и изследвания, мен лично ме успокоява да знам как вървят нещата. Simple Smile)

Момичета, как сте с храната? Аз не съм качила нищо до сега. Доктора не направи коментар, че е проблем, но малко се тревожа. При вас как са килцата?

Някоя от вас пита ли вече с какво да се предпазваме от комарите? Изяли са ме цялата... Sad

Последна редакция: ср, 19 юни 2013, 09:10 от kleopatra8

# 89
  • Мнения: 8
kleopatra8 не се бях теглила от 2 месец-та специално за теб се качих на кантара Wink-е ми 2 кг за 4 месеца-тва ми се струма нормално-то голямото наддаване ще е 6 -7-8 месец ooooh!-какво да се прави-важното е да не прекаляваме с храната,че квот си качим после си е наше ooooh! живи и  здрави само  bouquet-то ся в тая жега  не ми се и яде Drunk

Общи условия

Активация на акаунт